0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #840 -: Юли 26, 2013, 09:06:15 am »
Значи има възможност да си вземе къщата момчето, това е добра новина.

С парите от апартамента, купиха къща на два етажа в провинцията, и момчето понеже е майстор, сам си я ремонтира, а сега живее на квартира, тази иска единия етаж да вземе.
Но въпроса е, че е с две деца, и няма къде да отиде да живее, и съда за това сигурно ще й го даде, техните не я искат, даже на делото за първия развод, собствената й майка застанала на страната на зетя  8O , правете си изводи.

Ако има възможност lady_11 да дадеш някакви координати на добър адвокат, момчето сигурно си има, но не е зле една консултация с добър!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #841 -: Юли 26, 2013, 12:53:33 pm »
Боби, откога поназнайваш и от право? Може да се доказва лично имущество при т.нар. трансформация на лично имущество - ако с пари от продаден наследствен апартамент закупиш нов имот, то с дело можеш да докажеш, че парите на са семейна имуществена общност. Ако имотът , закупен по време на брака е на по-голяма стойност - то има съвкупност от лична трансформация плус СИО.
Нищо не разбирам от право, но понеже имаше такива случаи покрай работта на майка ми като брокер едно време, затова казвам, че се правеше още тогава. Вероятно не са знаели да си потърсят правата. Радвам се, че има начин да се докаже, щом казваш. Интересно ми е дали няма някакви трудности, приемрно ако имат и общи пари  как доказват с кои пари е купен апартамента и кои той е изхарчил за кола и курорти( примерно). Защото знам за случаи, които си загубиха така наследствтото, затова питам.
Има най-различни вариации по темата и зависи от това как разсъждава  адвоката, за да ти измисли схемата.  Примерно: Родителите правят нот. заверена декларация, че на еди коя си дата, с оглед надаряване на сина си за закупуване на имот х са му дарили сума у. По този начин се създава индиция за устно сключен договор за дарение. Колко ще издържи в съда е друг въпрос. Но се разпитват и свидетели. Бе битка си е.
Но въпроса е, че е с две деца, и няма къде да отиде да живее, и съда за това сигурно ще й го даде, техните не я искат, даже на делото за първия развод, собствената й майка застанала на страната на зетя  8O , правете си изводи.
Ако има възможност lady_11 да дадеш някакви координати на добър адвокат, момчето сигурно си има, но не е зле една консултация с добър!
Къщата ще се даде на майката до навършване на пълнолетие на детето (само това, родено от брака) като с бащата ще се създаде наемно правоотношение по силата на самото съдебно решение (ако е поискано) или може да я осъди за наем в отделно производство.
Незнам какво се разбира под добър адвокат. Аз самата съм адвокат - за някои съм добра, за други не. В никакъв случай не пиша с цел реклама обаче, моля да не бъда разбрана погрешно. Просто ми бяха интересни вашите съждения и исках да ви споделя законовото положение.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #842 -: Юли 29, 2013, 08:37:20 am »
Имате ли идея как се махат кокоши тръни?

Преди 5-6 години имах по краката два кокоши тръна и няколко брадавици, ходих в пикасо и с лазер ги махнаха.По време на бременността ми излезе един кокоши трън отдолу на големия пръст на крака и две брадавици отгоре, но нищо все още не съм правила.

Но преди няколко дни забелязах, че кокошите тръни са станали много големи, предполагам са 2-3 на едно място, и малко по-нагоре на пръста има още един, тоест станали са на три места, като на двете са по няколко.В пикасо ще ми излезе към 400-500 лв.  8O .

Как по друг начин да ги махна, знаете ли?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #843 -: Юли 29, 2013, 08:49:43 am »
Силванченце,
аз съм имала само веднъж кокоши трън и си взех едни специални лепенки от аптеката.
На тях има едно зелено лекарство, което се поставя точно на кокошия трън.
Той се омъртвява и сам излиза след няколко дни.
За съжаление не си спомням името на лепенките, но като попиташ в аптеката, те знаят.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #844 -: Юли 29, 2013, 09:02:03 am »
Вземала съм подобни пластири за една брадавица, когато за първи път ми излезе, затова съм малко скептична, още повече, че моите са дългогодишни отглеждани  :) .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #845 -: Юли 29, 2013, 09:07:33 am »
Ти си знаеш  :P Аз бих пробвала обаче.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #846 -: Юли 29, 2013, 09:10:06 am »
Вземала съм подобни пластири за една брадавица, когато за първи път ми излезе, затова съм малко скептична, още повече, че моите са дългогодишни отглеждани  :) .
Взимаш направление за кожен лекар, който работи с течен азот и той ти ги 'мацва'. Ако не се лъжа важно е първият да се махне ('майката', така да се каже), другите сами се махат. Забележка за София: ако решиш да ходиш в Кожния диспансер до 29 поликлиника не взимай направление, а зелен талон.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #847 -: Юли 29, 2013, 12:11:08 pm »
Силванче, това съм ползвала и съм много доволна http://solingen-burgas.com/index.php?main_page=product_info&cPath=32&products_id=236
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #848 -: Юли 29, 2013, 12:37:36 pm »
Да попитам, от поне 10 дни у нас топлата вода от Топлофикация е задължително гарнирана със студена вода. Взимам си душ и водата от топла/гореща става ледена за около 10 минути - това е всеки ден, на всеки душ, независимо по кое време на деня. Само у нас ли е така? Никога преди не се е случвало. Сега си вися всеки ден в банята и чакам да дойде отново топлата вода  :?. Това ли е цената на намалението на цената (ако има такова)?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #849 -: Юли 29, 2013, 14:59:32 pm »
Благодаря ти!

Трябва бързо да взема мерки, докато не са се разпространили.

А твоите какви бяха, пресни ли  :) , че моите са на поне две години старите, а новите са на няколко месеца, и за колко време изчезнаха?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #850 -: Юли 29, 2013, 15:11:55 pm »
Силванче, не помня за колко време мина, но не беше повече от 5-7 дни мазане. Преди това се мъчих с какво ли не (азоти, лепенки и тнт) и или не се повлияваше, или излизаше отново.  Да чукна на дърво, след това лечение, забравих.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #851 -: Юли 29, 2013, 15:30:37 pm »
Тогава ще опитам  :bighug: !
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #852 -: Юли 29, 2013, 15:45:31 pm »
Супер, тъкмо това нещо ще препоръчам за брадавицата на една моя приятелка, тя е наистина много притеснена, защото туй чудо е от вътрешната страна на китката й, баш там дето минават вените и принципно е много опасно място за каквито и да били интервенции.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #853 -: Юли 30, 2013, 00:57:32 am »
silvanchence, кокоши трън махнах успешно на мен и след това на Митака с пчелен клей / прополис/.
Правиш топченце, колкото е тръна, взимаш лепенка, леко притискаш и залепваш!
На мен бях издълбала мястото и директно вътре в кратера поставих клей,
на детенце само поставих. Упорито слагах всяка нощ и изчезнаха!
Моя беше на палеца на крака, а при него на палеца на ръката.
На всички илачи в аптеката пишеше над 5 години и не се реших, а за горене с азот
не ми се искаше, защото са ми правили, а той все пак беше на около 4 години.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #854 -: Юли 30, 2013, 07:59:17 am »
Lilim,проблемът ви не е от Топлофикация,а по-скоро имате проблем във водната система на блока.Получил се е така наречения "балон",който прави тези интервали на водата.Някой е правил ремонт скоро и нещо е объркал,или "резервния" бойлер на някой апартамент нещо е изтървал.Говори с домоуправителя ви.Според мен това е по-вероятната причина. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #855 -: Юли 30, 2013, 09:33:41 am »
Lilim,проблемът ви не е от Топлофикация,а по-скоро имате проблем във водната система на блока.Получил се е така наречения "балон",който прави тези интервали на водата.Някой е правил ремонт скоро и нещо е объркал,или "резервния" бойлер на някой апартамент нещо е изтървал.Говори с домоуправителя ви.Според мен това е по-вероятната причина. :wink:
Много благодаря!  :bighug:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #856 -: Юли 30, 2013, 16:19:15 pm »
Момичета /и момче/, помощ от приятел!  :) Живея до един басейн и всяка година по време на активния сезон е малък ад! То е дънене на музика, то е чудо! Няма 14/16 часа, няма съботи, няма недели! Принудена съм да извеждам детето в адските жеги навън, за да може да поспи...Няма ли закон за тия сладури или както винаги, правилата са само за простосмъртните!?  :?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #857 -: Юли 30, 2013, 16:24:24 pm »
Момичета /и момче/, помощ от приятел!  :) Живея до един басейн и всяка година по време на активния сезон е малък ад! То е дънене на музика, то е чудо! Няма 14/16 часа, няма съботи, няма недели! Принудена съм да извеждам детето в адските жеги навън, за да може да поспи...Няма ли закон за тия сладури или както винаги, правилата са само за простосмъртните!?  :?

Има два варианта или да се издигнеш и да станеш богоизбарана каквито са собствениците на басейна, или да смениш жилището си, не разчитай на кварталният да ти свърши работа правейки им забележка за шума. Ако ти се заимава наеми си адвокат или се обърни към някоя медия за съдействие.
Живяхме над 10 години със съседи слушашщи чалга по същият начин, накрая продадохме апартамента на едни военни, и сега ела да видиш има ли шум.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #858 -: Юли 31, 2013, 06:13:43 am »
Момичета /и момче/, помощ от приятел!  :) Живея до един басейн и всяка година по време на активния сезон е малък ад! То е дънене на музика, то е чудо! Няма 14/16 часа, няма съботи, няма недели! Принудена съм да извеждам детето в адските жеги навън, за да може да поспи...Няма ли закон за тия сладури или както винаги, правилата са само за простосмъртните!?  :?
Трябва да има съответна наредба на общински съвет на съответния град. Зависи какво пише там. Ако пише, че за 14/16 трябва да се осигури тишина, пускаш жалба в общината. Правят проверка, констативен протокол, предписание, ако не последва корекция на поведението - глоба с наказателно постановление. Общо взето такива обекти трябва преди да бъдат пуснати в експлоатация трябва да имат замерване на шума.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #859 -: Юли 31, 2013, 09:35:09 am »
Момичета /и момче/, помощ от приятел!  :) Живея до един басейн и всяка година по време на активния сезон е малък ад! То е дънене на музика, то е чудо! Няма 14/16 часа, няма съботи, няма недели! Принудена съм да извеждам детето в адските жеги навън, за да може да поспи...Няма ли закон за тия сладури или както винаги, правилата са само за простосмъртните!?  :?
Трябва да има съответна наредба на общински съвет на съответния град. Зависи какво пише там. Ако пише, че за 14/16 трябва да се осигури тишина, пускаш жалба в общината. Правят проверка, констативен протокол, предписание, ако не последва корекция на поведението - глоба с наказателно постановление. Общо взето такива обекти трябва преди да бъдат пуснати в експлоатация трябва да имат замерване на шума.
Става въпрос за София, има такава наредба, нали?  :ask: Със сигурност шумът превишава допустимите стойности, аз не съм от хората, които издребняват, но се прекалява! Да си продам жилището, не е опция...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"