0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #200 -: Август 20, 2015, 22:13:26 pm »
При мен на ЕЦ, защото правя алергии към лекарства от всякакъв вид особено към хормонални лекарства. Нямам избор трябва да е на ЕЦ. Ще пия антихистамин преди пункция и после на хомеопатия.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #201 -: Август 21, 2015, 11:26:27 am »
И аз съм на ЕЦ,вчера на 10-ти ден в дясно дом.фоликул 17 мм,в ляво два по-малки и лигавица 8мм доколкото чух.
Утр ме викат за хормони LH и Е2,и евентуално пункция в понеделник.
Моля някой който е минал веднъж да каже след пункцията какво следва.
В библиотеката четох всичко по въпроса и разбрах че си е индивидуално всичко натам.По скоро се чудя колко дни след пункция е евентуалния трансфер или може би зависи каква Я ще има!?
Нищо не спомена за Прегнил,вероятно утре ще разбера.
Споделете моля!



*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #202 -: Август 21, 2015, 12:01:55 pm »
Далинда идея нямам какво следва, защото още не съм минала от там. Чакам да споделиш, за да се подготвя и аз.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #203 -: Август 21, 2015, 12:12:05 pm »
След пункция следва трансфер, дай боже :-) при мен единия път ми слагаха PBMC, всъщност това беше при успешния ми опит. Аз правих и иглотерапия, но това е по желание. Моето наблюдение е, че на ЕЦ понеже се вади само една яйцеклетка, трансферират на 3ти ден. Последния ми опит беше чиста случайност, че на ЕЦ извадиха 2 яйцеклетки и ги оставиха до 5 ден. Едната не оцеля, но другата тия дни чакам да я гушна. Успех момичета, стискам палци и съм сигурна, че човек, ако е упорит и не се отказва, нещата ще се случат.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #204 -: Август 21, 2015, 12:18:31 pm »
Благодарим slanceto2 имаме нужда от стиснато палче! :P  И успешни последни дни до щастливия финал. Стискам и аз палци за теб за леко раждане и пухкав здрав финал. :D

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #205 -: Август 21, 2015, 12:28:27 pm »
Много благодаря :-) питайте, ако нещо ви интересува, докато имам време да пиша :-) много се радвам като момичета успяват на ец, защото е много щадяша процедура, а и може да се прави всеки месец.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #206 -: Август 21, 2015, 13:07:57 pm »
Много благодаря :-) питайте, ако нещо ви интересува, докато имам време да пиша :-) много се радвам като момичета успяват на ец, защото е много щадяша процедура, а и може да се прави всеки месец.

Колко дена обикновено са необходими за подготовка за пункция? Мен Тимева ми е казала да хода на 7,8 или 9 ден на цикъла. Пропуснах 3 месеца сега лятото и не съм ходила на преглед, сега чакам цикъл в неделя и съм си запасила час за 31-ви август.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #207 -: Август 21, 2015, 14:01:03 pm »
на ЕЦ доколкото разбрах пунктират Я по- рано.При мен проблемът беше да станат изследванията,иначе ако имаш изследвания валидни от преди това,подготовката не е повече от 1-2 дни само докато се проследи фоликула и да се назначи деня на пункция


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #208 -: Август 21, 2015, 14:07:48 pm »
Моя цикъл беше относително редовен и ме викаха винаги на 9 ден. Пусках хормони и по тях док преценяваше същата вечер ли да бия прегнила или на следващата. Следващия ден след прегнила мисля пусках кръв и вирусология и на по следващия е пункцията. Предполагам, че ако си с по дълъг цикъл, може да те викнат и още веднъж на преглед преди да назначат прегнила.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #209 -: Август 21, 2015, 14:22:34 pm »
на ЕЦ доколкото разбрах пунктират Я по- рано.При мен проблемът беше да станат изследванията,иначе ако имаш изследвания валидни от преди това,подготовката не е повече от 1-2 дни само докато се проследи фоликула и да се назначи деня на пункция
Лили, имам изследванията от преди това. И нямат промяна - Слава на Бога. От години вече хормоните са ОК и продължавам да си пия хомеопатията за тях. Така че се надявам, че не трябва да правя нови изследвания. Бях пуснала на своя глава април месец имунологични и генетични, които докторката все още не е видяла. На генетичните имате някакъв проблем - хомозиготен носител 4G/4G при генотип Т/Т, ако някой знае какво означава това ще съм благодарна да сподели.
Чудя се също дали да не взема да се обадя на регистратура да помоля да ме свържат с Тимева в понеделник, когато ще е на работа, за да я питам дали не трябва да пускам хормони по време на цикъла? Последните изследвания правихме януари-февруари. Току що ми дойде, което прави 31-ви 10 ден. Май ще трябва да се откажа от този час и да ходя да стоя и чакам пред кабинета й в петък.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #210 -: Август 21, 2015, 14:27:28 pm »
Далинда, Дънди, стискам палци за успешни процедури!

Ох, Далинда...хайде, повлачи краче вече, че много сме се наредили в темата за бебеправещите вече :)

Лили, чувствам, че Дънди ще може да ни даде инфо за хомеопат и хомеопатия, от кога чакаме да се появи някой на ТИ с този тип лечение :) Дънди, чакаме подробности. :)

Успех, момичета!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #211 -: Август 21, 2015, 14:32:26 pm »
Dundy, аз мисля че Лили говори за ПКК и вирисология, ПКК мисля че важи един месец така че преди пункция ще искат да пуснеш. А от хормоните, задължително ще пуснеш ЛХ и естрадиол, в някои клиники и прогестерон изследват. По тях док преценята кога да се бие прегнила.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #212 -: Август 21, 2015, 14:37:45 pm »
Благодаря момичета,без вас направо незнам накъде...
Ох,аз днес взех много трудно решение.Дилемата беше повече от трудна,наистина.
Решихме да отложим за септември поради обстоятелства независещи от нас,дано ни е правилно решението.

Успех Дънди.
Слънце гушкай ячицето и след 9 месеца да гушнеш едно пухкаво бебонче.



Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #213 -: Август 21, 2015, 14:43:23 pm »
Ааа, Далинда, надявам се след 9 дни да го гушна, а след 9 месеца вече и вие да гушкате вашите :-)))))
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #214 -: Август 21, 2015, 14:43:58 pm »
Далинда! Как така! Ако може направете пункция и замразете ембриончето, а септември правете трансфер... Да не се пропуска този хубав фоликул...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #215 -: Август 21, 2015, 14:46:52 pm »

Лили, чувствам, че Дънди ще може да ни даде инфо за хомеопат и хомеопатия, от кога чакаме да се появи някой на ТИ с този тип лечение :) Дънди, чакаме подробности. :)

Успех, момичета!

Благодаря ти за стиснатите палчета! Имам нужда от тях. Лекувам се от 2011 година при д-р Дора Пачова. Благодарение на нея махнах изцяло Достинекса, който пиех в продължение на 7 години, но без резултат и най-вече с чудовищна алергия, която нямаше овладяване. Благодарение на Пачова махнахме химията изцяло в рамките на 1 година. Сложихме хоромните в ред, регулирахме напълно цикъла и стана възможно да се надявам да имам дете. Сега се борим да преодолеем имунилогичната несъвместимост със съпруга ми. За нея мога да кажа само прекрасни неща, защото определено виждам, че успява да се справи с трудни - да не кажа невъзможни случаи. Невероятно лъчезарен човек и висок професионалист. Доста хора съм посъветвала да отидат при нея и отишлите за момента нямам някой, който да е разочарован от нея.  Сега имам нужда от подкрепата ви! :bighug:

slanceto2 Благодаря ни за уточнението, че не съм навътре в нещата. Цикълът ми е къс на 21-22 дена. При опита ще включим прогестеронов натурален крем Муун Райз, от който се оказа, че се влияя изключително добре, за да удължим ЛФ, че иначе е много къса. С химия не става, защото направих чудовищна алергия миналата година ноември месец. Започнах натуралния крем според разписанието, но се оказа, че ми е силен и трябва да го включа след ОВ. Така че може би си права, че и прогестерон ще трябва да изследвам. явно, ще чакам пред кабинета в петък на 28-ми след часовете на докторката, за да ме приеме.

Ах, Далинда! Ама защо? Виж това е добър вариант, който ти предлага makiyaki извадете и замразете. И септември трансфер. СТискам ти палци и на теб. Благодаря ти за подкрепата.
Благодаря ви момичета! :bighug:

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #216 -: Август 21, 2015, 14:53:06 pm »
Дънди, 9-10 ден ми се струва късно в твоя случай. Защо не отидеш на 7 ден примерно,  най много да ти се наложи после още едно ходене. Иначе има риск да изпуснете фоликула щом ти е толкова кратък цикъла. Аз ходех на  9 ден при положение,  че цикъла ми е  26-27 дни и при лутеална фаза точно  14 дни.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #217 -: Август 21, 2015, 14:57:08 pm »
Дънди, Вит Ц и вит Б6 почвай още днес, те също удължават ЛФ!

А дали се лекуват високи НК клетки с хомеопатия (това е моя проблем) и високо ФСХ, ниско АМХ (това пък е на Лили)?

Даже 5ти ден...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #218 -: Август 21, 2015, 15:07:23 pm »
Благодаря ти, мило slanceto2. Ще те послушам и ще отида на 7-ми ден. Права си!
makiyaki Витамин Ц изобщо не го спирам. Непрекъснато го пия.Виж витамин В6 мога да взема, то какво ще направи в случая?
Нямам представа дали се лекуват, но би трябвало, защото хомеопатията принципно действа на дълбоко ниво. Лекува човека, а не конкретното заболяване. Подобното се лекува с подобно. Лично аз когато отидох при нея всичко беше с краката нагоре и всички големи специалисти генеколози и ендокринолози бяха вдигнали ръце от мен. Казах й какви са ми  проблемите и я питах дали е възможно всичко да влезе в норма и да махнем химията. Тя ми отговори, че ще направи всичко възможно и да направи го. Хубавото при нея е, че ако не може да се справи ще ти каже и ще те насочи към друг специалист.
Аз нямах избор трябваше да опитам и съм щастлива, че го направих.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #219 -: Август 21, 2015, 15:07:44 pm »
Маки,благодаря ти,и аз мислех за този вариант,но лекарката не го спомена и аз не попитах повече.
Според нея и следващия месец ще имам фоликул.Каза че нищо не губя,просто отлагаме за кратко.
Ако знаете каква каша ми е в главата...