0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
eliza156, разбирам...

не бива да очакваш, че успеваемостта от асистираните репродуктивни методи - било то инсеминация или инвитро - е 100%.

успеваемостта от един отделно взет опит с инсеминация е около 25-30% при липса на други проблеми -  тоест, близка е до естествената успеваемост. вие сте отстранили мъжкия фактор чрез донорския материал, но това не гарантира 100% успех от първия път.

коментирайте с доктора как е най-удачно да се продължи нататък.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Да така е, наистина не е гаранция,ще видим какво ще решим тези дни.
*
Здравейте,
не мога да се заучдя на себе си, че зациклих като първолаче, но...
имам малка питанка или по-скоро да ми потвърдите дали правилно съм запомнила: Първите изследвания на хормони, в цикъла за подготовка преди процедура, в дните между 2-ри и 4-ти ли бяха?
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Да :D
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #604 -: Декември 22, 2015, 12:24:06 pm »
Здравейте момичета! Някой наскоро да си е записвал час за първичен преглед при д-р Владимиров? Колко време се чака?  Обадих се днес, но казаха, че е в отпуска до 19 януари, и да се обадим след един месец, още нямат расписание. Ние ще се прибираме от чужбина, и направо не знам за кога да си искам отпуската? Благодаря ако някой сподели нещо по въпроса!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #605 -: Декември 22, 2015, 22:01:12 pm »
мисля, че повече от седмица-десет дни няма да чакаш за първичен преглед. в клиниката си има график за прегледите, така че да има време и за нови пациенти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Здравейте,
малко да побутна темата като се запиша :)
Предстои ми първи опит инвитро като цяло и ще бъде при д- р Владимиров :)
Сега чакам да ми дойде менструацията и да започнем изследванията след което и самия опит които да е евентуално май месец :)
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Здравей, evm123,

Успех ти желая. Ако имаш въпроси - насреща съм.



   La vita è bella
*
благодаря ти Руми :)
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Здравейте момичета :)
Да ви попиша малко, че много се вълнувам за престоящия ми първи опит и направо нямам търпение да започваме :)
Пуснахме си вирусологиите и кръвните групи.
На мен ми пуснаха малко хормончета. Преди това пудках пролактина понеже ми е висок и отдавна пия Достинекс и се оказа, че направо се е сринал та спрях Достинекса за да може да се покачи и да не е толкова подтиснат. Сега пуснахме:
FT4 - 21,81 ( 12,00-22,00) Малко е в горната граница, но бях пила малко кафе преди изследването и може да е от това или пък ми казаха че може да е от това че пия Еутирокс за да поддържам ТСХ че ми е малко височко и имало обратна връзка между ТСХ и Ft4 и че като пада ТСХ Ft4 пък се покачва.
ТСХ - 1,280 ( 0,27-4,20) Идеално е и продължавам да си пия Еутирокса както досега :)
ФСХ 5,72 ( 3,5-12,5)
Тестостерон 1,35 ( 0,22-2,9) За първи път виждам тестостерона ми да е в норма :) Винаги е висок и не знам как сега ме изненада така :))) Интересно е че за първи път го изследвам на 3-ти ден на цикъла иначе винаги ми е пускан във втората половина и винаги е бил висок.
DHEA-S 11,790 (<9,85) Това ми е високо, за пръв пут го изследвам и нищо не знам.
Амх и Инхибина ги чакам още, че не са готови.
Следващия път като ходим трябва да пускам микробиология и май ЕРАта иначе цитонамазка си имам. Моя мъж ще пуска спермограма, днк фрагментации, HBA и микробиология и ще се реши дали ще е инвитро или ИКСИ. Сега си пия противозачатъчни и чакам да дойде датата да ходим за тия изследвания, след което чакам да ми дойде менструацията и да започнем стимулация :)

Страшно много се вълнувам и радвам и нямам търпение да започваме. Бях въоръжена с огромно търпение и сега направо не мога да повярвам, че наближава нашия ред да се случват нещата :) Настоила съм се положително пък каквото сабя покаже накрая, ако не стане все някога ще стане :)
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Здрасти, evm123,

Радвам се, че писа :) Звучиш чудесно - развълнувана и обнадеждена. Запази позитивното мислене и по време на процедурата  :goodluck:

Днес точно бях в клиниката. И като слушам теб, всички емоции около моите процедури се връщат. Желая ти успех като моя :)



   La vita è bella
*
Здрасти на всички :)
Скоро започвам и аз второ икси при д-р Владимиров. Имам там 4 инсеминации преди години. С мъжки фактор сме, а вече и аз съм с намалял резерв. Сега пуснахме част от изследванията. Не са блестящи, но нека да видим как ще се развият нещата. 
На мен не са ми изписвали противозачатъчни преди стимулациите. При какви случаи ги изписват?

Успех на всички!


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Успех Момичета :)

Раши, противозачатъчни пих и преди иксито, и преди ембриотрансфера с  размразените,
те таймират точно цикъла в който е процедурата, за да няма задържани фоликули!
По преценка на лекаря е, едни препоръчват, други не! Успех!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Rumyanau благодаря ти  :D Късмет и на теб и да ни държиш в течение и с теб какво става :)

Раши и аз доколкото знам противозачатъчните ги дават за да са чисти яйчниците и да не се задържи някоя киста че после да не е заради някоя такава да се отложи процедурата. Доколкото знам противозачатъчните играят роля като блок инжекцията, но в пъти по малък тъй като при блок инжекцията блокажа е силен. Пиша това което съм чела от други момичета :)
Късмет и успех на всички :)
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Благодаря, Мишанта, evm123,
 :D

Досега не съм имала задържан фоликул. Сигурно затова са преценили да не ми изписват противозачатъчни.

Мишанта, има мисля снимка на твоето семейство в чакалнята на клиниката!  Прекрасни сте!  :heartbeat: :heartbeat:


*
раши
Да затова не са ти изписвали :) Всички сме индивидуални и няма как едно и също да е при всеки. Аз съм податлива на такива проблеми и често задържам фоликули и затова са ми и изписани противозачатъчните, при теб е друго положението и като нямаш такъв проблем затова не са ти изписвани :)
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Готови са и резултатите на амх и инхибина :)
Амх - 3,60 (1,00-6,80)
Инхибина е - 167,15 (40-200)
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Готови са и резултатите на амх и инхибина :)
Амх - 3,60 (1,00-6,80)
Инхибина е - 167,15 (40-200)

отлично
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
мерси Иринка :) знаех си че бдиш над мен и ще съм под твоето зорко око :)
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Здравейте,момичета :)
Можете ли да ми кажете за колко време излизат резултатите от разширена спермограма с пълен пакет изследвания, включващи Kruger's тест, HBA тест и тест за ДНК фрагментации?
 Благодаря предварително :)

 Успех на всички !