0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Момичета, винаги ще има някой, който ще бъде против това, което казвате. Или ще бъде по-знаещ по опредеелена тема. Когато задавате въпрос, трябва да сте готови да чуете и неща, които вероятно няма да ви харесат.
Не е хубаво да се ядосвате или отказвате да пишете.

Аз също съм против масажите на малко бебе. Трябва да се правят само при нужда и ако са назначени от специалист със съответната подготовка на майката. Какво и как точно да се изпълняват.
Също съм категорично против и нещо друго, за което чета тук постоянно. Това непрекъснато ровичкане, капане, бъркане, изсмукване и изследването нослетата на бебетата. Три бебета съм гледала, но никога не съм капала капки за нос/ само стеримар/, никога не съм изсмуквала сополи, никога не ми е било назначавано изследване за бактерии. А децата ми са боледували и са имали хреми и запушени нослета. Никога лекар не ме е съветвал да " изсмуквам" с помпа или да капя капки. Пък това да се закачва помпичка за нос на прахосмукачка, простосъм  8O. Аз съм молила педиатър да изпише на Боби/ беше на година и нещо/ нещо за отпушване на нос. Но не стана - получих отговор, че нормално хремата  минава най-много до 10 дена. И няма защо да се прави друго и да се дразни лигавицата.

Извинете ме, че се включвам по този въпрос и се надявам да не засегна някого. Но наистина това, което чета, това, което споделяте,  много ме учудва.

Разбира се, всеки е в правото си да гледа детето както намери за добре.

Относно отделянето, моите ги отделих на 6 месеца, когато реших да спря да кърмя. Но те бяха спокойни бебета.
Аз исках да ги отделя, въпреки че ми беше много приятно да спим заедно.
И исках да спря да кърмя. Това ми беше по-основната задача.

Ако имате нервно, плачещо бебе, периодът на отделяне трябва да се подбере по -внимателно


We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Момичета много добре знаете, че иде реч не за това, че някой е казал различно мнение, а за начина по който се казват нещата. Много често в постовете има остри коментари, както е и ироничната забележка на Цигу по-горе. Нямам нищо против Цигу, даже напротив и я моля, да не ми се обижда, че посочвам нея, просто последна се включи с подобен коментар  :lol:. Тя първа ми помогна по повод на мъжкия стерилитет, когато преди години се регистрирах тук. Но на мен по-хапливата и остра комуникация във форума на много пъти ми е идвала в повече. Има си потребители, на които стилът им е такъв обаче (не винаги, но да кажем в доста случаи).

Но нека наистина не се връзваме сега и за това и не го превръщаме в поредния ферман. Вкючих се само да кажа, че не е проблемът в различното мнение, както се прие. 

Jbrul, спомням си, че и преди си разказвала за твоя Дани и спането. Ще видим как ще е занапред и с моя Дани  :lol: Баш сега му е моментът за отделяне, но зимата ще провали плановете.

Mousyt, аз пък вече успях да си поръчам нов слинг   :oops:
*
Мони го отделихме на година и три месеца. Вече няколко месеца спеше непробудно цяла нощ, за което се наложиха специални усилия, но това е друга тема :) Направихме ремонта на стаята и го преместихме. Не е имал проблеми



   La vita è bella
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
при нас баткото винаги си е спал в неговото креватче.Имаше само един период от 1-2 месеца,дето искаше при нас и после пак сам пожела в неговото си(беше към годинката).На 3г. го преместихме от кошара на голямо легло без преграда направо.Като стана на 4 ,се преместихме и имаше вече детска стая,та от ден първи в новото жилище ,си легна сам в стаята без никакви проблеми.Той като цяло е много добричко и спокойно детенце.
  Никола пък никога не си е спал в леглото и така като гледам,ще си остане неизпозвано,само дето го купувах- даже и да играе в него не е искал.Първите 2 месеца трябваше да спя на дивана в хола в полуседнало положение,защото той спеше само върху мен -върху гърдите ми по корем :) и така по цял ден и цяла нощ.Сложа ли го на дивана или леглото и веднага реееев.След това се съгласи да легне до мен ,но спеше само ако съм до него- стана ли и веднага се будеше.Вече е на 2г. и още спи на спалята между нас с баща му.Не иска и да чуе за леглото си.Още се буди вечер.Не го кърмя и от 3 седмици и има подобрение в спането ,че преди това по няколко пъти се будеше.Мисля на 3г. да го пробвам направо на голямо легло в детската с брат му ,но да видим той ,какво мисли.
 Та и на мен ми се струва ,че си е до дете.Пък и до родител де,защото аз пък не мога да спя спокойно ,ако бебето ми е в друга стая.Даже да ви кажа честно,хич и не ми пречи,че Никола е на спалнята с нас -така добре се гушим :).
<br />
*
Говоря само от свое име и се извинявам съвсем искрено на всяка майка, която съм засегнала в тази тема. Аз като майка - се чувствах и все още се чувствам достатъчно уверена (такъв характер съм явно) - не обичам ни да искам съвети за гледане на дете, ни ако поискам - да чета 5 страници безумия от вида на "според мен" и "аз така правех". Поради което - за мен този форум и който и да било външен "авторитет" - не е бил опция по тези теми, не е, няма и да бъде. За много пресни майки - обаче това тук е "информационно депо".
Поради личното си отношение по тези теми - опитах да обобщя само "наистина нужно" и "концерт пожелание", едва след разразилите се спорове СЛЕД конкретното питане на потребителка. Не се получи за жалост. предполагам на моменти в писането си - съм хаплива и аз и засягам неволно, но редовно четящите - са наясно, че не е "хапане" моето баш. Предполагам, че са наясно де.

ТАЗИ тема е за ВАС, не е за мен и другите с по-големи деца. Моите включвания тук са само за да спестя на новите майки ненужни усилия, излишен стрес и терзания. Нямам никакъв друг мотив лично аз. А мотивът ми е, че толкова драматично се изкарва и изживява родителството в нашия сайт като цяло, че чак ми кипва...еди какво си. Пък това е излишно, честно. Ако бях чела и слушала тук какви истерии се вихрят редовно по въпроса - да се бях обесила още с бебе на 6 месеца.  :lol: Ваш избор е как ще родителствате дами, моята - вече е лесна. И детето ми отрасна и се убедих, че са 99% истерии за няма нищо всички километрични постове, статии, статистики, книжки...

Децата се развиват най-добре със спокойни и хармонични родители. С нормални майки. Не извънземни, не четящи учебници по микробиология, физиология и всяка безумна книга за "правилно отглеждане на деца". Гушкане, интуицията на мама и базови понятия за това е ОК, онова не е ОК - стигат напълно. Твърдя го.

Щастливи мигове с децата желая на всички и спокооо - от нас тук - няма издънили се ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Нашият батко го отделихме в отделна стая на около 2г. От първата нощ си заспа сам без проблем, той и винаги си е спал сам в кошарата. При нас в Австрия ни съветват до навършване 1 г. детето да спи в обща стая с родителите. Но всяко дете си е индивидуално. На наши приятели дъщерята е на 5,5 год. и не виждам скоро да успеят със спането в отделни стаи.


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Дано поста ми  не става повод за разправии,но нали идеята на месечните  теми е именно обсъждане и споделяне на лични мнения и опит от рода на  -аз така правех и аз така мисля  ; за бърборене за живота около децата. Има Педиатрична тема ,където не бих си позволила да давам мнение -тя е за специалисти и компетентни мнения,а не разсъждения.Поне така беше още от преди,когато присъстваше д-р Бърди . Поздрави Докторе и да сте здрав и ведър !!!
А за мен форума винаги е бил от полза.


*
nimika - тази седмична тема специално е за майките на наскоро родени бебета, тези майки на които им е за първи път (не, че за някой е забранено да чете и пише де).
Ми хайде да си спомним ние, когато нямахме никакъв личен опит, за който така щедро да споделяме сега - колко сме били сигурни кое как трябва да се прави, кое непременно е нужно, без кое може... Всеки с повече опит от нас - изглеждаше по-голям авторитет. И като се разпишем сега тука всички с по-големи деца, с по 1,2,3 деца на тема "според мен" за едно и друго - на кого с какво сме полезни? Темата за споделяне и лични мнения и дискусии на корем - като че ли е другата "маминска", която си я имаме отпреди. По обясними причини.

Майките с прясно родени деца - имат нужда от бързи, относително ясни отговори, а не от 5 км. полемика от страна на други майки, с по-големи деца коя какво правела и какво мислела ТЯ. Има си факти в крайна сметка, вкл. за пустите масажи и гимнастики. С тях без тях - здравите деца са си нормално развити. Това са фактите -  другото е спам и не помага на никого. За децата с по-специални нужди в тази насока - никой няма да седне да пита във форум какво да прави, или да не прави, ако е с акъла си.
Но не братче, трябваше и това да полемизираме НИЕ "опитните" и да - няма да им се чете на майките, които наскоро са станали майки нещо подобно. Понеже не е информативно, ами е обичайният напън по тези теми "кой е по-по най" и с какво точно.

Форумът ми е бил от полза винаги и на мен. Тези теми конкретно - никога. По гореописаните причини. И за жалост - промяна към по-добро - нулева.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Жбрул, според теб как трябва да е общуването? Неопитна майка пита това онова и всеки си казва мнението. Майката чете и сама за себе си взима решение.
Аз само веднъж съм питала в месечната тема нещо, Сигнус се отзова бързо и ми помогна.

Аз смятам, че полза от подобно общуване  има винаги. Дори само факта, че някой е седнал, помислил и  е написал ред -два за проблема ти/ Жбрул за теб важи повече от ред два:)/, някак помага също.

Така че, не спирайте да пишете, коментирате и изказвате мнения.


We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
ema2, според мен общуването трябва да е конструктивно (виж каква хубава думичка ;)), а не безцелно. Конструктивността на същото - не се измерва с брой написани думи за нещо, а според състоятелността на тезата която излагаш, ако излагаш такава, или с изричното уточнение, че за нещо споделяш личен опит и мнение - за информация на околните - пък всеки да си преценя. Или ако ще с уточнението, че само споделяш , ей така за разтуха - от това също има нужда.
В ТЕЗИ теми - двете неща се бъркат, редовно. Личното мнение и опит се представят за теза и се защитават със "ама според мен". Сори - това е глупаво, неинформативно, може да бъде и подвеждащо.
С масажчетата и гимнастичките е чудесен пример. Тезите се изказаха, могат да бъдат проверени от достоверни източници. Кога трябва, кога не трябва, такова нещо, че трябва по принцип - няма. Оттам насетне - цялата полемика "ама аз да си кажа как правех и аз смятам, че така е супер, защото аз пък така смятам..." е излишна и не е конструктивно и смислено общуване ПО ТЕМА. Опитах апропо да прекратя този тип развитие - постовете ги има черно на бяло, провери.

Това, което майките с по-големи деца тук, упорито НЕ ЖЕЛАЯТ да схванат, което опитах да предотвратя в тази тема аз лично и за съжаление - оказах се накрая забъркана във всеобщия спам на всички такива писали тук е - ненацеленият тон. За начало. И вездесъщото желание не да отговорят на конкретен въпрос, а да покажат за пореден път колко точно тяхното е най-вярно и право. Това отблъсква момичетата, не различните мнения. Но то не са мнения, ами става едно
мерене...на авторитети, до припадък. Никоя не кротва на изказване на теза 1, теза2, теза 3 и четящата да си решава, ами се почва леене на още и още убеждения коя по-права, най-права и пр. За бонус - отношението "отвисоко" не се пропуска...има си хас.

Яд ме е в момента много, защото аз не съм в модския екип, тази тема не е мое дело, не аз взимам решенията - да. Но от много време исках да я има и когато и където е било уместно - опитвала съм да "лобирам" да я има. Тя най-после се случи, поради което - следях я изкъсо и с нарастващо неудоволствие виждах как и тя забива не накъдето трябва и то НЕ заради онези, за които е създадена. Заради нас, вкл. и заради мен отиде в кофти посока. Поради което, за да не бъда голословна - аз ще се огранича в писането си тук в бъдеще - с отговор на конкретен въпрос, ако такъв имам изобщо и ще оставя майките на малки деца - да си общуват помежду си на спокойствие. Без ние "квачките-многознайки" да им пишем по 5 поста на всеки един техен, без реална нужда от това, ами само и само някоя да си кажела колко е права, колко знае, колко ги разбира нещата "според нея си" - изказано като неоспорим факт, а не просто като споделяне.

Който го напъва да обясни какъв велик родител е - има друга месечна тема за целта и още 20 поне в които да обяснява колко е хай точно и да му ръкопляскат околните и те така. Моля желаещите да се изявят в областта - да се възползват там. Ако някой просто иска да бъде полезен - да бъде, по подходящия начин тук. Това е идеята уж.

Осъзнавам, че този ми пост е най-тоталния спам на тази тема до момента, моля да ме извините. От моя страна - този разговор приключи тук. При желание на някой да си уточнява позиции по мнението ми изложено по-горе - моля да го направи на ЛС.

Пожелавам на всички по-ползотворна комуникация, здрави и щастливи бебета и родители и все повече да стават! Надявам се тази тема да е много успешна и да превърта много бързо страниците. :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Жбрул, усещам, че майките ще се върнат да пишат в бременната тема. Ти тотално ги изплаши  :lol: Такава драма  :D

Mousyt мисля че не беше права, въпреки спора, който се заформи, доста хора ти бяха писали да изтеглиш по-рано къпането за да има време за масаж или просто да  ги правиш в друг удобен момент. Той спора нека си върви, някой хора просто приемат, че само те са прави  :D
*
Някой да напише, моля, възрастовите граници на тези нови теми...

Човек САМ решава кое да приеме лично и да се обиди, и кое не (особенно пък в Интернет пространството). Хората нека си пишат, вие си намерете и вземете само вашата истина.
Аз рядко пиша и питам, но преди да родя, в двата месеца които прекарах на легло, изчетох всички драми по страниците на този и един друг американски форум и от тях в главата ми останаха частици(моята истина), които ползвам сега, когато ми се налага. Книгите са прекрасни, но всичко е прекалено стерилно и подредено в тях, а в живота рядко се случва така. А най-важното е да чувате инстинкта си!

Иви си спеше прекрасно в нейното легло до 6-7 месеца, но аз бях на ръба на изтощението, защото ставах всяка вечер през 1-2-3 часа. Една нощ си я взех при мен в леглото и така досега  :lol:
Исках да я местя обратно и избрах момента, в който се върнахме от почивка, защото  режима и така или иначе беше объркан. Изкара 10 дни в нейното легло и започна стачка - не заспиваше до 11-12-1 часа; ставаше с ранни петли в 3-4ч и след седмица се предадох и пак се гушкаме :lol: Ще пробвам пак след следващото пътуване.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Някой да напише, моля, възрастовите граници на тези нови теми...
Оливиа, доколкото разбрах от първия пост тази темичка е за майки на деца до яслата включително.

Аз съм благодарна и на всички останали майки, които се включват и пишат, защото и те са минали през същото!
Приветствам всякакви мнения и се радвам, когато са поднесени в рамките на добрия тон :P
Темата я приемам както "раздумката" само че за бебчета и малки дечица. Всичко може да се споделя, и въпроси всякакви могат да се задават, щом се отнася за тях.
*
А привет в понеделник.Моля заровете томахавките и се радвайте на децата си.всяка една от нас има различно светоусещане и различен начин на гледане на дете.Аз се събирам с група майки в която няма едно дете гледано като другото, но намираме общ език, не си казваме коя какво да прави и защо.Да питаме се, даваме мнения, но какво и кой как ще го направи всеки сам решава!

Хубав и усмихнат ден, макар тук да е дъждовен и да се наложи да пропуснем излизането.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Привет на всички! Благодаря Маги, твоите думи са и мои!

Идеята да се раздели темата на майките битува отдавна, но от скоро е факт и разделението
е условно. Да, нека е по възраст, но "прелитането" от едната в другата е препоръчително.
И затова не е фиксирана такава, моля бъдете толерантни!
Така ме зарадва интереса към нея, не разбирам от къде се взе този тон!

Хубав ден!


« Последна редакция: Ноември 10, 2014, 16:22:40 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
И каква е горната граница на определението "малки деца"? Чудя се в коя тема да пиша.
<br />[link=http:
*
Мешко, за момент ми се стори, че се заяждаш с модераторите.
Ама пък после си викам - не е възможно, тя се е разсеяла и не е прочела първия пост на темата.
*
и поста преди нейния, пак на мишанта....
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Добре, ако искате пак да ги слея  :lol:

Мешко, аз обясних, разделението е условно...
Току-що родилите момичета, трудно се наместват в разговор за първолаци
и пишат в темата на бременните и кашата е пълна.
А ти си в привилегированите, може да пишеш и в двете теми!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Темичката е супер и е необходима определено :).Наистина трудно се вместваме при темичка за по-големички дечица :wink:(има време живот и здраве и аз там) пък и двете темичка си чета аз :lol:
А за помоща на вече по-опитните съм много благодарна:)

Аз днес си взех на себамед за лице и тяло и да питам тия шишенца физиологичен разтвор за нослето как се ползват-четох на листовката ,че се капва,но май по в началото да не отива много навътре нали.
За меренето на температура май в друга тема бяха писали майчетата,но в дупето ли да я меря или може и под мишничката.