0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #120 -: Юли 01, 2011, 12:16:39 pm »
ultra, стискам палци всичко да е наред
mimi26, много се смях
лис,  :crossfingers:

gery_k77, ми то няма лошо, явно. Почти всички сме така.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #121 -: Юли 01, 2011, 12:25:36 pm »
Жас не успях да открия чашата...затова снимах моята .





*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #122 -: Юли 01, 2011, 15:20:24 pm »
Лисе, дано всичко е наред с изследванията и да няма нищо сериозно  :crossfingers:
07.10.2009
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #123 -: Юли 01, 2011, 16:36:35 pm »
Лисе,
не съм съвсем в течение какви нови тревоги преживяваш с Никол, но ти желая всичко да се оправи по възможно най-бързия начин.
Доцентът се казва Томов и наистина е много внимателен. Ходила съм при него в далечната 97-ма. Синът му д-р Томов също е много добър. Поне като не знае нещо, се консултира с баща си. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #124 -: Юли 01, 2011, 19:24:45 pm »
Алекс го пробвах с преходна чаша малко преди да направи годинка. Тогава не се сети за какво става въпрос, купих втори и трети модел, пак така. След няколко месеца повторих, еми вече имаше желания резултат. Но от нея пиеше само вода, защото АМ спря да пие изведнъж след като направи 1 год.
Ели, на мен ми дойде уокъра преди няколко месеца. Не съм очаквала, че такава игра ще падне с него. И Алекс и Вяра го експлоатират здраво. Аз събирам мечетата от началото с Алекс, маа така и не ги изпратих. Сега имах за всички награди и взех, че пуснах, но жирафа свършил и вместо него една малка играчка + пакет памперси.
Лис, дано всичко мине и отмине.
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #125 -: Юли 01, 2011, 19:49:07 pm »
А на мен още нищо не са ми пратили :( Къде да звънна?
[/url][/url]
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #126 -: Юли 01, 2011, 19:50:11 pm »
аз звънях директно на организатора на играта
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #127 -: Юли 01, 2011, 22:14:47 pm »
При нас се боледува яко :?.Митко вчера почна с леко повръщане,което прерасна във разстройство и цяла нощ позиви от гадене.Днес слава богу нещата лека полека почнаха да отшумяват.Но ще си хрупаме солети и картофи още 2-3 дни.Аз пък от сутринта съм с температура и болки в гърлото.Добре че баща ми го загледа следобяд че не можах да стана от леглото да му дам прахчето :oops:.Сега съм се надрусала с лекарства и живнах :).
Бързо оздравяване на всички,които боледуват и спокойна нощ!

Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #128 -: Юли 01, 2011, 22:39:35 pm »
parsi бързо оздравяване :)
Raissa777  мерси за чашата, ще я потърся :)
Mary директно на Памперс ли?
[/url][/url]
*
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #130 -: Юли 02, 2011, 13:03:01 pm »
Привет момичета.
Искам да ви питам според вас бебето може ли да отказва да яде, тъй като не му харесва кърмата. Питам защото вчера Рая от 16 часа до 21 часа не пожела да яде. Всъщност в 19 часа се опитах да й дам да яде, ама тя изяде 30мл. и от там нататък нищо не пожела повече. Дори и чай с копър. В 21 часа яде едвам едвам, но изяде към 100мл. Днес и сутринта в 6 часа и в 10 часа повече от 50-60мл. не изяде. Пробвах да й дам и от гърдата засука ама за малко и после почна да ми дъвче гърдата. А сега в 12 часа първо и забърках 100мл. АМ - изяде ги и след това поиска още. Забърках още 40 мл. и от тях изяде към 35 мл. Направо ще ме побърка вече с това ядене. Та се чудих има ли вариант в който да не й харесва кърмата.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #131 -: Юли 02, 2011, 14:45:50 pm »
Привет момичета.
Искам да ви питам според вас бебето може ли да отказва да яде, тъй като не му харесва кърмата. Питам защото вчера Рая от 16 часа до 21 часа не пожела да яде. Всъщност в 19 часа се опитах да й дам да яде, ама тя изяде 30мл. и от там нататък нищо не пожела повече. Дори и чай с копър. В 21 часа яде едвам едвам, но изяде към 100мл. Днес и сутринта в 6 часа и в 10 часа повече от 50-60мл. не изяде. Пробвах да й дам и от гърдата засука ама за малко и после почна да ми дъвче гърдата. А сега в 12 часа първо и забърках 100мл. АМ - изяде ги и след това поиска още. Забърках още 40 мл. и от тях изяде към 35 мл. Направо ще ме побърка вече с това ядене. Та се чудих има ли вариант в който да не й харесва кърмата.
Ивана ми го направи този номер и чак обидена се почувствах, че толкова се мъчех да цедя. Към края на кърменето ми имах замразена кърма последният месец и и давах по едно шише на ден, а другото беше АМ. Тогава по едно време тя реши , че не и харесва кърмата ми и си иска АМ. Вечер особено, когато беше по-капризна  направо я отказваше, та се наложи да я давам сутрин ( аз я давах вечер, че е по-лесно смилаема). Така че напълно е възможно, ако храниш и с двете, в един момент да реши, че АМ е по-вкусно. Обаче тя твоята е много мъничка според мен за това. Не сте ли предимно на кърма?

Боби
« Последна редакция: Юли 02, 2011, 14:47:43 pm от Bobbie »


  
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #132 -: Юли 02, 2011, 19:49:14 pm »
Боби предимно на кърма сме. Когато беше топло тя ядеше малко и така с течение на времето се получи така, че като се цедя имам за 6-те й яденета на кърма. Първия месец докато ми тръгне хубаво кърмата само дохранвах с АМ, ама и тогава не беше всеки път. Но след като стана на месец вече и яденето й стана неравномерно сме предимно на кърма.
Да ти кажа днес сутринта направо си казах че ще си спирам кърмата като видях как си изяде АМ - толкова сладко и лакомо. Тя кърмата я мъчи минимум 15 минути, а АМ буквално за 10 го изяде. Толкова труд полагам да имам кърма и да се цедя, а тя да не иска. Ето в 15 часа си изяде 110мл. кърма, но в 18 часа пак яде само 50-60мл. Честно казано вече нито знам какво да мисля, нито какво да правя. Дали когато веднъж опитат АМ и започват да предпочитат само него :ask:. Надявам се скоро да определи какво, как и по колко ще яде.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #133 -: Юли 02, 2011, 20:31:51 pm »
Туци, не се отказвай-малка е още. Не мисля, че с малко дохранване ще е свикнала на АМ. Аз Ивана я дохранвах от самото начало, но чак след като увеличих АМ за сметка на кърмата и започна да има цели хранения само то АМ, се получи това. Според мен не трябва да започваш с АМ. Започвай си винаги с кърма и чак после, ако е необходимо, дохрани.

Боби
« Последна редакция: Юли 02, 2011, 20:34:03 pm от Bobbie »


  
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #134 -: Юли 02, 2011, 21:15:29 pm »
Здравейте момичета :)

Ултра, успех мила! Стискам ти палци всичко да е наред!  :)
Ние утре ще пътуваме с Никол и също се притеснявам малко! Дано всичко мине добре и тя да се чувства добре!

Туци, не се отказвай да предлагаш кърма! Бебчето наистина е малко ще е хубаво ако може да суче по-дълго. Понякога това с отказът да суче са периоди. При нас също е имало такива и минават и отминават. После пък не можем да ги откачим от гърдата :) Ако бебето си наддава нормално, няма проблем, че от време на време яде по-малко. Никол е така с пюретата например. Яде между 60 и 100 гр. на хранене, но понеже синаддава не я насилвам. За справка бебетата на приятелките ми, които са по-малки на месеци от Никол ми ядат по 190 гр. и нагоре. :wink:



*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #135 -: Юли 02, 2011, 22:03:27 pm »
А никакво отказване, щом съм се хванала на хорото няма пускане :lol:. Докато има производство на мляко ще давам.
Леле момичета добре че сте вие. Около мен няма никой с такива проблеми - няколкото приятелки които имам с деца са кърмили без проблем. Не мога да питам нито майка ми, нито свекърва ми, че и двете не са кърмили. И аз и сестра ми, както и мъжа ми е неговата сестра сме били на изкуствено мляко. Та сте си помощ голяма :wink:.

*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #136 -: Юли 02, 2011, 22:18:10 pm »
И тук да ти пиша Туци, дори и да не успееш да кърмиш както приятелките ти, не си прави драми от това, каквото-такова, важното е че си опитала да го направиш. Товая не те прави по-лоша майка, така че горе главата.
*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #137 -: Юли 02, 2011, 22:48:21 pm »
shanoar, мила да си кажа честно въобще не се бях замисляла за това че ако не кърмя съм лоша майка. Пък и аз кърмя, но не физически, а от шише. Важното е бебчо да приема кърма. По-скоро на мен драмата ми е, че не иска да яде така както преди. Ама каквото е такова. Стига съм ви занимавала с моите проблеми. След десетина дни ще видим какво е положението и как се движи. Много благодаря за подкрепата и споделеното мнение. Така поне вече съм малко по-спокойно, че е по-скоро период. Дано само по-бързо отмине.
Иначе вече мога да се похваля с това че вече раздава усмивки, гука и е много любопитна. Дай й на нея да я вдигнеш и да разглежда. Обаче най-любими са й таваните. Какво толкова им разглежда незнам, ама като се втренчи в тавана и нищо друго не я интересува :lol:. А като и подам шишето вместо да засуче нашата ми се усмихва с една шиииироооока усмивка. В ето тези моменти забравям за всичко останало.
Хайде лека нощ от мен и още веднъж ви благодаря. Безценни сте.

*
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #138 -: Юли 03, 2011, 01:27:22 am »
Пиша по повод неприятна случка тази вечер и да напомня за незнам кой поредн път нещо, което е писано тук стотици пъти: ВИНАГИ ВОЗЕТЕ ДЕЦАТА СИ В СТОЛЧЕТАТА ИМ ЗА КОЛА, ЗАКОПЧАНИ ПО ВСИЧКИ ПРАВИЛА! НИКОГА И ПО НИКАКЪВ ПОВОД НЕ ПРАВЕТЕ ИЗКЛЮЧЕНИЯ!

Откато се е родил Дани, слушам мърмонясването на свекърва ми по повод столчето за кола. Изкривено било детето, неудобно му било и от сорта. Естествено - никой не я отразява по въпроса, но всеки път едно и също се мели и се дразня адски. Все едно, ей така за личен кеф си "инквизирам" бебето, понеже обичам да му е гадно нали... :?
Днес бяхме на гости на свеки, тръгваме си и айде пак захвана столчето. Тръгнахме, бебето естествено в стола си и закопчано.
Пет минути по-късно, от крайпътния храсталак на междуградския път, изскочи голямо куче /с размер на немска овчарка/, мъжа ми караше, почти успя да го заобиколи и...подплашеното животно рязко се обърна и смени посоката. Удар отпред, отдясно, мазало. Бебето само се поопули и изтърва биберона, аз и баща му - сещайте се дали не изкъртихме по някой зъб от напрежение. Че и автобус зад нас.
Освен, че колата ми е доста леш отдясно /не й върви на тая ми кола явно/, ние тримата сме добре, което е най-важното, ламарини и фарове се сменят.

Мъжа ми трябваше да чака КАТ за протокол, звъни на майка си да дойде с нейната кола, да ни закара у нас с бебето, а той да си чака. Идва тя, ЗНАЕ какво е станало. Казвам на мъжа ми да премести стола на бебето в нейната кола и свеки изцепва следното: " Ама няма нужда, ти си го вземи на ръце отзад, пък аз ще карам бавничко"  8O Е, след тая реплика вече ми причерня, едвам устисках да не наема да викам и да съм груба с нея.
Попитах я дали се сеща, ако преди малко бях с детето отзад на ръце, че сега детето щеше да е доста попребито и някъде около предното стъкло на колата?!!! :( Мълчи и се пули. И благарозумно се сети да каже: "Да, да". Явно стопли, че този път ще я набия на пътя просто, както бях разлюляна от нерви  :lol:


Та за това, за пореден път. Няма значение колко ви е познат пътя, колко е малко разстоянието, колко добри шофьори сте, колко това и онова... Сигурността на първо място и кой каквото ще да ви приказва - не поддавайте по този въпрос. Детето - в стола, закопчано до зъби и точка. Последното го казвам, предимно за съвсем пресните родители, които не са уверени в себе си и са склонни на този етап, да се вслушват в кофти съвети.


С пожелание, на никоя от вас детския стол в колата, да не й послужи за нещо повече от "за всеки случай".  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица по средата на годината:)) 27.06.-03.07.2011г.
« Отговор #139 -: Юли 03, 2011, 05:09:23 am »
Жбрул, радвам се, че вие тримата сте добре. Всичко друго се оправя, но важното е, че всички са непокътнати.
 Аз не мога да ги разбера тези хора, които философстват по въпроса за безопасността. Хората са ги сметнали тези неща.Аз знам за случай на въртене на кола по таван и бебето в столчето пак е добре. Мъжът ми също беше видял един джип да се претърколи няколко пъти с децата вътре - пак добре, че и те са били в столчетата и абсолютно нищо им е нямало. Дали щеше да е така, ако не бяха в тях? Така че 100% подкрепям - децата да си седят в столчетата. А ии не само като бебета, а и после в по-голями столчета.

Б.