0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #1 -: Декември 03, 2011, 12:28:52 pm »
запис и оплакване  :(

като четох за гъбичките казват всичко да се пере и стерилизира, но си мисля, че това е невъзможно - повечето й играчки въобще пише да не се перат и аз го почиствам с един кърпички на мустела за почистване на помпи, ако не можеш да стерилизираш с идеята, че сигурно са безвредни за нея (после пък четох, че то заради антибактериалните гърпички се ширили гъбичките). и да питам нали до 6 месец стерилизирате, че ще си давам стерилизатора на една бъдеща мама, да не сбъркам, макар, че ние не ползваме шишета, само една залъгалка има, която може да се стерилизира, но тя може и да се попарва или там каквото.   съжалявам, че започвам темата с овесен нос.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #2 -: Декември 03, 2011, 14:46:18 pm »
Благодаря за новата тема, Мини!

Елена, аз почти всички играчки на малкия ги пера, дори и такива плюшени, които издават разни звуци....до сега не ми се е случило някоя да даде фира, продължават да си пеят :) Една позната обаче, която живее в Германия ми беше казвала, че такива бебешки играчки, които не бива да се пускат в пералня, може да се стерилизират ако се сложат за 3 денонощия във фризер....


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #3 -: Декември 03, 2011, 16:30:38 pm »
Аз почти не стерилизирам вече, той пипа одеала(не само неговите) и после лапа ръце пък и самите одеала опитва да дъвче и не виждам смисъл.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #4 -: Декември 04, 2011, 00:56:51 am »
И аз бърша играчките с мокри кърпи.Пера само тези на които пише, че може.Иначе има и такива които ги мия директно в мивката.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #5 -: Декември 04, 2011, 11:32:17 am »
Елена, пиши на Боби. Тя е микробиолог. Надявам се и Бърди да се ключи.
Преди 15 години си имах кандида на езика от АБ и тогава ми казаха, че се получавали гъбички освен от АБ и поради спад на имунитета.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #6 -: Декември 04, 2011, 14:17:52 pm »
благодаря ви за милите думи, явно нещо съм доходила, защото сега пък съм с повръщане и болки по мускулите и кожата. нощес щях да ги изхвърля и двамата (и бебето и таткото) от леглото - не можех място да си намеря.

мен също ме обърква това за стерилизацията, защото тя се опитва да лази и колкото и да я слагам на одеяло или нещо на пода тя си пипа и лапа неща, пък и нали така им се развива имунната система. на фона на това аз да стерилизирам ми се вижда безсмислено. сега ще й изваря залъгалката, заради гъбите, но не знам.

на колко градуса им перете дрехите - пише да се пере на 60, а пък на самите дрешки - на 30-40. може ли да й давам нещо (освен плодове) да й се засили имунната система малко, защото ако я хване това дето мен ме е тръшнало ще стане много неприятно.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #7 -: Декември 04, 2011, 15:38:48 pm »
Елена по принцип пера на 30-40 веднъж без да забележа съм пуснала на 90, но нищо не даде фира, така че ако ще се чувстваш по-сигурна пери на повече градуси.
За имунитета нищо не мога да кажа.
Доктор Бърди от 2 дни ни се засили повръщането да спирам ли захранването или да се опитам да увелича АР, защото сега като има пюре не давам АР и остава само 3 пъти по 30мл, или пък е от храна, която аз съм яла и примерно утре няма да е така?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #8 -: Декември 04, 2011, 20:19:24 pm »
Педиатърът ВИ е на мнение?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #9 -: Декември 04, 2011, 21:30:07 pm »
На мнение, че няма нужда да правя каквото и да е (АР давам по ваша препоръка той беше против, но е уведомен), то детето ще спре да повръща като порасне.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #10 -: Декември 04, 2011, 21:31:40 pm »
С какво захранихте?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #11 -: Декември 04, 2011, 22:04:54 pm »
Оризова каша=> морков=>картоф=>тиквичка това за около месец от трета седмица сме въвели ябълка и круша, че се запече от морковите.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #12 -: Декември 04, 2011, 22:06:22 pm »
Спрете само тиквичката.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #13 -: Декември 04, 2011, 22:18:16 pm »
Добре, а да въведа ли нов зеленчук мислех си за пащърнак или да изчакам да видим резултата?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #14 -: Декември 04, 2011, 22:19:47 pm »
След 5-6 дена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #15 -: Декември 04, 2011, 22:26:00 pm »
Благодаря ви много, ще изчакам.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 11
« Отговор #16 -: Декември 05, 2011, 14:07:41 pm »
Момичета, как сте с режима на спането, на точно определени часове ли се храните и спите.

При нас режима на хранене на 3 часа беше точно за десетина дни, но малкия беше много послушен, яде и веднага заспива.
Но сега, ако спи три часа, следващите 2.5 часа мрънка, не иска легнал, и изправен невинаги му харесва, общо взето не знам какво му е толкова нервно.

Но все по-често като мрънка 2.5 часа, заспива половин час преди следващото хранене и така може да откара още два часа.така се събират по 5 часа от хранене на хранене.
Да го будя ли според вас да яде на часа си?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #17 -: Декември 05, 2011, 19:54:35 pm »
Привет мили мой,привет на тези който ме помнят от темата на бременните,привет и на тези с който те първа ще се "запознаем".От известно време когато ми остане временце влизам да чета и както винаги с много полезна информация се запознавам,тези който ме помнят знаят,че имаме двама прекрасни малчугана който си ги гледаме сами с мъжо от самото им раждане(той само вечер ги къпе-все е нещо де)и затова не разполагах с време за мен(за тук).И така мисля,че нещата вече са по организирани за мен и тях и да мога да ви чета редовно,че както бременността ми така и отглеждането без вас момичета не мога :lol:
А сега започвам с питанките мога ли да слагам малчуганите в мен да посядат вече.
И започнах да захранвам вече 10-тина дена но не спазвам само зеленчукови или само плодови.Но вече мисля да се консултирам с вас,че да не направя някоя беля.Утре ако мога ще напиша по-колко и какво съм давала.
Лека и спяща вечер на всички :wink:

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #18 -: Декември 06, 2011, 10:34:16 am »
Бина, аз моя юнак отдавна го слагам в мен да посядва, като не му е удобно си се приплъзва. За захранването - не мисля че е проблем, че даваш и от двете, просто пак да има време от няколко дни за да прецениш, ако нещо не е наред от какво е.
Мами какво правите като излизат зъбчетата болезнено, давате ли хомеопатия или нещо друго? Моето момче снощи като започна едни опити за рев да прави и така заспа с подземане и стряскане и пак се гушкахме цяла нощ.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #19 -: Декември 06, 2011, 13:02:39 pm »
 Момичета, да питам, това ли е фазата на зъбите...будене с рев и нищо не може да го успокои, освен гърдата? Страхотно много лиги, на моменти изтичат от устата като от чешма, дори се дави нощем от тях и стува ми се/ или всъщност съм сигурна/ че на веченца отпред виждал двете зъбчета долу...

 Притеснява ме факта,че се успокоява само от гърда, няма ли така да получи дискомфорт пък на стомахчето от това сукане толкова често?

 Давате ли нещо за успокояване на болката от венеца или както при коликите, по-добре да не тъпчем с излишни препарати?