0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Раждането на вашата Мечта - въпроси
« -: Септември 27, 2007, 15:17:00 pm »
Явно е време за моите размисли на тема „Раждане на безценното съкровище”.
Бих ви помолила за отговори на няколко съществени за мен въпроса:

1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)?
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор?
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето?
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене?
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор?
6. Доволни ли сте от условията, персонала?
7. Как родихте – секцио или нормално?
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини?
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането?
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса?

Знам, че има доста писано по въпроса. Повечето съм прочела, но питанките ми постоянно изникват и не е удобно да ровя из многото теми.
Предварително благодаря. Вие сте безценни.
Пожелавам хиляди отговори в темата...
« Последна редакция: Септември 28, 2007, 14:36:56 pm от White »


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #1 -: Септември 27, 2007, 15:27:19 pm »
1. 2007г.
2. 12 часа след раждането. Уж имахме, но всъщност - не.
3. Да - но неадекватна в моя случай. Накрая (след много мъки) сами открихме с Малчо единственият възможен начин за нас да кърмим.
4. Уж не - но като ми го дадоха след 12 часа не беше гладен (това разбира се нищо не показва, той беше такава сладка отпусната Мишка). След тези часове ни се наложи 2 пъти по мое настояване, защото кърменето беше крайно трудно и Малчо почти не ядеше.
5. Да. Избор има, заплащаш си ако ти го гледат сестрите.
6. Да - МНОГО! Прекрасни условия и още по-прекрасни хора.
7. Нормално.
8. Усложнения не. Аз имах шевове, и болка в кръста няколко дни, но това е нормално. Получва се и нещо като треска (много ти е студено) няколко часа след раждането.
9. Екипът на д-р Диков в болница Токуда.
10. Подготви се за кърменето предварително и не се отказвай лесно ако има някаква трудност! Ако Малчето не може добре да засуче - изцеждай се, за да тръгне кърма, особено при секцио по-трудно тръгва. Успех! :bighug:
« Последна редакция: Септември 27, 2007, 22:12:51 pm от Lan »
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #2 -: Септември 27, 2007, 16:06:01 pm »

1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? - 2007
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? - Бебето беше от началото с мен, но ми казаха 6 часа след раждането да го нахраня, аз не спазих казаното ми. Не съм питала дали съм имала избор.
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? - Разказаха ми в две изречения как да кърмя бебето и да избирам под час или на поискване. Също, че ако се нуждая от помощ да питам. Но аз се справих сама, може би защото бях чела доста по въпроса.
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? - Не.
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор? - Да, постоянно. Незнам.
6. Доволни ли сте от условията, персонала? - Да.
7. Как родихте – секцио или нормално? - Нормално.
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? - Не. Имах два козметични шева. Не ми е било студено, нито някакви болки съм имала. Единствено много ми отекоха краката.
9. Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането? - Ами не ги запомних. Имах уговорка с лекар, но по ред причини не можа да е докрая на раждането с мен.
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? - Че раждах във ВМИ Пловдив.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #3 -: Септември 27, 2007, 16:18:39 pm »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? - 2006, 19.10
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? - при първа възможност, 36 часа след раждането, тогава ме качиха от реанимация при бебето
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? - да, и може би ако не беше въпросната акушерка нямаше да се справя толкова добре и да кърмя толкова дълго
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? - предполагам да, незнам колко пъти
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор? - 2 дни само ходех да я храня на 3 часа, останалите 4 беше при мен
6. Доволни ли сте от условията, персонала? - от условията да, колкото и странно да звучи за МД, но поради недоразумение бях на 12 ремонтиран етаж :lol: от персонала-от някой акушерки
7. Как родихте – секцио или нормално? - секцио
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? - никакви
9. Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането? - само лекаря знам - д-р Манчев
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? - успех и смело, всичко ще бъде наред :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #4 -: Септември 27, 2007, 17:45:49 pm »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? 2007
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? Нямах възможмност за избор. Дадоха ми бебето 4 часа след раждането и казаха да го кърмя.
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? Да, но "мечешка услуга" - жестоко стискане на гърдата с цел проверка дали имам кърма!
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? Не, не беше захранено, докато на втория ден не се разбра, че не е достатъчна кърмата ми все още.
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор? Да, при мен беше постоянно. Не са ми споменавали за избор, но тяхна беше инициативата да ми го вземат за една нощ, за да мога да се наспя.
6. Доволни ли сте от условията, персонала? Да, аз лично съм доволна, тъй като у нас всичко е относително - немога да се оплача.
7. Как родихте – секцио или нормално? Нормално. Без никакви упойки.
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? При мен никакви, не усетих дори, че съм раждала. Бебето имаше, но не сериозни. Родих я със зелени води, имаше високи левкоцити, сложиха и профилактично антибиотик 5 дни, след това всичко беше в норма и ни изписаха.
9. Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането? Водеща раждане - д-р Вяра Джонгова, сестри - Михова и Илиева, педиатър д-р Стоичкова и Петрова
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? Съществено е за мен, ако може човек да си позволи ВИП стая, защото общите в Тина Киркова, където раждах са доста некомфортни, а и са близо до родилна зала и предродилно и ако трабва да слушам тези викове на някои родилки (казвам го без упрек, разбирам ,че прага на болка е различен), които чух в предродилна, няма да ми е никак приятно.

« Последна редакция: Септември 28, 2007, 20:14:21 pm от Nina »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #5 -: Септември 28, 2007, 09:39:13 am »

1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? февруари 2007
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? около 7-8 часа след раждането
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? не, докато чаках да ми обърнат внимание сама я закърмих, после само ме наблюдаваха как се справям, явно е нямало нужда да ми обясняват
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? да,но не зная колко пъти й е давано да яде
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор? да, имах възможност за избор, през целия ден от 6 до 12 вечерта беше при мен, после по мое желание я вземаха в детската стая
6. Доволни ли сте от условията, персонала? абсолютно да
7. Как родихте – секцио или нормално? нормално
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? епиозотомия, нисък хемоглобин /67.2/, заради който докато не се подписах, че отказвам кръвопреливане не ме изписаха
9. Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането? д-р Ставрев, акушер Няголова, педиатър д-р Молева- Селена Пловдив
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? най-важния момент от раждането е момента, в който видиш и гушнеш бебето, няма значение метода на родоразрешение, вслушах се във вътрешния си глас да родя нормално и се радвам, че не ме подведе, в момента в който излезна Стефи се почудих това ли е цялата работа, да уточня че раждах с епидурал
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #6 -: Септември 28, 2007, 10:19:41 am »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)?
2006, октомври
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор?
отидох да си видя бебето 24 часа след раждане, не съм имала избор.
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето?
Поисках такава. В Тина Киркова има часове за консултация по кърмене. Не ми помогнаха. Дойде едно момиченце и с пръсти, миришещи на цигари се опитваше да накара детето да си отвори устата. После наблюдавах другите мами в стаята и някак си се справих.
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене?
Беше захранвано, самата аз съм му давала 2 дена АМ, приготвено в болницата, докато ми слезе кърмата.
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор?
Има два типа общи стаи в Тин Киркова - с по 5-6-7 легла за раждалите вагинално и с по 3 легла за секцио. Двата типа стаи делят една обща баня и тоалетна. В голямата стая бебетата си бяха при мамите през цялото време, мисля че имаше възможност през нощта да заведеш бебето в детско отделение. В нашата стая си вземахме бебетата през 3 часа за хранене и ги връщахме. През нощта не бяха при нас. Следобед ги оставяхме при нас между двете хранения, но за цяло денонощие е неудобно - тясно е и няма място за три родилки с три колички. Ако искаш обаче ти позволяват.
6. Доволни ли сте от условията, персонала?
Средна хубост. ВИП стаите бяха заети и нямах избор. На втория ден се освободи един ВИП, но и там една тоалетна и баня се делят от две стаи, а плащаш 35 лв на ден. Единичният ВИП е 70 и прецених, че е прекалено скъпо. Чистят немарливо, но редовно.
7. Как родихте – секцио или нормално?
Секцио.
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини?
Без усложнения.
9. Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането?
Д-р Стаменов, д-р Григорова, д-р Игов, главната акушерка (забравих й името), педиатър не помня.
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса?
Термос с топла супа, шоколадчета и сокове и срещи с любими хора вършат чудеса :D
Помогнаха ми курсовете за бъдещи родители, които посещавах преди раждане. Бях доволна, че не се налага да завися от настроенията на персонала, за да получа информация. Безплатни разговори с таткото - навъртяхме доста часове разговор, най-полезен ми беше този контакт, когато слезе кърмата. Едната гърда се запуши, събудих таткото посред нощ да чете в интернет как да се справя с проблема и до сутринта нямаше и спомен от болката и подуването.
И най-вече спокойствие! Това са специалните моменти за теб и бебето, когато само двамата имате значение. Като се прибереш вкъщи ще се качиш пак на въртележката, използвай миговете в болницата за безметежно съзерцание :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #7 -: Септември 28, 2007, 10:57:37 am »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)?
септември 2006
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор?
сутринта след раждането. не зная
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето?
принципно да, но не спазих инструкцията. аз някак си знаех как, сложих детето и то засука
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене?
да, не зная колко пъти. те следят спадането на теглото на бебето и наличност на кърма при майката.
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор?
не. не.
6. Доволни ли сте от условията, персонала?
да. бях във ВИП стая и винаги имаше някой при мен, което е чудесно. акушерките често идваха да ме питат дали съм добре.
7. Как родихте – секцио или нормално?
нормално.
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини?
не.
9. Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането?
д-р Богословова, за съжаление не зная имената на останалите от екипа.
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса?
не при всички случаи е добре бебето да е при теб. аз трите дни в болницата не бях в състояние да се грижа сама за него. страшно ме болеше от епизиотомията и едва мърдах. не на последно място - в детското отделение е далеч по-чисто!

*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #8 -: Септември 28, 2007, 14:28:10 pm »
Браво White :) това е страхотна тема :) и аз се записвам да я следя. Четох в някаква специализирана книга, че ако на бебето му се даде да суче до 1 ч след раждането, то го прави инстиктивно, ако се забави обаче трябва да се научи. От всичко прочетено по нашите форуми обаче оставам с впечатление че бебетата се хранят от майките (кърмят) 1 или 2 дни след раждането.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #9 -: Септември 28, 2007, 16:59:18 pm »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)?
2006

2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор?
на 3-я ден след операцията, не ми е предлагано да избирам.

3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето?
не, никаква. просто го донесоха и казаха, че от днес остава при мен. и то веднага си засука самичко.

4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене?
да, кърмата ми дойде на петия ден. дотогава 7 пъти на ден АМ.

5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор?
без избор, от 3-я ден за постоянно

6. Доволни ли сте от условията, персонала?
условията биват; лекари, анестезиолог, оперативни сестри - отлични!; педиатри - по-добре да оставя без коментар.

7. Как родихте – секцио или нормално?
секцио

8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини?
никакви

9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането?
АГ Болница Варна, д-р Александров, д-р Кисьов, акушерка Славка :)

10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса?
имах пълно доверие на лекаря - нещо абсолютно нетипично за подозрителната ми и вечно съмняваща се главица. бях спокойна и усмихната, никакво напрежение, никакви притеснения. всичко мина много леко, без болка, още не мога да повярвам. дай боже всекиму!
« Последна редакция: Септември 29, 2007, 22:23:43 pm от borovinka »
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #10 -: Септември 28, 2007, 17:13:27 pm »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? - август 2006
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? - 24 часа след раждането. Не ми позволиха по-рано.
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? - Една млада докторка ми помогна. Показа ми как да го поставя на гърдата и как да го стимулирам да суче. Това за което не ми помогнаха беше, как да се доизцедя след това. Показа ми една от санитарките, понежи и стана жал, като ме видя как се мъча/имам плоски зърна и с помпата не ставаше нищо, само ми разрани зърната/.
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? - Да, беше захранено с АМ, в продължение на 2 дни, докато ми слезе кърмата.
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор? - Не, бебето беше в интензивен сектор и аз трябваше да ходя в часовете за хранене. Но след 22,00ч не ми даваха да ходя да го кърмя, въпреки че имах много кърма, която изхвърлях. :x
6. Доволни ли сте от условията, персонала? - Условията в част от етажите на МД са плачевни. Ако си с връзки или пари, отношението е добро. Макар че има много коректни и добронамерени хора, на които това им е призванието и не ги интересува дали си с връзки или не.
7. Как родихте – секцио или нормално? - Секцио
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? - При мен имаше усложнения, но пък тове беше най-удачния вариант с оглед доброто на бебето. Получих кръвоизлив и имах много дълъг период на възстановяване.
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането? - МД, д-р Георгиев и д-р Хранов ми направиха секциото, най-страхотната акушерка Мария/не й помня фамилията/ от патологията на 5-ти етаж, анестезиолог ми беше доц.Анастасов също добър специалист
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? - Най-важното според мен е да имаш лекар на който се доверяваш и разчиташ. Да се наслаждаваш, на това че си с така дългоочакваното бебче и да не обръщаш внимание на дребните неудобства около теб. Престоя в болницата не е приятен, но какво от това, важното е че вече ще бъдете заедно, завинаги :D
« Последна редакция: Септември 28, 2007, 17:18:07 pm от Cvetelina »
*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #11 -: Септември 28, 2007, 17:44:01 pm »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? 2007, февруари
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? два часа след раждането закараха мен и бебето в стаята ни.
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? не! показаха ми точно за половин минута как да го държа и това беше цялата помощ, която получих.
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? да, три пъти, въпреки че имах много кърма :x не успявах да накарам бебето да суче и въпреки молбите ми, никой не ми показа - да съм го слагала на гърдата и това е. Започнах да изцеждам и да храня с кърмата си от шише.
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор? при мен беше, денонощно, не са били коментирани други варианти.
6. Доволни ли сте от условията, персонала? от условията - да, бях в ремонтираното отделение на 12 етаж в МД, стаите бяха чисти, със собствена тоалетна, постоянно топла вода, само двама души в стая; от персонала при раждането - да; от персонала в следродилното отделение - без думи!
7. Как родихте – секцио или нормално? нормално, без заплануваната епидурална упойка, защото отидох със 7см разкритие
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? за бебето - не. при мен имаше доста неприятен проблем от епизиотомията, който се появи по-късно.
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането?  МД Сф, д-р Божилов
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса?
На мен също ми помогнаха много курсовете за бъдещи родители, най - вече за това да превъзмогна страха си от естественото раждане. Пропуснах лекцията за кърменето, реших, че не е толкова важна, че от самосебе си ще стане, сгреших!
« Последна редакция: Септември 28, 2007, 23:01:37 pm от tzvetenze »
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #12 -: Септември 28, 2007, 19:43:29 pm »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? - 2007 /29.07
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? - 24 часа след раждането, след като ме качиха в стаята след реанимация
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? - не
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? - да, 2-3 дена след раждането
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор? - да, при мен беше - взимаха ми го вечер в 24,00 часа и го връщаха сутринта в 6,00 часа. Възможност за избор - не
6. Доволни ли сте от условията, персонала? - категорично не
7. Как родихте – секцио или нормално? - секцио
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? - нямаше
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането? - бившата "Тина Киркова". Доктор Маленов - страшно съм доволна - и от самата операция и от отношението му след това - ако не беше той нямаше да издържа и един ден в болницата
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? - бъди подготвена за всичко, така ще посрещнеш всички възможни трудности по-леко


*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #13 -: Септември 29, 2007, 08:52:06 am »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? - 2006г
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? - само първите два часа след раждането бяхме разделени...после през цялото време беше при мен. Пробвах почти веднага.
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? - да но неуспешна
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? - той не засука въобще. Докато бях в болницата беше един ден на АМ.
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор? - постоянно след втория час от раждането.
6. Доволни ли сте от условията, персонала? - от битовите условия не...от персонала да.
7. Как родихте – секцио или нормално? - влезнах за секцио...родих два часа преди операцията нормално :lol:
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? - не...имах два вътрешни и два външи шева
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането? - АГ Стара Загора. Д-р Енчева и акушерка Ванчето /така и не разбрах името и но беше много добра и ми помогна много :oops:/Неонантолога - д-р Чолакова
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? - страхотно е изживяването и си заслужава да минеш през всичко за да прегърнеш своята МЕЧТА
« Последна редакция: Септември 29, 2007, 08:54:21 am от Хера »
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #14 -: Септември 29, 2007, 20:28:50 pm »
Наистина много добра идея White и аз с интерес ще следя темичката.
А имам един въпрос- какво е епиозотомия???? Малко страшно звучи :?.
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #15 -: Септември 29, 2007, 20:43:36 pm »
Наистина много добра идея White и аз с интерес ще следя темичката.
А имам един въпрос- какво е епиозотомия???? Малко страшно звучи :?.

Виж тук. http://www.worldnn.com/serv/Document?Action=show&DocID=1542417684
*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #16 -: Септември 29, 2007, 21:02:26 pm »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)?
2006
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор?
На третия ден след операцията. Мадамата засука веднага, господинът чак след 2 месеца (дотогава беше на изцедена + АМ)
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето?
Да, една акушерка за  ми обясни набързо и ми донесе фотьойл в стаята за по-удобно.
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене?
Да, бяха. Не зная колко точно, но по 7 пъти през 3 часа ми казаха след като ги донесоха на третия ден.
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор?
Да, от третия ден бяха при мен постоянно. Предложиха ми да донесат единия ден едното, а след 1-2 дни другото за да ми е по-лесно и да свикна, но отказах. Исках и двете едновременно.
6. Доволни ли сте от условията, персонала?
Да, перфектни бяха - и условията и персонала.
7. Как родихте – секцио или нормално?
Планирано секцио със спинална упойка.
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини?
Не.
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането?
АГБ - Варна, ВИП-а на 7-я етаж, д-р Александров, д-р Кисьов
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса?
Много е важно да разчиташ на екипа и да се чувстваш спокойна и сигурна.
« Последна редакция: Септември 29, 2007, 21:10:42 pm от cygnus »
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #17 -: Септември 29, 2007, 21:30:36 pm »
Cvetelina  благодаря  :). Не знаех, че така се казва. Но нали се учим всеки ден  :wink:.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #18 -: Октомври 01, 2007, 07:19:55 am »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)?
Юли, 2007
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор?
16 часа след секциото,но уви нямах кърма. Нямах възможност за избор.

3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето?
Не, напротив. Една акушерка лаконично ми обясни, че щом до третия ден не ми е слезнала кърмата няма да дойде въобще и ми подаде шишето с АМ.

4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? Да беше, три дни - 6 пъти дневно /така и неразбрах дали ги хранят нощем/.

5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор?
Не. Нямах възможност за избор.

6. Доволни ли сте от условията, персонала? Нито от условията, нито от персонала. Пълна мизерия  е МД на 7-мия етаж.

7. Как родихте – секцио или нормално?
Секцио /по спешност ако се налага да уточня/.

8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини?
При бебето имаше бактериална инфекция / по непотвърдени данни е.коли и ентерококи/ със завишен три пъти Ц реактивен протеин и беше седем дни на антибиотик. Доколкото педиатърката ми спомена става въпрос за майчино-фетална инфекция, само че бебето го извадиха чрез секцио , което е стерилна операция. Още повече , че в мойта епикриза не пише да съм имала каквато и да било инфекция. Според мен причината е вътреболнична инфекция.

9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането?
Майчин дом - София, д-р Дяволов, на който съм безкрайно благодарна.

10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса?
Важното е да не се шашкаш :D. Болката минава и се забравя.
*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #19 -: Октомври 01, 2007, 12:19:07 pm »

1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? - септември, 2007 г.
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? - Бебето ми го донесоха 6 часа след като родих, но заради упойката и други лекарства, които ми бяха вливали започнах да я кърмя от втория ден като само веднъж я дохраних с АМ. Нощем прибираха децата в детската стая, но аз молех да ми я носят да я кърмя. А последната нощ направо я оставиха при мен.
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? - Определено насърчават кърменето и предложиха помощ, но аз се справих сама... Е почти сама де + инструкцията за кърмене на Авент. Бая стаи обиколи тая моя инструкция. :lol: Ама аз ти дадох и на теб такава инструкция.  :wink: А която майка искаше съвети и не се справяше, лекарите и акушерките много помагаха.
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? - Ден и половина беше изключително само на АМ, тоест около 10 хранения.
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор? - Взимаха я само нощно време за около 6 часа, като последната нощ беше изцяло при мен.
6. Доволни ли сте от условията, персонала? - Изключително съм доволна от отношението и вниманието, което се обръщаше на всяка родилка и всяко бебенце.
7. Как родихте – секцио или нормално? - Планово секцио 2 седмици преди термин, тъй като предлежанието на бебето беше седалищно-краково.
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? - Не знам дали е усложнение, но още като легнах на операционната маса по гръб и като ми сложиха абоката, ми стана много лошо и почнах да повръщам, но екипа овладя нещата, като ми вливаха някакви лекарства. След 15 минути бях напълно добре и раждането започна.
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането? - МБАЛ "Св. София". Секциото направиха д-р Мазнейкова и д-р Павлова, детските сестри бяха Ивелина и Люси, други имена не зная.
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? - Ами въпреки, че е частна болница, ампулата Анти-Д-гамаглобулин мина изцяло по здравна каса и ми беше изписана веднага след като се разбра, че Александра е с положителен резус фактор.