0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #240 -: Април 26, 2015, 00:25:41 am »
Браво на Дани, голямо момче е вече!
Hope, и на твоите момчета браво. За компютъра - причините може да са много, на прима виста ми хрумва да погледнеш дали случайно нямаш непознати устройства (подозирам неинсталиран драйвер). Друг вариант е да се е намъкнал някой вирус, който да блокира usb-тата. Малко вероятно ми се струва проблемът да е в хардуера щом е лаптоп. Сигурно и друго ще се сетя да погледнеш, ама ще трябва да ми отговориш на няколко въпроса преди това  :wink:.
Аз също искам фотосесия, но се притеснявам дали и как ще ни се получи - като видят телефон или фотоапарат и замръзват. шегуваме се, че това ще ни е средството срещу пакостливи близнаци. Вероятно ще ги изчакам да започнат да седят и тогава ще гласим нещо.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #241 -: Април 26, 2015, 11:08:07 am »
Влизам на бързо да споделя, че днес Дани направи първите си няколко серии от по десетина крачици сам. Знам, че не се води още проходил, но вече чакаме с нетърпение да се престраши още повече.  :P

Честито Смайлче, честити ти ходещи крачета :lol:

на мен ми е влязла една муха в главата, казва се батут, та вече щом почнах и да ги сънувам, значи е ред да ги и купувам :P

Този крем, който сте показали, много сериозна цена, има :lol:

Аз готвя супа за мишлетата и като станат изчезваме на вилата, да побягат на спокойствие, без не-там, не така, не не не :lol:


Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #242 -: Април 26, 2015, 11:32:13 am »
Смайли,честито ти прохождане на Дани...от тук нататък какво тичане те чака мама мия :lol:
Офф,мечтаех си днес за някаква разходка в някой парк или на Витоша,но уви таткото е на работа,каката трябва да учи и да се изпитваме и изобщо не знам кога ще успея да изляза да не говорим,че това безсъние ме скапва,ноооо това е положението ще се справя някак :) хубав ден на всички
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #243 -: Април 26, 2015, 23:08:11 pm »
Маури,благодаря ти,че мислиш по моя проблем с компютъра.В нашето семейство сме ама много боси що се отнася до тези технологии.Чак е срамно  в наши дни,но птосто нямаме влечение.Извинете за спама...
Къде изчезнаха всички-явно на разходка.
Моите юнаци утре стават на 9 месеца и мисля,че вече престават да са съвсем бебета.Баща ми все се шегува,че трябва по-бързо да растат и да се развиват,че да улесняват нас,горките им родители.
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #244 -: Април 27, 2015, 07:50:51 am »
Привет и от мен!
hope-love, според мен все са си бебета. И на 50 да станат,  :D

С Иво като се разхождаме и като видим бебешка количка, аз му казвам "Бебе като тебе". Той първо казваше само "бе", а от два дни с малка пауза понякога сглобява бе-бе.

Смайли, браво на юнака, сега ще има да тича след колички, кракомобили и други такива с колелца,  :D да се катери по дивана и секцията.

Ходихме вчера в парка Заимов пред театър София, ама се замотахме и изпуснахме представлението, хванахме само последните песнички от играта с публиката. Подариха му книжка  за разделно събиране и магнитче. Той вече събира падналите брошури във входа и ги носи да ги пуска в кашончето за целта. Според мен си играе, но аз го насърчавам.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #245 -: Април 27, 2015, 08:36:22 am »
Здравейте  :sunshine:

Дани още не може да шета сам из апартамента. Предпочита да ходи като го държим за ръце, но поне видяхме, че като му пуснем ръчичките, ако реши, може и сам да направи десетина крачици. За прощъпулник също ще изчакаме да стане по-самостоятелен.

Дес, купувай батута и да започва забавлението  :lol:
А ти май не си ни показала снимки на твоите принцеси? Не искаш ли да ни зарадваш  :oops:
Хоупче, ти също не си ни показвала децата. Дано да споделиш малко от професионалните снимки с нас  :P
Maury, аз съм чувала фотографите да казват, че е най-добре да се правят снимки на новородени и после чак като започнат да седят сами. Така че ако искаш изчакай малко, но задължително и вие да се наснимате.

Сигурно сте видяли в Галерията на бебета на Зачатие прекрасните тризначки на Змимка, както и другите сладурковци, разбира се  :P

Много момичета се изгубиха или се появяват рядко - Amanda, Bistrikus, Avallon и др. Дано не сте зарити от работа, а да сте по градинките и парковете  :D
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #246 -: Април 27, 2015, 10:14:59 am »
Привет привет:)
От къде да ви почна дет се вика :wink: :lol:

Смайли,Честито ходещи крачета:)Наистина е много вълнуващо да видиш детето си как прави нови и нови неща:).

Десс,десс,да кажеш после задълже за Батута :lol: :lol: :lol:
Аз се приготовлявам ха ха с бънджита(но май още малко трябва да пораснем за него нали)?

Хоупче,юнаците верно големи вече:)Леле,кога станаха на 9 месеца:)Да са ти много здрави децата:) :bighug:

Маури,на колко станаха твоите бебоци:)

А,Смайли ме подсети за Галерията ,отдавна не съм я разглеждала,а преди оттам черпих оптимизъм,че и аз ще стана Мама:) :wink:
Ще "ида" да видя сладурковците и моите мушмуроци ще кача :lol: 8)

А за фотосесиите ще изчакам да седнат(живот и здраве,а и щом казват ще е добре тогава)
За кръщене се чудя аз вече,че ми се иска да е топличко:)Но аз не съм кръстена и май ще е проблем нали,ще трябва първо аз и това ще ни затрудни,че кой как кога ще гледа децата ..........................Абе ще го измислим туй да е:)



Хубави разходки пожелавам на всички:)
Ние днес пак сме навън 8) :babbycarrage: :babbycarrage: :sunshine:
« Последна редакция: Април 27, 2015, 10:16:52 am от mih »
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #247 -: Април 27, 2015, 10:22:56 am »
Хайде,хайде ,какво пък да пречат децата!!?? :lol: :lol: Това е хубав повод за празнуване,а и е важен в живота на човек. :D Ще се съберете приятели и роднини,че хапнете,че поприказвате.... :D Нищо лошо няма,само времето да е хубаво!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #248 -: Април 27, 2015, 10:26:06 am »
Привет на всички!

Аз напоследък едвам смогвам и рядко се включвам. От ваканцията насам обаче малкия е решил да става в 4:30-5:00ч сутрин да яде и съответно след това аз съм като премазана с валяк той като се наспи в 8 и иска да си играем :? Първоначално реших да не би да огладнява, взех да го дохранвам вечер, но не е от това... днес сефте се успа до 7:30 и аз чак станах да видя добре ли е :lol: Мисля, че вече са наистина зъбите, защото май му се е цепнал венеца, ама то три месеца мъки все трябва а доведат до нещо...
47 Smiles, ще се пусне Дани съвсем скоро :) Просто му е приятно да се занимавате с него сигурно и затова все иска да го държите :lol:
За фотосесията и аз знам, че е добре поне да седят - дори мисля го пишеше в препоръките на Калина. Аз докато смогна да ви кача снимка и те вече не са актуални 8O Този месец малкият голям вече мъж е наддал 100г и 2см, но се промени адски много като поведение, изобщо все едно порасна изведнъж 8) Ще се постарая тези дни да отделя 5мин да кача някоя снимка, ама ако щете вярвайте още не съм си разгледала снимките от екскурзията 8O
dess_dess, цената му е сериозна колкото и на всичките специални и/или бебешки кремове :lol: Не знам ще те успокоя ли, обаче е доста икономичен ;)
mih, мисля че ти и да не си кръстена няма да е проблем...но кръстникът трябва да е кръстен май :wink: И аз ги мисля и РД и кръщене, ама нещо все по-мътно ми става... дано да се избистри :lol:
Малкия е голям киселяк покрай тези зъби, има дни в които реве все едно жив го дерът и нищо не помага - нито носене, нито нищо... затова и гледам да сме повече на вън, че като че е по-лесно и за двама ни да сме в движение. В общия случай като се наяде около 13ч и излезем та до 18-19ч дори скиторим  :lol:
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #249 -: Април 27, 2015, 10:46:05 am »
Здравейте момичета и Рачо :) аз както ви се оплаках вчера,че заради таткото няма да има различна разходка така той ни изненада и се прибра наобед та ходихме до Панчарево и се прибрахме към 19 ч. :lol:
Мих, и аз мисля,че кръстницата трябва да е кръстена...аз догодина ще го кръщавам,че приятелката ми това лято няма да се прибира от Лондон
Моусит, и Алек е като Мати от началото на месеца и съм луднала вече буди се около 3ч. после в 6 ч. към 7.30 обикновено го вземам на спалнята и доспиваме до към 9.30 но е ужасно кисел и през деня, от два дни ме "хапе" докато суче и е адски болезнено та ще го и отбия накрая ако продължава така...док.каза да му взема калгел,но аз не съм,мажа с дологел..ефект няма  :lol:
Докато си бях в Кърджали и аз го заведох на фотосесия ама май е по-добре да може да сядат наистина...
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #250 -: Април 27, 2015, 10:52:35 am »
Алекс 77, много хубава изненада ви е направил таткото :D И нашият ни изненада - прибра се в 18ч вместо в 19ч :lol:, но и аз го изненадах с куп работи да посвършим вкъщи, че с това негово постоянно отсъствие и дрехите не мога да си извадя :?
Иначе за хапането - ние сме така от един месец и онзи ден обяснявах тамън на ММ, че съм на път да го отказвам, ако ще да ме обявят за най-лошата майка. Мен не ме боли толкова самото хапане, но той се бие, мята, дърпа, извива се целия, върти си главата, пуска, взима....абе борба страхотна и аз да ти кажа много се изнервям, напрягам и направо не знам на какво ме избива...На всичкото отгоре, той така и не се наяжда добре и после е крив. Та от 10-ина дни второто сутрешно кърмене му е сменено с кърма от биберон! (Аз нали имам едни залежи във фризера и без това...) Все си виках от зъбите е, нервен е, не знам си какво...ама вече един месец то не се трае. Та сега се кърмим два пъти на ден, един път пие мляко от биберон и два пъти яде пюре/каша.
Аз мажа с Дологел и ефект има за 20-30мин. После пак. Така че го ползвам за приспиване :lol:
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #251 -: Април 27, 2015, 11:11:04 am »
Аааа.кръсниците задължително трябва да са кръстени  :lol:. Не може "езичници" да кръщават!  :) Но пък ако не са кръстени,ето ти още един повод за банкет!!! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #252 -: Април 27, 2015, 11:33:32 am »
Хехе,Рачо много банкети станаха :lol: 8O :lol: :lol:
Ама нищо де, прав си хубави поводи да има:)Че ще се каталясва ще се каталясва,но дано от банкетчета да е  :lol: :drunk: osi_5

Mousyt,Мати много те тормози.............сладура:)
Ох,дано отмине тази ми ти кривотия.
При нас Ивона е така-мрън мрън не се спира.Боби само ако се забавим с яденетето или му сее спи повиква ама едно такова Мъжката изведнъж вика ха ха ,ред да има:)А момата като жена де,не спираааааааааа ...................Дали от венци,дали си е така момичето  :lol: :?

Благодаря за отговорите за кръщенето:)Ще търсим Кръстена Кръстница:)
То има време ама и аз като Mousyt ,от сега ,че белгим ми се избистри :lol: :?
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #253 -: Април 27, 2015, 11:51:28 am »
Привет и от нас :D Виждам, че за кръщенета си говорите. Ние смятаме лятото да го кръщаваме малчо, че тогава ще идват в отпуск кумовете ни от Германия. Момичета, при кого правихте фотосесиите, че ние още се чудим къде?
Честити ходещи крачета на Смайли :) Все по-уверени крачки да прави сладура. Mousyt, ти кога започна да захранваш Мати? Имам спомен, че беше писала май от средата на 4 коригиран месец?
Иначе сме добре, ходим по разходки :D Бяхме и при доцент Георгиева онзи ден, хареса й малчугана. Ще ходим в сряда да ни вземат кръв, че малко му е нисък хемоглобинът. И още един курс рехабилитация иска да направим и в началото на юни контролна консултация с невролог.
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #254 -: Април 27, 2015, 14:34:25 pm »
Ариадна, аз знам за тези двете фотографки, макар че сигурно има мнооого други.
Калина ме снима
Моменти от Тонита
Mousyt и Мати ходиха при първата. Ние при втората.

Михче много сладко ги описваш твоите чаровници. Не ти е лесно с Ивончето, но както казваш мома с характер. Видях ги в Галерията. Страхотни са просто. Пу пу :)
Mousyt, дано скоро се поуспокои Мати, че много се измъчи покрай него.
Алекс някой път може да се засечем на Панчарево и ние обичаме да се разхождаме там. Вчера обаче бяхме на пенсионерската пътека между Бистрица и Железница.

Днес се разходихме на Дружбенското езеро с една сладка двумесечна принцеса. Дани се опитваше да я впечатли като крещи. Така изразява радостта си като види други деца  :lol: Онзи ден в Мола разплака едно по-голямо от него дете като му се изпищя насреща.
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #255 -: Април 27, 2015, 23:15:46 pm »
Ей, mih, големи сладури тези близнаци (тъкмо видях снимката в галерията)!  Моите след 2 дена стават на 5 месеца .... направо не мога да повярвам, че са минали. Обикновено сутрин с баща им водим следния разговор:
Той: "Тони колко пъти яде нощес?"
Аз: "Ами не знам, единият яде 2 пъти, ама кой беше ...."
Ей така ми се губят моменти :-)

Добре, че казахте за фотосесията. Ние тази за новородени сме я пропуснали, та ще се редим на опашката след като започнат да седят. Само ме е страх от това колко време ще отнеме ... и как ще се държат мъниците през това време. Вероятно по-кратичка ще си вземем като за начало.

Смайли, Дружбенското езеро и на нас ни е дестинация за разходки. Обикновено жертваме едно кърмене за сметка на АМ, че за 1 час не си заслужава пътя само, а пусто не се научихме да се кърмим навън. Скоро не сме го посещавали, ама последно като ходихме беше доста спокойно, трябва пак. А Панчаревското езеро става ли за количка? Ние последно го обикаляхме деня преди пункцията ми и си спомням едни поразбити пътечки, а на места дори липсваше път.

И последно, крема за слънце е ясен, ще се купува някакъв с по-висок фактор. А какъв репелент ползвате за мъниците? Имаме вкъщи едно Бочко, пише 1+ и се чудя това за месеци ли е или за години .....
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #256 -: Април 28, 2015, 07:14:55 am »
Добро утро  :P

Maury, ние се разхождаме на Панчаревското езеро откъм село Герман. Алеята първите 500 м е хубава асфалтова без дупки и е идеална за количка. После става черен път и не може. Аз лично като съм ходила минавам няколко пъти асфалтовата част.
Нашата фотосесия беше 1 час за 20 снимки. Вие, като сте с две дечица може и повече време да ви отделят.

Обикновено сутрин с баща им водим следния разговор:
Той: "Тони колко пъти яде нощес?"
Аз: "Ами не знам, единият яде 2 пъти, ама кой беше ...."
Ей така ми се губят моменти :-)

 :lol: :lol: :lol:

И аз се вълнувам от репелентите  :D
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #257 -: Април 28, 2015, 07:56:46 am »
Честито на Смайли,за "тапкащия" Дани!! :lol: :lol: :D Брей как растат..... 8O В ДМ преди два дена закупихме слънцезащитен ,немска марка, за доста сносна цена,Фактор 50. Ползваме го ,но още е рано за отзиви.Само времето да е хубаво  :lol:! От след обяд вчера нашия малчо нещо не е спокоен. :( Обърка малко режима на хранене,но то му е време да разрежда и това не трябва да е проблем. До късно не искаше да заспива ,а му трябваше някой за занимавка :lol:. През ноща се събужда поне три пъти,но с голям рев :?. Като че ли се стряска,мъника. :( Трудна нощ,дано не се повтаря.Иначе и той расте. Вече посяга и стиска играчките... :D :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #258 -: Април 28, 2015, 10:20:11 am »
Втори ден спим до късно, а дано това да е наместването на графика... Става около 7:30, яде, играе си и в 9-9:30 ляга пак та до към 11 :) Остава сега и майка му да нареди графика с яденето по нормален начин :lol: Лошото е, че следобед и привечер не спи или по-точно заспива си като пич и се буди след 15мин с идеята, че се е наспал и става страшно... Но дано да излизат вече тези зъби, че той както нямаше колики и от рано спря да става нощем и т.н. сега ще ми излезе през носа :? :lol:
Ariadna, захраних го на 6 и малко календарни месеца, разбира около 4.5 коригирани. Той много лесно прояде, но той и отдавна знаеше за какво служи лъжицата, понеже му давах разни лекарства с нея :lol: Имам обаче позната с момиченце съвсем не толкова недоносено (родено да речем  35-36г.с.), което много трудно прояде и то чак към 7ми месец например и то каши - пюретата хич не вървяха... така че си е до дете. Ако не е готово според мен няма полза да се насилва и бърза :)
mih, да ги нацелуваш тези два бонбона :P И като ги гледам такива едни усмихнати хич да не казваш, че са лоши децата :lol:
Иначе за характерите - Мати от две три седмици като го храня и ми се кара (вика и блъска), ако случайно се забавя с лъжицата (а не малко хора, вкл майки на други деца са се учудвали колко бързо яде като гъсоче...) и като за капак нямаме хранене което да не завършва с рев, че е свършило яденето, независимо какво и колко яде 8O Та стават страшни маймуни тия малките, ще знаеш ;)
47 Smiles, аз постоянно си търся нови места за разходка, особено в почивните дни, защото в парка е пренаселено. В общи линии само да имам дестинация а още по-добре и компания и паля колата на някъде :lol: Ще го пробвам и Дружбенското езро щом е хубаво и на Панчарево ти от преди беше казала, ама още не съм ходила :)
Re: Априлска-Великденска тема за най-малките
« Отговор #259 -: Април 28, 2015, 11:44:55 am »
Какви прекрасни дечица видях в Галерията :) И аз трябва да сложа някоя снимка на моето гардже :) Моусит, аз не бързам със захранването. Но ми се струва, че доцентката ще каже да започвам захранването след месец , особенно ако му излезе нисък хемоглобина пак. За разходките през седмицата сме ограничени само до парка Гео Милев, защото ми е под носа, а и аз не съм шофьорка. Иначе през уикенда си наваксваме с по-далечни дестинации :D