0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #720 -: Март 16, 2013, 20:15:13 pm »
Преди години получих остра алергична реакция и защото беше късно вечерта, отидох в Пирогов (от София съм), приеха ме веднага. Разбира се, без направление, искат само лична карта. Веднага ме сложиха на системи, няколко инжекции Урбазон и на третия ден ме изписаха, аз бях лек случай. Същата нощ приеха жена с алергия и подуване в гърлото, тя сподели, че за трети път и става така, не маже да определи от какво, но при първи симптоми тича в Пирогов и я оправят. Там има много добри специалисти за подобни случаи, не мога да кажа как ще му подейства транспортирането, но и посред нощ да го закарате в Пирогов, ще го приемат.
« Последна редакция: Март 16, 2013, 20:20:54 pm от marsi »

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #721 -: Март 16, 2013, 20:24:17 pm »
джиджи, с 2 ръце препоръчвам спешна токсикология и алергология на вма
 :? личен опит имам, с надуто и червено лице се появих, вързаха ме на системи, имаше ефект още след първата нощ. имам астма и това ги изплаши да не се задуша, а личната ми лекарка ме тъпчеше с алергозан една седмица  :x, от който в болницата се оказа, че ми пада кръвното. иначе още при приемането ми видяха сърце, взеха кръв и т.н., а на другият ден ме бодоха и за кръвна захар (заради инсулиновата резистентност)
за тук също не му трябва на брат ти направление, долу има спешен кабинет, успех стискам лапки
« Последна редакция: Март 16, 2013, 20:26:37 pm от mecinka »

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #722 -: Март 16, 2013, 22:13:29 pm »
Джиджи, добре че са му дали урбазон, защото нещата не изглеждат добре. Послушай момичетата и го транспортирайте до по-голяма болница, но с линейка и то по преценка на лекарите!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #723 -: Март 16, 2013, 23:40:59 pm »
Момичета, много благодаря за това, което сте ме съветвали. До към 22 часа бяхме при брат ми в болницата. Нещата сякаш се поуспокоиха малко. Били са му още 2 пъти урбазон. Оттоците по лицето понамаляха. Само петната стоят и докато бяхме там дори му излезнаха няколко по-малки нови. Докторите казаха, че освен алергичната реакция брат ми има и панкреатит- за това са били снощи кризите.... За сега не пожелаха да го транспортират в друга болница, овладяно било положението. Увериха ни обаче, че ако нещата станат по-сложни ще го преместят в друга болница. Моля се да не се налага. Дано тази вечер е спокойна. Утре пак ще видим какво ще правим.


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #724 -: Март 17, 2013, 00:59:12 am »
Увериха ни обаче, че ако нещата станат по-сложни ще го преместят в друга болница.

Обадих се на близки в Хасково, нали ви е по- наблизо. Казаха, че при нужда тичат към Пловдив, не се доверяват на местните специалисти. Дано не се налага и да овладеят положението във вашата болница!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #725 -: Март 17, 2013, 10:30:28 am »
Елле, благодаря!
Сутринта се чухме- вечерта е минала без оттоци, но е имал пак стомашни болки. Дали са му болкоуспокояващи. Сега е добре! След малко ще ида да го видя!
Благодаря още веднъж на всички!
Ще пиша пак...


*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #726 -: Март 17, 2013, 11:30:10 am »
Момичета, когато се съкращава щата (т.е конкретна длъжност, която повече няма да съществува) и те преназначават на друга по-ниско стояща длъжност и съответно заплата, работодателят дължи ли обезщетение? В смисъл за разликата между двете заплати. Ако откажа преназначаването, ще мога ли да отида на борсата? И какъв е срока в които трябва да ме уведомят?


Джиджи, дано всичко се оправи при брат ти.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #727 -: Март 17, 2013, 13:01:41 pm »
Стоека като откажеш щата имаш право на борса, а ако се съгласиш на преназначаване мисля, че няма да получиш нищо допълнително, то един вид компенсация идва назначаването на друга длъжност. Какъв срок, кой да те уведоми?

Джиджи пиши. А за транспортиране със линейка мисля, че може да си платите, също и на лекар, не знам как стои въпроса с ЛЛ. Мои познати така транспортираха бебе и педиатъра им пътува с тях. Изписаха го от едната болница, те се уговориха за прием в друга и с педиатъра да придружаването.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #728 -: Март 17, 2013, 15:06:13 pm »
Уредихме утре да го изпишат от тук .... с връзки  :? Не можели обаче да ни съдействат за преместване другаде.
Сега остава въпроса да уредим да го приемат в МБАЛ Пловдив- натам сме се ориентирали заради панкреатита най-вече. Брат ми има колега, който се лекува от същото там и е доволен. Само дето той е имал познат, който го е свързал с правилният лекар. Ние ще видим какво ще успеем да направим.
За сега алергията до някъде е овладяна. Стоят само петната. Надяваме се да не му създава проблеми докато се занесем до другата болница.


Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #729 -: Март 20, 2013, 14:56:11 pm »
Момичета, благодаря на всички отново!
Брат ми вече е по-добре :) Успяхме да го заведем в Токуда.
Слава Богу, докторите се съмняват да има проблеми с панкреаса, по-скоро наистина е имал остра алергична реакция. Аз от всичко изчетено му поставих диагноза- Остра уртикария :) Сега чакаме едни изследвания, които му пуснаха, за да се опитат да разберат истинската причина. Дано успеят!
Предстои консултация и с гастроентеролог...за всеки случай, защото все пак с такава диагноза го изписаха.
Това е от мен :)


Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #730 -: Март 31, 2013, 22:02:49 pm »
С каква комбинация от клавиши се включваше тъчпада на лаптопа?

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #731 -: Март 31, 2013, 22:14:06 pm »
Някои лаптопи си имат специализирани клавиши за целта, но при други, които нямат, може да използвате комбинации с клавиша Fn (при лаптопите на Dell, например, тъчпадът се деактивира чрез натискане на Fn + F5). При преносимите компютри на HP, задръжте пръстта си върху горния ляв ъгъл на тъчпада за няколко секунди и той ще се деактивира. При други компютри можете да пробвате следния вариант - в Control Panel изберете Mouse Properties и след това Touch Pad, където ще имате опция за активация или деактивация.

Друг начин е да отидете в Device Manager, оттам в Mice and other Pointing devices и след това с натискане на дясно копче върху Touch Pad деактивирате устройството. Ако никое от гореспоменатите методи не могат да се приложат на вашия лаптоп, пробвайте с TouchPad Pal - безплатна услуга на Windows, която би трябвало да ви помогне. И накрая, ако сте сигурни, че не искате изобщо да ползвате тъчпада си, го деактивирайте за
постоянно от BIOS.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #732 -: Март 31, 2013, 22:38:36 pm »
Само да поясня- мишката ми се движи, но отстрани скрола не ми работи. Дани нещо пипа тука и му видя сметката  :lol:

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #733 -: Март 31, 2013, 22:40:11 pm »
Аз съм с Дел и нямам такъв скрол, с рестарт не се ли оправят нещата? Понякога като пипа моя "майстор" първо така пробвам.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #734 -: Април 02, 2013, 15:53:53 pm »
Снощи по новините казаха за някаква еднократна помощ в размер на 50лв за майките някой знае ли подробности,че нещо не разбрах извинете ме за невежеството!? :oops:
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #735 -: Април 02, 2013, 16:47:18 pm »
Гугъл знае  :wink:

http://frognews.bg/news_53042/
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #736 -: Април 03, 2013, 09:01:12 am »
Аз разбрах, че с детските или майчинството ще я преведат.


Може ли работодателя да откаже неплатен отпуск? На моя мъж му се налага или да вземе такъв или да напусне ако му откажат, но да знам колко време предварително, че ще искат да спази срока за предизвестие, защото може да имат проблем със намирането на заместник.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #737 -: Април 03, 2013, 11:57:12 am »
Аз не разбрах точно как и кога ще ги преведат,но стана ясно, че не всички майки ще получат тези 50лв. ами само на тези които доходите са под или 350лв. на член от семейството,което е просто поредната глупост,но не ми стана ясно дали ще се подават някакви документи за доходите примерно или...как,или пак за определени групи хора ...Аз в момента взимам 240лв майчинство и детски 70лв. за двете деца,мъжът ми е на борсата в момента и взима 280лв.
« Последна редакция: Април 03, 2013, 12:49:29 pm от Виктория »
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #738 -: Април 03, 2013, 12:10:13 pm »
http://dete.bg/n/izigraha-majkite.9148.html
Разбира се, че ще въведат подоходен критерий!!!
Детето ми не е дете с децата, сега излиза, че и аз не съм майка...това е, много богати идваме!

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #739 -: Април 03, 2013, 12:20:07 pm »
най-тъпото е, че тази поомощ отново отива при определени етноси. и е малко нагло цитираното предполагаемо възнаграждение на бащите, след като прага е 350лв на челн от семейството.