0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #900 -: Март 25, 2013, 12:19:22 pm »
Да, опасно е.

Не знаех, че е и опасно. Мислех, че просто е безрезултатно. Тук се изписва масово и почти при всеки повод. Колкото по-малко е детето, толкова по-често. Дори при бебета вече е станало почти задължително. Моя приятелка има бебе, при последната хрема преди седмица изписаха  Калциев глюконат на сиропче. Стана ми интересно, че вече се предлага и на сиропче, не само ампула.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #901 -: Март 25, 2013, 13:13:58 pm »
На нас винаги под формата на сироп са ни го изписвали  - Са глюконат лактат.
Това същото ли е като ампулите? И с какво е опасно?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #902 -: Март 25, 2013, 14:21:52 pm »
И аз не знаех , че е опасно , смятах , че е безрезултатно и просто не нужно ...

Повдигнах темата за Ca глюконат , провокирана в един ден от разговор , когато две майки ми споделиха , че  ампулките ги оправят и как превантивно ги дават, щом детето закиха. И това не са единични случаи - в нашия град  педиатрите масово го изписват. Като панацея ги имат  едва ли не.
Дано поне на четящите тук е от полза. Аз как да убеждавам някого , че не е нужно , след като доктор го предписва с абсолютното убеждение , че трябва.

И честито Благовещение !  Здраве и усмивки !
« Последна редакция: Март 25, 2013, 14:28:33 pm от nimika »


Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #903 -: Март 25, 2013, 14:45:06 pm »
Да, опасно е.

Не знаех, че е и опасно. Мислех, че просто е безрезултатно. Тук се изписва масово и почти при всеки повод. Колкото по-малко е детето, толкова по-често. Дори при бебета вече е станало почти задължително. Моя приятелка има бебе, при последната хрема преди седмица изписаха  Калциев глюконат на сиропче. Стана ми интересно, че вече се предлага и на сиропче, не само ампула.


Е не е така!Има и много добри педиатри в България.Направо не знам какъв беше този наш късмет с избраната педиатърка :D.Хем случайно ми я предложиха,някак между други предложения....За първи път случих от раз,защото обикновено на мен ми се получават нещата,но...от втория път.
То и до сега не се е налагало да я търсим...освен за ваксини и направления.Обаче не съм имала проблем.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #904 -: Март 25, 2013, 16:54:55 pm »
На нас винаги под формата на сироп са ни го изписвали  - Са глюконат лактат.
Това същото ли е като ампулите? И с какво е опасно?
Ами да не увеличиш калция прекалено много. Калцият е основен в контракцията на мускулите, балансът му е много важен. Прекалено много ако е води до аритмия.  Аз предполагам, че те някакви миниатюрни дозички дават, ама все пак да попитам. Ето докторът казва, че е опасно. Пък и никъде не съм видяла калциев глюконат да се дава за друго, освен нисък калций или висок калий и то се дава венозно. Сега прочетох, че и за предозиране с магнезий се давал. Но за друго не съм чувала.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #905 -: Март 25, 2013, 17:11:54 pm »
Изобщо не са им "микроскопични" дозите.
Бг Педиатрия е в руини.
Няколко добри примера не могат да променят общото ОТЧАЙВАЩО положение на нещата.
Но не съм аз този, който ще съди.
Достатъчно се нагледах на медицински безумия в Бг, на страдание, безразличие, некомпетентност.
Стига ми толкова.
Не искам даже да си спомням.

Аз познавам всички нива, за разлика от много други колеги в Бг- аз съм работил и като санитар, и подове съм мил, и храна раздавал, и чинии мил, и дежурил по нощите като санитар, и колички с храна мъкнал, и болни в стаи с по 10-11 легла гледал, и на бедни умиращи дечица също съм се нагледал. Вкл и от некадърност, освен от хронична липса на консумативи, лекарства, материали ( типично за червения комунистически "рай" на плебеите и простаците с име - "Бг Комунисти, пардон-социалисти").
И... гледал сеира на безпомощното Бг лекарско съсловие в цветущата му некомпетентност, компенсирана с високо самочувствие, пренебрежение и високомерие.
И обземан от страх, че аз мога да съм същия... .
Със срам и страх си признавам че, за години специализация в Бг да съм чул 2,3 смислени неща от някого в професията. И Че за всичко е трябвало отново сам да се преучвам наново.
Ах този западен медицински дух на начин, мислене, постъпки, вземане на клинични решения. Мечта далечна за Бг реалност.
Единственото, което ме успокоява е че, Гръцката педиатрия не е кой знае колко по-добра. Просто не мирише на Руски нафталин... .
Ако това е изобщо някакво утешение... .

Ако почна да пиша- книги мога да изпиша със спомени и впечатления... . "Преживяно из Бг "болници" ".
Но да не сипваме сол в раната пак.
Стига ми.
« Последна редакция: Март 25, 2013, 17:18:48 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #906 -: Март 25, 2013, 17:24:09 pm »
докторе, на мен ми прави впечатление, че новото поколение лекари не са така. Аз заведох Ивана при първият педиатър, когато ми се разболя в България и честно казано останах с прекрасно мнение. Също на мен ми се налагало да ходя по лекари за черен дроб преди години. Целият екип, които бяха на около 40г бяха прекрасни, само професорът им беше някакъв пълен идиот. Въобще новото поколение не са така като едно време.. според мен поне.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #907 -: Март 25, 2013, 17:26:00 pm »
О... дано да е така.
Все пак аз съм вече над 17 години извън Бг.
Дано да е така... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #908 -: Март 25, 2013, 18:27:33 pm »
докторе, на мен ми прави впечатление, че новото поколение лекари не са така. Аз заведох Ивана при първият педиатър, когато ми се разболя в България и честно казано останах с прекрасно мнение. Също на мен ми се налагало да ходя по лекари за черен дроб преди години. Целият екип, които бяха на около 40г бяха прекрасни, само професорът им беше някакъв пълен идиот. Въобще новото поколение не са така като едно време.. според мен поне.
Подкрепям. Аз също, с много малки изключения съм доволна от моята педиатърка, макар и да не е от новото поколение. Все ходи по конференции, пише статии, все ми разправя за новостите из развития свят. Нито пишки забелва, нито сокчета на 2 месеца препоръчва...Най ми допада, че като каже "това така или не така", после обяснява - "понеже...проучвания, опитът на колегите..." и т.н. Не те оставя да се чудиш това пък защо. Внимателна е с децата, учтива с родителите..
Всъщност, единственият и пропуск до тук е именно тоя калциев глюконат... :) /"и нека, който е безгрешен пръв хвърли камък"/.
В този смисъл, не смятам, че и от старото поколение всички са "лоши"... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #909 -: Март 25, 2013, 22:24:16 pm »

Стига ми толкова.
Не искам даже да си спомням.

Аз познавам всички нива, за разлика от много други колеги в Бг- аз съм работил и като санитар, и подове съм мил, и храна раздавал, и чинии мил, и дежурил по нощите като санитар, и колички с храна мъкнал, и болни в стаи с по 10-11 легла гледал, и на бедни умиращи дечица също съм се нагледал. Вкл и от некадърност, освен от хронична липса на консумативи, лекарства, материали ( типично за червения комунистически "рай" на плебеите и простаците с име - "Бг Комунисти, пардон-социалисти").
И... гледал сеира на безпомощното Бг лекарско съсловие в цветущата му некомпетентност, компенсирана с високо самочувствие, пренебрежение и високомерие.
И обземан от страх, че аз мога да съм същия... .
Със срам и страх си признавам че, за години специализация в Бг да съм чул 2,3 смислени неща от някого в професията. И Че за всичко е трябвало отново сам да се преучвам наново.
Ах този западен медицински дух на начин, мислене, постъпки, вземане на клинични решения. Мечта далечна за Бг реалност.
Единственото, което ме успокоява е че, Гръцката педиатрия не е кой знае колко по-добра. Просто не мирише на Руски нафталин... .
Ако това е изобщо някакво утешение... .

Ако почна да пиша- книги мога да изпиша със спомени и впечатления... . "Преживяно из Бг "болници" ".
Но да не сипваме сол в раната пак.
Стига ми.

Сега ако кажете,че това е било в МА-София,може и да сме се засякли някъде,


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #910 -: Март 25, 2013, 23:30:26 pm »
докторе, на мен ми прави впечатление, че новото поколение лекари не са така. Аз заведох Ивана при първият педиатър, когато ми се разболя в България и честно казано останах с прекрасно мнение. Също на мен ми се налагало да ходя по лекари за черен дроб преди години. Целият екип, които бяха на около 40г бяха прекрасни, само професорът им беше някакъв пълен идиот. Въобще новото поколение не са така като едно време.. според мен поне.

Боби, щом е така, защо толкова тук питащи? с проблеми? тревожни и безпокойни.
Има ли такива форуми в Германия, Швейцария? има- пишат как си гледат бебетата. А не къде да намерят адеквтано решение на проблемите си.

А и София не е Бг.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #911 -: Март 26, 2013, 00:05:10 am »
докторе, на мен ми прави впечатление, че новото поколение лекари не са така. Аз заведох Ивана при първият педиатър, когато ми се разболя в България и честно казано останах с прекрасно мнение. Също на мен ми се налагало да ходя по лекари за черен дроб преди години. Целият екип, които бяха на около 40г бяха прекрасни, само професорът им беше някакъв пълен идиот. Въобще новото поколение не са така като едно време.. според мен поне.

Боби, щом е така, защо толкова тук питащи? с проблеми? тревожни и безпокойни.
Има ли такива форуми в Германия, Швейцария? има- пишат как си гледат бебетата. А не къде да намерят адеквтано решение на проблемите си.

А и София не е Бг.
Вероятно има още много от по-старото поколение с мисленето, че щом са лекари не трбява да се аргументират, а забравят ли си аргументите за кое защо дават, то какво искате от такива лекари - нито адекватни решения имат, нито могат да успокоят безпокойството на майките.
 Не знам, но просто аз като съм на лекар, на мен лекарите ми обясняват каквото питам. Но ми прави впечатление, че много хора не смеят да попитат и после имат още повече въпроси, от колкото преди да отидат. Може би си е до човек. Аз лично, ако лекар не смята. че трябва да ми обясни защо да правя нещо, го сменям, не ме интересува колко е велик и известен. Затова рядко си имам работа ( или за кратко) с такива лекари от типа, който описвате. Но ми прави впечалтение, че младите лекари вече не гледат на въпросите, все едно не им вярваш, а разибрат, че хората искат да знаят за какво става дума, когато става дума за тяхното или на детето им здравето.
« Последна редакция: Март 26, 2013, 00:10:54 am от Bobbie »


  
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #912 -: Март 26, 2013, 00:27:54 am »
И това е вярно-София не е България.Има едно наслоено недоверие към системата.Разбиха здравеопазването,просто няма безплатно и по здравна каса...Всеки се опитва да се спасява колкото може сам.Знаете ли какво ми се случи онзи ден?Обажда ми се приятелка(много близка приятелка) от другия край на България и казва:ще пътувам през нощта,пристигам в събота сутринта и в 12.00 съм записала час за компютърна диагностика.
Чакай,какво ти е,каква е тази пара?
Ми,не знам какво ми е,не съм добре...за това идвам до София.
Аз обещах съдействие...ама ме гложди.Как ще постави диагноза една програма,без изследвания,без нищо...Ама си мълча,не че не вярвам съвсем,но все пак.Влязох с нея от недоверието си.Олеле...такива измислици чух,че не мога да ги повторя.Нищо-пак мълча.
Тя има болки в дясно.От подребрието,към десен бъбрек,към яйчник,та чак до тазобедрената кост.И не знае на какъв специалист да отиде.Личната нямала направления,обаче поне можеше да пусне едни кръвни изследвания,да каже какво предполага....нищо.
От тази диагностика и казаха 8Oстомах.
Абе мошенници някакви...и на частно това.Тя се успокои някак,но аз не.Звъннах на моя ЛЛ.казах всичко.И знаете ли?Той казва:знаеш ли,не е съвсем ново това,имам и познат,който прави такава диагностика...нещо познават,ама ми идва малко като:дай да ти гледам на ръка пък ще ти позная какво те боли...
Моят личен лекар предложи да даде направление за хоспитализация.5 дни по кл.пътека в гастроентерология.И там ще и направят кръвни изследвания,ултразвук,фиброгастроскопия и консултации с гинеколог,изследване за костна плътност....абе каквото се сетят по пътеката,срещу заплащането от 4 лв.за нощувка.
Е сега това не ми е ясно:как тук има направление и лекарят го прави за някой,който не му е пациент и не познава,а онази там не може да даде(или поне някаква насока да даде)?
Ми всичко си е до човека и до призванието да помагаш,Док.
Докато има лекари с работно време от-до,така ще е в здравеопазването....а може и по-зле да става.Макар че не виждам накъде по-зле да става.
Оплаках се,много ми тежи,че разрушиха и малкото,което имаше...и разграбиха....
сега закриват белодробна болница в Пловдив(била фалирала),за да може после тази сграда и прилежащите терени да продадат на търг....
А тя е построена от дарител,на частен имот...мъчно е да гледаш как се гърчи народа,а те си разпределят имоти...


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #913 -: Март 26, 2013, 09:21:56 am »
кисела, не е задължително и да те диагностицират след всички изследвания - няколко различни лекари, две хоспитализации, скенер и имаха две диагнози - неуточнена алергия и дископатия и така 6 месеца, е оказа се рак, който накрая като изнудихме бърза помощ да дойде лекаря казал, че се опипва с ръка.
но пак, джи пи-то даже едни кръвни не беше пуснал, дори и тези, които се полагаха (чернодробни). мисля, че

проблемът, според мен, е отчасти и в идеята на лекарите, че са изключително велики и често непогрешими. иначе и аз като боби смятам, че не се срещат достатъчно често с хора, които задават въпроси и очакват смислени отговори от тях. както и не на всички им е "светнала", че пациента има правото и възможността да си вземе болестта и парите и да потърси друг.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #914 -: Март 26, 2013, 10:23:05 am »
Боби, щом е така, защо толкова тук питащи? с проблеми? тревожни и безпокойни.
Има ли такива форуми в Германия, Швейцария? има- пишат как си гледат бебетата. А не къде да намерят адеквтано решение на проблемите си.

А и София не е Бг.
Докторе, не съм Боби, ама да ви отговоря донякъде... :)
Първо:Не толкова докторите, колкото системата е крива, в БГ. Вземаме пример - бебе с обрив. Водиш го при педиатъра. Той/тя гледа, пули се...бърка в мозъчните си гънки за подобни обриви от практиката си. И накрая отсича - АД. А дали е така...кой ще ни каже /имаше подобна песен/. По простото би било, този педиатър да пусне направление за дерматолог, колега специалист по обривите НО! Това е обикновено мисия невъзможна. Щото ти си отишъл на 22-ри и направленията вече са свършили.НЯМА. Или трябва да висиш да чакаш началото на месеца или да се довериш. Не, че педиатрите не разбират от обриви, дори вероятно в общия случай са прави. Но тогава, защо са специалистите?  Това е прост пример има доста по-сложни, но развитието е сходно.
Второ:Тревожните майки, които Ви засипваме с питания не сме само в БГ :wink: И това е така, защото вие сте доказал се специалист , на когото повечето тук имаме доверие... :) Вие потвърждавате, отхвърляте, предлагате решения и ние ви вярваме. Прозвуча като тромав комплимент, но е истина.  :)
Трето: Никой не отрича, че има некадърници. Обаче БГ майките не са прости. Те, за разлика от тях четат, информират се. БГ майката е интелигентна жена и не дава да я водят за носа. Тя иска най-доброто за детето си /за което, вярвам няма раси и народности/. И ето тук има проблем: майките четат, докторите не :x
Четвърто: Повечето тук сме станали майки трудно и на една по-късна възраст. По скромното ми мнение, тези тъй дълго чакани отрочета са толкова измъчено скъпоценни, че понякога ние "истерясваме" излишно. Но никой не може да ни обвини за това.Сравнявам с начина, по който моята майка ме е гледала, когато е била на 20г. Разликата е огромна  :)
Една съвкупност от фактори, която не твърдя, че е общовалидна, това са просто мои разсъждения. Аз, точно както Боби описва, очаквам да ми се обяснява. Защото за мен, правилното решение идва, след правилно разсъждение. Отново да дам пример /аз съм го посочвала и преди/ - в 9 месец ме мъчеха невероятни киселини и повръщах кръв. Отидох на частно, за да не ме претупат, в една чисто нова новеничка болница. Гастроентеролог не ме погледна дори! Посъветва ме да не повръщам, за да не си разкъсам хранопровода и да раждам /щото аз, нали, мислех да си го нося бебето още 3-4 години/  8O Според вас, това сериозно ли е? И това не е нито първият, нито последния пример, за съжаление, но да не ставам голословна... :)
« Последна редакция: Март 26, 2013, 10:25:00 am от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #915 -: Март 26, 2013, 10:31:12 am »

 Посъветва ме да не повръщам, за да не си разкъсам хранопровода и да раждам

е как може да не се сетиш сама за тез неща, начи. това трябва да влезе в бисерите.  :)
съгласна съм с теб, че ние много повече четем. не зная дали е арогантност от наша страна (че можем да намерим по-адекватна информация от нета, отколкото хора, които са го учили това), дали е щото сме препатили, но тук не ми прави впечатление хората да си проверяват предписаните лечения като се върнат в къщи. на мен ми се смееха, но после спряха  :wink:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #916 -: Март 26, 2013, 10:31:55 am »
Всеки Педиатър трябва да си върши работата в обем, който оставя само около 10% за други специалности.
Всичко останало не е серизоно- 90-95% от обривите в детската възраст са педиатричен проблем. А не дерматологичен. Следователно-въпрос на квалификация е- колкото повече се препраща, толкова по-малко пряка работа от самия Педиатър се върши. Но затова е и толкова трудна специалността.

Има и няколко простички истини:

* медицината е специалност, учеща се с опит от по-знаещия. Базата е книгата, но само тя не стига. Не може да се научиш от някого, който нищо не знае, нищо правилно не може да свърши, а само си представя че знае и че правилно върши. Извод първи- без масивна обмяна на опит с ВОДЕЩИ ЗАПАДНИ специалисти- няма да мръднем и на йота.
* парите са нужни не само за материалното в Медицината. Повече са нужни за да се плащат скъпо и прескъпо водещи западни специалисти да преподават в България. Това коренно ще промени духа, начина на преподаване, начина на мислене в тази Медицина. Извод втори- вместо само да пращат "богоизбрани" навън, да инвестират в това, СПОСОБНИ И ВОДЕЩИ западни специалисти да идват РЕДОВНО в България. Например- кани се водещия катедрата "Детски Болести" на Университета в Мюнхен да прочете 6 месечен курс лекции "Основи на Педиатрията" в Софийския Университет. Плаща му се 100.000Е, свободни от данъци. Всички "водещи" в СУ се изтеглят на страна, сядат и слушат. И оставят студентите да седнат и слушат. Нещо друго, различно от техните, родни, идиотии. Просто е.
* и трето, последно- с Руската медицина и "влиянието" и в Бг трябва да се свърши веднъж и завинаги. Можем да гледаме,четем, обсъждаме сеирите им- но толкова. Само от любопитство. Нищо кадърно и свястно от там за близките едно, две столетия ( толкова им трябва за да влязат в крак) няма и не може да излезе. Просто и ясно.
« Последна редакция: Март 26, 2013, 10:44:34 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #917 -: Март 26, 2013, 11:26:22 am »

е как може да не се сетиш сама за тез неща, начи. това трябва да влезе в бисерите.  :)
съгласна съм с теб, че ние много повече четем. не зная дали е арогантност от наша страна (че можем да намерим по-адекватна информация от нета, отколкото хора, които са го учили това), дали е щото сме препатили, но тук не ми прави впечатление хората да си проверяват предписаните лечения като се върнат в къщи. на мен ми се смееха, но после спряха  :wink:
пък и щото нарочно повръщах, нали  :wink: :) Четем, защото информацията, това тъй ценно и полезно понятие, вече е общодостъпно. Четат хората, които искат да се развиват, да знаят, да могат...
Всеки Педиатър трябва да си върши работата в обем, който оставя само около 10% за други специалности.
Всичко останало не е серизоно- 90-95% от обривите в детската възраст са педиатричен проблем. А не дерматологичен. Следователно-въпрос на квалификация е- колкото повече се препраща, толкова по-малко пряка работа от самия Педиатър се върши. Но затова е и толкова трудна специалността.

Има и няколко простички истини:

* медицината е специалност, учеща се с опит от по-знаещия. Базата е книгата, но само тя не стига. Не може да се научиш от някого, който нищо не знае, нищо правилно не може да свърши, а само си представя че знае и че правилно върши. Извод първи- без масивна обмяна на опит с ВОДЕЩИ ЗАПАДНИ специалисти- няма да мръднем и на йота.
* парите са нужни не само за материалното в Медицината. Повече са нужни за да се плащат скъпо и прескъпо водещи западни специалисти да преподават в България. Това коренно ще промени духа, начина на преподаване, начина на мислене в тази Медицина. Извод втори- вместо само да пращат "богоизбрани" навън, да инвестират в това, СПОСОБНИ И ВОДЕЩИ западни специалисти да идват РЕДОВНО в България. Например- кани се водещия катедрата "Детски Болести" на Университета в Мюнхен да прочете 6 месечен курс лекции "Основи на Педиатрията" в Софийския Университет. Плаща му се 100.000Е, свободни от данъци. Всички "водещи" в СУ се изтеглят на страна, сядат и слушат. И оставят студентите да седнат и слушат. Нещо друго, различно от техните, родни, идиотии. Просто е.
* и трето, последно- с Руската медицина и "влиянието" и в Бг трябва да се свърши веднъж и завинаги. Можем да гледаме,четем, обсъждаме сеирите им- но толкова. Само от любопитство. Нищо кадърно и свястно от там за близките едно, две столетия ( толкова им трябва за да влязат в крак) няма и не може да излезе. Просто и ясно.
Докторе, простете за примера, беше на прима виста, но разбира се, Вие сте прав. Идеята ми беше, по-скоро в начина на разрешение на проблемите в здравеопазването изобщо, не само за обривите..Но, ако трябва да сложа ръка на сърцето, макар мен да претупват на общо основание, с Ивайло нещата не са съвсем така. Никой никога не ми се изсмя на тревогите, не погледна несериозно. Отнасят се към него с най-голямо внимание и нежност дори..Което, разбира се не отхвърля гореописаните от Вас неща...Щото ти и внимателно можеш да затриеш човек, ако си некомпетентен. В останалата част от поста Ви, ясно е, че е така. Това го знаем аз, Вие и 99% от пишещите тук. Проблемът обаче е...И квооооо? Защото нищо не се променя, защото е удобно да "лежим" върху едно добре познато, макар и неработещо положение. Защото оправдаваме всичко с икономика, заплати и кризи. "Докторствоването", в частност Педиатъра, трябва да идва в голяма част от сърцето и останалото от главата. Но добрите и истински кадърните ни специалисти, полагат клетвата и бягат към "белите" държави. Простичък факт. Но факт. И понеже казахте за студентите, сестра ми завърши преди няколко години магистратура- "Двигатели с вътрешно горене". Аз пък над 10 години работя в автосервиз. Та тя дойде за някакъв стаж, след бакалавъра и я разведох да я запозная с някои нещата. Спряхме пред разглобен двигател и я попитах за една автомобилна част, знае ли какво е това. Тя не знаеше. Каза: "Како, защо ме мъчиш, ние имаме преподаватели на по 70г., учим се на разглобени двигатели от "Лада" и "Москвич". Ти за каква електроника, за кви 5 лв. ми говориш. Всички двигатели с вътрешно горене, работят на един и същи принцип, без значение от марката и модела"  8O
Какво да коментираме повече...
« Последна редакция: Март 26, 2013, 11:33:05 am от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #918 -: Март 26, 2013, 11:59:12 am »
И още един щрих в плачевното ни здравеопазване - хомеопатията. Мода ли е, що ли и аз незнам. По-скоро е пари, индустрия, която се продава на отчаян народ. Също и водорасли, коластри и т. н. Нямам информация как е по другите държави, но в България е така.
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #919 -: Март 26, 2013, 14:02:46 pm »
И още един щрих в плачевното ни здравеопазване - хомеопатията. Мода ли е, що ли и аз незнам. По-скоро е пари, индустрия, която се продава на отчаян народ. Също и водорасли, коластри и т. н. Нямам информация как е по другите държави, но в България е така.

 osi_12  КОЛАСТРА,ама каква?Кравешка не е,защото не съм чувала да събират кравешка коластра,а човешка също не е....Ми никъде не съм срещала от какъв бозайник извличат и преработват,ама ми звучи несериозно да пия коластра от нещо,дето не знам дали боледува човешките болести :D.Пълна изнислица!Като онази компютърна диагностика.Аз сега ако ровна тук мога да намеря програмата(беше руска)и после някой ако иска мога да му гледам на............   компютър,пък току виж съм и познала :D


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia