0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Crystal

Запушен слъзен канал
« -: Март 24, 2010, 11:59:11 am »
Дъщеричката ни е на 2 месеца и има запушено слъзно каналче. Водихме я на офталмолог, насини и окото от стискане и натискане  :(, каза да правим масажи и ако до 6 месечна възраст на детето каналчето не се отпуши, трябвало да го отпушват оперативно. На мен 6 месеца ми се струва много рано, а и докторката беше адски груба и честно казано ме е страх да и се доверя.Ако има мами с подобен проблем ще съм им благодарна да споделят как са го решили.
Re: Запушен слъзен канал
« Отговор #1 -: Март 24, 2010, 12:44:57 pm »
Потърси мненията на д-р Бърди по въпроса, има писано! Сондаж той препоръчва чак след година и три месеца, мисля. Даже и от масажи нямало смисъл. Моята дъщеря също имаше сълзящо оченце, но наистина около годинката се оправи, без да сме го пипали изобщо. Случва се често, не се тревожи.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Запушен слъзен канал
« Отговор #2 -: Март 24, 2010, 13:11:32 pm »
Ние имахме такъв проблем! Послушах д-р Бърди и не избързах с отпушването! От време на време слагахме капчици за 2-3 дни ако много се възпали оченцето Тобрекс. Оправи се от само след 4тия месец. Не се притеснявай!
*
Re: Запушен слъзен канал
« Отговор #3 -: Март 24, 2010, 13:44:57 pm »
И при нас го имаше същия проблем.Момичетата от форума ми дадоха много полезен съвет за масажиране и слава богу се оправи.От време на време пак се получава но 2-3 дни като масажирам се отпушва.

*
Re: Запушен слъзен канал
« Отговор #4 -: Март 24, 2010, 16:16:59 pm »
Не се сондира до годинката, освен по много специални показания.
Опитай с много лек масаж няколко дни. Просто лекичко натискаш от окото надолу покрай нослето няколко пъти. Не бива да причиняваш болка.
ПП Следващия път помасажирай докторката подобаващо... :x


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Запушен слъзен канал
« Отговор #5 -: Март 24, 2010, 17:05:24 pm »
и Жорето беше така ,при него продължи доста време (до към 7-8-ми месец).Не само му сълзеше ,ами направо не можеше очите да си отвори от жълти налепи.Почиствах с физиологичен р-р и чай от лайка.
Тогава бяхме в Белгия и там до 1 г. не предприемат нищо.
<br />
Re: Запушен слъзен канал
« Отговор #6 -: Март 24, 2010, 17:53:40 pm »
Едната ми щерка имаше подобен проблем. Донесохме си стафилококи от родилното... Едното оче се оправи след два курса Окацин, когато беше на 2 месеца и половина, но другото упорито продължи да сълзи и да трупа секрети. Пробвахме още два вида капки + масажи, но подобрение имаше само докато слагах капки. Като навърши 8 месеца я заведохме на очен лекар в Токуда и й назначиха сондаж на слъзния канал на 9 навършени месеца. Казаха, че можем да изчакаме още малко като продължавам с ежедневните масажи + курсове с капки през 2-3 седмици, но аз реших, че ще направим сондажа и не съжалявам. Направихме го в Токуда, процедурата трае 10-15 минути, като упояват детето с газ, а след това има курс със силни капки (с кортикостероиди). Каналчето се оказа тясно и с неправилен ход. Сондажът беше успешен и повече не сме имали проблеми.
  09.11.2007
Re: Запушен слъзен канал
« Отговор #7 -: Март 24, 2010, 18:49:46 pm »
И моята дъщеря беше със запушено каналче и въпреки многото масажи и капенето на капки, когато се възпалеше оченцето се стигна до сондаж. Аз доста чаках с надеждата, че ще се размине, но все пак и го направиха на 1,6 год. Мина бързо и леко и от тогава не е имала повече проблеми.
И аз по съвет на д-р Бърди изчаках максимално дълго, въпреки че още на 6 месеца докторите настояваха да се направи. Ходили сме при почти всички добри детски очни лекари в София и всички казваха, че трябва сондаж.
*
Re: Запушен слъзен канал
« Отговор #8 -: Март 24, 2010, 23:19:19 pm »
При нас се появи на 1 месец, заведохме я при детски офталмолог в детската клиника до Александровска. Доктора е приятел на брат ми, показа ми как да намеря слъзния канал и да го масажирам демонстрирайки го върху мен. Правих масажи около две седмиции, окото се оправи. Но след около 2 седмици пак почна да сълзи и отново масажирах около две седмици и това беше. Предполагам, че при нас е било частично запушен. Помня че ме посъветва да не капя никакви капки. Бърди препоръчва отпушване след 1 годинка.


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Запушен слъзен канал
« Отговор #9 -: Март 25, 2010, 01:42:17 am »
И ние имаме същият проблем от едномесечна възраст. При Дани положението е най-зле с дясното оченце, като понякога се запушва и лявото. Алекс и Никол имаха за по няколко дни запушени канали но с капки Тобрекс и масаж се оправиха и скоро не съм забелязвала да имат. При Дани обаче си е доста упорито и сутрин има доста големи гурелчета а през деня окото си сълзи непрекъснато въпреки масажите и капките.
*

    Crystal

Re: Запушен слъзен канал
« Отговор #10 -: Март 25, 2010, 09:20:10 am »
При нас оченцето сълзи само когато плачем. Имали сме залепване на оченцето от секрети, но с капки се оправя. Знам за препоръката на д-р Бърди да се изчака до годинка, аз не бих разрешила да слагат пълна упойка на 6-месечното ми бебе. Май вижданията на нашите доктори доста се разминават от чужбинските  :? А за масажите на оченцето, докторката ми показа как да ги правя и наблегна на това, че трябва да натискам, а не лекичко да масажирам.За да не се претрива кожичката ни изписа едно кремче, с което да равим масажите. Стискам палци всички бебенца да се оправят и да не се налагат операции.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Запушен слъзен канал
« Отговор #11 -: Март 25, 2010, 15:17:59 pm »
Не става въпрос за "разминаване".
Става въпрос за грешни неща от Бг страна.
Защо? Защото никой не прави тези неща "навън". Никъде.
Следователно - не Космосът е крив, а ракетата.

Няма въпрос за "право на две мнения", когато т.нар. "второ" е тотално грешно!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Crystal

Re: Запушен слъзен канал
« Отговор #12 -: Септември 13, 2010, 10:46:02 am »
Да кажа тихичко, че слава Богу, слъзното каналче се отпуши само без никакви външни вмешателства :)Това стана на 5 месеца точно по време на жегите, та май  ние трябва да сме им благодарни (все имам чуството, че от топлината се разшири каналчето). Иначе масажите ги бяхме спряли, защото мисля, че се замърсяваше оченцето колкото и чисти да са ни ръцете- може и да съм си внушавала, но секретите ставаха сякаш повече.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Запушен слъзен канал
« Отговор #13 -: Септември 13, 2010, 10:49:21 am »
Нещо друго трябва ли, за да се убедите че нещата, които се работят по света, НАИСТИНА "работят"?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Crystal

Re: Запушен слъзен канал
« Отговор #14 -: Септември 13, 2010, 10:59:06 am »
Не съм се съмнявала, Докторе! Аз вътрешно бях убедена, че Вашите съвети (давани в други теми, които старателно изрових и изчетох) са правилни. Бъдете здрав!
Re: Запушен слъзен канал
« Отговор #15 -: Февруари 10, 2013, 18:44:13 pm »
Нашата бебка от една седмица има сополки,но носа не й е запушен,диша спокойно през него.Обаче явно има по-назад секрети,защото преглъща тежко и се дави.Заспива,не минава много време и се буди преглъщайки и ревейки стреснато.Според док причината е запушен слъзен канал.Да,ама очетата не сълзят.Каза ни да правим масажи и сополките да ги махаме с физиологичев разтвор и клечки за уши.Не ни се отдава много да правим тази процедура,защото беба пуска всички децибели,чуват ни в целия квартал :wink:От вчера следобяд се видяхме в чудо-рев,цяла нощ и днес до преди малко,глас не й остана,да не говорим,че е спала общо за това денонощие 3-4 часа.Някоя мама сблъсквала ли се е с такова чудо?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Запушен слъзен канал
« Отговор #16 -: Февруари 10, 2013, 21:56:35 pm »
и Никола до преди 4=5 дни беше така -слагах физиологичен разтвор и пръсках хомеопатичен спрей еуфорбиум.Много ми помогна аспиратора за сополи,дето се включва в прахосмукачката,такива гъсти ги вадеше,то като храчки назад бях,а с обикновен нищо не излезе.
<br />
Re: Запушен слъзен канал
« Отговор #17 -: Февруари 10, 2013, 22:23:44 pm »
Днес и аз купих такъв аспиратор.Не успяхме да го пробваме,докато се върна от аптеката и беба най-накрая беше заспала.Спи вече 4 часа непробудно.Малко ме е страх,дано не нараним нослето.Док ни каза само за физиологичен разтвор.Този спрей Еуфорбиум става ли за бебе на месец и половина?И как се слагат,вкарвам със спринцовката физиологичния разтвор и после пръскам спрея,или един път едното,следващия път другото?Ама и аз си формулирах въпроса,няма що :)Ще ме извините,като зомби съм,не съм спала от вчера.Още една питанка-колко пъти на ден се прави това упражнение?На Никола за колко време му мина?
« Последна редакция: Февруари 10, 2013, 22:25:51 pm от Perlichka »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Запушен слъзен канал
« Отговор #18 -: Февруари 11, 2013, 14:02:03 pm »
ами редувах ги общо взето.По 5 пъти пръсках спрея.На 2,5м. беше,но този спрей става и за по-малки- хомеопатичен е.Една седмица имаше хрема,после и кашлица и тогава вече купих аспиратора,та след него още 4-5 дни.
<br />
Re: Запушен слъзен канал
« Отговор #19 -: Февруари 16, 2013, 12:11:56 pm »
Нашия проблем с носа се задълбочава.Вчера водихме Цвети да я прегледат.Гърдичките са чисти,няма температура,само носа й е задръстен и хърка.Докторът ни изписа  едни капки-Тобрекс,които са за очи,но той ги даде за нослето.Обаче снощи,към 2.30ч беба се размърка повечко и аз точно ставах да ходя да й направя манджата и тя изпищя ужасно.Веднага я вдигнах,беше повърнала малко,но чак през нослето й излизаше мляко и се давеше.Направо откачихме от ужас.Тя едва преглъщаше,не можеше и да изплаче.Повикахме Бърза помощ,дойдоха след 35 минути.Докторът я преслуша,каза,че само нослето е проблема засега.И това беше.Сега баща й я разнася на ръце,не може да заспи.Купих Стеримар,пръснахме,но почти нищо не изкарахме с аспиратора.А нослето хърка и тя се дави.Не знам какво да правим вече.