0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #320 -: Октомври 23, 2015, 21:23:45 pm »
най-много да се разходя до Витоша да видя дали есента е дошла  :lol:
Тц, не ходи на Витоша, есента и без това е дошла вече втори месец, и аз те съветвам да си лежиш с котката (нали е била при доктор)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #321 -: Октомври 27, 2015, 17:13:04 pm »
Lillibel не знам дали е късно, но питай твоята лекарка за хепарин.
При мен ако не беше хепарина, сигурно нямаше да изкарам бременността. По късно ще обясня подробности ако се интересуваш. Аз вземах аспирин, естроген и хепарин инж.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #322 -: Октомври 27, 2015, 17:29:08 pm »
Giaany за съжаление вече е късно, чхг отиде надолу и зацапването ми се засили  :( Сега имам 1 месец почивка и док ме съветва да си пусна генетичен за тромбофилии, аспирина бил много слаб ако има някаква сериозна мутация. Ще чета сега какви точно генни мутации се изследват за тромбофилия.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #323 -: Октомври 27, 2015, 20:25:02 pm »
Lilibell  :( :( :( :bighug:
Това изследване при мен не показа нищо и въпреки това док ми каза ако нямам против да бия хепарин, защото имам наследствена обремененост от страна на майка ми. Също така ми се подуват и отичат краката както и задържам вода.
Аз приех и изкарах до 3-я месец на хепарин, аспирин и естроген хапчета.
Не мога да кажа на 100%, но мисля че помогна много. И аз съм имала имплантация и после нищо от не толкова добри ембриони. А при теб беше хубав ембрион. Бях сигурна на 99% че ще е  :bfp:
Доказването на тромбофилия е невъзможно. За да се докаже със сигурност се правят 70 изследвания и това става единственно във Франция, Бордо.
Затова ние приехме с мъжа ми без да имам индикации да взема хепарин. Сега като си гледам вените съм сигурна че на това се дължи успеха ми.
Не зная дали твоята лекарка ще е склонна. По принцип има опасност.
« Последна редакция: Октомври 27, 2015, 20:26:57 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #324 -: Октомври 27, 2015, 20:37:30 pm »
е да ама аз нямам наследствени предпоставки, нямам разширени вени, отоци по краката и задържане на вода  :( нямам никакви симптоми за хемофилия. Не знам ако нямаш хемофилия и си разреждаш кръвта, дали няма също да е опасно. На мен док ми каза да изследвам 4 мутации, може би те са най-сериозните и не е нужно да се знаят всички 70  :?
За ембриончето съм съгласна - аз също мислех,че ще издържи. Но може впоследствие да се е проявил някой дефект. Даже донякъде се успокоявам, че ако има някоя аномалия и оцелее, току виж се наложило да го махам на по-късен етап когато ще е по-сложно физически и емоционално  :( Не знам и ендометриозата дали не влияе върху оцеляването на ембриона, операцията ми беше декември 2014та, като нищо може пак да е плъзнала  :x


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #325 -: Ноември 13, 2015, 15:19:36 pm »
Здравейте момичета. Аз дочаках цикъл и в Понеделник съм на преглед да видим как са фоликулите. Хормоните ми не са много изрядни. Естрадиол 41pg/ml, ФСХ 10, проблема е ЛХ 6,99. Не зная това високо ЛХ как ще се отрази, но факт е че заради него май няма да мога да направя напълно естестествен  :(
Явно при мен няма да има добър месец  :(
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #326 -: Ноември 16, 2015, 11:41:21 am »
Giaany стискам палци всичко да е наред. То и моето ЛХ на модифицирания ми цикъл в началото беше високо, но щом се налага ще го подтискате с лекарства. Важното е, че и с високо ЛХ може да се извади хубава Я, така че стискам ти палци да стигнете до там  :goodluck:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #327 -: Ноември 16, 2015, 15:27:07 pm »
Благодаря ти lilibell  :bighug:
Имам киста 3,5мм и вече направо се отчаях  :(. Следващия месец ще ходя на 2ри ден да видим кво става. И да видим какво ще правим, че вече много опити станаха с тая лека стимулация.
Има ли някой който е правил или има инфо за протокол с фемера и лека стимулация?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #328 -: Ноември 18, 2015, 15:23:52 pm »
ееее как ги мразя тези кисти  :( аз от всичко образувам кисти - от неспукани фоликули, от спукани фоликули, от жълтото тяло и изобщо няма киста, която да съм пропуснала  :x Какво да правим, ще продължаваме да чакаме  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #329 -: Декември 09, 2015, 15:10:42 pm »
Аз днес започвам с Фемара. То май не съм на естествен ама и тук да напиша. След седмица съм на преглед.
Знаете ли дали се вижда киста с ехограф през корема?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #330 -: Декември 09, 2015, 16:00:46 pm »
Giaany успех миличка  :crossfingers:
защо трябва ехографа да е през корема? Според мен най-добре се вижда с вагинален УЗ


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #331 -: Декември 09, 2015, 17:27:56 pm »
Защото имаше много кръв като бях днес на прегледа и т.к кистата беше голяма 3,5см док вика че ще се види ако е там и ми направи през корема. Вика да не ме кара да се чувствам неудобно  :?. Не се виждаше киста. И после като си трънах се замислих дали ако е отдолу ще се види  :? Имам и някакви бодежи точно от ляво, къдетобеше кистата, но почнаха от днес :?
Вече взех първото хапче фемара. Да видим....
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #332 -: Декември 13, 2015, 17:20:05 pm »
Успех Лили и Ани мои мили дружки!Чакам ви в бременната тема :) и вярвам че скоро ще си пишем заедно там.Успешни процедури  и на всички борещи се момичета!
 :green_dust_1: :green_dust_1: :green_dust_1:
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #333 -: Декември 13, 2015, 22:25:09 pm »
Успех Лили и Ани мои мили дружки!Чакам ви в бременната тема :) и вярвам че скоро ще си пишем заедно там.Успешни процедури  и на всички борещи се момичета!
 :green_dust_1: :green_dust_1: :green_dust_1:
:bighug: :bighug: :bighug:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #334 -: Декември 14, 2015, 15:31:20 pm »
 :bubblebath: :bubblebath: :bubblebath: Да се топна в прашеца!

Сандра  :bighug: честито миличка :cheerleader:!!! Безпроблемни и щастливи 9 месеца  :crossfingers: Много ме зарадва днес   :D

Аз утре съм на преглед да видим кви фоликули съм изкарла с Фемара.
« Последна редакция: Декември 14, 2015, 15:33:12 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #335 -: Декември 14, 2015, 15:47:23 pm »
Giaany стискам палци да си отгледала повечко качествени фоликули. Ти с какви стойности на хормоните започна? Извинявай ако вече си го писала, но нещо не ми се чете назад в темите. Аз много се притеснявам заради високото ЛХ. Че ФСХ ми е високо - ясно, но защо и ЛХ ми е толкова високо при малки фоликули и дали е възможно да ги "повреди"? 


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #336 -: Декември 14, 2015, 21:46:13 pm »
:bubblebath: :bubblebath: :bubblebath: Да се топна в прашеца!

Сандра  :bighug: честито миличка :cheerleader:!!! Безпроблемни и щастливи 9 месеца  :crossfingers: Много ме зарадва днес   :D

Аз утре съм на преглед да видим кви фоликули съм изкарла с Фемара.
Мерси миличка!Успех на теб и с Лили ви чакам   :P
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #337 -: Декември 15, 2015, 16:00:24 pm »
Lilibell на база на фсх може да не е високо. Аз направих изследвания след 1 ден на Фемара и май е подействало, т.ч не зная дали може да се съди по тези изследвания. Фсх ми беше 18 8O, а ЛХ 8, естрадиол 44. Мисля че не са показателни след 2,5 мг Фемара.

Иначе днес на прегледа имам 2 фоликулчета от дясно 13 и 12 и 3 от ляво по 11 мм.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #338 -: Декември 15, 2015, 16:25:52 pm »
охооооо ти направо цяла кошница с яйца си отглеждаш  :) айде пази ги и на пункция само пълни фоликулчета  :crossfingers:
Иначе аз днес си пуснах пак контролно хормони и съм в чуденка какви са тия аномалии при мен и кога ще се върна към нормално състояние (ако изобщо се върна някога).
Е2 ми е 395, а ЛХ - 90  8O Чудя се при това положение дали фоликула е лутеинизирал, дали ще се спука или ще остане киста. И най-вече се чудя ако си сложа инжекция за пукане, дали ще подейства  :?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #339 -: Декември 15, 2015, 23:41:09 pm »
Lilibell аз при киста 3,5см имах 40 естрадиол и ЛХ ми беше 6,95. Може би имаш киста.
В другия форум една съфорумка обясни, че когато се направи пункция и не стигнеш до трансфер е добре да се вземе Дуфастон ли каза или утрогестан не помня.
Логиката беше, че понеже няма жълто тяло да произведе достатъчно прогестерон и някакви заблудени фоликулчета продължават да си растат и стават на кисти. За мен това важи, защото аз никога нямах кисти и сега след процедура, т.к не стигам до трансфер и не вземам нищо ми се случи вече 3 пъти киста.
« Последна редакция: Декември 15, 2015, 23:42:56 pm от Giaany »