0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #80 -: Юли 10, 2015, 12:58:03 pm »
Sweet Angel разбира се, че нямам намерение да изоставям темата  :) поне докато не се преместя в бременната. По принцип ми се иска да опитаме и лека стимулация и ако нищо не стане да останем на напълно ЕЦ както при теб. Аз не знам какво да си мисля - по принцип десния фоликул беше по-малък, не разбирам защо той е овулирал толкова рано. Сигурно ако имаше яйцеклетка, нямаше да е с добро качество защото десния ми яйчник тепърва се възстановява след операцията. Аз писах днес на аптеката в Одрин, да видим какви цени ще ми кажат за мерионала и цетротида.
Пази си фоликула, че аз моя десния не разбрах как го пукнах - нямах никакви усещания. Ама видях, че ми се появи ЦС и си помислих,че няма начин да не изпуснем овулацията. Много се надявах цитротида да подтисне ЛХ обаче явно не. Започвам да си мисля,че фоликулите, които ми овулират, са били качествени, а тези, които ми стават на кисти и задържани фоликули - са кухи като този днешния. Да знаеш, че утре ти стискам палци и ще чакам да пишеш  как се развиват нещата при теб.
« Последна редакция: Юли 10, 2015, 13:03:33 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #81 -: Юли 10, 2015, 13:30:04 pm »
lilibell, добре сте решили, важното е да не се отказвате. И аз от тази сутрин имам по-обилна слуз, даже вчера на прегледа док ме попита дали вече я усещам. Вчера по скоро нямах, но днес се засилва, дано устискам до утре. Моят док казва, че единствения начин да разберем дали яйцеклетката е качествена е да я пунктира и ембриолозите да кажат тежката си дума, останалото са предположения. Утре пункцията ще ми бъде направена не от моя док, а от негов колега и това още повече ме притеснява. Дано успеем този път, не знам дали ще можем да си позволим още опити.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #82 -: Юли 10, 2015, 13:51:30 pm »
да, аз също така знам - че единствения начин да се разбере качеството е да се извади. Затова предпочетох да рискувам и да си платя, но да знам какво е положението. А иначе - много е трудно събирането на финансите, въпреки че уж опита на ЕЦ се води по-евтин. Аз ако не успея и следващия път, ще си дам малко почивка докато събера пари за нов опит. И без това ще ми изтече валидността на изследванията, а те хич не са малко пари. Така като си направих една сметка, може би на 3 месеца ще имам възможност да правя по един опит на ЕЦ  :?
Това ЕЦ е повече като руска рулетка, човек или има късмет, или няма.
Аз много съжалявам, че онази вечер не правих секс - поне щях да имам по-голям шанс да хвана дясната Я. А мъжа щеше да има поне 2 дни да се възстанови, все щеше да извади нужния брой опашати. Сега трябва да разчитам на няколко часа "шанс". Единствено се надявам да се е спукала през нощта или сутринта рано, за да имаме време и довечера да затвърдим опита.
Не се притеснявай, че няма да е твоя док. Според мен той не би те оставил в неподходящи ръце, нали в крайна сметка всички там са специалисти. А и пункцията е стандартна манипулация, не е като да се налага да взима решения.
« Последна редакция: Юли 10, 2015, 13:54:59 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #83 -: Юли 10, 2015, 14:00:46 pm »
Lilibell  :( една голяма прегръдка от мен.  :bighug: Дано бързо го забравиш и пак на линия. Не му мисли как си го спукала. Това с пукането по-рано се случва и когато качеството на фоликула не е добро. На мен честичко ми се е случвало.Това с качването на ЛХ също ми се случва често и още като имах ФСХ 8 и пак забременях точно с малки дози менопур и блокиращи. Ще се възстановиш след лапарото не се притеснявай.
hope111 аз знам в коя клиника и при кой доктор е lilibell. Тя го е споменавала. И не мисля че беше удачно да го изпишеш всичко това точно на деня преди пункцията и. Можеше и да изчакаш един ден. А и съм сигурна, че тя добре знае за високото Лх и ФСХ. Например аз дори и с блокиращи имам високо ЛХ, но това не значи че ще се откажа да пробвам. Искаше ми се да знам от какво е и как да го предотвратя, но..... :?

Sweet Angel стиснати палчета за утре, дано ти ни зарадваш  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: три за щастие  :)
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #84 -: Юли 10, 2015, 14:10:39 pm »
lilibell и аз мисля като теб, от всичко дотук съм си направила някакви изводи. За мен опитите на ЕЦ са като да стреляш в тъмното, но има и много момичета, които са успели точно на ЕЦ. Даже в нашата клиника има случай на момиче с ФСХ 30, което забременя на ЕЦ и в момента си гледа бебчето. Важното е, че имам доверие на всички в клиниката и се чувствам спокойна. А каквото има да става, ще стане. Моят док е много позитивен и винаги ме успокоява, вчера ми пожела успех и каза, че ще чака да му се обадят да му кажат как е минала пункцията. А едно от момичетата беше споделило, че след трансфера док се е прекръстил и е казал:"От мен толкова, от Господ повече". Дано и аз стигна дотам  :)
Giaany, мерси за палчетата :bighug:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #85 -: Юли 10, 2015, 19:07:39 pm »
Лили, много гушки. Сега вече стискам палчета за сърчицето, което сте поставили днес :)
Sweet Angel:crossfingers:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #86 -: Юли 10, 2015, 20:09:04 pm »
Хе хе, Zlateto представяш ли си сега да забременея от втората яйцеклетка, която изпуснахме  :lol: ще бъде голям майтап.
 Giaany не си слагай на сърце разни коментари,имат си мнение хората, сигурна съм, че hope111 е имала добри намерения като се включи. Пък и тя може би не знае, че в тази тема сме събрани все "спешъл" случаи. И на мен ми се иска да пиша в коя да е друга тема на различните клиники и да се хваля как са ме натъпкали с хормони, как съм отгледала 20 фоликула, как сме пунктирали и оплодили 10, как сме трансферирали 3 и замразили 7 ама ..... никой не е стигнал в темата за ЕЦ от много хубаво. Тук никой не реагира нормално на нормалните хормонални стимулации, изненадите не изненадват никого, решенията, които лекарите трябва да вземат никога не са лесни, често не са и по книга... В темата на ЕЦ ни обединява единствено надеждата, че чудеса стават.
Аз вече съм мислено в следващия цикъл  :D даже писах на турците за цени на лекарствата - всяко едно ми е почти на половин цена в сравнение с цените по нашите аптеки  :o 8O


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #87 -: Юли 10, 2015, 21:40:01 pm »
 Здравейте и от мен момичета! Много, много време не съм писала, но чета всеки ден! Искам и аз да се включа към коментарите за случая на Лилибел, т.к. нейния случай е близък до моя. Може и да стане дълго писане, а най-вероятно ще е и объркано :)
 Ако прочетете последните постове от дневника ми ще видите, че и аз съм с височко ФСХ(11-12-13), АМХ също е зле - 0,97 и 1,40, въпреки че нямам още 30г. На първия ми стимулиран опит имах 12 фоликула от които извадиха 1Я с лошо качество, другите фоликули бяха празни. 2-ри опит-лимитиран цикъл-с блокаж последните дни и няколко инжекции-2 фоликула-празни.
 Смених клиниката и започнах да чета по въпроса за празните фоликули и да обсъждам с новия доктор. Това което разбрах за моя случай е, че високото ЛХ е също толкова гадно, колкото и високото ФСХ. При мен ЛХ винаги е било малко над горна граница 13-14. Та това което научих, е че при нива на ЛХ-то над 10-12(по време на процедура-с или без стимулация) е много вероятно фоликулите да са празни. По-скоро не празни, т.к. Е2 показва наличие на Я, ами фалшиво празни. Т.е. Я не успява да се отдели от обвивката на фоликула, залепва и не могат да я аспирират. Дори и да извадят Я е с лошо качество. Високото ЛХ скапва Я. Другото, което доктора каза е, че при започнал естествен пик на ЛХ не е много ок да се слага Прегнил, т.к. така се накъсва "нещо си" в цялата процедура и пак се скапва Я. При първия ми опит първите дни имах и ЛХ 38,00(сега като си чета епикризата и ми прилошава пак), като последно преди пункцията беше сигурно към 14. Почти сигурна съм, че и доктора е знаел какво означава това, ама....
В случая съм абсолютно съгласна с Хоуп111. Аз също като Лилибел, два дена преди 1-вата пункция получих такива коментари-как може докторите да ми продължават процедурата, като е трябвало да я канцелират. Тогава бях като ударена с мокър парцал, но после за съжаление се убедих, че това си е било напразно даване на пари(за нервите не говорим). Относно лекарите-сигурна съм, че и те не знаят как ще реагира всеки организъм, защото и при мен има голямо разминаване в изследванията и в действителните резултати. Т.е. един път могат да рискуват с такива резултати, но следващи пъти си е чисто печалбарство.
 За да не съм само негативна, ще кажа че при мен има напредък. Когато се следи изкъсо ЛХ и се съобразяват и с него, има по-големи шансове. От година и 6-7 месеца съм всеки месец на прегледи и когато ЛХ е височко, просто нищо не правим. На лимитираните цикли, ако всичко е ок ми слагат блокаж малко по-рано, а не в деня на Прегнила. Предишния доктор , каза че явно просто си нямам Я-имало и такива случай, но май не се оказа точно така. Вярно е, че са с занижено качество но си ги има. 2-ри стимулиран опит-от 12 фоликула извадиха 9Я. Само 2 ембриона останаха със средно качество, но сравнено с първия път си е направо супер. На един от лимитираните имах и 1 перфектен ембрион, завършил с биохимична бременност. Чакането на добри условия е убииствено, но другия вариант е почти непосилен финансово и емоционално.
 Стана много дълго и отегчително вероятно и затова спирам:)
 А на Лилибел и на всички момичета във форума пожелавам много успех! Надежда винаги има!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #88 -: Юли 10, 2015, 21:53:30 pm »
lioni1985 благодаря за включването, всяка инфо и всеки опит тук е полезен. Относно ЛХ и аз съм чела доста неща, но тук естествено ми възникват различни въпроси. Първо: има т.нар. пик на ЛХ, който предхожда естествено овулацията. Когато ЛХ е толкова високо това не значи ли, че 24 часа примерно след това фоликулите ще са годни за пунктиране? В този смисъл защо високот ЛХ да е проблемно, когато фоликулите са си в нормални размери за овулация, в случая моите 18 мм няма нищо чудно да се пукнат с размер 19 или 20 мм? И този пик на ЛХ е естествен в случая. И защо дават реф. стойности 96 - спрямо тях 23 не е изобщо високо ...
А иначе ние сме решили следващия цикъл да следим ЛХто по-изкъсо и евентуално да вземем мерки с блокиращи инжекции.
А относно овитрела (в твоя случай прегнила) и аз се поинтересувах защо го слагаме - идеята беше да сме сигурни, че Я са узрели и ще се отделят от стената на фоликула. Защото моя док каза, че тъй като не знаем при какви размери овулират фоликулите ми, слагането на такава таймираща инжекция давало гаранция, че ще узреят и ще се отделят от стените. Моя фоликул явно наистина си е бил кух защото въпреки инжекцията Я не се е отделила.
« Последна редакция: Юли 10, 2015, 21:55:40 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #89 -: Юли 10, 2015, 22:18:48 pm »
 Референтните стойности изобщо не ги гледай-те  са в прекалено широк диапазон и са ориентир. Но оптималните стойности са нещо различно, особено що се отнася до инвитро процедури. За Овитрела(Прегнил, Хориомон) имах впредвид, че при високо ЛХ изобщо не трябва да се слага при естествен цикъл, защото накъсва процеса на вече тръгналия да се покачва самостоятелно ЛХ. Слагайки Прегнила, първо се стопира ЛХ-то и чак след това се покачва достатъчно, за да има овулация. Вече веднъж започнал да се качва ЛХ и ти го стопираш. А че слагането на такава инжекция ти гарантира отделянето на Я е пълна глупост. Прочети за "празни фоликули" в Гугъл и причини за тях, и по-скоро за фалшиво празни, че аз нещо не мога да го обясня както ми се иска.
 Изхождайки от моя случай, аз не бих рискувала пак с пункция след високо ЛХ и по тази причина имам доста отменени такива.В случая и доктора ми не смята за нужно да ги правим, т.е. той ми ги отменя, а не че аз така съм решила. Основната ми идея беше, че трябва ти също да си следиш нещата изкъсо и да не се предоверяваш, дори и на лекарите.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #90 -: Юли 10, 2015, 22:53:43 pm »
Да, това за прегнила и ЛХ има логика, може би се слага за узряване при стимулация когато ЛХ се следи изкъсо през цялата процедура. В моя случай сигурно първата инжекция е прекъснала нарастването на ЛХ, а втората е предизвикала наново увеличението му. Все пак аз пак наблягам на това, че имам доверие на лекаря си и съм на 100 процента сигурна, че не става въпрос за печалбарство. Ще видим следващия път като ЛХто е под контрол как ще се развият нещата. За фалшиво празни фоликули не съм чела, ще разуча тази вечер.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #91 -: Юли 10, 2015, 23:05:53 pm »
При мен се започва с блокиращи още в началото. В смисъл на 7 ден почвам и с Менопур и Оргалутран, но се знаеше за предварителното покачване на ЛХ. Аз съм чела и статии, че не е чак толкова фатално ако леко се вдигне ЛХ и после се смъкне с блокиращи, но не помня дали става въпрос за стимулиран или естествен.
А моя док не иска да използва блокиращи самостоятелно, защото смъквали естрадиола и така заради това ЛХ не правим напълно естествен.
Общо взето наистина трябва да улучим добрия месец.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #92 -: Юли 11, 2015, 01:37:01 am »
Ех, че много сте изписали... Лилинце, съжалявам че сте изпуснали ОВУ-то... Важното е че се е спукал фоликула и че е2 показва стойности на яйцеклетка :) значи не е загубена войната :) ангелче успех! Ще пиша пак като имам повечко време! Целувки на всички...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #93 -: Юли 11, 2015, 08:04:44 am »
makiyaki наистина за мен това е важно - че Е2 беше с добри стойности, значи има голям шанс да е имало нещо във фоликулите. Защо не сме го извадили, дали е била Я в десния яйчник, дали е била в левия, но залепнала за стената на фоликула - само Господ знае. Аз не съжалявам, че опитах. Видях как минава една процедура, успокоих се психически, че няма нищо страшно. Следващия път ще опитаме една лека стимулация - ще ползваме по-добри лекарства, ще следим хормоните и ще видим резултата. Ако и при лека стимулация не успеем, ще настоявам да минем на напълно ЕЦ - следим фоликулите, като има доминантен гледаме пика на ЛХ и пунктираме. Единствено ме е страх от думичката "донорска Я" защото не искам още да се предавам, усещам, че мога да бъда майка със собствени Я  :(
Sweet Angel какво ли прави, дано всичко да мине добре при нея, толкова се надявам да има успех  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #94 -: Юли 11, 2015, 15:38:25 pm »
Lilibell ако и при теб се вдига ЛХ предварително, знам че е добре да се пие инозитол, нищо че го дават за поликистоза и една добавка Витекс и да се избягват храни богати на растителни естрогени, като соя и други бобови. Всичко това в допълнение на добавките за качество и много движение и гимнастика.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #95 -: Юли 11, 2015, 16:25:12 pm »
Аз всеки ден пия инозитол, така че явно не е от това или при мен инозитола действа по друг начин  :)
Притеснено ми е за ангелчето, защо така не пише нищо ...


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #96 -: Юли 11, 2015, 20:35:04 pm »
Тук съм момичета, на пункцията тази сутрин извадихме една яйцеклетка. Тъй като този път бях с локална анестезия гледах какво се случва на един монитор на стената. Видях пункцията и аспирирането на яйцеклетката, после как ембриолога в съседното помещение я гледа под микроскоп. Извикаха милото да даде материал половин час след пункцията, което ме успокои. После коментирахме, че засега резултатите са добри. Утре в 11 часа трябва да бъда в клиниката, да разберем дали се е оплодила. Дадоха ми вагинални глобули за тази вечер и утре сутрин. Продължавайте да стискате палци.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #97 -: Юли 11, 2015, 20:42:07 pm »
Това са супер новини! Дано, дано, дано този път станат нещата!  :balk_46: :balk_46: :balk_46:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #98 -: Юли 11, 2015, 23:34:46 pm »
Sweet Angel  :crossfingers: :crossfingers:   :crossfingers:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #99 -: Юли 12, 2015, 06:44:53 am »
И тук хубави новини,напредъка е сериозен.
Продължавам да стискам палци  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: