0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #340 -: Март 01, 2016, 14:14:34 pm »
Здравейте,да побутна малко темата отдавна не сте писали. Аз досега съм правила само инсеминации,но вече се замислям за инвитро на естествен цикъл. Има ли някой в АГ Варна сега на процедури? 
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #341 -: Март 12, 2016, 09:10:17 am »
Здравейте, да се отчета за днес - ляв яйчник 2 фоликула един 17 и един 14 мм, лигавицата е 6 мм, готвя се за пункция на ЕЦ стига да не ги изпуснем. Лошото е, че утре е неделя и точно тя ми спъва нещата, иначе можеше още понеделник-вторник да направим пункцията  :( а сега в най-добрия случай ще я направим сряда и си мисля, че ще е много късно и ще ги изпуснем


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #342 -: Март 15, 2016, 17:59:35 pm »
Lilibell утре ли си на пункция? Стискам палци  :crossfingers: Дано да го хванете.
При мен гоненето и на двата фоликула, никога не даде добър резултат. По-добре е да се хване голмия.
Аз писах в другата тема и после видях, че си писала.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #343 -: Март 15, 2016, 19:29:58 pm »
няма да правя пункция,отказахме се заради високото ЛХ.До пункцията щеше да се е спукал.Дано да сме го хванали обаче по естествен път,имам още някакви надежди,а и Е2 не е лош.Вече на всякакви чудеса се надявам  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #344 -: Март 15, 2016, 22:06:54 pm »
Те стават не се тревожи. Напоследък все чета за естественно забременяване м/у инвитро процедури. При нас няма шанс заради лошата спермодиаграма. Дано сте уцелили  :crossfingers:
Това ми е най-голямата мечта да видя две черти ей така без да ги очаквам и без процедури, както повечето хора по света.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #345 -: Март 16, 2016, 09:26:59 am »
Дано ама надали  :( нещо БТ не ми се вдига, макар че аз вече не разчитам много на нея. Обаче по-лошото е, че усещам в левия яйчник някаква болка, която свързвам с наличие на фоликул. И си мисля,че може единия да се е спукал, но втория (по-малкия) да си стои и сигурно пак ще съм със задържан фоликул накрая  :( Направо ми писна от проблеми, колко време трябва да чакам докато дойде и моето "чудо"  :balk_146:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #346 -: Март 16, 2016, 15:29:29 pm »
Ох не тъжи  :bighug:. Ще го уцелите. Измери и утре. Един ден не е показателно.
Последно четох че ако вземеш прогестерон след ову няма да направиш киста. Може да питаш док.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #347 -: Март 16, 2016, 20:00:11 pm »
всяка сутрин меря БТ,аз нещо не мога да преценя кога е трябвало да е О.ЛХ ми беше 60,дали това е пика и колко часа да броя след това? Имам спомен,че 48 часа след пика е О  :?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #348 -: Март 16, 2016, 22:57:25 pm »
Аз знам 36 часа.
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #349 -: Април 14, 2016, 16:36:42 pm »
Здравейте, момичета!

след 3-та неуспешна инсеминация на ЕЦ нашият лекар препоръча да се видим и да коментираме инвитро на ЕЦ. Утре имам час, за да видим кое как е този месец, но ме притеснява това, дали при ЕЦ нещата са под контрол, или по-скоро е на късмет да се уцели моментът.
При нас нещата уж са добре, видима причина/проблем за неуспехи няма според лекаря, но и бременност няма...
Та исках да Ви питам, дали има смисъл в това, да се прави инвитро на ЕЦ или е по-добре да е стимулиран? Просто всеки неуспешен опит е малко или много травма.
Гледам да не задълбавам и да не чета глупости из интернет, но пък и без информация не е вариант, все пак е и стрес.
Ще се радвам да пишете!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #350 -: Април 15, 2016, 14:52:05 pm »
Tsveteto аз съм на естествен, т.к. съм с намален резерв и не отговарям добре на стимулации. Има голяма доза късмет. И наистина е игра на нерви, но е супер щадяща процедура и 1/3 от цената. Пробвай веднъж. Нищо не губиш. Може док да иска да види как ще протече за да знае как ще реагираш при стимулация.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #351 -: Април 15, 2016, 16:25:31 pm »
Tsveteto,за мен на ЕЦ е загуба на време,поне в моя случай така се оказа.Също съм с намален ЯР и не отговорявам добре на стимулации,за 15 месеца имам една неуспешна инсеминация,две пункции на по една,единствена Я,като оплодените Я първия път спря развитие още на следващия ден,а втория,точно преди замразяването загина.
Определено лекарите първо препоръчват на ЕЦ да се действа два-три месеца и после пристъпват към стимулации.Във всички случай на ЕЦ е по щадящо за организма,също и от финансова гледна точка...
Успех ти пожелавам и повече търпение.



Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #352 -: Април 19, 2016, 20:08:29 pm »
Здравйте, някой ползвал ли е Аримидекс. Искам да направя ин витро на ЕЦ. Предложиха ми аримидекс в съчетание с Менопур или само Аримидекс, за да побутем малко яйчниците. Нямам средства за Менопур и по принцип не реагирам добре на стимулации. Реших да пробвам само с Аримидекс, но се чудя ще има ли ефект само с него? Не бил особено силен. По принцип си мислех изобщо нищо да не ползвам, но днес взех първото хапче. Та някой ако може да сподели мнение.
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #353 -: Април 21, 2016, 13:47:06 pm »
Здравейте, момичета и благодаря за отговорите!
Вчера направихме 4тата инсеминация, за да може (ако не неуспешна) да пуснем документи към Фонда, а междувременно ако решим и намерим $ евентуално да се направи инвитро на ЕЦ.
Като цяло нещата пак са ОК - хормоните, лигавица, фоликул, спермограма, тръби... всичко пак е почти като по учебник...
Честно казано вече не знам на какво да се надявам, дали да възлагам надежди на тази IUI или да се подготвям психически за друго. Засега ще си кротувам и ще чакам да минат 2те седмици с утрогестан и но шпа, може пък да стане чудото :)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #354 -: Април 25, 2016, 22:27:59 pm »
Maya the bee по принцип след 7-8 ми ден е добре да има и Менопур, защото съдържа ЛХ, което подпомага узряването на яйцеклетката, а Армидекс е само ФСХ.

Tsveteto не отписвай опита, може и да успееш, щом всичко е наред. Вярвай повече, а ние ще стискаме палци :crossfingers:
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #355 -: Април 27, 2016, 17:34:39 pm »
Много благодаря, Giaany!

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #356 -: Октомври 31, 2016, 18:39:47 pm »
Здравейте, виждам, че никой не пише в темата и реших да я побутна. Имам две неуспешни инсета досега и проучвам възможността за ин витро на ЕЦ, но прочетох, че успеваемостта е около 5%. Наистина ли е толкова ниска? В друго проучване пишеше, че на 26 жени 1 забременявала. Като добавя и възможността да не стигнем до пункция и се чудя има ли смисъл. От друга страна може да опитам на ЕЦ и ако яйцеклетката се спука да преминем към инсе. Дали може така?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #357 -: Ноември 01, 2016, 08:37:06 am »
Алекса, не знам каква е статистиката за ин витро на ЕЦ.Ще чуеш много и противоречиви мнения.Което е нормално според мен.Аз имам два опита така.Целта беш да направим 4 опита АРТ, за да кандидатстваме по ФАР, а това и инсетата са най-щадящите варианти.При първия опит една яйцеклетка, оплоди се, идеално всичко и отрицателен тест.При втория опит не стигнахме до трансфер, яйцеклетката не беше зряла.

Плюсовете за мен са, че е по-щадящ за организма вариант.
Минусите, малко фоликули, една яйцеклетка ако я има и съответно в пъти по-малък шанс.А ходиш всеки месец за проследяване, пункция и т.н.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #358 -: Ноември 01, 2016, 09:15:14 am »
Alexa_C не мога да ти говоря за статистика,само мога да ти кажа ,че съм в 9. г.с след първи опит на ЕЦ.Няколко месеца преди процедурата бях стимулирана леко в един от цикълите,но пак образувах 1 Я,за това решихме първия опит да е без никаква стимулация.Проследяването преди пункцията ми беше през ден,имаше моменти в който доки мислеше,че няма да успеем да стигнем до пункция,но уви имаше такава на 18 ден.
Каквото и да избереш стискам ,палци за успешен опит
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #359 -: Ноември 02, 2016, 07:53:54 am »
Magi, предполагам, че втория опит на ЕЦ не се е броял като опит изобщо за ФАР. За 4-ти опит пак инсе ли направихте? Реално и ние сме с неизяснен стерилитет и 2 инсета досега, та се чудя дали да самофинансирам ин витро или да правя още инсета и така да събера 4 опита и тепърва да чакам...май не ми се чака, но като знам, че рядко първото ин витро е успешно. Ще го мисля.
Bebeshok, лека бременност. Ти си уцелила в десетката с успех от първи опит на ЕЦ. Преди това правехте ли инсета?