0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Инсеменации в клиника Щерев
« -: Декември 19, 2016, 15:17:41 pm »
Здравейте Момичета!

Пускам нова тема, тъй като съм нова във форума и не открих информация и мнение по темата за инсеменациите в Клиника Щерев.
В събота ми парвиха инсеменация при 2 неспукани фоликула 24,5 и 21мм. Лекарката ми каза, че е препоръчително тази процедура да се прави при спукани фоликули, но не пожела да я отложи и да чакаме да се спукат.
Сега се притеснявам дали изобщо имаше смисъл да се подлагам при 2 неспукани фоликула или трябваше да изакам.
Дали изобщо има шанс за успеваемост?
Моля ако някой има опит да сподели.

Благодаря!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Инсеменации в клиника Щерев
« Отговор #1 -: Декември 19, 2016, 16:16:17 pm »
Здравей, Rose_Lady!

Добре дошла, пожелавам ти да намериш подкрепа и приятели сред нас.
Шансовете от една инсеминация се изчисляват на базата на множество показатели, сред които са възраст, състояние на маточните тръби, резултат от обработката на еякулата, маточна лигавица, придружаващи заболявания и т.н. Ние дори предпочитаме да правим инсеминацията на неспукани фоликули по ред причини. Има изследвания, които сравняват успеваемостта на процедурата при равни други условия и показват, че е малко по-висока, ако инсеминацията е направена преди овулация.

Така че шанс има, пожелавам ти успех. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Инсеменации в клиника Щерев
« Отговор #2 -: Декември 19, 2016, 17:46:35 pm »
Благодаря за отговора, Мели :)

аз съм на 28г. с проходими тръби (проверявани през август след лапаро). проблема при мен е, че имам ендометриоза (юли ми махнаха 6 см. киста в левия яйчник, но сега се появи нова от дясно). Спермата е средна хубост (14 милиона пресни шампиона за инсеменацията). Лигавицата беше 16 мм, което според док е ок.
Нямам търпениие да дойде времето за теста!
Дано всичко да е успешно и за нова година да получа така мечтаното бебче :) :bori_015: :bori_010: