0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    teddy_music

  • **
  • 86
  • Благодаря Ви д-р Минев!
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #680 -: Януари 22, 2013, 22:21:33 pm »
Привет!
Аз съм в плен на процедурите със Здравната каса /кога ще се изяснят незнам/ и стоически си чакам. Имам всички необходими изследвания, ама нали трябва да почакаме да се почешат, че да измислят какво трябва да правят.
Надявам се да се включа февруари месец.
Морско момиче, късмет следващият път! Не пускахте ли имунология преди процедурата?
Успех и на dess_dess!
 :bighug:

„Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници“
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #681 -: Януари 22, 2013, 22:35:38 pm »
Здравей!
В момента клиниките преподписват договорите с ФАР , както и сключват нови такива със ЗК.
Има цял подфорум за Фонд "Асистирана репродукция". В темите на този подфорум можеш да следиш актуална информация, номерата на одобрените и получили заповед, както и да споделиш твоите притеснения:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=38.0
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #682 -: Януари 23, 2013, 09:43:13 am »
Благодаря,и аз се надявам....първият път не пуснахме имунология(не знам защо),но сега я взехме и чакам резултатите.Дано не изскочи нещо лошо....
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #683 -: Януари 29, 2013, 09:58:20 am »

Морско момиче,съжалявам .Третият ще е успешен ,ще видиш.

Как третия път?....Това ми беше първия и мисля втория да е последен,недей така мила Розичке!
Опааааа извинявам се за грешката.Стискам палци .
Теди,Дес успех .
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #684 -: Февруари 23, 2013, 11:38:07 am »
Здравейте!
Не съм се включвала отдавна, т.к нямаше за какво  :?
Аз малко съм вече със смесени чувства по отношение на клиниката, сега ще ви споделя и защо.
Първо незнам, защо не ми се дава възможност да разговарям по въпросите около начина на оплождане на яйцеклетките, развитието на ембрионите, причините за неразвитие и пр. с ембриолозите на клиниката, а цялата тази информация я получавам и то с недомлъвки от акушерката :x
Второ вече взех да се съмнявам, че и самите ембриолози са "толкова способни и кадърни" обяснявам защо.
От 15 яйцеклетки, ми се обясни, че само 12 били ОК. Били вид М, не че на мен това нещо ми говори :?
И от тези 12 са се оплодили само 4 8O които били с лошо качество :? Ембриолозите били харесали един ембрион и го замразили на 3-ти ден, бил разделен на 8 клетки! Чудя, се колко ли е добър щом е от тези 4 лоши :x
На въпроса ми, защо така се е получило, получих отговор :? най-веротно в яйцеклетките била вината 8O
Дотук нищо странно и кой знае, колко необичайно, само дето яйцеклетките са от донорка ( т.к аз съм към донорската им програма за яйцеклетки)и нали тези жени, донорките се подлагат на редица изследвания и се преценява дали са годни за стимулация?! Как така се получава това нещо тогава?!?
Имам опцията, да ми върнат този ембрион (който даже се съмнявам, че би преживял размразяване), и ако преживее изобщо размразяване, а  ако се размрази пък се съмнявам в успешността на опита, или да чакам да ми намерят друг донор и ситуацията отново може да се повтори...

Та ... не съм убедена, че искам вече да съм пациент/клиент/ на тази клиника, колкото и грубо да звучи  :? :oops:


*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #685 -: Февруари 23, 2013, 17:23:45 pm »
Здравейте!
Не съм се включвала отдавна, т.к нямаше за какво  :?
Аз малко съм вече със смесени чувства по отношение на клиниката, сега ще ви споделя и защо.
Първо незнам, защо не ми се дава възможност да разговарям по въпросите около начина на оплождане на яйцеклетките, развитието на ембрионите, причините за неразвитие и пр. с ембриолозите на клиниката, а цялата тази информация я получавам и то с недомлъвки от акушерката :x
Второ вече взех да се съмнявам, че и самите ембриолози са "толкова способни и кадърни" обяснявам защо.
От 15 яйцеклетки, ми се обясни, че само 12 били ОК. Били вид М, не че на мен това нещо ми говори :?
И от тези 12 са се оплодили само 4 8O които били с лошо качество :? Ембриолозите били харесали един ембрион и го замразили на 3-ти ден, бил разделен на 8 клетки! Чудя, се колко ли е добър щом е от тези 4 лоши :x
На въпроса ми, защо така се е получило, получих отговор :? най-веротно в яйцеклетките била вината 8O
Дотук нищо странно и кой знае, колко необичайно, само дето яйцеклетките са от донорка ( т.к аз съм към донорската им програма за яйцеклетки)и нали тези жени, донорките се подлагат на редица изследвания и се преценява дали са годни за стимулация?! Как така се получава това нещо тогава?!?
Имам опцията, да ми върнат този ембрион (който даже се съмнявам, че би преживял размразяване), и ако преживее изобщо размразяване, а  ако се размрази пък се съмнявам в успешността на опита, или да чакам да ми намерят друг донор и ситуацията отново може да се повтори...

Та ... не съм убедена, че искам вече да съм пациент/клиент/ на тази клиника, колкото и грубо да звучи  :? :oops:

   8O 8O 8O
Пациент съм на клиника Селена и Д-р Ставрев и въпреки първият ми неуспешен опит съм на мнение, че професионализмът е на ниво.
И за да опровергая горното мнение: След пункцията ми лично ембриоложката дойде и ми съобщи от колко фоликула колко яйцеклетки са извадени и с какво качество. На следващия ден ми се обади и ми съобщи колко са се оплодили и на по-следващия ми се обади относно замразяването на ембрионите.
Доволна съм от комуникацията. Отговарят винаги на телефонно повикване и не се чака с часове за изследване, преглед или манипулация. Мисля, че всичко е добре организирано.
Надявам се описаното по-горе да е единичен случай.
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #686 -: Февруари 23, 2013, 17:46:23 pm »
Не искам да звуча като адвокат на клиниката, но няколко часа след пункцията ембриоложката дойде в стаята, за де ме информира подробно за всичко - колко яйцеклтки са извадили и колко са били годни за оплождане. Освен това отговори изчерпателно на всичките ми въпроси. После ми звънеше всеки ден и ми даваше информация за ембриончетата, до петия ден, когато унищожиха негодните.

Впоследствие се е налагало да се свържа с ембриолозите, получавах веднага нужната информация и бяха изключително любезни.

Искрено се надявам случаят с dess_dessда е единичен или просто недоразумение.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #687 -: Февруари 23, 2013, 19:00:17 pm »
Serendipity, pi_pi
Нямам за цел да плюя по нечий адрес, но момичета Вие, определено не четете или го правите между редовете.
Няколко пъти съм споменала, че съм с донорски яйцеклетки! Съответно, при мен няма пункция,  не съм била по време на същата в Пловдив, имахме замразен материал в клиниката, който да се използва за оплождането и поради/ или незнам, коя и каква причина, с мен досега единствено осъществява контакт акушерка от клиниката. Няма да и споменавам за момента името, мисля, че не е коректно, а и същата беше много любезна към мен.
Аз споделих своите терзания, не съм искала, вие да ги разбирате или не, просто споделих това, което ме измъчва или тревожи към момента, т.к именно форума е мястото за това!
По отношение на останалото и на вас специално, ами много се радвам, че сте намерили в лицето на клиниката, тази която ще сбъдне вашите мечти!


*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #688 -: Февруари 23, 2013, 19:17:34 pm »
Serendipity, pi_pi
Нямам за цел да плюя по нечий адрес, но момичета Вие, определено не четете или го правите между редовете.
Няколко пъти съм споменала, че съм с донорски яйцеклетки! Съответно, при мен няма пункция,  не съм била по време на същата в Пловдив, имахме замразен материал в клиниката, който да се използва за оплождането и поради/ или незнам, коя и каква причина, с мен досега единствено осъществява контакт акушерка от клиниката. Няма да и споменавам за момента името, мисля, че не е коректно, а и същата беше много любезна към мен.
Аз споделих своите терзания, не съм искала, вие да ги разбирате или не, просто споделих това, което ме измъчва или тревожи към момента, т.к именно форума е мястото за това!
По отношение на останалото и на вас специално, ами много се радвам, че сте намерили в лицето на клиниката, тази която ще сбъдне вашите мечти!


Не, не съм чела между редове. Разбрах, че си с донорски яйцеклетки и не мисля, че има разлика в това, какво се случва с ембрионите без значение с какви яйцеклетки е станало оплождането.
А, след като ти е все едно дали те разбираме или не, защо пишеш във форума, и предполагам очакваш някой да сподели мнение по въпросите, коите те вълнуват?  8O 8O 8O
В другата тема ти писах, че на лични ще ти дам инфо за ембриолога, но разбирам, че на тебе ти е все едно. Така, че приключвам с изказването на мнения по темата.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #689 -: Февруари 23, 2013, 20:10:21 pm »
Serendipity, pi_pi
Нямам за цел да плюя по нечий адрес, но момичета Вие, определено не четете или го правите между редовете.
Няколко пъти съм споменала, че съм с донорски яйцеклетки! Съответно, при мен няма пункция,  не съм била по време на същата в Пловдив, имахме замразен материал в клиниката, който да се използва за оплождането и поради/ или незнам, коя и каква причина, с мен досега единствено осъществява контакт акушерка от клиниката. Няма да и споменавам за момента името, мисля, че не е коректно, а и същата беше много любезна към мен.
Аз споделих своите терзания, не съм искала, вие да ги разбирате или не, просто споделих това, което ме измъчва или тревожи към момента, т.к именно форума е мястото за това!
По отношение на останалото и на вас специално, ами много се радвам, че сте намерили в лицето на клиниката, тази която ще сбъдне вашите мечти!


Не, не съм чела между редове. Разбрах, че си с донорски яйцеклетки и не мисля, че има разлика в това, какво се случва с ембрионите без значение с какви яйцеклетки е станало оплождането.
А, след като ти е все едно дали те разбираме или не, защо пишеш във форума, и предполагам очакваш някой да сподели мнение по въпросите, коите те вълнуват?  8O 8O 8O
В другата тема ти писах, че на лични ще ти дам инфо за ембриолога, но разбирам, че на тебе ти е все едно. Така, че приключвам с изказването на мнения по темата.
Благодаря за разбирането! Успех ви желая без значение в коя клиника ще го постигнете!


Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #690 -: Февруари 23, 2013, 20:13:09 pm »
dess_dess,обръщам се лично към теб,защото и ти като мен си им "сърбала попарата".Три години им бях клиент,три години,при всяка процедура или посещение при "лекар" там,след мен търчеше една проста санитарка,която все ме питаше дали ли са ми бележка,с която да платя на регистратурата,което е адки долно и унизително...накрая я навиках сериозно и спря с това безумно отношение.Имам четири неуспешни процедури при тях и след всеки неуспех аз питах "Защо?",отговаряше ми се "Ами Божа работа",което си е повече от несериозно...Впоследствие бях в Плевен,Варна и София и с лекарите,с които разговарях,стигнахме да няколко доста ГРАНДИОЗНИ пропуска в т.нар. лечение в Селена.Тогава си дадох и много отговори на въпросите "Защо?",които им задавах на тях безброй пъти.Лично аз съм много разочарована от тази "клиника" и съжалявам за всяко едно левче,което съм им подарила.
На всички момичета желая екипът на Селена да сбъдне мечтите им...
Нищо не е такова,каквото изглежда...
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #691 -: Февруари 24, 2013, 19:00:31 pm »
Каталина......да споделиш ГРАНДИОЗНИТЕ пропуски. Интересно ми стана. 

Деси, няма как да се знае предварително с какво качество са яйцеклетките на донорката. Изискването е да има поне едно живородено дете и да е под 34 години. Правят се задължителните изследвания и ако всичко е наред се подлага на стимулация. Как ще реагира.....ми никой не може да ти каже. Донорки се намират толкова трудно, че едва ли и на екипа му е приятно такова развитие на нещата. Говори си с доктора. Недоумявам защо пациентките на д-р Ставрев разговарят с акушерките. Другите лекари лично комуникират с пациентките. До колкото схващам получила си обективен отговор и не са те излагал за реалното състояние на нещата. А щом не си убедена, сменяй клиниката и готово.

Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #692 -: Февруари 25, 2013, 09:10:21 am »
сменяй клиниката и готово.


аз вчрвам,че това е разрешение на проблема...Аз лично имам един неуспешен самофинансиран опит,но  не търся ВИНАТА в екипа
Николай е на 2г.4м.5д.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #693 -: Февруари 25, 2013, 09:57:00 am »

сменяй клиниката и готово.


аз вчрвам,че това е разрешение на проблема...Аз лично имам един неуспешен самофинансиран опит,но  не търся ВИНАТА в екипа


Е, аз клиниките ги сменям, като носни кърпички, Селена ми е N-тата вече И несмятам, че това  е решение на проблема в моят случай!
А и не съм писала някъде, че вината е в екипа, Морско момиче, питах се, как се случва това и защо, при все, че се предполага, че донорките се избират със строги критерии, подлагат се на скъпо струващи нам изследвания, които АЗ плащам! Както между впрочем и самата процедура!
Както и да е, съжалявам, че ви досадих с терзанията си, не усещам разбиране, но пък се радвам за вас, че в лицето на екипа сте намерили този, който дано сбъдне Вашата мечта! От сърце ви желая успех!


Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #694 -: Февруари 25, 2013, 13:38:21 pm »
Dess, аз нещо на разбирам в цялата работа.
Не се ли плаща за донорски Я., след като те са пунктирани вече, т.е. може да се види качеството им?
Иначе най-вероятно проблема е в неподходяща стимулация, а не, че по принцип са лоши Я. на донорката.
Когато има проблем в развитието на ембриона в начален период, винаги обвиняват за това Я.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #695 -: Февруари 25, 2013, 15:51:00 pm »
Dess, аз нещо на разбирам в цялата работа.
Не се ли плаща за донорски Я., след като те са пунктирани вече, т.е. може да се види качеството им?Иначе най-вероятно проблема е в неподходяща стимулация, а не, че по принцип са лоши Я. на донорката.
Когато има проблем в развитието на ембриона в начален период, винаги обвиняват за това Я.

Ами не, в тази клиника заплащането става на 2 равни вноски, едната в момента в който те уведомят, че са ти намерили подходящ донор и следващия транш е когато ти се обадят и те уведомят за бройката замразени ембриони :? А ЕТ при донорските са само ЗЕТ и те са далеч напред във времето :x
Аз незнам в кой момент ембрионите не са се развивали добре, т.к не са ми казали, а и аз не съм питала :oops: Само ми съобщиха фактите, изводите ме оставиха сама да си вадя :(


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #696 -: Февруари 25, 2013, 16:57:03 pm »

сменяй клиниката и готово.


аз вчрвам,че това е разрешение на проблема...Аз лично имам един неуспешен самофинансиран опит,но  не търся ВИНАТА в екипа


Е, аз клиниките ги сменям, като носни кърпички, Селена ми е N-тата вече И несмятам, че това  е решение на проблема в моят случай!
А и не съм писала някъде, че вината е в екипа, Морско момиче, питах се, как се случва това и защо, при все, че се предполага, че донорките се избират със строги критерии, подлагат се на скъпо струващи нам изследвания, които АЗ плащам! Както между впрочем и самата процедура!
Както и да е, съжалявам, че ви досадих с терзанията си, не усещам разбиране, но пък се радвам за вас, че в лицето на екипа сте намерили този, който дано сбъдне Вашата мечта! От сърце ви желая успех!


Всъщност в интерес на истината е редно да споменеш, че имаш подпомогната процедура от ваучер, дарен ти от Сдружение Зачатие на стойност 2200 лева, който чакахме да усвоиш 3 години, защото така и не си хареса клиника
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #697 -: Февруари 25, 2013, 17:36:30 pm »

сменяй клиниката и готово.


аз вчрвам,че това е разрешение на проблема...Аз лично имам един неуспешен самофинансиран опит,но  не търся ВИНАТА в екипа


Е, аз клиниките ги сменям, като носни кърпички, Селена ми е N-тата вече И несмятам, че това  е решение на проблема в моят случай!
А и не съм писала някъде, че вината е в екипа, Морско момиче, питах се, как се случва това и защо, при все, че се предполага, че донорките се избират със строги критерии, подлагат се на скъпо струващи нам изследвания, които АЗ плащам! Както между впрочем и самата процедура!
Както и да е, съжалявам, че ви досадих с терзанията си, не усещам разбиране, но пък се радвам за вас, че в лицето на екипа сте намерили този, който дано сбъдне Вашата мечта! От сърце ви желая успех!


Всъщност в интерес на истината е редно да споменеш, че имаш подпомогната процедура от ваучер, дарен ти от Сдружение Зачатие на стойност 2200 лева, който чакахме да усвоиш 3 години, защото така и не си хареса клиника
Всъщност, незнам дали е било редно да го спомена, както не съм споменала и цената на цялата процедура! Благодаря ви за вниманието към моята особа!
Много ми хареса подписа ви mini ;)
« Последна редакция: Февруари 25, 2013, 17:38:12 pm от dess_dess »


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #698 -: Февруари 25, 2013, 17:37:58 pm »
въпрос на елементарна култура и жест на благодарност за скромният принос на сдружението
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #699 -: Февруари 25, 2013, 17:45:11 pm »
въпрос на елементарна култура и жест на благодарност за скромният принос на сдружението
Мислех да го направя, едва когато процедурата бъде сведена докрая, а и несмятам, че пропускайки факта да уведомя потребителите на зачатие с този факт, съм допуснала непоправима грешка или съм показала неуважение към сдружение Зачатие!