0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #560 -: Януари 22, 2015, 22:24:05 pm »
Благодаря ви много на всички ви! :) Бъдете живи и здрави и вие  :wink:

Авалон наистина сме една по друга от началото,за вас също утре е голям ден,нека бъде прекрасен  :)

Аз пък давам от начало домашно кис.мляко,защо пък не е за предпочитане :ask:

Стоека карфиол май не съм й давала,а броколите някъде към 8-ми месец май дадох под формата на пюре не се хареса изобщо,но сега от кухнята яде крем супа от броколи с удоволствие  :wink:

Маги писали сме едновременно,така е  :D

*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #561 -: Януари 22, 2015, 23:15:52 pm »
Едното беше восоката масленост и другото нещо за протеина. Останах в чуденка и аз, едно време май основно с това са хранели след кърмата, но пък  е нямало толкова алергии.... не знам.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #562 -: Януари 23, 2015, 06:53:32 am »
Честит Рожден Ден и на малката пораснала Нора на Авалон  :P
Да расте здраво, щастливо и добро дете  :P



Стоека, масло ще давам Президент. Ако даваш прекалено рано май трябва да се разтапя и отпенва. Карфиол още не съм дала, че е газообразуващ, а Дани е чувствителен към този вид храни. Броколи и аз към седми месец дадох. Много ги харесва.
 
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #563 -: Януари 23, 2015, 08:12:02 am »
Честит рожден ден на госпожицата с красиво име-Нора.Да е красив и изпълнен с щастие животът й!
За маслото-още един глас за ""Президент"".На баткото давах домашно/такова от мандрс,де,не съм го правилс в къщи/,но сега се замислям,че е доста мазничко то,та ще питам и педистъра.Тъй като е  в много малки количества,май ще давам пак таковс,защото поне е чист,истински продукт.
А по колко месце слагате на мъниците в началото?Че мисля в неделя да запозная моите с вкуса на бабините им пилета.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #564 -: Януари 23, 2015, 08:21:43 am »
Честит рожден на Нора и /с много извинения и малко закъснение/ Виктория :D : :balk_7:Да растат здрави и усмихнати,за радост на своите родители.
тази нощ пак ни беше "тежка" ,за жалост  :(/не е оплакване/.Ще се справим. Пак да ви досадя с един въпрос.Има ли разлика в термометрите за бебета и възрастни? И как измерване температура на малко бебе? При нужда,ако имате опит,какви медикаменти се дават срещу температура? Не се притеснявайте, :)питам просто превантивно. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #565 -: Януари 23, 2015, 08:27:53 am »
Рачо, термометрите са едни и същи за всички. Аз ползвам обикновен електронен, ето този: http://www.microlife.bg/products/fever/60seconds/products/?id=44
Докато е малко бебето не мърда много и може да мерите с всякакъв. Някои момичета ползват термометър за ухо, за чело, те ще ти кажат мнения.
Меря под мишницата от както е родена. Според височината на Т давам и различни медикаменти. Панадол, Нурофен и т.н Мисля Панадола беше от двумесечна възраст. Но вие като отидете на консултация педиатърът ще ви каже какво да вземете.

Честит рожден ден на порасналите момичета! Да са живи и здрави, щури и много щастливи!

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #566 -: Януари 23, 2015, 08:30:08 am »
А по колко месце слагате на мъниците в началото?Че мисля в неделя да запозная моите с вкуса на бабините им пилета.
Най в началото мисля, че 10-15 гр. А след това до около 25 гр. Супер, че имате домашно пилешко  :P

Ра4о, термометрите за големи стават и за бебета. Живачните са опасни, ако се счупят, така че може с галиев например. Прилича на живачния на външен вид. Когато бебчето е още малко като вашето, може спокойно да мерите в дупето, той няма да мърда. Трябва да имаш предвид, че там температурата е по-висока и за бебетата до 38 градуса е ОК. После (като пораснат) знам, че става трудно самото измерване и продават разни електронни термометри всякакви вариации - обикновен за дупе или под мишница, "по-специални" такива за ухо, за чело, дето мерят за секунди. Електронните мерят много бързо, но не са толкова точни като другите според много мнения.
Аз имам обикновен галиев и електронен за ухо.
 
А за сваляне на температурата се препоръчва Нурофен, а не Панадол. Мисля, че се дават обаче на бебета над 2 месеца. Също свещички Ефералган за дупето.

Ники, писали сме едновременно.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #567 -: Януари 23, 2015, 08:45:34 am »
По повод препаратите за температура. Лятото бяхме в болница със София, там ползваха Сиафен/основна съставка Ибупрофен/ и действаше безотказно на всички деца. Оказа се, че цената е на половината на Нурофена, но до момента никой педиатър не го препоръчва  :wink:

*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #568 -: Януари 23, 2015, 09:29:14 am »
Авалон, да ви е жива и здрава малката рожденичка. Да е много щастливо и с късмет дете, да ви носи само радост. Хубав празник :)
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #569 -: Януари 23, 2015, 09:33:56 am »
Честито на малките рожденички!  :)

Свещичките Ефералган действат много бързо и безотказно, но се консултирайте с лекар колко продължително да се дават. Имайте предвид, че е много вероятно да се получи обрив със сърбеж. Имах такъв случай с моето дете, за което ме предупреди и педиатърката, че може да се получи.
За температура аз давам Нурофен. При последната температура, придружена с ушна инфекция УНГ доктора препоръча Бруфен, което е същото, но се дозира на килограм тегло и е малко по-евтин.
За много висока температура (40 гр.+) съм давала капки хексалгин, но това е тежката артилерия и прибягвам в много краен случай.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #570 -: Януари 23, 2015, 10:08:11 am »
Привет и от мен.

Авалон, да ти е жива и здрава малката госпожица.Много да ви радва, прекрасно детство и пожелавам!

Ра4о, нашия термометър е обикновен, аз дори меря с живачен.Когато е по-малко бебето е по-лесно.Той си лежи ти слагаш термометъра.После е малко зор, но и хванах цаката на госпожицата за сега.

Аз съм давала и Панадол и Нурофен.Вдигна Т и не я сваляше, дадох Панадол, свали я до някъде, но след няколко часа пак я вдигна и тогава дадох Нурофен, от него ли не знам но я свали за по-дълго време.

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #571 -: Януари 23, 2015, 10:36:59 am »
Честит рожден ден на Нора! Да расте здрава,умна,палава и красива! :happy_birthday_1:
Рачо и аз ползвам живачен термометър по-точен е от електронния винаги има разлика между двата сега не съм питала какво мога да давам за температура,но с Вера май в началото свещички давах и калпол,нурофена по нататък съм го давала,ами каквото е казвала педиатърката това... :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #572 -: Януари 23, 2015, 11:23:06 am »
По повод препаратите за температура. Лятото бяхме в болница със София, там ползваха Сиафен/основна съставка Ибупрофен/ и действаше безотказно на всички деца. Оказа се, че цената е на половината на Нурофена, но до момента никой педиатър не го препоръчва  :wink:
Благодаря  , записвам  .


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #573 -: Януари 23, 2015, 12:18:29 pm »
По повод препаратите за температура. Лятото бяхме в болница със София, там ползваха Сиафен/основна съставка Ибупрофен/ и действаше безотказно на всички деца. Оказа се, че цената е на половината на Нурофена, но до момента никой педиатър не го препоръчва  :wink:

Сиафен е българско производство, Нурофен е английско. в болницата ще земат по-евтиното, разбира се.

както Калпол, Панадол и подобните им - съставката е парацетамол, производителите са разни.

въпросът е, че не винаги препаратите са еднакво добри - като действие, поносимост и прочие - независимо от еднаквата съставка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #574 -: Януари 23, 2015, 12:20:20 pm »
Привет от мен:) спала недоспала :lol: :?

Благодаря ви от сърце за подробните отговори за подложките и чантите:) :youwoman: :bighug:
Elle,знам го този магазин за чанти ,но нямаше да се сетя за там де:)Благодаря ти много:)
Имам си чанта,но тя подхожда на кошчетата и няма дълга дръжка.Много удобна и не е скъпа ще ми върши пак работа,но искам за количката ,а и да е в тон с нея :lol: :wink:

Честит Рожден Ден на Нора:)Да е много здрава и гордост на мама и тати:) :happy_birthday_1:

Ух,Рачо и аз с тия термометри съм на Вие :?
Имам дигитален на омрон и един инфраред за ухо,но мерим ,но какво мерим и аз незнам дали мерим правилно..........
 
Beata,а защо не се закача чанта на Джогъра?Аз така излязох с нарамена чанта и откачих-много ми пречи та чак се изнервих :lol:(то не че не бях) :wink:

А моите бебоци с по 50 см вече,та какъв размер да им купувам дрешки(много бързо им умаляха вече както ме бяха предупредили тук някои мами:)).Мога ли да им вземам 62 см,дали ще са им много големи ,че не искам да са им като подарени.Нещо или са им малки вече или подарените големи и ме дразнят.
И от къде си пазарувате,най вече онлайн.Аз от пакостник,от Сали от Вис виталис съм вземала.

Сега намерих 'next" -има хубави неща:)
« Последна редакция: Януари 23, 2015, 12:47:57 pm от mih »
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #575 -: Януари 23, 2015, 12:53:10 pm »
Михче, аз винаги взимах по-големи размери на Моника.Тя расте много бързо и не е оправдано да и взимам дрехи който са и тамън защото за месец омаляват.Аз пазарувам бодитата и пижамките най-вече от Асда.Имат много добри намаления там и хубави комплекти.Анцузите са от една плевенска фирма много са здрави.

*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #576 -: Януари 23, 2015, 13:01:03 pm »
Благодаря мацки! Да ви се връща тъпкано  :D
Приспивам рожденничката и почвам да меся питата, гостите пътуват.
Мих, харесвам много next, дрешките им са малко уголемени, имай го на предвид.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #577 -: Януари 23, 2015, 13:10:12 pm »
По повод препаратите за температура. Лятото бяхме в болница със София, там ползваха Сиафен/основна съставка Ибупрофен/ и действаше безотказно на всички деца. Оказа се, че цената е на половината на Нурофена, но до момента никой педиатър не го препоръчва  :wink:

Сиафен е българско производство, Нурофен е английско. в болницата ще земат по-евтиното, разбира се.

както Калпол, Панадол и подобните им - съставката е парацетамол, производителите са разни.

въпросът е, че не винаги препаратите са еднакво добри - като действие, поносимост и прочие - независимо от еднаквата съставка.
Да, българско производство е, но никой педиатър не го препоръчва...

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #578 -: Януари 23, 2015, 13:43:12 pm »
Не си спомням кой написа, чантата за количка да е с цип отгоре....
+1 за това мнение  osi_9. Тези с капак (такава е и моята) са доста неудобни. Капакът все се влачи някъде  :lol: и по-трудно се отваря, ако трябва бързо да извадиш кърпа, че детето е върнало например. 

За дрешките нещо не съм доволна изцяло от нито една фирма. Поръчам нещо и ми хареса и си казвам, а ето тези са качествени. Поръчам следващ път и се издънват. Или бодитата се деформират при пране и стават къси или квадратни (например на H&M, Zara, Mothercare, Marks&Spencer, Oviesse) или панталонките са с много стегнати ластици в кръста (на Mothercare са ни ужасно стегнати, имаме 2 анцуга и 2 чифта къси панталонки, които така и не облякахме) или ако са ОК, след няколко пранета стават по-къси. А уж пера на 40 градуса. Въобще с трикотажните материи все не улучвам. Като прибирам в торби дрехите, които са умалели, само 1/3 ги слагам да ги пазя, другите 2/3 не бих ползвала отново. Добре, че все пазарувам на промоции та да не ме е яд много много.

Днес въведох пшеницата най-накрая  :lol: с каша от пшеница и прясно настъргани ябълка и круша (малко пшеница, повече плод). Той нали не си е фен на кашите, изяде 4-5 лъжички само. Но като за първи ден е ОК.
Много започна да се върти от два дни в леглото. Рязко се завърта на едната страна, после на другата и така продължително време. Снощи му дадох вода и спря да се върти, но на сутринта в 5 часа до към 6 същото и станахме. Чудя се дали не са зъбите пак. 

*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #579 -: Януари 23, 2015, 14:19:30 pm »
Честит Рожден ден на принцесата на Avallon! Да ви е жива и здрава, щастливо детство и безгрижни игри.
hope-love, аз месото като го сваря го пасирам с малко бульон и замразявам във формички за лед. Това е количеството, което слагам в едно готвене. Обикновенно това е за две ядения. На бурканчетата пише, че съдържат мисля между 12 и 15г месо.
47 Smiles, ако се опитва да спи по корем и не е спал до сега така може и затова да се мята. Поне Габи правеше така, докато не започна да спи по корем и се успокои. Но и ние пием вода през ноща, защото влажността в къщи е много ниска.
Ние днес бяхме на преглед и вече сме 7.500г и 67 см. Сложиха ни и последната доза пневмококова ваксина и след това спахме 2 ч. :lol:.