0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #940 -: Февруари 10, 2017, 11:03:25 am »
Здравейте,
Реших да се включа и аз в този форум защото има много полезни теми който ми помогнаха.
Аз съм 4 ден след Трансфер - имам 3 ембриона от който 1 е с много добро качество и както каза докторката (герой) другите два се развиват по бавно и са с малко фрагментации,незнам какви са ми шансовете но се надявам всичко да е ок. Та въпроса ми към вас е - как се чувствахте след трансфера - имахте ли леки болки ниско долу - запек (както е при мен)? Много ще се радвам на вашите отговори и съвети - това ми е 1 опит :)
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #941 -: Февруари 10, 2017, 11:15:36 am »
Ивчето, имах болки в слабините, като ПМС.Запек аз съм така по принцип та не съм обърнала внимание.Пий повее течности и яж лека храна, повече супи, плодове.

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #942 -: Февруари 10, 2017, 11:24:22 am »
Благодаря ти за бързия отговор - аз снощи пих едни разхлабителни бонбончета уж безобидни - Ектра Лакс - надявам се,че като не ми е предписано - няма да ми създаде някакъв проблем -само 1 изпих но тази сутрин имаше ефект вече и незнам ти как мислиш но възможно ли е от напъните да съм направила някоя беля - ще извинявате за глупавите въпроси но нямам опит а много ме е страх
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #943 -: Февруари 10, 2017, 13:29:48 pm »
Ivcheto, болките в корема след трансфер са нормални. За запек по-добре яж сушени сини сливи, а лекарствата в краен случай, ако те не помогнат.
Колко дневни бяха ембрионите? Кога ще правиш тест?

Аз съм първи ден след трансфер на 3-дневни, имам време до теста. Карат ме за пръв път сега да изследвам прогестерона на 5-ти ден след пункцията. Някой знае ли защо се изследва ? Мисля си, че е за да се адаптира дозата на утрогестана евентуално ако е много силна..Но може и да има и друга причина?
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #944 -: Февруари 16, 2017, 19:47:46 pm »
Здравейте момичета, нещо е много тихо тук... ето че и аз започнах, утре гладна и жадна съм за изследване на хормони. Първи опит ми е, дано да е успешен. Желая успех на всички  :bighug:
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #945 -: Февруари 16, 2017, 22:29:05 pm »
Здравейте момичета, нещо е много тихо тук... ето че и аз започнах, утре гладна и жадна съм за изследване на хормони. Първи опит ми е, дано да е успешен. Желая успех на всички  :bighug:

Успех, Леонора, стискам палци!  :D

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #946 -: Февруари 17, 2017, 10:31:41 am »
Благодаря много marsi 😊😊
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #947 -: Февруари 24, 2017, 21:20:55 pm »
Момичета, в понеделник, 12-ти ден след трансфер на два 3-дневни ембриона ЧХГ беше 310....В сряда 679 и днес 1325...Какво мислите?
Още ми е напрегнато и ме е страх много да не стане пак нещо...последния път се качи до 900 и започна кървенето.... чак на 6/3 съм на преглед...Също така нямам гадене, това нормално ли е? При тези нива на ЧХГ не трябва ли да ми се гади вече? Имам само едни киселини още от стимулацията.
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #948 -: Февруари 24, 2017, 21:50:16 pm »
loriane,тихичко честито.Резултатите изглеждат много добре.Ще стискам палци всичко да е наред.Относно гаденето при всеки е индивидуално.На мен ми се гадеше много рядко и доста по-късно (7-8г.с.)
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #949 -: Февруари 24, 2017, 21:54:18 pm »
Не се притеснявай,аз съм 19 ден след трансфер,още на 13 ден след трансфера теста ми беше положителен и до ден днешен нищо не съм усетила и казаха,че е нормално
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #950 -: Февруари 24, 2017, 23:16:47 pm »
Лориане, може да си от късметлийките без гадене. Честито! Стискам ти палци.  :D

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #951 -: Февруари 24, 2017, 23:19:53 pm »
Лориан, нито с каката, нито с него ми се гадеше... Всичко е индивидуално така, че спокойно и лека бременност :)
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #952 -: Февруари 25, 2017, 07:40:42 am »
Благодаря ви момичета и аз се моля сега всичко да е наред и нормално да се развиват нещата...
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #953 -: Март 02, 2017, 11:59:44 am »
Здравейте, извинявам се за нахълтването в темичката ви, но не знам къде другаде да задам въпросите си. Бременна съм с двуплодна бременност в 8 Г.с. , засечена сърдечна дейност и на двете ембриончетата в петък 24.02 . Вчера бях при друг лекар в същата болница, на друг ехограф и лекарят не видя сърдечна дейност на едното ембрионче, а беше и малко назад. След прегледа прокървих (ръждиво, керемидено). Въпросите ми са- може ли този ехограф да не е засякъл сърдечна дейност, а да има? От какво може да е кървенето (те твърдят, че от ембриона без сърдечна дейност, ама пък веднага след прегледа?), и последно, ако единия ембрион е загинал, има ли опасност за другия и може ли кървенето да повлече здравия ембрион? Предварително ви благодаря за отделеното внимание.
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #954 -: Март 04, 2017, 11:05:51 am »
КАТ КАТ дано всичко е наред при теб мила. Момичета аз имам следния проблем, при подготвителните изследвания ми откриха гъбички 😞 а до няколко дни трябва да ми дойде и да започнем със стимулацията, притеснявам се дали лечението на гъбичките няма да ни забави започването на стимулацията.. на някой случвало ли му се е?
« Последна редакция: Март 04, 2017, 11:13:44 am от леонора »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #955 -: Март 04, 2017, 11:37:48 am »
Здравей, ленора!

Много рядко гъбичната инфекция (наличието й или нейното лечение) са повод да отложим стимулация. Ако всичко друго е наред - хормони, щитовидна жлеза, общо здраве, не мисля, че ще ти се наложи да изчакваш.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #956 -: Март 04, 2017, 11:46:20 am »
Благодаря ви много д-р Даскалова, 😊😊 единствено хормоните не знам как са, но в понеделник съм на преглед и ще разбера.
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #957 -: Март 06, 2017, 11:42:12 am »
Хайде   :D аз утре съм на старта и започваме, желая успех на всички  :bighug:
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #958 -: Март 06, 2017, 11:56:56 am »
Успех, момиче!  :D

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #959 -: Март 06, 2017, 12:02:58 pm »
Благодаря ти blue  :D