0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #880 -: Август 08, 2013, 15:43:14 pm »
На Женския пазар има сергийки за грънци и подобни неща. Преди години съм си купувала от там гювеч и не ми се видя скъпо.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #881 -: Август 08, 2013, 16:21:56 pm »
На Женския пазар има сергийки за грънци и подобни неща. Преди години съм си купувала от там гювеч и не ми се видя скъпо.
Аз не ги открих миналия уикенд, защото заради ремонтите на Женския пазар са преместени някъде.. Моля ако някой ги мерне или знае друго място да пише.
Еееееее, в Джъмбо според мен няма как бг керамика  :lol:. Засега. Там има само пластмасови и хартиени чинийки ;)
Все пак мерси, момичета!
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #882 -: Август 08, 2013, 17:47:01 pm »
В Метро съм виждала сачове и стойки за тях, но нямам идея как са като цена.
     
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #883 -: Август 08, 2013, 18:57:04 pm »
Наложи са подам документи за мен и съпругът ми - декл. по 87 - че нямаме задължения.
Взимам ги - всичко ОК, което ме учудва понеже мъжът ми има неплатени ЗО.
И на другият ден ме среща служителката която ми ги даде и ми връчва и едно писмо, което не е подписано от мъжът ми, че трябва в 7 дневен срок да подаде в НАП Бургас, деклрация обр. 7 и да си плати всички ЗО, иначе ще бъде наложена глоба.

Сега се чудя какво да правя, има ЗО за плащане за около 370лв, от 2009 насам. Цялата 2013 е осигуряван. Дали да отида и да подам въпросната декларация и те да изискват веднага плащане на ЗО или да не я подам.
Дайте съвет, няма никакви добри счетоводители които да познават, а в понделник 7-дневният срок изтича..
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #884 -: Август 08, 2013, 19:26:07 pm »
Една питанка-какъв пасатор да купя,с пластмасов или метален накрайник? :ask:
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #885 -: Август 08, 2013, 19:33:50 pm »
Една питанка-какъв пасатор да купя,с пластмасов или метален накрайник? :ask:

Аз си взех преди два месеца с метален. Реших, че по-лесно се почиства и морковите няма да го забоядисват.

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #886 -: Август 08, 2013, 21:36:34 pm »
Благодаря,Блу.Реши ми проблема :D
Не помислих за морковите,що посуда ми боядисаха,да не говорим за дрехите на беба,винаги решава да бръмчи,когато устата й е пълна с пюре от моркови :wink:
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #887 -: Август 08, 2013, 22:12:09 pm »
Така,де. Аз затова си обличам стара, тъмна тениска, ако ще ядем моркови.  :lol:

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #888 -: Август 08, 2013, 23:26:47 pm »
Наложи са подам документи за мен и съпругът ми - декл. по 87 - че нямаме задължения.
Взимам ги - всичко ОК, което ме учудва понеже мъжът ми има неплатени ЗО.
И на другият ден ме среща служителката която ми ги даде и ми връчва и едно писмо, което не е подписано от мъжът ми, че трябва в 7 дневен срок да подаде в НАП Бургас, деклрация обр. 7 и да си плати всички ЗО, иначе ще бъде наложена глоба.

Сега се чудя какво да правя, има ЗО за плащане за около 370лв, от 2009 насам. Цялата 2013 е осигуряван. Дали да отида и да подам въпросната декларация и те да изискват веднага плащане на ЗО или да не я подам.
Дайте съвет, няма никакви добри счетоводители които да познават, а в понделник 7-дневният срок изтича..
Стоека глобата е за НЕПОДАВАНЕ на декларацията, колкото и време да ги бавиш осигуровките после лихвата ти няма да е 500лв.

Бубулина за теб: http://pravatami.bg/2897

С бебешки прах морковите ми се перат без проблем.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #889 -: Август 09, 2013, 06:44:44 am »
Добро утро. Стоека,скоро писаха за някаква "амнистия",та не можете ли нещо да "закачите" по тази линия???? Освен това,какво означава "връчва" ти писмо,което е за мъжа ти??? Официално ли ти го връчи? Ти подписа ли се? И как ти издадоха /:ма,пък после се "светнали"??? Тия от НАП Бургас съвсем са изпушили.Аз три седмици ги гонех да оправим 3.62лв задължения,при това съвсем грешно начислени.... :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #890 -: Август 09, 2013, 08:22:23 am »
Рачо

аз също гледах това предаване за опрощтаване на задълженията, но мисля, че ставаше въпрос за задължения като данъци, но Здр осигуровки :x сякаш не влизат към тях, незнам всъщност.
Но за да се опростят трябва да се подаде молба до съответната служба и да се позоват на 5 годишната погасителна давност!
Обаче, процеса е дълъг и сложен и ще е нужен съвет и помощ от адвокат ;)


*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #891 -: Август 09, 2013, 08:33:04 am »
Аз сега се усетих нещо. Той срока е 7 дни след като си останал без работа за подаване на Д7, може би ако я подадете сега, преди да са ви глобили няма да има глоба?!
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #892 -: Август 09, 2013, 10:05:45 am »
Най-вероятно като отидете да подедете декларацията ще ви напишат акт.Поне на мен така ми направиха. В момента в който ми пишеха акта аз пишех молба за неговото опрощаване.Нямаше никакъв проблем с опрощаването.Иначе наистина глобата е в размер на 500лв за не подадена декларация.
По давност може да се погасят здравни и доста други задължения като се напише молба за тяхното опрощаване поради изтекъл 5 г.срок.
Също така от тук нататък като си плащате за нещо и ако имате стари задължения и за да не ви прихванат парите за старите задължения пишете молба за приоритетно плащане.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #893 -: Август 09, 2013, 11:02:48 am »
Ето инфо от "извора" относно опрощаването на публичните задължения. http://www.nap.bg/news?id=1739
Касае се за задължения преди 01.01.2008 г. Така че няма как да възразите за изтекла погасителна давност за задължения от 2009 г насам. Единствено може да възразите за част от лихвите - те се погасяват с изтичането на 3 годишна давност. Но това не значи че отпадат служебно, а просто не могат да бъдат събирани принудително.
Аз бих платила сумата - така хем мъжът ти ще възстанови здравно-осигурителните си права, хем няма да се занимавате с данъчни и съд.

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #894 -: Август 09, 2013, 13:46:55 pm »
Аз имах задължения за ЗО от 2003година,но те просто изчезнаха от системата без да съм подавала възражение
Николай е на 2г.4м.5д.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #895 -: Август 09, 2013, 18:48:42 pm »
М-и, благодаря! :balk_5:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #896 -: Август 09, 2013, 19:37:42 pm »
Благодаря за отговорите. Мъжът ми никога не е спирал да работи. Но като гледам осигировките и като си направих справка с помощта на приятели, разбрах че работодателят си е сменял фирмите ту ги е назначавал на работа за 5 месеца, после не ги води никъде после пак за няколко месеца.
Дори не знаех, че не е здравно осигурен, не се е разболявал не се е налагало да ходи на лекар и така.

Относно призовката - подписала я майка, нея намерили в къщи, но пише че е получена от мъжът ми, не от нея.

Четох, че тези декларации имат 1 годишна давност, т.е могат да го глобят само за 2012  8O, не знам дали е така.

Да разбирам, че трябва да подам декларацията а осигуровките да плащам после или да чакам да изтече давностният 5 годишен срок?
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #897 -: Август 10, 2013, 13:03:45 pm »
Стоека за плащане или неплащане ти си решаваш. Това са ти двата варианта  :) За декларацията не знам, получава се сложна ситуация, щом той реално си е работил при един и същ работодател. Дали няма да ти помогнат в Инспекция по труда по този въпрос? Може пък да си подадеш Д7, да обжалваш глобата и тя да падне  :)
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #898 -: Август 15, 2013, 16:59:38 pm »
Lilim,проблемът ви не е от Топлофикация,а по-скоро имате проблем във водната система на блока.Получил се е така наречения "балон",който прави тези интервали на водата.Някой е правил ремонт скоро и нещо е объркал,или "резервния" бойлер на някой апартамент нещо е изтървал.Говори с домоуправителя ви.Според мен това е по-вероятната причина. :wink:
Още веднъж много благодаря, точно това се оказа!  :bighug: 
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #899 -: Август 21, 2013, 17:30:46 pm »
Здравейте момичета.
 Трябва да направя превод по сметка в Германия. Сумата е 290 евро. Някой знае ли начин да избегна безбожно високите такси на банките....пей пал примерно...знам ли- идея си нямам?
Ако има значение...банката в Германия е Hypovereinsbank, Hamburg, Germany