0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #300 -: Декември 27, 2014, 16:44:54 pm »
Mousyt страотен е Мати! :)
ra4ko75 прекрсни са дечицата,много сладки   :)
Стоека радвам се,че вече е добре Мария,а още 10дни лечение  :?....нещо ми се струват много,но не съм лекар де,просто си разсаждавам.

Лили малката да оздравява бързо,ама си и ти значи  :)
Аз имали някой малко нещо да не му е добре хич не ме итересува не я водя никъде ,то не се знае от къде може да дойде,но...за всеки случай.

И при нас духа много и е студено,само с колата и хайде у нашите,днес ще им гостува до утре.

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #301 -: Декември 27, 2014, 19:24:43 pm »
Стоека, след като почти е оздравяла без лекарства, не виждам причина да почваш тепърва да й даваш.

Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #302 -: Декември 27, 2014, 20:23:48 pm »
Честита Коледа и от мен tree2a
Да донесе най-вече много здраве за всички и най-вече за мъниците.

Ох, какви са сладки и Мати и дечицата на Ra4ko :)

Ние водихме бебо на 300 км от вкъщи при свекитата и се оказа, че ужасно много се изнервя от пътуването. Голям рев, ужас просто  :( Трудно заспива. Мъжът ми не ми дава да го вземам от столчето докато колата е в движение и с право де.
На 2-3 пъти го вземах обаче. Той иска все да е прав и да бърника навсякъде. Лудница. Прибрахме се хълцайки от плач.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #303 -: Декември 27, 2014, 22:15:32 pm »
Смайлс, за тази възраст си спомням, че такива дълги пътувания ги правехме с няколко почивки. Гледах да тръгнем по време, по което се очакват, че ще спят. Е, невинаги ставаше. Понякога се е случвало да са ужасно уморени, но да не успяват да заспят през почти целия път и да се кривят. И заспиват последния половин час и се събуждат по-криви отколкото са били преди да заспят. Идваше ми да се гръмна. И гледах да не пътуваме често, освен ако не е наложително. Най-дългото ни пътуване на вашата възраст беше 400 км и негово височество искаше да се движи, а не да седи закопчан. Трябваше да спираме по-често, но и времето беше хубаво, така че не беше проблем.
Миналата година ходихме до Унгария (по 1000 км в едната посока). Младежът издържа геройски, но на девойката й писна в някакъв момент. На мъжа ми му казах, че следващата година смятам да летя с децата.  :lol:
« Последна редакция: Декември 27, 2014, 22:24:51 pm от blue_sky »

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #304 -: Декември 27, 2014, 23:21:30 pm »
Здравейте и от нас!
Mousyt, много сладък елф си имате, да го изпапкаш направо.
Много жалко, че толкова дечица са болни. Ние тази година си останахме в къщи по празниците и се радвам, наистина се насладихме на почивката. Децата пощуряха като си видяха подаръците и беше едно разопаковане почти целич ден.  :lol: На 24.12. ни изникна и първото зъбче. Но малката спи все още доста неспокойно.


Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #305 -: Декември 28, 2014, 14:47:58 pm »
Честито първо зъбче на Габи  :P

Lili, забравих да пиша, че и Дани с кашляне искаше да ми привлече вниманието.

Блу, и ние тръгвахме и на отиване и на връщане, когато му е времето за спане. На отиване заспа сравнително лесно. Но на мъжа ми му се приходи до тоалетна и спряхме и Дани се събуди и край със спането. Заспа 5 мин преди да пристигнем. На връщане му казах, че ако ще и полицаи да ни спират да не спира, ако бебето спи .. ахахах  :lol:
Спирахме 3-4 пъти за почивка, но като се качим в колата пак същото, сърдене, мрънкане и накрая рев.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #306 -: Декември 28, 2014, 15:47:29 pm »
Усмивки, а вие с какво столче сте?С тези за най-малките или го сменихте вече?Ние правихме пътуване от Чирпан до Плевен с почивки с Моника на вашата възраст.Като тръгнахме сутринта за сутрешния и сън, по обед спряхме за по-дълго, нахраних я, разходихме се, позяпахме и и стана време за следобедния сън и заспа много бързо.Е накрая в Севлиево се събуди и до Плевен се правих на маймуна.Песнички, играчки, приказки, какво ли не.Светнах лампата в колата при нея да вижда, че това я ядосва още повече като е тъмно.Но лесно няма.Сега сме със столчето за следващата възраст и вече гледа напред, надявам се да и е по-интересно, но ще го видим как ще е.

Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #307 -: Декември 28, 2014, 16:13:59 pm »
Magi_st, още сме с бебешкото столче, т.е. гледа назад. Наистина и това му действа изнервящо, защото знае, че тата е отпред. И аз се правя на маймуна. Стана ми лошо на завоите, защото гледам него, а не напред.

От Чирпан до Плевен си е доста път. И на вас не ви е било лесно.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #308 -: Декември 28, 2014, 16:26:42 pm »
Тъкмо гледах столчетата за кола и още не мога да се ориентирам какво да избера. Приемам съвети. Нашата кошница е 0-13кг., много добра работа свърши не само за път, а и на количката, за приспиване също, използваше се интензивно и от котака, но определено идва тясничка вече, особено с тези зимни якета. Иначе Нора обожава да се вози явно. Не е доволна само когато спрем на светофар. Не са удобни тези кошници за майката, когато шофира, не виждам детето и така отначало като спрем на светофар се изпъвах на спирачката за да мога да я видя, но свикнах, че е само "мрън" защото не се движим. Извънградско към вилата, по-дълго Пловдив-Бургас няма проблем, къде спи, къде си играе с някоя висяща играчка или просто си гледа и ломоти нещо.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #309 -: Декември 28, 2014, 16:39:57 pm »
Моят син изобщо не обичаше пътуванията или столчето и аз не знам  :lol: сега някак свикна. Първо бях купила 13-18кг. на Бертони, от многото, а и защото му прави червено на гърба, реших, че проблема е в стола и купих на Чико - също му прави червено и също ревеше. Та не знам има ли значение, разлика аз лично само в тапицерията виждам и това, че столчето на Чико му дава възможност да си вади ръцете, което мисля не е хубаво.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #310 -: Декември 28, 2014, 19:18:56 pm »
Весела Коледа на всички.... моля ви ориентирайте ме къде се говореше за адаптацията към детска градина, защото при нас нещата са изключително зле , детето ми  се травмира , стана некомуникативен и асоциален, залепен е за мен или баща си като гербова марка, ако попадне в среда с повече от 1-2 деца започва да реве да ме стиска с все сила... това дете не е моето просто.
Всичката му жизнерадост , и добронамереност към непознати дори се изпари. Уж го записахме  , за да има контакти с деца , да се социализира по-лесно , да проговори по-бързо, а то всичко се обърна с главата надолу.
Отделно стресът от връщането на работа ми идва много и често се чувствам непълноценна и ужасна майка.... а и като се прибера с единствената мисъл как ще си гушна детенцето ,а то от своя страна ме удря и бяга от мен , не иска да ме погледне даже, сякаш ме наказва за това ,че съм го оставила ... просто се съсипвам.... почти на косъм съм да зарежа и работа и градина и да продължим по старо му. ......
Ивелинка, моето дете тръгна на ясла на възрастта на твоето. Първия месец ревеше всяка сутрин като я водя и вечер като я взимам. Обяснявах й, че трябва да работя, по едно време хвана дикиш. Спря от един път. Също така ми беше сърдита при връщането ми на работа. В продължение на месец като се прибирах вечер около час се правеше, че не ме вижда.
Говори с персонала в градината, важно е там да е добре, да се храни, да спи...

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #311 -: Декември 28, 2014, 20:34:13 pm »
avallon, нашето столче е такова и го препоръчвам:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/90_164/products_id/28310
Ползваме го много активно вече 2 г. - детето беше на 1 г. и 1 м., когато седна на него (някъде около 10 кг.). Има допълнителни подложки за по-малко дете, но никога не сме ги слагали. Коланите се регулират. Самата седалка се издърпва и се постига лек наклон за спане. Детето видимо се чувства добре в стола, не се е оплакал, че му е неудобно или нещо друго. Почти винаги заспива поне за 2 ч., ако сме на по-дълъг път. :) Имах колебания дали да взимаме стол до 36 кг., защото този се води до 25 кг. Преценихме, че докато стигне 25+ кг. ще може вече да сяда само на допълнителна седалка. Очакваме в близко бъдеще второ дете, та ще се наложи да търсим още едно столче, та може да вземем от по-големия размер и да направим рокада, но има време за размисъл.
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #312 -: Декември 28, 2014, 20:55:51 pm »
Ако имате дете като моето , ако ще и стол на четири крака да вземете и песнички да ви пее ... не спи ли в кола , все тая.От пет месечна последно ,дето спа в количка и това е . От тогава не помня да е спала ни в кола , ни в люлка ,ни в количка.Спи единствено и само в кошарата .Само я слагам , помирисва си нейнита възглавка и заспива без драми излишни . Никога не съм я приспивала на ръце , да отбележа .
Та ,avallon, стола може да е хубав , ама и детето ти си спи просто в кола .  :D
Пътуванията ни , които са 450 км близо са били винаги малък кошмар .Накрая след неистов рев заспиваше изтощена и то за 30 мин .  Слава богу вече е по -голяма и просто си издържа да не спи и винаги гледаме макс до 14 часа да сме стигнали до точка В , та да си я сложа в нейната кошара пак .
« Последна редакция: Декември 28, 2014, 21:00:30 pm от Дидомира »
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #313 -: Декември 28, 2014, 23:25:12 pm »
Та ,avallon, стола може да е хубав , ама и детето ти си спи просто в кола .  :D
Да, така е, но аз не коментирам стола като хубост и видиш ли за това детето пътува безпроблемно. Интересувам се кои са важните неща, които да търся в един стол като безопастност и ергономичност и съотношеноето им към цена. Все пак ми се ще да й е удобен ... така както ми е било важно на какъв стол ще работя (примерно). Не е покупка за месец, два. Знам, че няма да е черен/тъмен, защото и тапицерията и колата са ми черни и знам какво преживяване е лятото като седна по голи кълки, особено ако колата е стояла на слънце osi_12, по-миналото лято ходех с една дебееела плажна хавлия,  която по цял ден се охлаждаше в офиса под климатика  :lol:, иначе сигурно щях да пометна на 40 и кусур градуса докато климатика пообърне възуха толкова, че и тапицерията да се охлади. И така.
Dodich, мерси, аднах си линка.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #314 -: Декември 28, 2014, 23:37:19 pm »
avallon, за някои от столчетата има летни калъфи.
нашето е светло синьо, не че не се поти и с него.
столчето ни е Бритакс дуо, става и за коли с изофикс, може и с колани също, оказа се удобно като се наложи да се мести в различни коли.
http://www.amazon.co.uk/Britax-Group-Toddler-Black-Thunder/dp/B00AE2OJSI
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #315 -: Декември 28, 2014, 23:43:52 pm »
Мдаа и това с местенето ще го има. Благодаря и за инфото за летните калъфи.
« Последна редакция: Декември 28, 2014, 23:50:07 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #316 -: Декември 29, 2014, 07:25:28 am »
Като заговорихте за столчета, аз пък се оглеждам вече за тези за хранене и не мога да се ориентирам в морето от модели и разнообразието от цени. Кажете какви столчета имат вашите дечица. Виждали ли сте такива, които се сгъват, за да заемат по-малко място, когато не се употребяват/все пак ще са два/. Как ви се струват дървените, с красиви доп. възглавнички. Мисля си, че те биха изглеждали по-добре, като ги подредим до масата, заедно с нашите столове, отколкото пластмасовите шарении, които иначе сами по себе си са сладурски с ярките си цветове и картинки. Помагайте.
Между другото тези дни се захранваме със зеленчуково пюре. Ядоха два дни по малко. Приема се добре. Сега се чудя днес и утре като им дам повече дали не трябва вече да им приготвя по-малко мляко, защото Киренцето ми су изяжда винаги всичко докрай, докато не чуе свиркащия звук от празното шише и едва ли ще се откаже сам от цялото количество, макар да е ял пюре преди това.
Вие как процедирахте с увеличаването на пюрето и намаляването на млякото. То си стана въпрос за темата за захранването, ама, ей на, увлякох се нещо :)
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #317 -: Декември 29, 2014, 07:34:23 am »
avallon, аз просто забравих да сложа кавички на думата хубав , та моята идея не беше също такава .Естествено ,че не гледам това като съм го купувала , като се има предвид ,че сменихме три тамън .  Да не спамя обаче темата , просто исках да поясня и аз , че имам дете , което не спи никъде другаде , освен в собственото си легло  :D, независимо колко ще да е удобен стола за кола .
Весели празници на всички и нека дечицата ни са здрави , а всичко друго ще се нареди !
« Последна редакция: Декември 29, 2014, 07:36:56 am от Дидомира »
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #318 -: Декември 29, 2014, 08:54:35 am »
Калина за щастие спи отлично в кола. Тия дни пак минахме около 1000, че и повече км, а и по принцип доста се движим и би било наистина неприятно, ако не спинкаше мъничето. А и последните дни болничка добре поспа в колата и май вървим към оздравяване. Днес вече сме си в София и ще намина да я погледне и педиатърката за всеки случай. Лекарства не дадох и ако я погледне и друг човек ще ми е спокойно.
Като тръгнахме от София Калина беше прекрасно, весело и много гукащо бебе, иначе не би ми хрумнало да тръгнем.

Хоупче, и ние сме на тази вълна в момента. Чух че в Хиполенд има някакви дървени столчета за хранене, които след време стават на масичка със столче. Мислим тия дни да минем да ги видим, около 60 лв били. Звучи ми добре, макар да не съм съвсем сигурна че ми трябва такава вещ.
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #319 -: Декември 29, 2014, 09:04:47 am »
Нашето столче за хранене е ето това и го носим навсякъде с нас (на гости, на заведение).
https://www.facebook.com/stolcheto
Не се сгъва, но самото то е компактно. Не го ползваме само за хранене, а и за седене. Слагаме му играчки на масата и си играе.

Хоуп, като започнат да изяждат повече от 30-40 гр. пюре е добре да намаляваш млякото. И Дани в началото изпиваше цялото мляко, но като му направя малко по-малко не се сърдеше.