0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #600 -: Май 19, 2016, 21:35:26 pm »
Лукреция, браво на теб! Значи ще си имате едно Коледно-новогодишно късметче.

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #601 -: Май 19, 2016, 21:49:19 pm »
Събирам прашец  :bubblebath: Благодаря  :bighug: Дано ни е на късмет! Lucreciq много такива щастливи моменти ти пожелавам през цялата бременност.
 
Мари и аз ти пожелавам близначета  :crossfingers: Карай стъпка по стъпка. Сега най-важна е пункцията.
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #602 -: Май 20, 2016, 15:07:11 pm »
Честито, Лукреция! Лека и безпроблемна бременност ти желая!
Успех, Мари! Дано се похвалиш и ти скоро!
Успех на всички момичета с предстоящи процедури! Вярвам, че само този, който не се е отказал е успял!
Аз все още не съм се записала в бременната тема. Имам своите притеснения, но силно вярвам в своя Коледен подарък! Надявам се след прегледа следващата седмица да го направя.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #603 -: Май 21, 2016, 09:57:48 am »
бодро и с нови сили напред. Отчитам се на старта ЛЯ 3х10 мм и ДЯ 1х7 мм


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #604 -: Май 21, 2016, 10:05:33 am »
Силви,

Стискам палци всичко да е наред и твоето Коледно чудо да изпълни живота ви с радост!

Лили,

С теб сме! Смело напред и успех! Стискам ти палци и на краката!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #605 -: Май 21, 2016, 10:20:47 am »
Лили, стиснати палци и от мен. Много късмет и успешен финал в предстоящата процедура. Много ти се радвам.

Силвия, пожелавам ти най-прекрасната Коледа с аромат на бебе :P
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #606 -: Май 21, 2016, 10:29:47 am »
lilibell, желая ти успешен опит!!!

Силвия, дано всичко да е наред!

Лукреция, честито сърчице и лека бременност!

Giaany и Мари, дано не пропускам някого  :) - успех на всички момичета, които са в процедура!  :)  yahoo_17

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #607 -: Май 21, 2016, 10:39:12 am »
благодаря ви момичета,дано всички се зарадваме за Коледа с по едно ревливо чудо  :D Сега се сетих,че аз няма да успея за Коледа, но поне за следващия Великден  :) Да ви питам, имате ли мнение за фемара,че док ми го включи за подсилване на яйцеклетките. А аз както винаги съм  подозрителна към всякакви лекарства.Скоро някой беше писал за фемара,но не намирам поста.
« Последна редакция: Май 21, 2016, 10:50:52 am от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #608 -: Май 21, 2016, 10:55:37 am »
Лилка, аз скоро писах за опита си с Фемара (някое от момичетата беше на стимулация с медикамента). При мен не даде резултат тогава. Нарасна само един фоликул, който после с 10 000 Е Прегнил не успяхме да спукаме. Има обаче момичета, които реагират много добре на тези хапчета. Дано при теб да се получат нещата.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #609 -: Май 21, 2016, 10:58:40 am »
Zlateto благодаря за информацията, а случайно да знаеш дали е като клостила? Страх ме е пак да не започнат задържаните фоликули,макар че аз и без лекарства си ги имам


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #610 -: Май 21, 2016, 11:05:09 am »
Доколкото знам е подобно на Клостил, но май е по-щадящо. Аз на Клостил реагирам по-добре откъм фоликули, но с него пък лигавицата ми остава тънка. Знаеш, че и аз си имам проблем със задържането (LUFS), затова съвсем не съм критерий.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #611 -: Май 21, 2016, 11:10:13 am »
да,знам че си сходен случай с мен затова мнението ти ми е доста ценно  :) И на мен док така ми каза,че е подобно на клостил,но действа чрез различен механизъм и е по-щадящо.Док явно гледа де измъкне всичките ми налични антрални  :D


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #612 -: Май 23, 2016, 10:22:35 am »
Лили, на теб каква ти е схемата с Фемара? А ще включвате ли нещо друго освен хапчетата?
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #613 -: Май 23, 2016, 15:10:38 pm »
Lilibell аз бях два пъти с Фемара. Единия път вървяхме добре но спуках фоликулите преди пункция. И втория път беше единствения ми трансфер от много време, но неуспешен. Страничните ефекти бяха след трансфера - задържан фоликул за 2 месеца.
Добре е че с Фемара си изкарала толкова фоликули. Бях на едно хапче за 5 дни(от 2ри до 5 ден) и после Менопур 150. Имах 2 фоликула всеки път и накрая пак оставаше един. Затова и спряхме, защото аз и без Фемара толкова си имам.

Аз в момента пробвам на естествен, който пак го подсилваме с лекарства, защото вчера на 10 ден започна покачване на ЛХ при фоликул само 15мм и док ми даде Оргалутран. А при мен не може само Оргалутран без стимулация, защото много ми падат нивата на естрогените от него. И така ми добавиха и Мерионал. Днес фоликула е 16 мм и утре пак съм на преглед.
« Последна редакция: Май 23, 2016, 15:13:37 pm от Giaany »
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #614 -: Май 23, 2016, 18:17:31 pm »
Giaany фоликулите ми не са от фемарата, естествено си ги направих  :lol: Дано да не ми подейства гадно като клостила, просто разчитам,че уж ефекта на фемарата бил по-лек.
Zlateto  схемата ми е като предния път,но решихме с док да я променим малко и ми включи фемарата. Сега ще съм 5 дни по 2 хапчета на ден фемара, а от вторник включвам мерионал 150 единици.После зависи как се развиват нещата.
На тази схема се съгласих защото е дала добър ефект при дрега жена с подони на мен проблеми - ИЯР и лошо качество на Я. При нея обаче ФСХ бил 36, а моя засега добре се държи. При тази жена извадили хубава Я, оплодила се, върнали ембрион, имплантирал се, но не успяла да го задържи.Стигам до извода, че колкото по-ниско е ФСХ толкова има по-големи шансове яйцеклетката да е с добро качество. А стимулацията си е отделна работа, но когато първоначално Я не е хубава, както и да я стимулираш после е все тая.
Засега мисля,че действа фемарата защото БТ доста ми падна.Само за справка при предишната ми успешна пункция БТ ми беше 36.4, надявам се и сега да извадим някое хубаво яйчице


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #615 -: Май 23, 2016, 18:34:35 pm »
Лили,

Стискам силно палци тази схема да даде резултат и да извадите хубаво яйчице! Опитай се възможно най-малко да се тревожиш и да се вкарваш в сценарии кое лекарство как ще се отрази. Знам колко е трудно, но така или иначе не зависи от нас, а тревогата с нищо не помага. С теб сме и чакаме добри новини!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #616 -: Май 23, 2016, 18:55:29 pm »
Здравейте, момичета :balk_64: :balk_64: Днес бях на преглед и лекарката ми видя 3 фоликула по 20мм., 3 по 18мм. и 3 по 16мм. има и други, които са по- малки от тези. Пуснах и хормонални изследвания - Естрадиола ми е 7449 pmol/l и ЛХ ми е 2,10 IU/l на 9ден от стимулацията съм. Тази вечер в 21:00 трябва да си бия Choriomon 10000, а пункцията ще ми е на 25ти в 9:00. Притеснява ме, че от стимулацията се появи течност в дясната тръба, където са по-големите фоликули и ТСХ ми е високо- 4,3. Късмет на всички  :bighug:
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #617 -: Май 23, 2016, 19:02:36 pm »
Мари,

Хубави фоликулчета си отгледала! Лека и успешна пункция ти желая и да извадите хубави яйчица. За стойностите на хормоните се посъветвай с лекаря си, той най-добре може да прецени и да изгради стратегия. Стискаме ти палци! Спокойно, всичко ще е наред! Успех!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #618 -: Май 23, 2016, 22:45:45 pm »
Mari, lilibell стиснати палчета и от мен :crossfingers:
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #619 -: Май 25, 2016, 13:42:48 pm »
да се отчета от днес - ДЯ 1х12 мм, ЛЯ 1х14 мм и 1х15 мм. Обаче ЛХ ми е много високо, стартирах месеца с високо ЛХ 11, днес пак пуснах хормони и ще видим как се движи ...  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети