0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #960 -: Ноември 15, 2013, 10:11:10 am »
Има една циганска песен... припевът и е 'пари, пари, пари'... слушах я скоро на концерта на Ибряма, Бобан и Марко Маркович. Много ми се иска да я чуя пак, дано някой се сеща коя е.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #961 -: Ноември 24, 2013, 10:37:12 am »
Здравейте! Може ли някой да ми каже какво означава това  :(
Вчера синът ми както си беше във фейсбук-а и каза, че не е натискал нищо, а излязло това съобщение. Има бутон изход и бутон ОК. като се опита да влезе отново във профила си пак излиза това.

Your Account Is Temporarily Locked for Security
It looks like the internet browser you’re using may be affected by malicious extensions. We’ll help you fix the problem so you can securely log into your account.
Malicious extensions are a kind of malware, software that steals your personal information and causes problems when you use Facebook. Clicking or sharing links than contain spam can give your computer malware.


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #962 -: Ноември 24, 2013, 16:08:37 pm »
Здравейте момичета,
Искам да попитам за детски психолог, но не намирам подходяща тема..
Ще съм много благодарна някой да ме ориентира, или да си задам въпроса тук..?
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #963 -: Ноември 24, 2013, 19:31:32 pm »
Здравейте! Може ли някой да ми каже какво означава това  :(
Вчера синът ми както си беше във фейсбук-а и каза, че не е натискал нищо, а излязло това съобщение. Има бутон изход и бутон ОК. като се опита да влезе отново във профила си пак излиза това.

Your Account Is Temporarily Locked for Security
It looks like the internet browser you’re using may be affected by malicious extensions. We’ll help you fix the problem so you can securely log into your account.
Malicious extensions are a kind of malware, software that steals your personal information and causes problems when you use Facebook. Clicking or sharing links than contain spam can give your computer malware.

До колкото разбирам, някой, който използва компютъра, респективно браузъра ви разпространява зловреден софтуер /като кликва и/или разпространява зловредни линкове/. За да го спрат, от Фейсбук са блокирали временно акаунта ви. Можете да им пишете Тук
като обясните, че профилът ви е бил деактивиран, попитате какви са причините и обясните, че сте готови да махнете всякакво зловредно съдържание. Успех!  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #964 -: Ноември 24, 2013, 23:32:00 pm »
Някой го е докладвал може би!
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #965 -: Ноември 25, 2013, 07:04:12 am »
Благодаря, Бубулина, м-и.
И аз така си помислих, че може би е докладван. Ще опитам с линка, който е дала Бубулина :)


*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #966 -: Ноември 25, 2013, 14:25:59 pm »
Не се стигна до линка :). Просто сменихме браузъра и си влезе в профила без проблем. Така и не можаха обаче да ми кажат защо от гугъл хром само той не може да си влезе в профила, а аз и баща му можем. Нещо му е сърдит сигурно  :lol:
Благодаря още веднъж за отговорите.


Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #967 -: Ноември 25, 2013, 16:08:42 pm »
Здравейте!
Имам въпрос към варненските майки.
Може ли да ми препоръчате детегледачка ,която да работи почасово.
Малкия ходи на градина ,но боледува често,почи всеки месец ,тези отсътствия от работата ми се отразяват доста зле :?(криви погледи на колеги,мърморене на  шефове и т.н)

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #968 -: Ноември 28, 2013, 12:34:36 pm »
Здравейте! Вероятно съм бременна в 6 седмица (малко закъснявам с прегледа, но в събота ще отида), а искат да ми връчат предизвестие за съкращение. Имам ли някакви права на този етап? Не искам да се карам с никого, защото съм имала предишни бременности, приключили в рамките на първите три месеца и не съм сигурна, че сега ще бъде различно. Но разбира се не искам и да остана без работа  :?.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #969 -: Ноември 28, 2013, 13:03:34 pm »
http://www.negus.bg/bg/cases/109 Лили2011, прочети тази статия-много добре е обяснено. Ти на какъв договор си назначена?
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #970 -: Ноември 28, 2013, 13:54:33 pm »
http://www.negus.bg/bg/cases/109 Лили2011, прочети тази статия-много добре е обяснено. Ти на какъв договор си назначена?
Много благодаря!  :bighug:
Засега съм на безсрочен трудов. Не знам дори дали ще чуем сърчице в събота, и едва ли ще ми издадат документ толкова рано.

'Работодателят няма право да изисква от бременна служителка да полага нощен и извънреден труд;' - е, в момента полагам без да отказвам, защото ме заплашиха с уволнение още когато взех болничния за процедурата (пък и за осиновителския курс ме пуснаха със скандал  :?). Много гадно се чувствам - след като се върнах от болничен след трансфера всеки ден ми упражняват тормоз - шефа на отдела където ме мерне ми обяснява как първо мен ще уволни, къде съм аз и къде бил той, как преди няколко години като имахме друг шеф не съм излизала болнични, пък сега излизам и това било лично отношение... и прочие... Опитвам се да оставам спокойна, но днес ме привикаха да ми съобщят, че ще ми връчат предизвестие от първи декември... Колкото и да не ми се искаше казах, че съм с начална бременност... и сега треперя какво ще се случи и мога ли да се защитя някак.  Вече не знам дали да се страхувам задето гърдите ми се отпуснаха тази сутрин (сега май са добре), дали задето вчера от работа забравих обедния утрогестан, дали защото болките ми се струват доста силни или пък липсват съвсем, дали няма да ни откажат да ни одобрят за осиновяване (тази или другата седмица трябва да се случи), или за работата си... която знаете колко е важна в подобен момент... Дано всичко се нареди по най-добрия начин скоро.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #971 -: Ноември 28, 2013, 18:16:40 pm »
Лили, не можеш ли да си вземеш болничен от личния лекар?
П. П. За  одобрението за осиновяване мисля, че не трябва да се притесняваш.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #972 -: Ноември 28, 2013, 19:00:43 pm »
"За да се ползва от всички тези права, служителката е длъжна да уведоми работодателя си за състоянието си с надлежен документ, който се издава от компетентните здравни органи (наблюдаващият лекар) на основание чл. 313а КТ. Преди да е представила този документ на работодателя си, тя не се ползва от гореописаните права, независимо колко очевидно е състоянието й. Обърна ли внимание на тази част-не е достатъчно само да кажеш, че си бременна, а трябва да ги уведомиш официално( да си имаш входящ номер на документа и т.н.)
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #973 -: Ноември 28, 2013, 19:53:31 pm »
"За да се ползва от всички тези права, служителката е длъжна да уведоми работодателя си за състоянието си с надлежен документ, който се издава от компетентните здравни органи (наблюдаващият лекар) на основание чл. 313а КТ. Преди да е представила този документ на работодателя си, тя не се ползва от гореописаните права, независимо колко очевидно е състоянието й. Обърна ли внимание на тази част-не е достатъчно само да кажеш, че си бременна, а трябва да ги уведомиш официално( да си имаш входящ номер на документа и т.н.)
Определено го забелязах. Ако на мен ми дадат бележка в събота и ако всичко се развие добре с бременността ми до края ще е перфектно. Моля се за това!
Имах леки надежди, че някой може да се застъпи за мен, но научих че две бременни колежки са оставени без майчинство (едната роди наскоро и още не знае, че няма да и подновят договора другия месец), другата ще роди всеки момент  :(... И трите сме дългогодишни служителки и имахме всякакви предварителни уверения, че ще ни подпомогнат по всякакъв възможен начин. Ама те предродилните обещания явно са като предизборните...
А какво мога да направя, ако откажат да ми дадат входящ номер? Трябва ли ми свидетел?
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #974 -: Ноември 28, 2013, 21:42:16 pm »
 Честно да ти кажа не знам реално как може да се подсигуриш. Много зависи и в каква фирма работиш, как са ви организирани кореспонденциите помежду ви, имате ли деловодство или човешки ресурси........Това за свидетеля ми звучи много добре и би трябвало да свърши работа, но нямам идея как трябва да се оформи официално. За мен най-добрият вариант е да звъннеш още утре до районната ви Инспекция по труда(виж в гугъл за телефони) и да им обясниш най-подробно какъв ти е случая-обясни, че си след поредно инвитро, че знаеш че искат да те махат и ги попитай точно за тънкостите при подаване на тоя документ, какво точно да направиш като последователност. Сигурна съм, че ще ти обяснят. Пиши какво са ти са казали после, че и другите да знаят как да реагират. Дано поне малко съм била полезна  :) Кажи и на твоите колежки да звъннат и да питат за техните случаи-като нищо ще дойдат на проверка и тогава няма накъде да мърдат.
« Последна редакция: Ноември 28, 2013, 21:43:58 pm от lioni1985 »
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #975 -: Ноември 28, 2013, 21:53:24 pm »

А какво мога да направя, ако откажат да ми дадат входящ номер? Трябва ли ми свидетел?

Можеш да го пратиш по пощата с обратна разписка. Това ще ти послужи и като доказателство ако се стигне до гражданско дело срещу незаконно уволнение.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #976 -: Ноември 29, 2013, 09:44:22 am »
Благодаря ви, момичета! Страхотни сте, не знам какво бих правила без вас!  :bighug:
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #977 -: Ноември 29, 2013, 21:29:21 pm »
Здравей Лили!
Надявам се наистина нещата при теб да се наредят и да няма такива некоректни работодатели!  :x
На нас тази година ни закриха фирмата и имахме 3 жени в майчинство и няколко бременни, последната роди 20 дни преди ликвидацията. Т.к. фирмата беше много добра реално бяха проучени всички възможности да не пострадат тези служителки (а и другите), вкл. с инспекция по труда. Затова ще напиша тук каквото знам, дано да е от полза и успокоение и за теб и за другите:
1. За твоите колежки - дори и да не им продължат договора, да ликвидират фирмата окончателно или каквото и да било те няма да си загубят майчинството. Само да излязат в болничен 45 дни преди раждането и първата година им е гарантирана. Нямат право на втора година обаче и другото лошо е, че пак същата фирма трябва да им подава декларациите в НОИ и т.н. и ако и ги бавят ще си се бави и майчиството. Тук те са си в правото, ама нали пак ще трябва да се разправят. Но пак е нещо :). Един съвет към теб и колежките ти: Ако ви съкратят докато сте под закрила, се регистрирате в бюрото по труда до 7 дни, като след като ви изтече първата година ще можете да си ползвате безработица за няколко месеца и така реално да се компенсира втората година. Описаното е проверено с Борсата, инспекцията по труда и тествано затова си позволявам да го споделя, въпреки че не е по моята специалност ;)
2. Относно уведомлението добре са те посъветвали с писмо с обратна разписка. Допълнителен вариант знам е да депозираш това в самата Инспекция по труда като обясниш, че работодателя не го приема и те да се заемат. Веднъж те ако са уведомени вече си под пълна защита :)
3. Относно проверката лиони много добре ти е казала. Те нямат право да ги съкратят докато детето е на 3 годинки, т.ч спокойно могат да го оъдят да ги възстанови и т.н......повярвайте ми, знам че в България търсенето на права е ад божи, но в конкретния случай е оправдано, а и почти винаги работника осъжда работодателя :)
Личния ми съвет е наистина да избягваш всяка възможност да ти връчат предизвестие (болничен ако трябва) и да не подписваш нищо преди да си прочела точните членове и алинеи, за да не се опитат да те подведат (по това, което описваш очаквам всичко...).

Много се надявам да съм те поуспокоила поне и дано чуеш сърчицето и всичко да се нареди  :bighug:
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #978 -: Ноември 30, 2013, 09:32:02 am »
Лили, стискам ти палци и се помоля да задържиш и работата и бременността!!!
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #979 -: Ноември 30, 2013, 15:48:45 pm »
Момичета, без вас сигурно щяха да ме уволнят, милиарди благодарности на всички, които се включиха!!! Установихме сърдечна дейност днес и вече имам документ за работодателя. Ще го представя понеделник още сутринта и се надявам да имам една спокойна бременност с щастлив финал. Надявам се да успея някой път и аз да помогна, както вие ми помогнахте!
 47 Smiles, Mousyt, sia, lioni1985, rtfrtf - прегръдкии на всички и изобилие от най-хубавите моменти ви желая!!!