0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Да м-и е права щом боцкат вече всичко е минало :) През деня са репички всичките, е моето мрънка, ама тя ще прилича на мен :)
Драмата е нощем със зъбите.Нашите предни 2 месеца бяха надути, но втори месец беше ад, та чак и температура вдигна.

*
Аз давам по едно прахче teetha, от Англия ми го пратиха. Имам и същия гел. Пал са хомеопатични но определено имам по-голям и бърз ефект от дентокинд. При Мария са побелели горните зъбчета. Много слюнка, много нещо. Но педиатъра каза, че до месец два може да пробият. Понякога я боли, друг път не... рано е сякаш за зъбку.
И пак се чудя какво да правя, след поредните антибиотични капни, секрета от носа пак е стафилококус ареус. Един педиатър иска да почвам с антибиотик Зинат, друг казва ще се израсте. Личната която е педиатър иска да пробв с капни и ако пак се изолира антибиотик. Винаги са на едно мнение трябва бактробан, е от къде да го намеря, в Англия го има, пратих българската рецепта, не я признават. Някакви съвети?
*
Смайли, проверявай и за температура, случва се при никнене на зъби. На моето диване наведнъж му подкараха 4 кътника (точно по Коледа беше) и 2 дни държа 39-40 градуса. И после все едно нищо не е било.
*
47 Smiles сигурно ще да е от зъбките,дано да се появятта да мине.Аз не съм имала такъв проблем с малката през ноща,но пък и тепърва се появи само 1 зъбче,беше само малко болничкаи с температура.При нас доста време беше подуто,но след като минаха болежките след 1 седмица проби и зъбчето.Иначе и аз бих те посъветвала за Нурофенче или  Дентокинд както са казали другите мами.

Лека и спокойна вечер мами! :wink:

Благодаря ви момичета  :P
И тази нощ се очертава неспокойна. Много крещи още от сега.
През деня иначе само помрънква и му викам мрънчозавър  :lol: а пък аз съм мрънчоукротител  :lol:
Стоека,за кремчето бактробан ли иде реч?Него ли го няма по аптеките?Че на мене лятото ми купиха в Пловдив заради една пъпка в близост до шева от секциото.Учудвам се,ако сега го няма.Сестра ми  може да провери в Пловдив,а аз в Пазарджик,а ако не те притеснява,че е отворено и ползвано,бих ти пратила моето,почти непокътнато е.
*
За тоя бактробан иде реч 

http://apteka.framar.bg/02002804/%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%BD-%D0%BD%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82-3-%D0%B3%D1%80-

Стоека, питай в Турция дали го има, не ти ли е по-удобно от там да го купиш?

пп Дали в някоя аптека не биха ти го забъркали? Няма ли заместител? Какво казва лекарят?
« Последна редакция: Ноември 30, 2014, 01:08:36 am от м-и »
*
Хоупче, бактробан за кожа го има по аптеките, този за нос го няма. Не знам твоя какъв е, не ме притеснява че е отворен, важното е да е за носа. Не го внасят от няколко месеца и все се надявам да го има останал някъде.
Ако имате възможност проверете.
Не знам под какво име да го търся в Турция.
И няма заместител.
*
Под линка, който съм пуснала има коментар, че в Турция и Гърция е със същото име и че в Гърция има и заместител - mupirocin/target. Дали е точно на назалния заместител обаче не знам, трябва да се провери. Иначе по съставката може да се търси - mupirocin
Стоека,ще проверим по нашенските аптеки утре,нека и другите мами проверят по техните градове,ако могат.Ако не се намери някъде останало кремче,ще се уговорим с теб за пращане на моето отвореното.То е точно за нос,нищо че за друго ми го няха изписали.Няма да го оставяме да се мъчи детенцето,я!
*
Привет,мамчета:)

Да ви питам от къде мога да си взема дъждобран за кошчетата :ask:
В Джъмбо гледах за по 10 лв.,но пише за количка.
Откривам само комарници за кошчета.Гледам и онлайн.
Mih-че, не знам къде и аз само за Джъмбо се сетих.  :ask:

Можеш да поръчаш он-лайн, ако ти се занимава, само не знам как стои въпроса с размерите. Ето няколко варианта:
http://kasida.bg/chipolino-dyjdobran-za-stolche-za-kola-56-2439.html
http://www.baby.store.bg/p109502/dyzhdobran-aksesoar-za-bebeshko-koshche-za-kola.html

И аз ще проверя в нашата аптека за това лекарство.
*
Смайли,много ти благодаря:)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
stoeka71 Аз мога да проверя във Варна, незнам само дали с рецепта не се продава, ако го намеря, ще ти пиша на ЛС :lol:


*
  Благодаря, дано се открие крема.
Смайли как спахте снощи? Ако можеш намери прахчета и гелс на teetha, nelsons е фирмата.
Смайли как спахте снощи? Ако можеш намери прахчета и гелс на teetha, nelsons е фирмата.
За съжаление пак беше същото  :(. Сутринта поне спах от 6.30 до 10 ч. непробудно, докато таткото го гледаше.
Ще потърся това лекарство. Дано да го намеря.
Ползвате ли колд-крем и от кои марки сте доволни?
47 Smiles, мисля,че Дентокинд се дава на гладно,за да има някакъв ефект. Давай го поне 30 мин.преди или след хранене. Разреден с вода, а не с мляко
*
Бактробан, при това на спрей има в Гърция. Няма проблем и без рецепта да се купи.
Болката при растеж на зъбки обикновено е при пробиването през челюстта, а не през венеца. 47 Smiles, на мен това точно на зъби ми прилича. За съжаление е като с коликите - чакаш да мине и гушкаш, гушкаш, гушкаш.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Ползвате ли колд-крем и от кои марки сте доволни?

Какъв е този крем Хоупче 8O За дупетата ползвам Судо крем, но напоследък съм по-доволна от Бепантена :lol:
Ох, Смайлче силно гуш и скоро да мине!

Стоека сутринта мм е проверил в една аптека по пътя му, нямало е  там ,тези дни ще видя и аз по другите :lol: