0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #500 -: Февруари 05, 2012, 17:40:04 pm »
Иванита,аз пиперки давам вече от около две седмици,слагам ги да се варят с другите зеленчуци и ги пасирам,досега сьм давала само зелени. Слагам вьтре дори и лук,копьрче,масьлце,и естествено моркови и картофи,а когато са месни прибавям и от зьамразеното домашно месо което им сварих и сложих вьв формички вьв фризера. Много им допадат домашните пюрета и на двамата,прави му и ти ако не си пробвала,пиперката придава много добьр аромат. А за глутена,като навьршите 6 месеца можеш да му дадеш,аз го вьведох с каша,но мисля,че дискутирахме вече,че няма значение с какво точно ще го вьведеш.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #501 -: Февруари 05, 2012, 19:22:55 pm »
Грах и чушка съм давал когато ги има комбинация с други,примерно на Ганчев в зеленчуковото имаше грах,а за чушката не си спомням в момента в кое я имаше в някои имаше и лук
А за глутен след 6-ти до 8-9м. маи по преценка на майката,някой дават през 6-тия,други през 7 или 8 така,че ти си реши,аз го дадох на 6м и 22дена с пюре картофи и моркови с овес пак на Ганчев
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #502 -: Февруари 05, 2012, 22:29:18 pm »
Иванита, тук грахът го продават в първите пюрета за след 4 месца т.е. когато започнеш да си захранваш детето е от първите зеленцучи. За чушка не знам, аз още не съм дала,защото не съм се сетила, не за друго, понеже тук пюрете с чушка няма и трябва аз да я направя.



  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #503 -: Февруари 06, 2012, 11:18:19 am »
Боби, и тук грахът го има в първите пюрета, ама то и месото и глутена го има в пюрета за след 4 месеца(както и 90% от всички продукти) затова се зачудих.
Бина, щом казваш, че има пюрета с чушки на Ганчев значи трябва да се поразчета малко повече по етикетите им.
За глутена по спомен имам, че се дава  по-продължително време и всеки ден. Та да кажем, че започна да го давам с каша(например следобед), може ли успоредно с това да си го храня и с пюрета съдържащи глутен?


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #504 -: Февруари 06, 2012, 15:30:08 pm »
Боби, и тук грахът го има в първите пюрета, ама то и месото и глутена го има в пюрета за след 4 месеца(както и 90% от всички продукти) затова се зачудих.
Бина, щом казваш, че има пюрета с чушки на Ганчев значи трябва да се поразчета малко повече по етикетите им.
За глутена по спомен имам, че се дава  по-продължително време и всеки ден. Та да кажем, че започна да го давам с каша(например следобед), може ли успоредно с това да си го храня и с пюрета съдържащи глутен?
Не знаех - тук месните са за след 6 месеца.  В нашите първи пюрета няма никакви примеси -само чисти зеленцучи и плодове са. Аз грах и на двете съм дала като един от първите зеленцуци, защото от марката, която куптвам тези първите са само 4 - грах, сладък картоф, тиквичка и морков. Чак сега сме минали на вторите ( тук са номерирани, не знам как е при вас), в които има вече и смесени.

Аз малко не разбирам въпроса за по-продължителното даване на глутен - глутен, ако няма някакви проблеми,вероятно ще яде всеки ден до края на живота си.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #505 -: Февруари 06, 2012, 18:23:50 pm »
От седмица се опитвам да питам нещо, но не мога да се вредя до компютъра...
Четох в съседната тема, коментар на Доктора, че след годинка децата пият нормално мляко. Чудя се как да процедирам с Илияна по този въпрос, защото  нейната лекарка е твърдо против да се дава прясно мляко преди 18 месеца, но за сметка на това праща деца на 8-9 месеца на детска кухня (където ползват точно такова)...
Съвсем се обърках и моля за мнение. Търсих в старите теми, но нищо конкретно не намерих, ако е коментирано и преди се извинявам предварително.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #506 -: Февруари 06, 2012, 18:41:54 pm »
Адито, няма проблем да даваш прясно мляко след годинката /стига да нямате проблем с алепгии/. При нас обаче и двете деца категорично го отказват и до днес.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #507 -: Февруари 07, 2012, 11:55:26 am »
Здравейте момичета. Понеже подхванах една тема за храненето не където трябва, ще приложа връзка за да не повтарям всичко, но все пак да дообясня за проблема си накратко:
... Става въпрос за по- мъничката близначка. Имаме голям проблем с храненето. В момента в който й предложа шишето /храним се от първия месец с АМ/ тя започва да плаче, върти главичка, скрибуца. Давам залагалката и мигом я лапва, задъвква я, и си мърмори изпод нея. Не знам как усеща, но със затворени очи разбира кога давам залъгалка, кога шише. И не иска да яде от шишето. Вече уморена, в просъница яде, но това не е нормално. Много ми е мъчно, не мога да се справя. Чудя се вече какво ли съм й направила. Това е вече повече от месец. Беше малко болна и тогава съвсем й се загуби апетита, и сега когато вече не е на лекарства пак си плаче и пак не яде. Вече когато дойде време за хранене и я сложа в обичайната поза започва да плаче, още преди да съм й дала храната. ...
До момента в който започнаха проблемите ги хранех едновременно - поставях ги на приспособено от мен канапе в поза "гуш" и им давах шишенцата и те се хранеха заедно. Пламена /за която говоря по- горе/ ядеше по- бързо и докато се оригвахме с нея Искра приключваше шишето и следваше нейното оригване. А сега добре че баща им е почивка, та помага, а аз основно се занимавам с Пламена и храненето й. Започнах да ги захранвам вече, но Пламена и с лъжичка се дърпа, едва изяжда по малко плодово пюренце, а на обед предлагам картоф /домашен/. Най - странното за мен е че тя пие с охота плодов сок, но като усети млякото започва да плаче. Не знам какво да правя!
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #508 -: Февруари 07, 2012, 18:30:37 pm »
според моите наблюдения указаната възраст на етикета не на всимки марки е съвсем точна и е по-ранна от повечето предписания. Но те не са и толкова подробни -т.е. има 4+, 6+ по-рядко и 8+ искам да кажа, че месото едва ли някои ще го даде на 4 месечно бебе, но и не е за 8+. На повечето обаче глутеновите каши са си 6+.

Аз записах от тази седмица частна детска кухня. Засега съм доволна, но имам някои притеснения. Смятам да прбвам и Хер бебе и Ян бибиян, обаче има доста разлики при отделните кухни. Едни въобще не дават свинско и твърдят, че не трябва да се яде до 2-3г. възраст, но аз и не смятам скоро да давам. Другите го предлагат дори в пасиран вариант на бебета над 8м. Обаче повече се чудя за яйцата- едните слагат навсякъде яйчен прах или яйчен меланж. Това не е ли обаче цяло яйце, което не е подходящо все още? Другите пък въобще не споменават яйце в състава. Трябва ли да давам отделно жълтък към постните ястия?

Котарана, за съжаление въобще не съм се сблъсквала с такъв проблем  :? пробвай дали биберона й пасва, да не е твърде бързо или твърде бавно.. успех  :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #509 -: Февруари 07, 2012, 19:08:47 pm »
Ох, Котарана не знам какво да те посъветвам. ние също бяхме така, сменях номера на биберони, вида на силикона, взех каучукови, какво ли не, носихме се докато го храня, пея, слагам бубата да го залъжа, после пак слагам шишето, той реве, и така......оказасе се сме с рефлукс и оттам ни бяха проблемите, и извиваше глава на страни сякаш търси нещо зад глава. Минахме на АР и нещата постепенно, не веднага се оправиха. Дано да намерите решение на вашия проблем :?

И мен ме мъчи нещо....след като глутена е желателно да се въведе в края на 6м, а аз мисля да въведа месото в началота на 7м, тогава ще ми дойдат 2 нови групи храни и съм в  :ask: а, схемата е първо месо, после глутен....та глутена остава пак за по-късно дори и да искам да го въведа по рано :?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #510 -: Февруари 07, 2012, 19:26:32 pm »
Никой ли няма идея как се процедира с прясното мляко след годинка!?
Може ли да замени АМ в тази възраст?

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #511 -: Февруари 07, 2012, 20:11:24 pm »
Никой ли няма идея как се процедира с прясното мляко след годинка!?
Може ли да замени АМ в тази възраст?
Да можеш. Според имунолога ми, една година без един ден не можело, една годинка и един ден можело :-) :-). То млечни продукти и без това си яде от преди това, просто не трбява да заменяш АМто преди годинка.
 Аз бих започнала по малко, защото някои деца са чувствителни докато им се пренастроят червата - например на Ивана и стана червено дупето и трябваше да спра и след седмица пак опитах и тогава нямаше проблем. А хем ядеше кисело мляко от 6 месечна и сирене от някъде към 8 месечна, но пак прясното си е различно.

Боби
« Последна редакция: Февруари 07, 2012, 20:14:58 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #512 -: Февруари 07, 2012, 20:28:57 pm »
Много благодаря, Боби!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #513 -: Февруари 07, 2012, 23:27:28 pm »
Breiv, вие сега сте в началото на 7-ми месец (навършени 6 и карате 7-ми), но по-добре първо месото и после, когато дойде глутена. И аз по тази същата причина го въведох на 8м. и няколко дни, като вече хапваше повечето зеленчуци, някои меса и плодове, а при някои подобни храни правех интервали от 3-4 дни. Спокойно и 8м. не е късно.. 
Адито, и аз знам, че ако няма индикации за алергии към белтъка на прясното мляко, след годинката може.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #514 -: Февруари 08, 2012, 00:01:00 am »
И мен ме мъчи нещо....след като глутена е желателно да се въведе в края на 6м, а аз мисля да
въведа месото в началота на 7м, тогава ще ми дойдат 2 нови групи храни и съм в  :ask: а,
схемата е първо месо, после глутен....та глутена остава пак за по-късно дори и да искам да го въведа по рано :?
Никъде не пише храните да са в еднакви групи - само трябва всяко ново нещо да е минимум 3 дена, че да се знае дали няма реакция.

Глутена не е вид храна - пшеницата е вида храна :-) и тя е от вида на зърнените, с които предполагам си захранила вече, ако ядете каквито и да е каши. Всъщност какво разбираш под вид храна?

Ще се опитам пак да го обясня - всяка храна е направена от много протеини и всяка храна си има различни протеини - хиляди на брой. Глутена е един от хилядите в пшеницата. Всеки път, когато давате нова храна, давате хиляди нови протеини, не един. Не разбирам защо го отделяте във вид храна, като той не е. Това са несравними неща. Например, ако дадете днес круша а утре ябълка, сте дали хиялди нови всеки път - не сте ги разбили на хиляда съставни частици да ги дадете и всяка да смятате като нова група храна.
« Последна редакция: Февруари 08, 2012, 00:05:38 am от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #515 -: Февруари 08, 2012, 09:06:50 am »
kotaranata тук никой не дава плодов сок на 3м това че го пие с охота не означава, че той не предизвиква киселини и дразнене в последствие. За яденето на пюре според мен също е рано, но ти си знаеш. Води се по детето, може да не е готово за лъжичка. Моят син също е с рефлукс и това въртене и плач ги имаше като беше по-малък.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #516 -: Февруари 08, 2012, 10:07:41 am »
Момичета, ако бебе е захранено на 6 месеца със зеленчуци, кога може да се даде месо най-рано? И как става захранването с месо? То като част от пюрето си е малко количество. Означава ли това, че мога да дам половин бурканче примерно или пак по 1 лъжичка? Ако беба цяла седмица яде пуйка примерно, ще се види в чудо. Педиатърката каза да давам един ден зеленчуково, един ден месно пюре, но за количества сякаш пропуснах да питам в бързината :oops:
И за кашите съм в чудене. Взех безмлечна оризова и като й видях инструкцията, се опулих  8O. Че то общото количество на порция според тях става към 220 гр.! Вижда ми се супер много дори за 6-месечно бебе. То кърма толкова не може да изяде... Да не говорим, че и приготвянето ми се видя цяла наука: кипваш, пък чакаш да се охлади до 50 градуса, пък после до 37...  Ще го откарам половин ден с термометъра :(
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #517 -: Февруари 08, 2012, 10:08:36 am »
Здравейте! Моля ви помогнете със съвет каква марка масло и сухари ползвате за попара. Ние сме на 7 месеца (7м 10 дни). Време било за първата попара, а глутена към деветия месец  :D според педиатърката.


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #518 -: Февруари 08, 2012, 10:54:42 am »
Котаранче не е ли рано за захранване,та те нямат дечицата 4м.Но както ти е казала м-и ти си знаеш,но аз лично мисля,че са мънички :P,
За храненето това което описваш и при едното ни близначе беше по същия начин даже и сега по някога когато го сложа в поза за хранене,пак така прави освен ако не е много гладничък и накрая и аз стигнах до извода,че това е рефлукс,но както по рано в темата някой беше писал не всичко е рефлукс,ако имаш време върни се малко прочети какви са и другите признаци и да си прецениш,дано и мине бързичко на куклата ти какъвто и да е проблема.

vanyush захраних с месо след месец и 1-2 седмици след като бях захранила със зеленчуците не казвам,че точно така се прави така направих аз :lol:въведох го с пюре от пуйка с картофи и моркови(много го харесаха)с 4-5 лъжички първия ден,2-я 8-9л.на 3-я ден останалото количество от пюрето,а за кашите раздели водата на половина на 110гр и количеството каша пак на половина защото наистина става много.По лесно с кашата ще ти е на око :lol:по съвет на момичетата който аз приех и водата я правя пак на око.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #519 -: Февруари 08, 2012, 12:33:23 pm »
Абе, аз видях че всички ме нападат за тези сокчета и пюрета, но го правя по преценка на педиатъра. Според последната, явно няма кой знае какъв проблем с яденето, щом детето наддава, макар и на долната граница на нормата/за това и обмислям смяната й, защото не обърна голямо внимание на начина по който си изяжда млякото/. Нито съм специалист по храненето, нито пък имам време да чета всички мнения и коментари и най- новите тенденции за хранене на бебетата. Това което имам като материали в нас и което съм чела до сега посочва, че захранването не е даването на сокчета и плодови пюрета, а даването на зеленчукови пюрета/ или каша и заместване на едното млечно хранене с тях. Може и да съм сгрешила с даването на сокчета толкова рано, но повтарям- това не е по моя преценка направено.Само картофчето е по мой избор, но това е защото се почувствах в безизходица, че това дете ще седи гладно, и опитах. И все пак говорим че днес е 5ти ден от опитите ми и за почти никакво изядено количество, така че можем и без него, стига да си яде млякото :?.
Тъй, пооправдавах се малко, сега да ви кажа какво се случва.
Пробвала съм със смяна на биберони- размер на дупките и вид материал, пробвах да сменя шишето, защото яде от различни шишета мляко и сок. Не става. Плаче си детето, върти глава. Само сутрин, когато е сънена почти не протестираше. А онзи ден беше ужасно. Тя ми отказа да яде от 10 до 17ч., а после само близна 50гр, и чак след банята си изяде цялото шише. Да не дърпам Дявола за опашката, но вчера си похапна сравнително добре, днес също е добре за сега. Сега поне съм по- спокойна. Струва ми се, че все още не се е изчистила от АБ /днес май стават три седмици от последния прием/. Сега темата "ревност" ми е вече на заден план. То много теории имам за това неядене... Най- важното е детето да е здраво и да папка.
Ще пиша пак до къде сме я докарали и като остане време наистина обмислям една тема за храненето на близнаци.
Благодаря ви за  отговорите.
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[