0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #920 -: Февруари 10, 2012, 22:23:25 pm »
Ивана беше много тежък случай, по над час се носехме, пеех песнички и не знам какво си. После започнах да спазвам повечето от нещата ( с изключение на биберона, който махнах на около 6.5 месеца) и определено помага. Седяла съм до леглото понякого по половин час да я галя, че да знае, че съм там, но без да я нося. Малко по малко, ако не се отказваш, става. Няма дете, което не се е научило. Има по-лесни и по-трудни деца, за които трябва повече внимание и търпение, както е моята голямата.  Малката е много по-лесна, та с нея не сме имали толкова емоции ( поне до сега), но голямата и до ден днешен е трудна за доста неща, но пък лягането и е по часовник.
Направо ме амбицираш от утре да започнем да променяме тактиката в къщи. С това носене на ръце е някакъв ад!!!  Мажа си гърба с обезболяващи в момента, защото ми се прищипа нерв и едва се движа :(
Е вие сте още мънички. При нас беше вече някъде като стна на 6-7 месеца и вече изнемогвах. Затова с Андреа от рано я научих и тя беше нервна като я сложи в леглото, но аз я слагах да спи в кошарката ( има горе каот легло - не знан как се казва) и сядах до нея и си я галех и упокоявах, та не трябваше да я нося. И тя си се научи сама да си заспива. После, ако не е нервна, съм я оставяла сама да лежи, а сега заради рефлукса пак я държа, ама не я разхождам, нито я дондуркам, а седя на един диван и си опирам ръката на  облегалакта за ръка и тя така си заспива. Сотя докато минат поне 30 минути след храната, че да не повърне в леглото.


  
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #921 -: Февруари 10, 2012, 22:27:11 pm »
Ивана беше много тежък случай, по над час се носехме, пеех песнички и не знам какво си. После започнах да спазвам повечето от нещата ( с изключение на биберона, който махнах на около 6.5 месеца) и определено помага. Седяла съм до леглото понякого по половин час да я галя, че да знае, че съм там, но без да я нося. Малко по малко, ако не се отказваш, става. Няма дете, което не се е научило. Има по-лесни и по-трудни деца, за които трябва повече внимание и търпение, както е моята голямата.  Малката е много по-лесна, та с нея не сме имали толкова емоции ( поне до сега), но голямата и до ден днешен е трудна за доста неща, но пък лягането и е по часовник.
Направо ме амбицираш от утре да започнем да променяме тактиката в къщи. С това носене на ръце е някакъв ад!!!  Мажа си гърба с обезболяващи в момента, защото ми се прищипа нерв и едва се движа :(
Напълно споделям мнението не Боби. В нас беше същото. Нито един от тримата не запиваше сам.  Само в ръцете ми. Отне ми повече от месец докато ги науча, защото имаше дни в които трябваше да съм седнала и да ги люлея. Кръста ми не издържаше на болката а и гърба беше започнал много да ме боли от тежеста на децата. Не е лесно но се нсучават децата. Къде с рев, къде без:)))))
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #922 -: Февруари 10, 2012, 22:35:52 pm »
elle, благодаря за споделеното – определено мисля да се възползвам от тези съвети. Интересно ми е само от каква възраст мога да започна да ги прилагам? Дали 3 седмици са много рано?

Друго което ми е интересно, е дали ако се опитвам да приспивам бебето през деня в кошарката, ще мога да го приспивам и през нощта в нея? Засега го приспиваме в кошарата вечер, за да свиква че е за по-дълъг сън.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #923 -: Февруари 10, 2012, 23:45:53 pm »
постанах я статията, заради различното отношение към спането, не за друго. аз не я приспивам на ръце, никога не съм го правила, седим си, тя суче, заспива и спи върху мен или ако сме си легнали до мен в леглото. но пък за гърба си не ми се говори, в момента ме болят и имам иглички по ръцете, от лактите надолу  :D
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #924 -: Февруари 10, 2012, 23:51:59 pm »
И аз съм от отбора на "дисциплинираните" мами, въпреки че обикновено по форумите повечето са застъпници на т.нар. привързано родителство. Но като четох за тези принципи там се говори, че бебто спи при родителите и дори и те не препоръчват да се приспива на ръце. Виж, за биберона даже съм фен, доколкото знам вече не се смята за проблем. без биба досега почти не е заспивал, но после я изплюва. Сукателният рефлекс е много силен и много успокоява мъниците.
Но веднага трябва да кажа, че слава богу не ми се и налагало да нося на ръце, винаги е заспивал в леглото вечер, а през деня може и количка, нашето легло или третата дрямка в люлката-шезлонг (за оперделен период като по-малък). Всичко е до научаване от малко. Единствено съжалявам, че леглото ни няма тази опция за люлеене, която доста легла на пазара имат и ако някои все още има избор според мен определено би помогнало.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #925 -: Февруари 11, 2012, 00:01:25 am »
Сигурно си е до дете. Ние не сме се приспивали никога на ръце, даже се противим на подобни пози. За сметка на това обаче си се гушкахме най-редовно трима на спалнята и нямаше драми нито с отбиването /което стана естествено около година и 7 месеца/, нито със заспиването в детското креватче /което пък се случи заедно с отбиването/.
Сега обаче имаме проблем със смукането на палеца. Така и не успях да го науча да суче биберон...нито тези за шишетата, нито залъгалките. Някой ако има идея как мога да го откажа от този навик, ще съм много благодарна. Принципно това не ме притеснява особено, но от няколко месеца му се образува нещо като мазол, защото явно забива здраво зъбите. Имам чувството, че колкото повече му обяснявам че не бива, толкова повече "ми прави напук"


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #926 -: Февруари 11, 2012, 07:04:50 am »
elle, благодаря за споделеното – определено мисля да се възползвам от тези съвети. Интересно ми е само от каква възраст мога да започна да ги прилагам? Дали 3 седмици са много рано?

Друго което ми е интересно, е дали ако се опитвам да приспивам бебето през деня в кошарката, ще мога да го приспивам и през нощта в нея? Засега го приспиваме в кошарата вечер, за да свиква че е за по-дълъг сън.
Според мен си е до дете, но и аз като теб смятам, че е добре да си имате нещо, по което да прави разлика, че става дума за по-дълъг сън. Не съм сигурна обаче, че толкова малко бебе може да разбере, че заспива на различно място, освен ако не е в различна поза , понеже то още не може да види дори стаята около себе си, че да разбере, че не е на същото място. Въпреки всичко, не мисля, че може да навреди да ги държиш разделени местата за спане.



  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #927 -: Февруари 11, 2012, 08:41:58 am »
 Да ви кажа за чистенето на носа какво правим ние;
 също имахме един период, в който Калоян истерясваше при тази процедура. Тогава
 първо вместо спрей започнах да ползвам ампулки с физиологичен разтвор. Сега отново сме на спрей.
 Второто, преди да мушна накрайника в носа, започвам да го боцкам с него по бузките и ръчичките, като едновременно дърпам с уста. Голям смях пада, много му харесва и хоп, вкарвам в нослето...Всичко минава като на игра
 Не винаги я разиграваме, но когато започне да мрънка го правя. Някак така се разсейва и в същото време вижда, че няма нищо страшно.
 Също, давам му често да разглежда маркуча, разбира се никога да го лапа :).
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #928 -: Февруари 11, 2012, 09:42:02 am »
Публикувам си въпроса в другата тема дано там някой има някакво мнение :lol:



« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 09:45:33 am от бина »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #929 -: Февруари 11, 2012, 10:16:08 am »
Боби, според мен в статията се твърди, че тъй като самостоятелността е постигната по доста стресов начин, на по-късен етап хората се справят по-трудно, а не че тъй като са независими, не могат да се справят със стреса. Както и да е, наистина трудно доказуеми са тези твърдения. Всичко що се отнася до мозъка или невидимото са спекулации, няма как иначе. Сигурна съм, че и за двата подхода могат да се намерят много аргументи, както за, така и против. В крайна сметка всички се опитваме да направим това, което е най-добро за децата ни. Аз самата непрекъснато го търся и изобщо не съм убедена, че съм го намерила. Наскоро съвсем се бях разколебала покрай една лекция на таткото ни за приспиването и как било вредно за детето  :(. Казано честно опитах на следващия ден да я оставя да поплаче. Ако ставаше дума за примрънкване и проскърцване, можеше и да изтърпя. Но рев със сълзи и писъци... Някак не чувствам, че е редно детето да се приспива с рев  :(. Остава ми да се надявам, че като е готова, ще започне да си заспива сама. Пък то колко време да има до този заветен момент, най-много още 6-7 години  :D
Иначе и аз не разнасям (ама-ха!  :D), слагам я върху себе си (което е пак вид разнасяне, ама нейсе), така че като стане 10 кила, няма да ми се откъсват ръцете, а просто няма да мога да дишам  :D

джиджи, обнадижди ме твоята история! :) За смученето на палчето, една приятелка отказа нейното дете с някакъв лак. Не знам колко е добра идея, но с две намазвания се решил проблемът... Май след две години може да се ползва.

Didon, много благодаря за идеята! Още на следващата операция "чисто носле" ще опитам. Дано не е твърде късно само, че този аспиратор вече май й е най-омразното нещо и не знам как ще обърнем нещата в негова полза :(
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 10:35:29 am от vanyush »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #930 -: Февруари 11, 2012, 11:00:13 am »
Боби, мъчички сме, но дано успея да го откажа от сега. Малко е по-инатлив, реве до посиняване. И не просто на ръце легнал иска, а изправен. Да може да се оглежда наоколо. Следи всичко с поглед- движения, звуци.
Биба давах преди, помагаше ми, но откакто си откри пръстите не я иска. А ръката си ако може цялата да напъха в устата. И колкото и да му бърша ръчичките, естествено има няколко афтички вече на върха на езика.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #931 -: Февруари 11, 2012, 12:19:32 pm »
мишле инат при бебе на 1 месец няма как да има.мое мнение.аз нося ,гушкам и полюшквам с мярка.ако сега не гушкам и полюшквам кога?аааа и спим в едно легло,без драма всъщност драмите са в нашите глави.и следващия въпрос ще е как ще спи в нейното легло-отговорът е ще спи като дойде времето за това.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #932 -: Февруари 11, 2012, 12:37:02 pm »
За заспиването аз също смятам, че е най-вече до дете, а след това е научаването да заспива само. Аз това го постигах без да искам. Предполагам, че стана още в първия месец. Тъй като не можахме да се кърмим, като се събудеше да яде аз му давах кърмата, която изцеждах и след като се наядеше го оставях в леглото му и започвах да се цедя, за да има за следващото хране(те в началото нали само ядат и спят  :)) Та предполагам, че още оттогава малко се е понаучил :wink: Лошото беше, че се бях вкарала в един денонощен кръговрат- бебе яде, мама се цеди, мама яде,свърши  малко  :ironing: :dishes: или  :laundry: стане време бебе пак да яде 8O бях като робот.Как съм издържала не знам.
 Другото, което е, че той почти не знае какво е това приспиване на ръце(с редките случаи на бабите и лелите, които развалят дисциплината :() Един път се пробвах да го приспивам на ръце, защото 40 мин. му шшшшш-ках  :lol:  :lol: галих а той все мрънкаше и ревеше и го взех на ръце "от мен да мине" Да, поуспокои се малко, след 15 мин почти заспа, ама на мен ми омаляха ръцете. оставих го в леглото и какво- диването му с диване спа 20-на мин.  8O И тогава му казах: Аз ще те приспивам 1 час и за какво - да спиш половин час  :D Тая няма да стане  :lol: и до там с приспиването на ръце от мен. А люлката на леглото също почти не се ползва.
През деня обаче заспиваме с биберона в уста, ама това ще го мисля по-нататък..



Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #933 -: Февруари 11, 2012, 15:06:01 pm »
джиджи, обнадижди ме твоята история! :) За смученето на палчето, една приятелка отказа нейното дете с някакъв лак. Не знам колко е добра идея, но с две намазвания се решил проблемът... Май след две години може да се ползва.

За пръв път чувам за такъв "метод". Може ли повече инфо? За какъв лак става въпрос, някакъв специален ли?


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #934 -: Февруари 11, 2012, 16:28:56 pm »
джиджи има такъв лак продава се и по парфюмерии те,прозрачен е като безцветен лак и като се нанася се на пръста като обикновен лак,но на вкус е горчив.От много майки съм чувала,че помага но не знам на каква възраст трябва да е детето,че да може да се ползва.И на нас ще ни е необходим защото Марти с огромна охота си цока палеца.

А сега да попитам нещо излязоха резултатите на бебетата за кръв и урина,сравних с това което намерих в интернет и на двамата всичко е в стойности за техните месеци с едно,две изключения има разминаване с 2,3 единици което може би е нормално,но ето това
Урина - седимент др.са оксалати,крист.пик.к-на е по различно при Криси.
Мислите ли,че е нещо което трябва да ме притеснява(не,че вече не съм).При личната сме на 16-ти този месец
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 16:31:36 pm от бина »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #935 -: Февруари 11, 2012, 16:54:50 pm »
Благодаря ти бина,ще се поинтересувам за този лак. Дано е безвреден и помогне и на нас....


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #936 -: Февруари 11, 2012, 17:11:20 pm »
да споделя как минава при нас приспиването....
вечер всеки си заспиваше по леглата още от малки, но през деня трябваше да се носим, в един момент като станаха към 8 кг и казах край....не издържам повече  :?, оставям ги по леглата, давам 2-3 играчки, накичвам някакви шарени пелени дето им кеф да ги разглеждат, на решетките мятам одеялца, затъмнявам стаята, пускам лека музика или приказка, започва голям рев......затварям  вратата и излизам, единия веднага спира да реве и се заиграва с играчките и след 10 мин вече заспал, но ако реша да вляза случайно в стаята и пак почва рев, така, че докато не чуя тишина не влизам.
другия се изправя на решетката и реве...та реве, трябва да го оставям да се измори от рев и после само влизам и го слагам да легне, давам биберона и след 2 мин заспал.

поне спят преди обед и след обед,а и не губя време в приспиването........доволна съм  :D
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #937 -: Февруари 11, 2012, 18:21:28 pm »
джиджи,знам че такъв лак се продава и по аптеките.
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #938 -: Февруари 12, 2012, 11:04:16 am »
Момичета от какво може да се разболее бебе като си седи в къщи и не идва никой болен? Има температура 37.8, леко тече носа и може би разстройство-не съм сигурна, тъй като снощи ядохме круша, днес има 2 по-течни изхождания. Дала съм една доза Панадол и чакам да видя как ще се развият нещата. Коментара на Док е, че не е толкова висока Т и да давам Изопринозин.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #939 -: Февруари 12, 2012, 12:41:06 pm »
М-и до колкото знам е,че вирус може да се принесе от някой който се среша с хора който са болни :(, той да е само приносител и да не е болен.Май го обясних на никъде дано си ме разбрала.Дано детенцето да не е болничко,симптомите да са примерно от зъбчета и температурата не се повиши