0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #800 -: Юни 24, 2013, 20:52:44 pm »
Може ли някой запознат със самоосигуряването да ми каже тази информация актуална ли е?
http://alexanderbtodorov.wordpress.com/2012/02/22/freelancer-registration/

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #801 -: Юни 25, 2013, 00:53:12 am »
Да, Радостинка. Вярна е информацията. Аз се самоосигурявам. Самоосигурявам се на по-ниските осигуровки. Т.е. внасям си здравно, ДОО и ДЗПО.

Само не съм съгласна с това, което е написано по-долу в коментарите и отговорите, а именно: "Иначе никой не е длъжен да се самоосигурява. Може да се работи по краткосрочни договори, но това ще е с ясното съзнание, че получаването на пенсия един ден ще е много проблемно"

Напротив, здравното осигуряване си е задължително дори и за безработните лица. (Чудя се, ако нямат доход, от къде да отделят по 18лв. на месец за здравно осигуряване?!)

Виж сега, щом имаш подписан граждански договор, си длъжна да го регистрираш в Агенцията по вписванията, съответно, си длъжна и да се осигуряваш.

Ти като каква ще се самоосигуряваш?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #802 -: Юни 25, 2013, 08:05:37 am »
Има ли нещо ново в това? От както съм регистрирала първата фирма (преди 15г.), се осигурявам по тези правила, по тях се осигуряват и земеделските производители примерно и вероятно доста хора.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #803 -: Юни 25, 2013, 08:38:58 am »
Виждам,че има доста компетентни по проблемите на трудово-правните отношения  :wink: ,за това да си задам и аз въпроса:
Осигурявам се на минималния праг в собствена фирма,ООД,но летния период извършвам дейност като физическо лице в полза на друга фирма.Те скат да подпишем граждански договор ,по който да ми се изплаща заработеното.някой може ли да ми каже колко точно суми и какви трябва да се удържат от гражданския договор,при положение ,че като съдружник се осигурявам в ООДто?
Благодаря предварително! :)
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #804 -: Юни 25, 2013, 08:47:55 am »
Рачо аз съм най-компетентна по въпроса  :lol: :wink: Тук има назначени към Общината на граждански договор, та задължени били да си внасят само здравни осигуровки, по техни думи. Реално нищо не им удържат, получават си чисто, това, на което се осигуряват, та може би правилно са разбрали. Фирмата, която ще те назначи нали си има счетоводител( пък и ти като управител на ООД) те са най-компетентни и в час с правилата.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #805 -: Юни 25, 2013, 12:57:08 pm »
Въпросът на Рачо е за счетоводител, мисля...
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #806 -: Юни 26, 2013, 18:22:13 pm »
Виждам,че има доста компетентни по проблемите на трудово-правните отношения  :wink: ,за това да си задам и аз въпроса:
Осигурявам се на минималния праг в собствена фирма,ООД,но летния период извършвам дейност като физическо лице в полза на друга фирма.Те скат да подпишем граждански договор ,по който да ми се изплаща заработеното.някой може ли да ми каже колко точно суми и какви трябва да се удържат от гражданския договор,при положение ,че като съдружник се осигурявам в ООДто?
Благодаря предварително! :)
Да не те объркам, но мисля че трябва да се осигуряваш веднъж, а не по всеки договор поотделно. Не виждам логика да внасяш здравни осигуровки по няколко пъти. Може би ДОД само. Нека някой компетентен каже или се допитай до счетоводител.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #807 -: Юни 27, 2013, 08:25:58 am »
Да,ясно.Благодаря ви все пак.Ще се обърна към счетоводител,за да не "оплескам" нещата. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #808 -: Юли 01, 2013, 11:51:18 am »
Искам/трябва да си взема болничен от личната за 10 дни. Имаше някъде въпроси и отговори по темата, но безвъзвратно съм загубила мястото, може ли да ми помогнете?
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #809 -: Юли 01, 2013, 12:25:00 pm »
Лили, болничния свързан ли е с някаква АРТ процедура, защото, ако е така, клиниката трябва да ти издаде? Аз съм взимала след пункция на фоликули точно за 10 дни.
Не се сещам тук във форума къде е дискутирано, дано някой друг се влючи  :?
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #810 -: Юли 01, 2013, 12:36:46 pm »
Лили, болничния свързан ли е с някаква АРТ процедура, защото, ако е така, клиниката трябва да ти издаде? Аз съм взимала след пункция на фоликули точно за 10 дни.
Не се сещам тук във форума къде е дискутирано, дано някой друг се влючи  :?
Не, трябва ми за друг вид лечение (пак на стерилитет), за което не може да ми се издаде официален болничен. А на работа е малко пресирано в момента и няма как да взема отпуска или неплатен.
Сравнително скоро четох по въпроса в една тема, но тогава не ме интересуваше въпроса и не обърнах внимание... а сега търся и търся...  :?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #811 -: Юли 01, 2013, 15:06:49 pm »
Ето теми

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=37818.new;topicseen#new .

Искам да питам нещо, че се чудя.

Наскоро видях един познат, който не бях виждала отдавна, едно страхотно добро момче, и доста доверчив, та с жена му ( едно ужасно мръсно и зло същество ) , се развели наскоро, и не му давала детето, искала половината къща, големи разправии по този повод.А къщата е купувана след брака им, но с парите от неговия апартамент, наследство от родителите му, даже продажбата и покупката са в един и същи месец, да не говорим, че и ремонт да къщата сам направи.

Та ясно е, че след като къщата е купена след брака, тази има право на някаква част, още повече и за детето му, и нейното от първия брак, но не е ли от значение произхода на парите, и това, че то е очевидно от къде са, и все пак при положение, че няма и къде да живее човека?

« Последна редакция: Юли 01, 2013, 15:16:28 pm от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #812 -: Юли 01, 2013, 15:23:06 pm »
Ето теми: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=37818.new;topicseen#new .
Благодаря, много ми се иска да се интересувам скоро от болнични и майчинство. Но за момента ми трябва просто за лечение.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #813 -: Юли 01, 2013, 15:25:17 pm »
Ето теми: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=37818.new;topicseen#new .
Благодаря, много ми се иска да се интересувам скоро от болнични и майчинство. Но за момента ми трябва просто болничен.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #814 -: Юли 01, 2013, 15:29:57 pm »
Та ясно е, че след като къщата е купена след брака, тази има право на някаква част, още повече и за детето му, и нейното от първия брак, но не е ли от значение произхода на парите, и това, че то е очевидно от къде са, и все пак при положение, че няма и къде да живее човека?
Не. Не малко добри същества страдат при подобни раздели. За това съществува нещото, наречено "предбрачен договор".
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #815 -: Юли 01, 2013, 21:30:28 pm »
lili 2011 аз съм си взимала болничен с диагноза хипертонична криза - за 10 дни. Всеки личен лекар може да ти издаде болничен до 15 дни, после на комисия. Аз за първото инвитро бях с болничен за възпаление на яйчниците. Стига да иска лекарят може да напише някаква диагноза  :wink:
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #816 -: Юли 02, 2013, 09:19:51 am »
lili 2011 аз съм си взимала болничен с диагноза хипертонична криза - за 10 дни. Всеки личен лекар може да ти издаде болничен до 15 дни, после на комисия. Аз за първото инвитро бях с болничен за възпаление на яйчниците. Стига да иска лекарят може да напише някаква диагноза  :wink:
Много благодаря!  :bighug:
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #817 -: Юли 02, 2013, 09:57:13 am »
Здравейте,
Трябва да си купя бански, но съм си навила на пръста, че вече съм за цял. Може ли някой да ме ориентира - за София, къде да търся. Триумф е ясно - само да имах толкова пари - влизам и си купувам поне 3 модела  :D, но търся нещо по-земно като цена (ако може със същото качество :D).
Хубав слънчев ден!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #818 -: Юли 04, 2013, 19:21:13 pm »
Момичета имам въпрос към някой юрист-тъста и тъщата на брат ми живеят в чужбина,много възрастни и болни са,направили са някакъв документ при нотариус,който казва ,че ако и двамата изпаднат в състояние на невменяемост,снаха ми(мъжът на майка й не й е биологичен баща) ще им стане апотропус или нещо такова(такава дума в гугъл не намерих),т.е. Тя ще може да тегли пари от сметките и да се грижи за тях.Въпроса е ако това се случи как тя може да въведе в изпълнение този документ,Какви права й дава,може ли да разполага и с недвижимото имущество?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #819 -: Юли 04, 2013, 22:53:06 pm »
Теди 81, брат ми е адвокат.
Каза, че apotropus - означава настойник и се прилага от законодателството на  Израел.
Имало два вида настойничество върху малолетни и върху недееспособни възрастни хора.
Доколкото разбрах, тряба снаха ти да се съгласи, после се давали някакви отчети...
Каза, че всичко е специфично и най-добре е да попитате адвокат добре запознат с израелските закони (ако въобще става дума за Израел)