0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #120 -: Юли 14, 2015, 15:06:25 pm »
makiyaki толкова се моля да стане чудо и спукания фоликул да е бил късмета ми и да не се е прецакал от ЛХто. Тези дни ме наболява корема, вчера имах болки като ПМС, нямам апетит - все характерни неща при мен преди цикъл. Вероятно са ми се размешали хормоните след лекарствата ...  :(
Четох, че 30 мин след полов акт плувците са вече в тръбите и търсят Я. Ние сложихме едното сърчице на обяд след пункцията - т.е. да се надяваме, че ако е имало Я тя още е била годна за оплождане. Другото сърчице беше вечерта - за всеки случай. Толкова много условия има, че понякога се чудя как света е оцелял и как се раждат толкова деца и как има жени, които забременяват и от плюнка  :? :)
Ангелчето дали си прибра вече бебока?  :D имам някакво хубаво усещане за нея, пък обикновено се доверявам на усещанията си
« Последна редакция: Юли 14, 2015, 15:51:36 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #121 -: Юли 14, 2015, 16:27:58 pm »
Лили, пий си витамините и мисли за бебе, а не за ПМС :) симптомите са еднакви. И аз 10 години ходих по клиники, 4 инсеминации, 1 инвитро и 1 ИКСИ самофинансирани всичките, останахме без сили и средства и после забременях 2 пъти съвсем случайно, от плюнка дето се казва... Ще станем и ние майки скоро, горе главата :)

Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #122 -: Юли 14, 2015, 17:24:55 pm »
аааа смятам, че ми е рано за бременност, нали имплантацията става към 8ми ден от оплождането. Засега тихичко ще се надявам  :oops:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #123 -: Юли 14, 2015, 17:42:18 pm »
Тук съм момичета, днес по обяд си прибрах ембриончето и сега мътя. Почивам си, гледам телевизия, а утре следобед ще пътувам към вкъщи. Дата за кръвен тест 25.07. Благодаря ви за стиснатите палчета.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #124 -: Юли 14, 2015, 22:17:11 pm »
Sweet Angel спокойствие и положително мислене и дано резултате е две чертички и ЧХГ над 100  :crossfingers:
Лилибел всичко е вероятно, не изключвай нищо, защото то точно така се случва, когато най не му се надяваш  :wink:
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #125 -: Юли 15, 2015, 07:15:19 am »
lilibell, много съжалявам,че нищо не се е получило при теб :(
Опитах се предварително да ти кажа, че в цялата ти процедура имаше много неправилни решения и действия на лекаря ти. Както прочетох, и другите момичета са ти обяснили доста подробности, защо нещата не се правят така, но се прекланям пред теб за смелостта ти и твърдото ти решение да пробваш  всичко докрай. Аз също съм изцяло на този принцип. Искрено ти пожелавам следващия ти опит да завърши с успех. Искам да ти кажа относно това, което лекаря ти е предложил, отново не е добър вариант за теб, защото  клостилбегита има остатъчно действие и е задължително да се изчака поне един цикъл преди да ти прави лека стимулация с Мерионал.
А лекаря ти обясни ли ти, че  клостилбегит  не подходящ за стимулация при намален яйчников резерв, както си ти? Интересно ми е защо го е използвал в твоя случай?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #126 -: Юли 15, 2015, 07:59:11 am »
hope111 за да разбереш защо действаме така ще ти кажа малко предистория (надявам се момичетата да ме извинят за лиричното отклонение). Аз съм с ИЯР, при това много изчерпан. Също така съм с ендометриоза, която обикновено има няколко степени. Първо поразява тръбите, прави сраствания и т.н. и крайните стадии са когато се образуват кисти по яйчниците. Е, аз нямам сраствания по тръбите, направо ме удари в яйчниците. Декември месец ме оперираха от киста на десния. От тогава - няма никой там. Преди това съм имала фоликули от десния, може би не много, но съществуваха. От декември месец постоянно чакам да направя доминантен фоликул. Мисля че януари или февруари имах няколко, които се развиха ненормално - тръгнаха след 14ти ден, имах няколко цикъла със задържан фоликул и т.н. Идеята да се ползва клостил беше единствено да разбутаме по най-простия начин яйчниците с надеждата десния да се събуди. Наистина този месец в десния тръгна фоликул, така че от тази гледна точка целта е постигната. С такъв ИЯР като моя, нищо не може да се направи освен да се опитва, с надеждата нещо да сработи или онзи отгоре най-накрая да се смили над мен и да ми даде малко късмет, изразяващ се в една качествена Я.
Сега ще ти кажа и защо съм в тази клиника и при този лекар - според мен в никоя клиника и никой лекар не са богове, всички действат на сляпо, водейки се от опита си и от наученото в дебелите книги. Но живота не е книга, няма как да предвидиш всеки организъм как ще реагира. Аз започнах опитите си в Щерев - там загубих година и половина, чудейки се имам ли овулация или нямам, имам ли доминантни или нямам. По собствено настояване пуснахме АМХ, иначе кой знае колко време щях да чакам, докато на док му дойде идеята да провери какъв ми е репродуктивния статус. Пак там след лапарото ми предложиха лечение, при което се вкарва жената в изкуствен климактериум. Е, сега ти ми кажи - аз вече съм в климактериум на 35, какво ще се случи с яйчниците ми, ако умишлено ги подтиснеш за половин година? С този въпрос се обърнах към тогавашния си лекар и още помня отговора му: да, наистина има риск да не излезеш от климактериума. Сложих точка на опитите си там. Но и до днес твърдя, че те са професионалисти - по споменатата по-горе причина. Те се водят от опита си и от дебелите книги, но аз не съм книга, нито съм някоя друга жена, на която лечението е помогнало. Имат и много родени деца като резултат от професионализма си, просто не получих там каквото исках
Преместих се в Токуда и не твърдя, че са перфектни. Но докато натрупаме малко опит - как реагирам на стимулации, на хормони, как овулирам, как ми нарастват фоликулите и т.н. всичко ще е на сляпо.
Така че сама разбираш - в моя случай е повече въпрос на късмет отколкото на подход, лекарства и т.н.
Да не пускам нов пост само ще добавя - сега видях в темата за забременели/родили момичета с ИЯР последното мнение - че с АМХ 0,1 и в Турция нищо не предприемат, а директно минават към донорска. А там са успявали и момичета, които са били отписани тук. Така че за мен е от решаващо значение да правим нещо, да действаме, да опитваме. Ако щеш и от психологическа гледна точка го приеми, аз вярвам, че мога да успея. Просто не трябва да ме "отписват"
« Последна редакция: Юли 15, 2015, 09:50:03 am от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #127 -: Юли 15, 2015, 16:50:11 pm »
Lilibell  :bighug:
И на мен ми се иска лекарите да гледат индивидуално, но уви. Те са толкова заети, че май нямат време за всеки. А на мен ми става неудобно все да напомням за моето лх и т.н. Аз си купих и Витекс да пия. Да видим дали ще помогне.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #128 -: Юли 15, 2015, 19:02:44 pm »
Съгласна съм, че няма безгрешни лекари, има ситуации, в които те или взимат правилното решение, или допускат грешка. Моята първа инсеминация при Даскалов, пукахме с прегнил фоликул 32 ММ на 14ти ден, ами не знам защо не сложихме прегнил, когато фоликула е бил 18мм.

При Стаменов и двете ми инвитро и ИКСИ процедури бяха с грешки, единият път похабихме 12 яйцеклетки, защото не намериха материал в мъжа ми, а не бяха разразили донорски (трябваше 6 с донорски, 6 със собствен), но те изобщо нито ми казаха --> изберете си донор, нито ми казаха как ще протече процедурата. Направо 2 дни след пункцията ми се обадиха, че намерили само 8 сперматозоида и с 300 зора оплодили яйцеклетките, колко е Верно НЕ знам. А какво е станало с другите 4 яйцеклетки от общо 12те годни?! Като се сетя само и така се ядосвам! Загубих време, средства и надежди за тяхната некомпетентност, всичко там е на конвейер. Не отделиха 10 минути да седнат да поговорят с мен и да съставят план на действие --> ако не намерим материал, какво правим, ако не е достаъчно, какво правим?...

Ужас...

Мисълта ми е, надявам се Хоуп да се включи скоро и да сподели инфо относно как трябва да се действа в случая на Лилибел, кое е най-добрия вариант? :)

Поздрави и усмивки от мен!


Исках да добавя, че хич не ми харесват тези хормонални изменения при Лили и си мисля, че може би е добре да се посъветваш с някой хомеопат и холистик. И акупунктура помага... Генна мутация на mthfr е свързана с ранно изчерпване на ЯР, а лечението на тази мутация е толкоз лесно (мета фолиева к-на, вместо обикновена фолиева + диета за намаляне на homocysteine).  Кръвен тест за тежки метали си направи (олово, живак, алуминий) или тест на коса (който е по-евтин и по лесно достъпен)...или просто си вземи мака, холера и спирулина и пий всеки ден + чесън за премахване на оловото в кръвта... Необяснимо е менопауза на 35. Може би има някаква причина организмът да спре да произвежда и тя да се крие в малко известни и малко изследвани източници, като натрупване на тежки метали в кръвта или генни мутации.
« Последна редакция: Юли 15, 2015, 19:25:57 pm от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #129 -: Юли 15, 2015, 19:28:35 pm »
lilibell, наистина случая ти е доста сложен и одисеята, която си преживяла е мъчителна. Мисля си какъв съвет да ти дам...
lilibell, прегледах други твои постове и разбрах, че ходиш в Токуда при д-р Ралица  Сенкова. Чудя ти  се как интелигентен човек като теб, който чете и пише по нашите форуми, се е подвел и се е съгласил да се учат на него...  Доколкото знам, д-р ти Сенкова няма почти никакъв опит в ин витрото и досега няма нито една бременна от ин витро. Сега разбрах защо един лекар прави  грешка след грешка в лечението ти и взема толкова алогични решения, но е сигурно, че е от незнание и липса на опит. Това не е само мое мнение и може да прочетеш.
Има много други жени с ИЯР и ниски стойности  на AМХ -  като твоя, които забременяват. Да, не се получава лесно, но и мисля, че и ти имаш реалния шанс. А докато д-р   Сенкова се учи върху теб, ти ще изгубиш много ценно време.  По добре се обърни към д-р Владимиров, който е специалист при изчерпан яйчников резерв  и знае как най-правилно  да процедира в случай като твоя.  Във всеки случай това, което д-р  Сенкова  ти е  казала, че с клостил ще разбута яйчниците, звучи смешно - прости й, явно тя не знае. Да,  с клостила се прави един тест за да се провери функцията на яйчниците, но се изследва  FSH  по определена схема.
« Последна редакция: Юли 15, 2015, 19:53:00 pm от hope111 »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #130 -: Юли 15, 2015, 19:46:24 pm »
Да, така е, но и за Владимиров съм чела за случаи, в които следва неуспех след неуспех. Сенкова е млад човек, може би няма кой знае какъв опит, но го компенсира с много ентусиазъм. Понякога се чудя дали аз или тя преживяваме по-тежко неуспехите. Няма лошо да прочета мнения за клиниката като цяло, защото сякаш няма много мнения нито за клиниката, нито за лекарите. Но все си мисля,че клиниката се управлява от човек, който първо живее и работи по едни много по-високи стандарти отколкото в България и този човек не би рискувал да наеме некомпетентни лекари. Точно защото няма опит, лекарката ми се съветва почти винаги с професора - говорили сме доста по този въпрос. Тя не крие, че не е толкова "опитна". Ама те пък опитните как ми помогнаха ... нали ти казах. Ето и makiyaki - в друга известна клиника ... и на нея така са й помогнали, че по-добре да не бяха опитвали.
Хубавото е,че аз имам доста добра комуникация с лекарката си - общо взето коментираме всичко предварително. Така че много ми беше полезна информацията за ЛХ и цитротида. Следващия път ще го изкоментирам това с нея и ще се разберем ако се повтори ситуацията да не слагаме цитродит, а като Ангелчето - направо таймираща и пункция.
Тук всички сме да споделяме, да обменяме опит, да даваме мнения и това винаги е полезно. Все пак една различна гледна точка винаги е от полза. А и тук сме събрани все пациентки на различни клиники - можем да обсъждаме и да споделяме опит от различни лекари, процедури, подходи. Затова наистина ти благодаря за съветите и задължително ще ги обсъдя следващия път.
Ох, забравих да кажа най-важното: според мен, на база прочетеното в интернет - български, руски и англоговорящи източници, стигнах до единствения извод, че при ИЯР най-голям е успеха на чисто ЕЦ. В този ред на мисли, аз просто не виждам какво може да се оплеска в едно ЕЦ колкото и да е без опит лекаря. На 2-3 ден отивам да проверим за задържан фоликул, на 9-10 ден проверявам има ли доминантен, от там следим хормоните и насрочваме пункция. Точно така мисля да действаме и смятам, че ще успея да се разбера за този вариант с док. Просто практиката е показала, че никакви стимулации и лекарства не действат в случая, а без лекарства и стимулации няма какво да има да се прецаква в цикъла. Какво мислиш, добре ли съм се насочила?
« Последна редакция: Юли 15, 2015, 19:51:56 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #131 -: Юли 15, 2015, 20:32:25 pm »
Исках да добавя, че хич не ми харесват тези хормонални изменения при Лили и си мисля, че може би е добре да се посъветваш с някой хомеопат и холистик. И акупунктура помага... Генна мутация на mthfr е свързана с ранно изчерпване на ЯР, а лечението на тази мутация е толкоз лесно (мета фолиева к-на, вместо обикновена фолиева + диета за намаляне на homocysteine).  Кръвен тест за тежки метали си направи (олово, живак, алуминий) или тест на коса (който е по-евтин и по лесно достъпен)...или просто си вземи мака, холера и спирулина и пий всеки ден + чесън за премахване на оловото в кръвта... Необяснимо е менопауза на 35. Може би има някаква причина организмът да спре да произвежда и тя да се крие в малко известни и малко изследвани източници, като натрупване на тежки метали в кръвта или генни мутации.
Едва ли при мен това е проблема, по-скоро е наследствен. Майка ми влезе в критическата когато аз бях студентка - т.е. тя е била към 41-42. Сега, вярно е, че тя пуши. Също така е вярно, че е имала много стресови моменти в живота си по простата причина, че е по-емоционална и много тежко изживява разни неща. Аз не съм като нея - живея доста здравословно и съм доста спокоен човек, а и нямам поводи за стрес и притеснения. Обаче тя още тогава имаше миома, нарушения в хормоните, някакви цикли с обилно кървене и т.н. Климактериума не е нещо, което започва и завършва за 1 ден - доколкото съм чела климактериума започва около 10 години преди окончателното спиране на цикъла. Т.е. при мен е напълно нормално да е започнал вече и да съм с изчерпани яйчници, въпреки че имам редовен цикъл и явно правя фоликули, явно имам овулация, имам и някаква двуфазност в графиките ноооооооо явно е също така, че фоликулите може да са празни или с некачествени Я. Иначе аз от този месец така и така бях решила да си купя мета-фолиева, а въпросните метали просто няма от къде да ми се появят - аз ям предимно плодове и зеленчуци собствено производство - т.е знам къде са гледани, не са торени и са "натурални". Направо не се сещам какво може да направя за подобрение на яйцеклетките, една шепа хапчета всеки ден пия .... :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #132 -: Юли 15, 2015, 21:28:36 pm »
Лили,аз ти се покланям до земята...

Бог да е с теб и да те дари с мечтаното бебе скоро!

 :bighug:



Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #133 -: Юли 15, 2015, 21:36:43 pm »
Lilibell, искам да ти кажа, че си в дълбока заблуда. Ако си мислиш че австрийския професор управлява нещо в тази клиника, много грешиш. Този професор се появява в България веднъж на два месеца. .... Тази клиника се управлява от рецепционстките. Който  и да се обади да си запише час, те „свалят всички звезди„ само и само да запишат пациенти за д-р Ралица Сенкова, която по цял ден стои и се чуди какво да прави. Австриеца, че й дава насоки по телефона, е твърде възможно поради липсата и на пациенти . А колко работи това е очевадно - резултата е нито една бременност от ин витро... По резултатите ще ги познаете, кой какъв специалист е. А когато зададеш въпроса на регистратурата  кой  лекар колко пункции и колко бременности има, се отговаря, че това е колективна работа... Сега  разбирам какво са имали впредвид - колективна е защото д-р Ралица  Сенкова се консултирала  редовно с професора си.  А на безплатните  й консултации , които й организират, се хващат малко балъци, които не четат...По никакъв начин не искам да изземам функциите на лекаря и затова  спирам да давам мнения.
Между другото щом си в Токуда, отиди на консултация с единствения специалист в тази клиника –д-р Димитрова. Всички позитивни  резултати там се дължат на нея. Чувам, че тя има много  бременни и всеки ден имало жени, които водят бебетата, си за да ги показват. Нейните прегледи били по час, час и половина и отговаряла на всички въпроси и давала различни решения на проблемите.
Затова, че  не си губи времето с телефонно лечение, ами се обърни към наистина знаещи и можещи лекари. Но наистина се замисли за това, което те посъветвах за д-р Владимиров. Пробвай, ще платиш за един преглед, но ще получиш компетентно мнение.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #134 -: Юли 15, 2015, 22:04:23 pm »
Лили,аз ти се покланям до земята...

Бог да е с теб и да те дари с мечтаното бебе скоро!

 :bighug:
О, аз съм сигурна, че всички ще успеем  :hug2: някои по-рано, други по-късно.
Аз все се каня да разкажа как моя мъж прие първата ми пункция, ама все не остава време. Та докато пътувахме към клиниката ми вика: абееее те нещата обикновено никога не стават от първия път  8O Тоест да не отивам с кой знае какви големи очаквания, за да не се разочаровам излишно. Ама като излязох от упойката, той ме чакаше в приемната и си говорихме по тел. Бях в една такава интимна обстановка - отделена с паравани, нямаше никой в останалите стаи и му викам сега да можеше да те пуснат тук да направим и една естествена инсеминация  :D После лекарката ми се чуди какво толкова се хилехме и забавлявахме, ама аз явно съм била още замаяна от упойката да ги фантазирам такива.
Така е то - по-добре да се смеем отколкото да плачем  :lol:
hope111 видях, че си писала едновременно с мен. Дай да видя от къде ги черпиш тези данни. Нещо не вярвам в една клиника, която парадира с мисля че 61 % успеваемост, всичко да е резултат само от работата на единия лекар. Ами те там са 2 лекарки - това значи, че на всеки 100 пациенти забременяват 61 - едва ли д-р Димитрова прави процедурите на всичките 100, а не вярвам да има 61 от 61 бременни пациентки. Не знам дали правилно го обясних. Като съм ходила там, д-р Сенкова е имала пациентки и преди и след мен, включително напоследък не мога да се вредя сутрин от хора защото аз търся час около 8, а се е налагало да ме взима и 7:30 - идва си жената в извънработното време, за да свърши работа. Оценям мнението ти, не искам да изглежда така, все едно защитавам клиниката и лекарката в частност. Повярвай ми, нямам акции там, д-р Сенкова не ми е роднина, нито близка приятелка, нито ми плаща за реклама. Просто ми допадна защото не се страхува да се бори заедно с мен въпреки високото ФСХ, въпреки месеците без фоликули. Тя беше човекът, който почти отмени пункцията ми. Аз настоях да я направим защото нямаше да се примиря после със себе си и съмненията си. Изобщо честно да ти кажа не отдавам грешката й, ако става дума за грешка, на незнание - по-скоро мисля,че много бързо се развиха нещата при мен, а нямахме никакво понятие как протича овулацията и как се движат хормоните ми. Аз съм на мнение, че е човешко да се греши, но само глупаците повтарят два пъти грешката си. Не вярвам при следваща процедура да не вземе предвид резултатите от първата. Не мисля да сменям (засега) клиниката и лекаря, така че нека да оставим тази тема и да продължим с нещо по-съществено.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #135 -: Юли 15, 2015, 23:31:33 pm »
Мила Лили, явно си усетили със сърцето си, че това е лекарят и това е болницата, в която ще се случи твоето чудо! Това е много важно - и ще се случи! Разбрах, че си боец с много вяра! Твоята приказка за детенце ще бъде пример и за други момичета! Само на пред!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #136 -: Юли 16, 2015, 07:29:21 am »
Лили, аз изцяло те подкрепям в начинанието и искрено ти желая да забременееш по-скоро.:)
Наистина искам да ти помогна да постъпиш правилно, затова са и форумите - да обменяме всякаква информация, както за проблемите ни, така и за лекарите и накрая, всяка от нас си взeма решението  за себе си как ще процедира. Най-важното е накрая да е налице позитивния резултат.
Питаш ме, откъде съм наясно как стоят нещата с д-р Сенкова. Моя много добра приятелка, която е лекар, бе подведена от рецепционистката от Виена ин витро център и я записаха за първичен преглед  при д-р Сенкова. След това ми разказа в детайли какво се е случило. На болшинството въпроси д-р Сенкова не е могла да даде отговори. Тогава е станало приказка  колко стимулации и колко бременности  има. Тя  е казала, че прави стимулации и пункции  само от няколко месеца  и сега се учи и няма реализирана бременност. Казала е също, както и на теб,че въпросите на които не знае отговорите ще ги зададе на австрийския професор. Чудихме се, че ако за всеки един пациент задава  въпросите на професора, той трябва друго да не работи, а да отговаря само на въпросите й. Д-р Сенкова е потвърдила , че тези 61 % бременостти се дължат изцяло на д-р  Димитрова, тъй като  д-р Сенкова не е работила инвитро до скоро. Всичко това  съм го чела и по форумите, а и лично можеш да я попиташ за конкретиката.
Въпреки всичко, искам да ти пожелая двете чертички  и ти да си първата бременна на д-р Сенкова.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #137 -: Юли 16, 2015, 08:47:10 am »
странно, аз пък познавам две бременни след първи опит при въпросната д-р Сенкова.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #138 -: Юли 16, 2015, 12:52:06 pm »
hope111 не знам какво е разбрала твоята приятелка, какво са говорили и каква е била конкретната ситуация. Фактите са такива, че лекарката е млада и се предполага, че няма 40 години опит зад гърба си. В медицината обучението е доста продължително, брат ми учи за лекар и знам колко години учи обща медицина, след това не знам си колко години специализира и т.н. А това е област, която непрекъснато се развива и за да е в крак човек трябва постоянно да се обучава. Не може да очакваш човек 79ти набор да има някакъв огромен стаж. Но моите наблюдения са, че лекарката си има достатъчно собствени пациенти и няма нужда да си прави реклама чрез безплатни прегледи. Липсата на опит не я прави лош лекар, това може да бъде както минус, така и плюс в определени ситуации. Аз лично преди да си запиша час в клиниката, се запознах с биографиите и на двете лекарки. Честно да ти кажа, не ме притесни липсата на опит, тя го компенсира с други свои качества. Това не значи, че не оценям и д-р Димитрова - виждала съм я в клиниката, изключително позитивен и спокоен човек, сигурна съм, че е много добър професионалист. Но след като съм започнала при един лекар, трябва да стане някакъв наистина сериозен гаф, за да се реша да го сменям. Аз мисля,че и двете лекарки се консултират с професора и в това няма нищо лошо - той е човек с много по-голям международен опит. Едва ли им отнема кой знае колко време за тези консултации. Мисля, че щом такава им е практиката, ние не сме хората, които да определяме нормална ли е или не. За мен е важен резултата и се надявам да го постигна в най-скоро време.
Както и да е, благодаря ти за пожеланията, но явно няма да имам шанса да съм й първата бременна както казва pop4o  :D  Дано всички стигнем до положителния резултат колкото може по-скоро, само той си заслужава  :crossfingers:
Sweet Angel мътиш ли  :lol:?
Момичета да ви питам нещо - сега аз от кога да броя 14 дни за лутеалната фаза? От деня на пункцията или от предходния ден, примерно когато ми се е пукнал другия фоликул? Нещо не мога да се ориентирам кога да (не)очаквам цикъла :?
« Последна редакция: Юли 16, 2015, 13:14:17 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #139 -: Юли 16, 2015, 14:10:54 pm »
lilibell, мътя си яйчицето, почивам активно. Мисля да се запиша в тема, която е след трансфер, но чета и тук какво се случва. Дано сте хванали фоликула  :D