0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #40 -: Юли 07, 2015, 15:45:45 pm »
Lilibell сега ще нарастват с повечко. Винаги в началото е по-плавно, но после си нарастват с 2мм на ден. И гледайте да не изпуснете голямото за да хванете две. При намаления резерв в повечето случаи се оказва грешна практика. Естественно чепри всеки е различно, но аз да си кажа.
Стискам силно палци да ти растат едновременно и всичко да е наред  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Аз като гледам най-много с ден два ти закъсняват, т.ч. не е обезпокоително.
galetosweet стискам палци  :crossfingers:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #41 -: Юли 07, 2015, 15:51:17 pm »
Благодаря!Дано всичко е наред в четвъртък съм на трансфер!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #42 -: Юли 07, 2015, 19:25:58 pm »
Giaany благодаря за стиснатите палчета. Ако фоликулите нарастват както досега, най-вероятно ще могат и двата да се извадят защото са на еднаква големина. Дано единия да не спре развитие. Толкова се надявам да стигна до пункция и да имам късмета на начинаещия.
Аз от вчера съм под пара и се разхождам като кон между лабораториите. Надупчиха ми и двете ръце, спукаха ми вена защото смениха 3 контейнера за кръв и сега съм синя от едната страна.Сутринта ходихме с моя мъж в цибалаб, беше пълно с хора, ние закъсняваме за работа, на всичкото отгоре служителката, която правеше заявката за изследванията беше такава заспала .... да не казвам какво. Обърка ми името, добре че го видях навреме. Пос терминала им не работеше, добре че съм упорита и я накарах да отидем да пробваме, а той изненадващо взе,че проработи. Изобщо не ми е ден. Хубавото е,че няма изненади - всичко е в норма и утре ако мина консултация с анестезиолог, след това ще може когато решим веднага да лягам за пункция.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #43 -: Юли 07, 2015, 23:18:49 pm »
Хайдеее Лилибел дано успееш!:-)
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #44 -: Юли 08, 2015, 11:13:36 am »
Лиленце,много ти стискам палци.
Успех мила и всичко да е наред.
След дъжд ще изгрее слънце и ще има дъга.
 :goodluck:



*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #45 -: Юли 08, 2015, 12:00:24 pm »
благодаря ви за куража момичета, много ми помагате  :bighug: Иначе да се отчета: лигавицата е 7 мм, тази вечер спирам естрофема и ще я чакаме да си дорасте по естествен начин. Доколкото разбрах единия фоликул е 17, другия 18 мм. Сложиха ми цитротайд или нещо подобно - за да не се пукнат. Довечера ще ходя да си взема таймиращата инжекция овитрел, оставих я в аптеката щото съм на работа и нямам подходящ хладилник. Та довечера я слагам и стискайте палци гадовете да си траят до петък и да не се пукнат.
Пуснах и естрадиол и ЛХ - дано да са хубави стойностите  :(
Пункцията ми е за петък в 9:30. Лекарката ми не е много обнадеждена заради високия ФСХ в началото на цикъла, но ... аз все пак се надявам
« Последна редакция: Юли 08, 2015, 12:01:59 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #46 -: Юли 08, 2015, 13:01:41 pm »
lilibell, дано са хубави стойностите на хормоните и в петък да успеете да извадите качествени яйцеклетки. Избягвай физически натоварвания, за да не се спукат по-рано фоликулите. Не спирай да се надяваш, стискам палци  :bighug:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #47 -: Юли 08, 2015, 13:03:41 pm »
Лили, успех и от мен!





Бореща се за една мечта.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #48 -: Юли 08, 2015, 13:11:09 pm »
В тази връзка да попитам - някой вадил ли е качествена Я с високи стойности на ФСХ?
Sweet Angel едва едва ходя като стара баба - много се притеснявам да не ги спукам и изпадам в ужас като не си "почувствам" опъването в яйчника. Знам, че предишни месеци съм имала фоликули и не съм ги усещала. Може би защото този месец само за тях мисля и съм концентрирана и затова ги усещам и все се успокоявам, че не е задължително да са се пукнали като не ги усещам.
От клиниката не вдигат телефона и не мога да разбера излезли ли са ми резултатите или не.
Между другото овитрела бил много лесен за слагане и се чудя моя мъж дали ще се справи? На вас кой ви ги слага тези инжекции? Или като за първи път да не рискувам ...


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #49 -: Юли 08, 2015, 13:43:04 pm »
Аз държах моите инжекции винаги да ги поставят в клиниката. Даже акушерките се учудваха защо по време на стимулацията останах в София и ходех всеки ден по два пъти на инжекция, при положение, че има опция да ги закупя и да ми ги поставят докато съм си вкъщи. Моят док ми беше обяснил, че когато има повече фоликули яйчниците "натежават" и се накланят надолу, затова ги усещаме като подути, особено като сядаме. При мен бяха най-натежали, когато имах 4 фоликула, а като се замисля, че има и момичета, които вадят по 20 яйцеклетки  osi_15. Аз до сега не съм вадила качествена яйцеклетка, преди година ФСХ беше 11.24. Но винаги има изключения, чела съм за случаи, при които са извадени качествени яйцеклетки с доста по-високо ФСХ. Така че, винаги има шанс.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #50 -: Юли 08, 2015, 13:45:52 pm »
Лелеее ти щом с 11 ФСХ не си вадила качествена, аз както съм с 20 .... не ми се мисли. През толкова неща минах, за да стигна до тук, единствено се моля да не е било напразно всичко това  :(
Сега ми звъннаха - 638 ми е естрадиола, 23 ми е ЛХ. Имало надежда да има някой ...
« Последна редакция: Юли 08, 2015, 14:03:23 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #51 -: Юли 08, 2015, 14:22:32 pm »
Изследванията ти са добри, сега остава ЛХ да спадне преди пункцията. Имай предвид, че аз съм била на доста силни медикаменти за кръвно и това е основната причина да са увредени яйцеклетките, нещата са комплексни. Нали знаеш, че затова хормоните се интерпретират заедно, а не поотделно. Това, че аз съм била с такива стойности на ФСХ не означава непременно, че ще пунктираме качествени яйцеклетки, както и обратното. И аз като теб се сравнявах с другите и установих, че това не ми е от полза. Всичко е индивидуално, не се обезкуражавай, дано това да е твоят опит  yahoo_33
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #52 -: Юли 08, 2015, 14:25:46 pm »
Лили, не само пункция, но скоро и две ембриончета ще си имаш! Стискам ти палци!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #53 -: Юли 08, 2015, 22:34:44 pm »
Вече съм с овитрел, сега само се моля да не се спукат. Имам периодично болки в яйчниците, после пък нищо не чувствам  :( Как ви се струва 5 дни въздържание преди пункцията? Защото като не знам кога ще е пункцията, очаквах всеки ден да ме викнат и отлагах секса. Сега да не се окаже, че много време се е въздържал?
И още нещо да попитам - овитрела ми го биха в ръката отзад защото имам страшен гъдел на корема и ако ми го бяха поставили там щях да подскоча половин метър и да начупя всички яйца  :oops: обаче ми се паднаха едни кокошки дето "амиии правили сме гоооо" обаче докато поставят иглата и нагласят цифрите и т.н. голям зор. И сега се чудя дали правилно са го поставили. На вас къде са ви слагали таймиращите инжекции - може ли да се сложи в ръката?
« Последна редакция: Юли 08, 2015, 22:48:43 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #54 -: Юли 08, 2015, 22:52:36 pm »
Lilibell стискам палчета. Естрадиола си е добре за двечки, така че надежда има. Таймирането си е супер както изглежда. Май към успех отивате  :crossfingers:
5 дни е доста въздържание, но зависи дали той има проблем. При нас т.к. сме и с мъжки проблем и ни трябва само един сперматозоид за ИКСИ ни казаха, че 1-2 дни е по-добре от 4. Даже ни се е случвало 2 пъти да даде проба, т.к. първата не ставаше, заради дълго въздържание. Добре че се справи сравнително бързичко   :oops:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #55 -: Юли 08, 2015, 22:54:28 pm »
Ами ако тази вечер го налазя, тогава ще има само 1 ден въздържание - утре и петък пункция. Не знам кое е по-добрия вариант  :? Ние уж нямаме проблеми при мъжа, но ако има голямо въздържание не знам дали няма да се отрази върху материала. На сайта на клиниката пише, че преди пункция въздържанието трябва да е 2-5 дни, при нас ще е около 6 дни. Чудя се дали е проблем
« Последна редакция: Юли 08, 2015, 22:59:28 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #56 -: Юли 09, 2015, 07:54:03 am »
Незнам дали е от значение но преди моята пункция лекаря ни каза от 3 до 5 дни,ние имах ме 5 дни въздържание и всичко мина нормално,казват да не е 10 защото тогава вече води до лошо качество ама 5 явно не е проблем:-)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #57 -: Юли 09, 2015, 12:58:02 pm »
Каквото стане, вече съм решила да не се ядосвам и притеснявам. То това да ни е проблема, че ще имаме някоя хилядарка по-малко плувци ... Аз повече се притеснявам да не начупя яйцата и вървя малко като стара баба, макар че лекарката ми каза само да не вдигам тежко. По тази причина реших снощи да не правя експерименти защото и секса си е натоварваща дейност.
Искам да попитам още нещо, че половината неща забравих да ги питам и звъня през половин час в клиниката като се сетя нещо - на пункцията някакви по-специални хигиенизиращи мероприятия правите ли? За лапарото искаха махнати всички косми, сега за пункцията?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #58 -: Юли 09, 2015, 13:29:34 pm »
Ми да искаха ме обръсната,те и да не искаха аз пак щях да се оправя дее:-):-) и клизма ми правиха! Сега като се върна назад и се сещам хахахахаха как ме беше страх от тая клизма до сега никога не ми беше правено но ето че и през това минах:-) друго не се сещам
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #59 -: Юли 09, 2015, 13:31:21 pm »
оффф като знам, че и мен ме чака... ама ще мина и през това, нямам избор. Ама тия работи защо не ми ги казват, като за първи опит не се предполага да ги знам.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети