0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #280 -: Септември 30, 2013, 21:21:36 pm »
 Днес, 3-ти ден от стимулацията при мен нещата не изглеждат розови. Сутринта на прегледа се видяха в десен яйчник само два тръгнали фоликули и няколко мънички, а в левия-4. Питах д-р Белчева дали са малко, но тя каза, че все още били минали само два дена с лекарства и можело и други да тръгнат. Аз се поуспокоих и трябваше към 14.30 да звънна до регистратурата и по тел. да ми кажат с какви дози да продължавам. Но преди да звънна, самия д-р Владимиров ми се обади. Аз още като видях номера му се сетих, че нещо не е както трябва, за да ми звъни лично. По това време са били готови и хормоните от сутринта(още не знам какви са били). Д-ра каза, че много лошо съм отговорила на стимулацията и ми вдигна Мерионала на 300, заедно с Гонал 300. Следващ преглед четвъртък 03.10.13. Човека от Истанбул ми се обади, че е пратил по реиса лекарствата и утре в 6,00 сутринта трябва да са в София.
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #281 -: Октомври 01, 2013, 07:31:24 am »
Стискам палци за още фоликули, lioni1985, нали за това са честите прегледи, да се коригират нещата на време :) Успех  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17



   La vita è bella
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #282 -: Октомври 01, 2013, 08:00:30 am »
 Момичета имам спешна нужда от помощ! Пратката от Турция ми е объркана и вместо 14*75 Мерионал са ми пратили 5*75 Меногон. Моля ви дайте идеи какво да ги правя.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #283 -: Октомври 01, 2013, 10:57:16 am »
 Сега моя приятел е отворил кутиите и вътре са по 5 ампули,т.е. имам в повече 25 броя*75 Меногон  osi_1
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #284 -: Октомври 01, 2013, 11:11:57 am »
Сега моя приятел е отворил кутиите и вътре са по 5 ампули,т.е. имам в повече 25 броя*75 Меногон  osi_1
ами върни ги и си купи мерионал.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #285 -: Октомври 01, 2013, 11:33:04 am »
 Те са доставени от Турция(в хладилна чанта) и ако трябва да дам още 100лв. за пратките натам и обратно ще ми дойде в повечко..... а и аз вече съм в процедура и трябва да си купя Мерионала. Меногона е доста по-евтин там, но пак си е сериозна сума
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #286 -: Октомври 01, 2013, 11:33:55 am »
питай си лекаря, по принцип би могло да се замести мерионал с меногон, но лекаря ти е добре да го одобри.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #287 -: Октомври 01, 2013, 11:42:08 am »
 Първо на лекаря звъннах, но той вчера ми вдигна дозите на Мерионала заради лош отговор. За Меногона каза, че е много по-слаб и в моя случай е безмислено да го сменям и да си купя Мерионал
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #288 -: Октомври 01, 2013, 11:43:25 am »
Ами купувай мерионал тогава, какво се чудиш.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #289 -: Октомври 01, 2013, 11:45:15 am »
 Ами сутринта го поръчах и след обяд ще го взема. Изобщо не съм се замисляла самосиндикално да го сменям. Идеята беше ако някой ползва Меногон да ми пише
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #290 -: Октомври 02, 2013, 08:20:30 am »
В никакъв случай не сменяй медикамента без лекарски контрол,което знам ,че няма да направиш.  :wink:Купуваш Мерионала и продаваш в последствие Меногона. Ще се получи,но сега това не ти е най-важната задача.
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #291 -: Октомври 03, 2013, 16:51:06 pm »
 Здравейте! При мен нещата май са потръгнали по-добре от предния път. Днес, 6-ти ден от стимулацията, на прегледа се видяха по 5 фоликула в двата яйчника с размери 12-13 мм(преди 3 дена бяха 4 в единия и 2 в другия с размери 3-4мм). Вече имам и резултатите от хормоните. Д-р Белчева , каза че според нея нещата се развиват много добре-и броя и размера били супер за 6-ти ден. Моля ви обаче за мнение относно хормоните-там изобщо не съм наясно как са нещата. Притеснява ме високото ЛХ. Ето и резултатите: 1-ви ден преди лекарствата: ЛХ 14,95(винаги ми е малко над горна граница, без поликистоза); Естрадиол 229,20; Прогестерон 3,94 ; няма оформени доминантни фоликули; 3-ти ден : ЛХ 39,9, Естрадиол 1016,00, Прогестерон 6,13 общо 6 фоликула с размери около 3-4мм ; 6-ти ден : ЛХ 24,70, Естрадиол 4829,00, Прогестерон 8,58 общо 10 фоликула по 12-13мм и 1 малък. Знам, че има изисквания към ЛХ-то, но не съм сигурна точно какви са за 6-ти ден. Виждам, че пада, но все пак....... А естарадиола и прогестерона дали са добре?
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #292 -: Октомври 03, 2013, 17:12:06 pm »
Здравейте! При мен нещата май са потръгнали по-добре от предния път. Днес, 6-ти ден от стимулацията, на прегледа се видяха по 5 фоликула в двата яйчника с размери 12-13 мм(преди 3 дена бяха 4 в единия и 2 в другия с размери 3-4мм). Вече имам и резултатите от хормоните. Д-р Белчева , каза че според нея нещата се развиват много добре-и броя и размера били супер за 6-ти ден. Моля ви обаче за мнение относно хормоните-там изобщо не съм наясно как са нещата. Притеснява ме високото ЛХ. Ето и резултатите: 1-ви ден преди лекарствата: ЛХ 14,95(винаги ми е малко над горна граница, без поликистоза); Естрадиол 229,20; Прогестерон 3,94 ; няма оформени доминантни фоликули; 3-ти ден : ЛХ 39,9, Естрадиол 1016,00, Прогестерон 6,13 общо 6 фоликула с размери около 3-4мм ; 6-ти ден : ЛХ 24,70, Естрадиол 4829,00, Прогестерон 8,58 общо 10 фоликула по 12-13мм и 1 малък. Знам, че има изисквания към ЛХ-то, но не съм сигурна точно какви са за 6-ти ден. Виждам, че пада, но все пак....... А естарадиола и прогестерона дали са добре?
Сигурна ли си, че имаш само 10 фол. ? Този Естрадиол/почти 5000  8O/ ми изглежда много висок и на база бройката и на база размерите им. И това ЛХ и Прогестерон са ми странни като стойност за 6-ти ден.
Не съм доктор и не ангажирам с мнението си никого, а просто споделям какво мисля аз ...
Успех !!!
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #293 -: Октомври 03, 2013, 17:19:33 pm »
 За ЛХ и Прогестерон нищо не ми говорят стойностите. Тия дни доста четох за Естрадиола-минимум 200 на яйцеклетка, но може и да са 600. Само се надявам, че това говори за качествени яйцеклетки. Въпреки, че съм с НЯР разчитам и на възрастта-27г. Нищо не разбирам. На мен също са ми странни резултатите и затова питам. А за броя на фоликулите-сигурно са толкова, защото д-р Белчева ги брои 2 пъти. Просто ще се пръсна от въпроси. Днес беше голяма лудница и не исках да занимавам доктора с излишни въпроси. В събота съм на преглед и тогава ще го питам и него за хормоните.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #294 -: Октомври 03, 2013, 17:45:00 pm »
Лиони, мерната единица pmol/ml ли е на естрадиола?
ако да-то се дели на 3, 67 и се получава реалната стойност на Естрадиола.
ЛХ ти е много високо, не ти ли бият цитротид.....прогестерона също....
при кой лекар си? аа, ти казваш- Белчева.....ами според мен хич не са ти добре резултатите.
Консултирай се и с Владимиров....
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #295 -: Октомври 03, 2013, 17:57:07 pm »
ЛХ ти е много високо, не ти ли бият цитротид.....прогестерона също....
 

osi_9

Прогестеронът трябва да е не повече от 1,5 в деня на прегнила ..... а, ти си само 6-ти ден, а ЛХ мисля, вече е в норма за настъпваща овулация.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #296 -: Октомври 03, 2013, 18:02:49 pm »
ЛХ ти е много високо, не ти ли бият цитротид.....прогестерона също....
 

osi_9

Прогестеронът трябва да е не повече от 1,5 в деня на прегнила ..... а, ти си само 6-ти ден, а ЛХ мисля, вече е в норма за настъпваща овулация.
мдаа, Лиони, съжалявам, че те разочаровахме, но много се ядосвам така...... :o
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #297 -: Октомври 03, 2013, 18:04:06 pm »
Мерната единица е pmol/l ., не знам дали това след наклонената черта е от значение. По принцип съм при д-р Владимиров, но втория и третия преглед са ми при д-р Белчева, а назначенията за лекарствата ги прави доктора след като види хормоните. В събота ще говоря и с него. Иначе всяка сутрин си слагам 1/2 Декапептил
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #298 -: Октомври 03, 2013, 18:08:31 pm »
Лиони, при тези стойности на хормоните преди стимулацията, щом си по дълъг протокол, изобщо не е трябвало да се започва.....целта на блокажа е естрадиола да е минимален......
и какъв НЯР на 27 години.....Божеее.......пък с НЯР 10 фоликула......
ядосвам се много :o :o :o
Иначе щом мерната единица е pmol- значи естрадиола ти е към 1200, което е нормално.....
но другите стойности са притеснителни :o :o
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #299 -: Октомври 03, 2013, 18:51:48 pm »
 По къс протокол съм. Относно НЯР всичко сочи към това-малък диаметър на яйчниците, антрални фоликули на 3-ти ден-4 в единия, 5 в другия; АМХ-0,97(1-10). Владимиров каза, че сигурно имам 8-10 години до менопаузата, т.е. не ме е отписал, просто каза, че има тенденция към намаляващ яйчников резерв. Обикновено на 3-ти ден имам вече 10мм фоликул, на 5-ти ден съм имала и 15мм, т,е, по-ранна овулация. Точно защото рано ми се оформят доминантните фоликули, д-ра реши стимулацията да започне от 1-ви ден на цикъла. Тези стойности на ЛХ преди лекарствата са нормални за мен-винаги са били толкова, може и това да оказва влияние при решението. Знам ли и аз....