0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #300 -: Октомври 13, 2015, 22:24:57 pm »
Просто защото е само един ембрион и така процедират. Казват баналното че в матката има по голям шанс. Аз не съм се ровила по темата. Не зная дали целта е повече трансфери или наистина шанса е по голям. И по време на трансфера си мислех че това се брои за 3ти ден. Чак като родих разбрах че съм имала трансфер на 2ри ден :D :oops:
Виждам че тая тема доста се разнищва. Ти каква информация имаш? Да зная да се подготвя с въпроси ако изобщо стигна до трансфер някога.
« Последна редакция: Октомври 13, 2015, 22:28:13 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #301 -: Октомври 14, 2015, 22:17:48 pm »
Giaany виж какво намерих в библиотеката на зачатие:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=544:-------3------&catid=165:---sp-575&Itemid=155

Иначе в разни други статии четох, че бластоцист на 5ти ден има по-големи шансове да се имплантира. Когато са повече извадените Я предпочитат да ги гледат до 5ти ден, за да оцелеят само най-добрите. По същата причина връщат на 3ти ден когато е пунктирана само 1 или 2 Я защото до 3ти ден всички се развиват еднакво. Тъй като 4ти ден им е критичен, шанса ако е извадена 1 Я да оцелее е минимален и затова предпочитат да ги върнат - защото няма смисъл да ги отглеждат повече. Не знам дали правилно го обясних, но ако имат яйцеклетки за избор - държат ги 5 дни, ако нямат яйцеклетки и съответно не стои въпроса да изберат най-добрата - трансферират ги на 3ти. Това разбрах от всичко прочетено. Разбира се от разните му статистики се вижда, че % бременности с ембриони на 5ти ден е по-голям. Моята я гледат до 5ти защото такава им била практиката. Аз честно казано предпочитам повече да я гледат, за да се види дали изобщо има шансове. Защото ако ми я трансферират и тя няма потенциал да живее, тогава само дето ще се надявам 2 седмици. А аз и сега се чувствам на ръба на силите си. Днес сутринта ми казаха,че изобщо не е започнала да се компактизира. Започна чак следобед, малко е забавила темпото. Утре чакам окончателен отговор дали е минала критичния 4ти ден когато трябва да се превърне в морула или ранен бластоцист  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #302 -: Октомври 14, 2015, 22:47:25 pm »
Lilibell не се притеснявай за тези забавяния. Случва се доста често. Мисля че просто те сравняват статистически, но не зная дали изобщо може да става сравнение в рамките на няколко часа когато говорим за развитието на клетка.
Дано всичко е наред и ни съобщиш хубавите новини утре  :crossfingers:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #303 -: Октомври 15, 2015, 16:19:54 pm »
Да се отбележа и тук - трансферирахме днес 1 ранен бластоцит, добре оформен, без фрагментации. Ползвах и ембриолепило - дано увеличи шансовете. Теста ми е за 26ти, как ще изтрая до тогава ...  :? Сега 4 дни мисля да си почивам вкъщи на топло, най-много да се разходя до Витоша да видя дали есента е дошла  :lol:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #304 -: Октомври 15, 2015, 22:50:20 pm »
Lilibell  :cheerleader: от моя гледна точка нещата ми приличат на положителен тест  :crossfingers:. Просто ми напомня на моя случай преди 2,5 години, когато чух че е без фрагментации, надеждата ми беше огромна :bighug: Само се пази и бъди спокойна.
Искам да те попитам от графиката виждам че в последните дни преди овитрела сте спрели Мерионала, дали ти обясни защо?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #305 -: Октомври 16, 2015, 07:41:18 am »
дай Боже и резултата да е като твоя Giaany
Бях забравила да напиша единия мерионал, който си го слагах сама - това е преди деня на овитрела и сега го дописах като ми обърна внимание. Тогава го спряхме, иначе на самия ден когато сложихме овитрела док ми каза, че след овитрела следва един чист ден без лекарства. Аз си мислех, че и вечерта ще имам мерионал + овитрел. Обяснявам си го с това, че мерионала съдържа освен всичко друго и ЛХ, ако се сложи след овитрела, но пък на сутринта няма цитротид да подтисне ЛХ, може допълнително да го вдигне. А то моето ЛХ и без това хвърчеше вече.
Аз сега не знам да лежа ли, да не лежа ли. Като мърдам и все се страхувам, че ще ми се размести ембриото  :(
« Последна редакция: Октомври 16, 2015, 08:49:28 am от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #306 -: Октомври 16, 2015, 09:23:07 am »
Лили силно стиснати палчета и от мен:-) дано датата 26- ти ти донесе положителни емпции! Виж няма смисъл да лежищ постоянно,живей си живота както преди,само без да се натоварваш,не се вкарвай в филма да лежиш нон-стоп,почивай си,но все пак имай движение,то ще си е добре ембриончето,няма къде да иде ще си стои тям на топло:-) успех
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #307 -: Октомври 16, 2015, 11:42:12 am »
Лили мила,много се радвам и силно вярвам на успеха ти! :bighug:
Хайде,повлечи краче  :P  :P и за мен/нас  :lol:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #308 -: Октомври 16, 2015, 11:52:55 am »
Ох, Лили, разсмя ме с твоето лежане, ама ще ти кажа така:

И без туй само 1 почивен ден имаш... Телевизор и котка нали имаш?

Сядай пред телевизора с котката и семките и 3 дни се отдай на мързел и гледане на филми... :) Не че ембриончето има нужда, а ти имаш нужда да си отдъхнеш и да събереш сили и мисли и енергия. А като се имплантира човечето, така ще ти се спи и ще ти се иска да си с котката пред телевизора или в леглото, ама ще си на работа. Така че действай сега, докато ти се е паднало --> котка, диван, телевизор, голямото мътене :)

Стискам палци :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #309 -: Октомври 16, 2015, 13:53:10 pm »
Maki  :lol: да лежа ама не съм от тези дето можеш да ги спреш на едно място. Сутрин ставам в 6, за да сложа утрогестана и после не мога да заспя. Като стане човек в 6 деня му се струва безкраен. А котан изобщо не ме обича и само ми бяга въпреки моите "добри" намерения, които се изразяват в това да му намачкам новия кожух  :?
Веситаа не успях да те стигна достатъчно бързо както планирах, дано поне накрая да се засечем в бременната тема. Все пак не забравяй да ни наръсиш за сбогуване  :D
sandra_dp ще стане, само не губи вяра!


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #310 -: Октомври 16, 2015, 15:46:46 pm »
Ох, да, Лили, котките, противно на очакванията и на "народното" си име "мачка", хич не обичат да бъдат мачкани...И ММ само се опитва да мачка Порша, но тя не му се дава и той така я томози, че чак ме хваща жал (гуши я, докато тя не измяка поне 2 пъти или аз не го цапардосам, ако съм наблизо. Дори си навира главата и в неговата уста  8O)...но тя ще порасне скоро и ще му го върне  :lol:

Ако е хубаво времето можеш да отидеш в някой парк, добре облечена и да се поразходиш или постоиш на някоя слънчева пейка. Но избягвай шумни и превъзбуждащи места...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #311 -: Октомври 22, 2015, 15:11:14 pm »
Аз утре съм на преглед да видим дали ще започна лимитиран цикъл. На 3ти ден имам ФСХ 7,5; ЛХ 4,0; естрадиол 70 pg/ml. Естрадиола и ЛХ ми са високи, но предния месец дето бяха отлични имах т.нар. празен фоликул.
Дали може естрадиола да е висок от Менопура предния месец?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #312 -: Октомври 22, 2015, 16:14:03 pm »
Giaany желая ти успех! Според мен стойностите ти са перфектни, моите бяха много по-високи в началото на цикъла, а виж резултата - имаше си хубава Я. Така че според мен трябва да се види по-скоро как се движат във времето и да се тълкуват съобразно нарастващия фоликул.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #313 -: Октомври 22, 2015, 17:14:27 pm »
Благодаря ти lilibell. Сигурно си права. Твоят естрадиол си беше добре, просто е в други мерни единици. Като го обърнеш в pg/ml мисля че ти беше около 50, но лх си беше височко, както и моето сега.
Аз се чудя и за ФСХ как така падна на 7 само с витамини и добавки. Да не е пак празен фоликул  :?
При теб малко остана. Не се вглеждай за симптоми. Това е съвет от изпатила.
При неуспешните ми опити ме наболяваха гърдите и точно преди теста спираха.
А при успешния не чувствах нищо. Направих и пиклив тест два дни преди кръвния и беше отрицателен и що за рев му ревах. И точно вечерта преди теста почнаха да се подуват и да ме болят гърдите, но на сутринта спаднаха и пак рев и така докато ми се обадят с хубавите новини.
Истинските симптоми почнаха една седмица след теста.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #314 -: Октомври 22, 2015, 17:25:19 pm »
При мен от прогестерона в началото ме боляха гърдите, но от седмица спряха да ме болят. Пиклив тест евентуално се изкушавам да направя в събота защото след неделята няма да има смисъл - той кръвния ако нищо не покаже, значи просто бременност няма.
Според мен от добавките може да се смъкне ФСХ защото все пак според мен помагат за качеството на Я. А когато Я е хубава или пък имаш повече антрални, ФСХ пада надолу.
При теб изцяло на ЕЦ ли бяха опитите досега или ти слагаха инжекции за подтискане на ЛХто?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #315 -: Октомври 22, 2015, 22:26:21 pm »
Аз винаги съм била с Менопур и Оргалутран, понеже док каза че само Оргалутран не става. Като твоя протокол, но аз почвам от 7 ден на фоликул около 13мм  и не вземам Менопур повече от 4 дни.
При мен пикливия тест беше от тези ранните които показват резултат 4 дни преди датата на МЦ и пак не отчете. След два дни имах 175 ЧХГ. Ако можеш да издържиш без тест ще е най-добре.
Някой знае ли Прегнила ако е 10000 с един разтворител ли се слага или с два?
« Последна редакция: Октомври 22, 2015, 22:42:00 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #316 -: Октомври 23, 2015, 14:32:54 pm »
Днес на прегледа се оказа че имам киста, т.е. на 5 ден 15мм. Док не знае дали е киста и не ми обясни много, но отложихме :(
Странното е че аз предния месец имах пункция на един фоликул и не остана нищо по яйчниците. Все едно че след овулация някакъв фоликул е почнал да расте :?. На някой случвало ли се нещо такова?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #317 -: Октомври 23, 2015, 14:40:36 pm »
На мен (естествено  :x ) - след стимулацията с клостил и пункцията, в ЛЯ на мястото на пунктирания фоликул се разви киста на ЖТ. Интересното е, че и този месец, един час след пункцията преди да ме изпишат ме гледаха на ехограф - пунктираните фоликули вече бяха започнали да се пълнят отново  :( Това е т.нар. жълто тяло, което обаче ако не се изчисти по естествен път с новия цикъл, става на киста. И аз така отложих един месец заради тези гадове, а си мислех, че щом съм пунктирана няма да има кисти ...


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #318 -: Октомври 23, 2015, 16:20:25 pm »
Ох Лили дано дано не ти се налага скоро да преминаваш през това  :crossfingers: Чак след две годинки ако искате за второ   :)
При мен пункцията беше от дясно, а този фоликул сега е от ляво. Все едно е расъл в лутеалната фаза, защото знам че го нямаше на пункцията  8O
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #319 -: Октомври 23, 2015, 16:28:02 pm »
аха, щом е от различни яйчници тогава наистина е тръгнал по-късно. И това ми се е случвало защото моите фоликули порастват по-бавно особено от ДЯ. Та сме отчитали фоликула чак след 14ти ден, преди това е много малък и не се засича на УЗ. Още помня първите месеци след лапарото когато отидох на УЗ в Токуда - в началото на цикъла антрални 0  8O док ми каза, че без антрални отиваме към донорска. След това тъй като ми се мърдаше чувствително БТ викам искам да проверим какво става. Отивам пак на УЗ ама беше след 14ти ден от МЦ - имах цели 3 фоликула, док вика все едно съм в стимулация  :lol: Та тогава всъщност я убедих да опитаме с мои Я и тогава да говорим за ДЯ.
Стискам ти палци, може да е за добро отлагането. По-добре да изчакате някой хубав фоликул с хубави стойности на хормоните, хубаво нарастващ отколкото пункции до безкрай на съмнителни фоликули с нулев резултат  :bighug: и кураж


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети