0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #20 -: Август 12, 2013, 12:04:49 pm »
Здравейте момичета!

Да се запиша и аз към пациентките на центъра. Ние сме с двоен фактор - аз съм с ПКЯ, а съпругът ми с намалена бройка и морфология, като и при двамата нещата не са в тежка форма, но явно в комбинация....  :(

По съвет на докторката започнахме с една инсеминация, за да се види по-добре аз как ще реагирам и при него материала как ще е след обработката, защото спермограмите му доста си противоречаха. За съжаление днес видях отрицателен кръвен резултат и сега ще чакам да се върнат от отпуска за да видим как ще продължим. Този цикъл явно ще го пропусна.

За центъра отзивите са ми много добри - много внимателни, усмихнати и търпеливи са всички. Тъй като в работа определено ще ми направят проблем с излизанията, още повече ако разберат за какво са, много съм доволна че винаги си спазват часовете +-10мин, което ми позволява засега да ги посещавам безпроблемно :).
Харесва ми това, че имат информационна система, в която записват всичко и прикачват и резултатите от изследванията и всеки път като трябва да уточняваме нещо дори и по телефона док може да погледне и да каже.
Обадих се на докторката след процедурата и въпреки че е отпуска тя ме консултира, а разбрах и че ходи до центъра въпреки това, защото имат успешни процедури, които трябва да проследят :) Като цяло са отдадени на идеята.... Парите са горе-долу като по другите клиники, има разлики, но и в пакетите са включени различни неща - при тях например не се доплаща ако се наложи реинсеминация ;). Може да се плаща с кредитна карта, което за мен е огромен (+), защото пари в момента нямам :(, а и не товарят с излишни разходи, което си е успокоително.
Надявам се мнението ми да е от полза на някоя от вас, а и скоро да се запиша в положителната статистика на центъра ;)
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #21 -: Август 14, 2013, 13:13:21 pm »
Здравейте!
Искам и аз да споделя моя опит с Виена Ин Витро Център.
Ние правихме безуспешни опити за бебе 7 дълги години. В началото си казвахме, че не може да оцелим момента, защото моят мъж много пътуваше, прибираше се само събота и неделя и то не всяка. Така изминаха неусетно 4 години и накрая решихме, че е време за репродуктивен специалист.  :nurse_1:
Започнахме да посещаваме една от известните репродуктивни клиники. Ходихме редовно на изследвания в продължение на 4 месеца. При мъжа ми се констатираха проблеми с подвижността и морфологията на сперматозоидите  :sperm2: а при мен нищо. Мъжът ми ходи при андролог и започна да пие добавки. В един момент спряхме да посещаваме клиниката. Основната причина беше многото чакане. Много е неудобно, когато ходиш на работа, да посещаваш подобна клиника. Случвало ми се е да чакам само, за да ми напишат рецепта 5 часа и половина.
Така изминаха още 3 години в бездействие, докато не реших отново да се взема в ръце.
Реших, че ще посещавам клиника, в която не се чака и избрах Виена Ин Витро Център. Видях, че са нови, но че основният персонал е от клиниката на Владимиров. Разбрах също, че ползват ноу хау-то на виенския ин витро център, който е с много богат опит. Другото, което ми хареса е, че се намират в болница Токуда.
Още след първичния преглед в центъра в края на май месец тази година решихме да направим лапароскопия. Досега бях правила само хидротубация. Д-р Димитрова ми препоръча д-р Начев от Майчин Дом.
Юни месец направихме лапарото и ми излезна диагнозата - ендометриоза. Трябваше да реша дали да си бия инжекции  :needleani:  които да ми спрат цикъла за няколко месеца и после пак опити или да започна директно с ин витрото. Междувременно спермограмата на мъжа ми се беше подобрила.
Не исках да си бия инжекции, а и не ми се искаше да продължавам да чакам нашето чудо. Исках нещата да се случат възможно най-бързо (за което разбира се гаранции няма). Д-р Димитрова и д-р Начев ме подкрепиха за решението ми да започна директно с ин витрото. Нали се знае, че бременността  preggo е "най-добрият" лек за ендометриозата, доколкото такъв въобще има. 
Юли месец започнахме процедурата. Бях впечатлена, че всички в клиниката са брезкрайно любезни, знаят малкото ми име, помнят случая ми, че не чакам с часове да дойде моя ред.  Имах мобилните им телефони и можех да се обаждам по всяко време на персонала. Цялата информация и всички изследвания се сканираха и въвеждаха на компютър :balk_121: а не на хвърчащи листчета, събрани в папка. Изследванията на кръвта и другите изследвания, можех да виждам в интернет до 1-2 часа след като са ми взели кръв. Виждах в клиниката момичетата, вече успяли да забременеят и това ми даваше много кураж.
Най-голямата ми радост разбира се беше собственият ми положителен тест  :bfp: По едно й също време заедно с мен, течаха и процедурите на още 5 момичета. Впоследствие се оказа, че и шестте сме с положителен резултат. Самата процедура премина леко. Не бях стимулирана с големи дози. Разбрах, че целта на центъра е не да се постига голям брой фоликули, а разумен брой с необходимото качеството. Имах 8 яйцеклетки, от които 2 се оплодиха и стигнаха до стадий бластцист. И двете ми бяха трансферирани на 5-ти ден. Едничката се оказа успешна засега.

Мога само да благодаря на д-р Димитрова и целия екип за това, което направиха за нашето семейство и разбира се да се моля да износя нашето дългоочаквано бебче до един здрав финал.

P.S. Съжалявам за дългия пост.
Ако някой има въпроси за центъра и ако мога да ви отговоря, с удоволствие бих го направила.
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #22 -: Август 14, 2013, 14:19:47 pm »
47 Smiles,

Много ти благодаря за дългия пост  :D, най-вече че като го четох все едно аз съм го писала :D
Моят първи опит завърши безславно, и от три дни се опитвам да си стъпя на краката, въпреки че го очаквах честно казано, а и докторката не ми даде излишни надежди ;) Но ако нямаше надежда, нямаше да опитваме!

Аз нямам опит лично с други клиники, но за жалост доста от приятелките ми се оказаха също с проблеми и са ги обиколили всичките, и въпреки че те са много доволни от обслужването и резултата, аз за себе си отлагах започването на нещо защото перспективата да чакам и да имам проблеми в работа ме плашеше :(
Ние живеем близо до Токуда и ползвам тяхната лаборатория за изследвания и  като влизах да си видя резултатите видях за новата клиника и за отворените им врати. Когато отидохме на този ден май бяхме единствените желаещи (беше едно от първите такива събития) и доста ни се зарадваха и на нас много ни допадна цялата идея да ходим там, защото щеше да се впише по-хармонично в ежедневието ни, а аз гледам да не си създавам излишни стресове, защото съм доста емоционална натура и редовно си докарвам отклонения в цикъла и други неща само от стрес, което е голям проблем при бебеправенето :(

На теб ти стискам много палци всичко да приключи успешно, защото аз съм изтрещяла след 2г опити и направо не си се представям да оцелея като теб цели 7  8O

 :bighug:
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #23 -: Септември 07, 2013, 20:55:56 pm »
Здравейте!

Случайно попаднах в ин витро центъра в Токуда.Изключително съм доволна от отношението на целия екип цялата процедура мина като един миг забременях от първия опит и вече  очаквам близнаци.Аз бях при доктор Лилия Димитрова и доктор Ралица Сенкова страхотни професионалисти са както и на всички останали от екипа благодаря.
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #24 -: Септември 10, 2013, 13:26:00 pm »
meri82,

много се радвам за теб и за успешния ти опит  :D Дано имаш лека и щастлива бременност!
А ти каква процедура прави?
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #25 -: Септември 10, 2013, 22:57:52 pm »
Здравей Mousyt,моята процедура беше IVF.Извадиха ми 11 яйцеклетки,след оплождането на петия ден във фаза бластоцист се  бяха развили 5 ембриона.Аз поисках да ми поставят два,които се развиват прекрасно.Бременността ми протича нормално,имам леко гадене и болки в кръста при продължително ходене.Пожелавам и на теб скорошна,успешна и щастлива бременност!
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #26 -: Ноември 14, 2013, 15:31:08 pm »
Вписвам се, за да благодаря на екипа на центъра, които със своя професионализъм и отношение сбъднаха мечтата ми и сега съм бременна! От две замразени ембриончета, успяха да се възстановят и двете и сега, на 10-ти ден от трансфера си имам ЧХГ-433.90! Благодаря ви от цялото си сърце!


Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #27 -: Декември 09, 2013, 10:58:12 am »
  Момичета искам да споделя и моето мнение от Виена Инв.Център в б.Токуда,бях на първо посещение на  един от дните на отворените врати,където се провеждат безплатни консултации,лекарите прегледаха всичките ми направени до момента изследвания,посъветваха ме за някои хормони и желателно е първи преглед да е в  1-ви ,2-ри ден от МЦ.
....Само да вмъкна,че 5 год.имахме неуспешни опити със съпруга ми,лапароскопии,инсеминации,ген.иследв.,ЯМР и всякакви хормони и какво ли още не в Пловдив,София,Плевен ,навсякъде със закл.че няма проблеми в нито един от двамата и вече бяхме изгубили надежда...
Поеха ме Д-р Димитрова и Д-р Сенкова от В.ИНВ.Ц.  за инвитро и само за 15 дни -ЧУДОТО СТАНА!!!...въпреки моята грешка да си поставя най-важната инж. 36 ч преди пункцията,аз е поставих 24 ч.Успяха да извадят само 2 бр.яйцеклетки,т.е .шанса беше минимален, и 2-те се оплодиха и  2-те яйцекл. ми ги трансверираха на 2-ри ден,като за това ми върнаха част от сумата за инв.,която цялата  2800 лв.и 2-те се имплантираха и ... СЕГА СЕ РАДВАМ НА ЕДНА СТРАХОТНА БРЕМЕННОСТ С БЛИЗНАЦИ...пожелавам го на всяка от Вас и не отлагайте тази възможност!!!Процентът на успеваемост в В.ИНВ.Ц е много голям....около моята дата бяхме 13 жени от които 10 с положителна бременност.
   БЛАГОДАРЯ НА Д-Р ДИМИТРОВА И Д-Р СЕНКОВА И  НА ЦЕЛИЯ ЕКИП ,КОЙТО НАЙ-ОТГОВОРНО СИ ВЪРШИ РАБОТАТА!
 
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #28 -: Декември 17, 2013, 16:46:33 pm »
След дълго лутане и аз избрах центъра .Искам да попитам след транфера дават ли болнични
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #29 -: Декември 17, 2013, 22:15:38 pm »
Здравей Kalinkish,
Преди 5 месеца не даваха болничен.
Сега не знам. Най-добре ги питай.
Успех ти желая!!!
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #30 -: Декември 19, 2013, 08:19:35 am »
Здравейте, в събота съм на преглед там...  :D
След това ще споделя мнение.
По начало ходя в друга клиника, но там  нещата стигат до ниво - всички на  конвейр и те е страх да питаш каквото и да е било, че има огромна опашка след теб, прегледите са по 10-ина минути, има закъснение с часовете  :(
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #31 -: Януари 02, 2014, 15:50:03 pm »
Здравейте, хайде и аз да споделя мнение за Виена ин витро център. Отидох там август месец, след 4 години неуспешни опити, тъй като съм с поликистозни яйчници и ходене по какви ли не доктори. Пое ме д-р Димитрова, за която мога да кажа само хубави неща и след 4 месеца и две стимулации с клостилбегит, бях бременна и сега съм вече в 3 месец. Август месец очакваме резултата  :D
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #32 -: Януари 02, 2014, 22:24:41 pm »
Здравейте,
Посетих клиниката и останах очарована от вниманието, което ти обръщат и как се обяснява всичко подробно... Надявам се скоро да се похваля с резултат  :D.
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #33 -: Януари 02, 2014, 23:13:26 pm »
Виена Ин Витро Център

Ден на отворените врати
Сряда, 8.01.2014г. от 17:00 - 19:00 часа


http://www.vienna-ivf.com/in-vitro/novini/den_na_otvorenite_vrati/
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #34 -: Февруари 04, 2014, 11:30:13 am »
Здравейте,

До този момент само съм черпила информация от форума, била ми е доста полезна, затова чувставм ангажимент да споделя и собственият си опит. В началото на месец ноември 2012 година научихме, че имам проблем и почти не съществува вариант да забременея естествено. Изпитах огромно отчаяние, бях много объркана и притеснена, без да се бавя започнах да проучвам различни опции в България и в чужбина (за двама ни беше неприемливо да чакаме много дълго за първоначален преглед и в последствие пред кабинетите на неколцината добри специалисти у нас. Естеството на работата ни не позволява толкова дълго да липсваме). Спрях се на клиниката на д-р Хайнц Щромер във Виена, свързах се с тях и за щастие ни предложиха дата за консултация в съвсем кратък срок, а за още по- голям късмет разбрах, че са открили клиника и в София. Възползвахме се от безплатните консултации, като предварително изпратих всияки изследвания и документи, които имахме. Страхотно впечатление ни направи, че часа ни беше спазен до секунда и веднага започнахме да обсъждаме вариантите, които имаме (бяха разгледали и се запознали със случая ни предварително). Разбрахме се да започнем директно ин витро процедура, като изричната ми молба беше да я извърши д-р Щромер, така и стана. Всичко мина неочаквано за мен бързо, безболезнено, в много сърдечна и топла обстановка (винаги можех да се обадя и да питам за всичко, давани са ми детайлни отговори ако ме е притеснявало нещо). Всички в киниката ни познаваха, държаха се приятелски и не се налагаше да носим папки с бумаги и да се обясняваме кои сме и за какво се борим всеки път (така беше в клиниката, в която си правихме предварителните изследвания). Чувствах се сигурна и обгрижвана по най- добрия начин и положителният резултат не закъсня, за наш огромен късмет още март месец 2013 година разбрахме, че съм бременна с близнаци (обясниха ми всички рискове от връщане на три ембриона на 3-ти ден и практиката им да се връща по един бластоцист на 5- ти, но решението беше наше, за което не съжаляваме и за секунда). Бремеността ми протече доста леко и безпроблемно, следих я отново във Виена инвитро център, родих в 39-та седмица двете си сладки бебки, които гушкаме вече трети месеца  Нямам думи да изразя благодарността си за перфектно свършената работа на целия екип. За миг не сме се откъсвали от ежедневните си ангажименти, всички прегледи са били съобразени със заетоста ни, не спрях да работя до последния момент, чувствах се добре и сигурна, че се полагат най- добри грижи за мен и бебките.
Пожелавам на всички сили и вяра, че ще се сбъднат мечтата си. Вярвайте в интоицията си на кой доктор или клиника да се доверите!
« Последна редакция: Февруари 04, 2014, 12:17:23 pm от twins »
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #35 -: Февруари 04, 2014, 12:16:09 pm »
:)
« Последна редакция: Февруари 04, 2014, 12:17:46 pm от twins »
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #36 -: Юли 04, 2014, 00:03:09 am »
Искам да благодаря на екипа на Виена Ин витро център в Токуда, за радостта,която ни донесоха след 9 години "ходене по мъките" Вече мога да се похваля,че съм бременна в 12 седмица и то по естествен път!След 6-ти пореден неуспех на ЗЕТ в Истанбул, с д-р Димитрова решихме да опитаме стимулация с Фемара-все пак едната ми тръба е проходима, и макар че съм с поликистоза, реагирах отлично и на фоликулометрията се оказа,че имам един 17мм.доминантен фоликул от дясно (от там е и здравата ми тръба) След закъснението пикливия тест показа мн.бледа втора черта-помислих си ,че си въобразявам,но доки каза да си пусна кръвен,за да се потвърди бременността.Последва преглед и уверението,че всичко е наред-ембрионче,плоден сак,сърчице и.т.н. Надявам се до края всичко да върви добре :) -на 9-ти съм на ранна ФМ и се моля повече жени  да вярват в чудеса и да се доверят на доктора,който ги е поел!!!Успешни процедури момичета и не се отказвайте,каквото и да става!
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #37 -: Юли 04, 2014, 00:44:09 am »
bistrikus, каква хубава новина!  :D Много се радвам, че сте пробвали този вариант и с такъв прекрасен резултат! Желая ти лека и спокойна бременност!  :D

Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #38 -: Юли 28, 2014, 01:26:16 am »
 И аз избирам Виена Ин Витро център за консултация, и с нетърпение чакам нови коментари от вас, момичета...
 След месец ще стана на 40 години и никога не съм забременявала преди.       
 Пробваме вече от 1 година, но без успех.
 Гинеколожката като ме прегледа ми казва: "Без забележки"..
 Спермограмата, от елементарните, е ок, но не искам да чакам и после да си казвам, защо не действах о време...
 Моля ви, продължавайте да споделяте... с подробности... интересно е за нас начинаещите.
  Снощи се затрупах с линкове от различни форуми за различни репродуктивни клиники и сънувах кошмари от притеснение и обърканост...
  Незнанието е най-големият страх...
  Споделяйте!










 Уж случайно открих едно интервю на проф. Щромер и ме заинтригува, а после и този форум и ме зарадва...
 
 
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #39 -: Юли 28, 2014, 08:18:43 am »
Отдавна се каня да се запиша тук, но поста на kingliskinglis ме провокира че май е време ;)
Пациенти в сериозния смисъл на нещата сме от една година. Направихме неуспешна инсеминация миналото лято и като втора стъпка пристъпихме директно към ин-витро - първо и успешно :)
За да бъде по-ясно, при нас ситуацията се оказа следната: Аз със СПКЯ, уж правеща овулация, но в хода на самата процедура се оказа, че яйцеклетките ми са с ужасно качество - буквално! Мъжът ми със занижени показатели на спермограмата.
Още от първото си посещение и двамата някак се почувствахме като у дома си. Целият екип е изключително усмихнат, спокоен и предразполагащ. Всеки път посрещат пациентите си като близки приятели, дошли да пият кафе и всички във всеки момент са наясно с теб и проблемът ти. Имат си система, в която записват всичко и никога не ми се е налагало да нося и съхранявам каквито и да било документи, и се чувствам сигурна, че във всеки един момент докторката няма да изпусне нищо, защото всичко е на два клика разстояние. Часовете се записват в същата система и се спазват - просто хората вярват, че в основата на успешната процедура е спокойствието и комфорта на пациентите - нещо което за мен е и основната причина за нашия бърз успех! Всяко едно нещо се обяснява на пациента спокойно и усмихнато колкото се налага, никога не е имало бързане, пропуснати въпроси или неясноти. Мога да се свържа с тях, а и директно с лекуващата лекарка по всяко време и за всякакви въпроси. И това без да се чувстваш и за секунда притеснен - още в момента, в който всеки един от екипа ми е давал телефона си е било с искрена загриженост да се обадя каквото и да ме тревожи. И да екипа - там наистина са един екип, независимо кой те лекува всички те познават и всички са насреща по всяко време. Тяхната мисия не свършва с положителния тест. Аз съм с проблеми от самото начало на бременността и не мога да преброя вече колко пъти съм звъняла разтревожена дори и в почивни дни и винаги съм получила отговор, насоки, подкрепа, дори и преглед в празничен ден! Знам, че лекарите не са всемогъщи и не могат всичко, но ако трябва да послушам нечие мнение, то само на тях имам 100% доверие - именно защото виждам, че всяко решение е продиктувано от грижа към пациента - нещо, което за жалост много добри като знания и умения лекари напоследък забравят... Та затова аз съм доволна, че избрахме тях, че не губихме време в чакане и помотване и сега чакам моето малко съкровище да устиска още някой месец в коремчето на мама и да изпълни живота ни със смисъл  :)