0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Sol, и ние след ваксината втория месец бяхме така - давах веднъж панадол, но на другия ден бебо беше добре вече. Сега на третия месец след ваксината бяхме по-зле и на следващия ден също, не му се ядеше, беше унил, кисел... Едва на третия ден си възстанови режима. То док ни каза, че вторият път ще бъде по-тежко и така беше. Не ми се мисли за следващия месец как ще бъде.
Искам да попитам мамите с по-големите бебенца как намалихте нощните хранения? Док каза от 2 да ги намалим на 1 и след време да ги спрем, обаче се чудя как ще стане това, като бебчо се буди за храненето и започва да плаче, ако не му дам.





*
Честит имен ден на всички именици -малки и големи - да са здрави и щастливи.

Румито, не знам на какво хранене сте, но ще споделя моя опит със смесено, после преминало изцяло на АМ. Дъщеря ми почти от самото начало може би 2-3 седмица отказа храненето в 12, в началото я будех , но се оказа голяма грешка, т.к. освен че не ядеше -цокваше мин-две от гърдата и отказваше шише, будуваше и мрънкаше до 2, а после в 3 ставаше да яде. Та след седмца недоспиване изцяло спрях да я будя. Постепенно тя измести яденето от 3 в 4, а в средата на 3 месец го премести в 6. Стана от самосебе си. Може би и при вас ще се получи така в случай , че сте на АМ. Ако сте на кърма може някоя друга мама с опит да ти бъде по-полезна.



Всеки миг е още един шанс...
*
Синеочка, благодаря за отговора. Да, на кърма сме. Ще се радвам и други мами да споделят.





Честито на малките ни именици  :P Да са много здравички и усмихнати!

Росито, понеже чета темата от доста време и общо взето изводът е, че няма как ти да му махнеш храненията. Детето само ще си покаже кога е готово (като спре да се буди и да си търси млякото).
Иначе и други лекари са казвали така на родителите, но това е пълен абсурд...
Ако е гладно ще плаче и няма ка да го залъжеш с нещо друго.
Статистиката показва, че кърмените бебета по-късно отказват нощните хранения. Разбира се, има изключения.  :wink: Стискам палци, вие да сте от тях.
*
Синът ми си търсеше кърменето на 3 часа дори и след захранването. Сега имаме паузи от 5-6часа още от вторият месец. До бебе е товя. Някой дори спират да се будят и по-късно възстановяват нощни хранения. Педиатъра ако много настоява или от сега трябва да му обясниш, че храненето не е негова работа или да го лъжеш и да му казваш каквото иска да чуе. Много добре би било и за теб да няма нощни хранения, но само на теория се получава лесно, дори в неонатологията, където уж в 3 през нощта няма хранене,  моите са хранени, защото много плачели.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Честито на именицити! Да са здрави и палави!
Днес разбрах, че Тодор означавало Божи дар :)
3а това и нашето слънце на Тодоровден пра3нува - питахме 2ма свещенници по въпроса. Иначе масово го по3дравяват на Богоявление и имаме по3нати, които товагава пра3нуват. Честит имен ден на Тедковците и Божидарчетата "на патерици" :)
Румито, правилно са ти писали - сигурно не е невъ3можно, но не е нито лесно, нито логично да се маха насила нощно хранене. Нито будя 3а хранене, нито 3алъгвам с водички, биберони и т.н. Баткото си сучеше и пре3 30 мин денонощно и се будеше нощем и след годинката. Бебка още на месец и половина 3апочна да кара само с едно нощно хранене чак към 4-5 сутринта и 8-часови пау3и, но от 1-2 седмици се буди пре3 2-3 часа с прореваване. Подо3ирам, че я мъчат 3ъбките, но щом като суче се успокоява, ще си траем. Пре3 ум не ми минава да я 3алъгвам и да седя будна по 1 час в опити да се приспим бе3 кърмене. Педиатърът само пита кърмите ли се и не ми е давал акъли да храня под някакъв режим.
Принцесата вече е 7кг и 67см и след 2 седмици ще 3апочваме 3ахранването. Питах педиатъра трябва ли да 3ахранвам по коригирана въ3раст, че нали се роди в 35г.с. - нямало нужда. Прави 6м и действаме ;)
Вени, как сте?


*
Благодаря за отговорите. Разбирам, че бебчо ще си казва когато иска да папка. Очудвам се защо педиатърът ми каза така, знае че се кърмим. Дори каза за захранването, че ще го започнем като станем 6 месеца.
Приятен и слънчев ден!





*
Руми, някои педиатри карат още по старата метода, може би затова така ти е казал.

Бебе, браво на Сияна , все така да расте и да ви радва.

Аз имам един въпрос свързан с акането. Случвало ли се е на някой, когато детето му е било на 6 месеца, да се изхожда горе долу след всяко хранене? Ние от известно време сме така. Александра никога не е имала проблеми с ходенето по голяма нужда. Средно си ходеше по веднъж два пъти на ден. От известно време обаче - 3-4 пъти дневно. Акото е с нормална консистенция, а понякога си е твърдичко (в смисъл, че няма разстройство). Според вас възможно ли е да е от зъбите?


Всеки миг е още един шанс...
*
За кърменето много мога да разказвам.Моника сучеше до последно, а в момента понякога нощем се буди да си пие мляко.Племенника който беше изцяло на АМ, отказа нощните хранения рано, но след 6-тия месец или малко по-късно си ги върна пак и така беше доста дълго.
Има и друго, при спиране на нощното кърмене, лактацията намалява много бързо, защото точно нощем  е важно да се стимулира кърмата.

Синеочка, на мен такова чудо не ми се е случвало, но при малката на сестра ми е точно така.

*
Здравей Синеочка, ние когато бяхме на 6 месеца си акахме по 3-4 пъти на ден. Едва в 8-мия месец намаляха аканията. Сега имаме по 2 най-много на ден. Нямам наблюдения да е свързано с никненето на зъбите.
*
Синеочка, Нора акаше по 4-5 пъти на ден, като първото сутрешно почти винаги бяха 2-3 ситни дарадонки, след това нормална консистенция. Ако случайно ги пропуснеше, то следваше омазване до под мишниците. Не беше свързано със зъб, защото първия излезе към 9тия месец. На годинка акаше по 3-4 пъти. На 2 и до сега по два пъти. Общо взето дрисла, но си и хапва доволно.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Синеочка, и Габи си акаше по 3-4 пъти на ден. И сега вече почти на 2 г., си ака по 2-3 пъти на ден, защото си хапва и добре. Като е с нормална консистенция няма нижда от притеснение. Марти не хапваше такива количества, и до ден днешен яде по-малко от Габи, затова и ака по веднъж на ден или на два дни.


*
Момичета, благодаря ви за отзивите. Успокоих се, че не е нещо страшно, явно просто си е дрисла 😹

Лека и спокойна вечер на всички и най-вече на нашите мъници.


Всеки миг е още един шанс...
*
Как сте в тоя дъжд? Моника вече е всеки ден на ясла, дано не се разболее.Аз отсъствах за пръв път от както се е родила няколко дни и като се прибрах започна някакъв ужас.Буди се през нощта с рев, започва да обикаля апартамента, не иска да си легне, не иска да заспи.Всичко щеше да е наред ако не ходех на работа.Сега сутрин съм като пребита и едва изкарвам до времето за спане.И да не мислите че си ляга рано-рано вечер -не, снощи заспа след 10,30.

*
Маги, знам, че е лош съвет, но защо не я вземеш да спи при теб известно време?

Ние си седим в къщи, здрави, растем, спрях всички капки за колики и без това няма ефект.
*
Нейното легло е залепено за моето и е със свалена решетка.Тя самата не иска да спи при нас, защото и е тясно и неудобно, което мен ме устройва.

*
Маги, търпение е нужно. Като за всяко друго нещо... Ще отмине, дано само да е по-бързичко, че без сън е много тежко.

Ние имаме успех с нощния сън и съм направо нов човек. Сега остава и да го отбия и животът ще е почти нормален :)

Да ви споделя за зъбчето, което ми се струваше жълто. Ми, не е жълто, беличко си е. Това, което ме притесняваше, е било възпален венец. Оправи се сам. Не мога да си обясня защо още се шашкам от всякакви подобни неща. Уж трябва да съм гърмян заек вече :)



   La vita è bella
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Ех, Руми, няма гърмяни 3айци, когато става въпрос 3а децата ни :heartbeat: Винаги ще ги мислим.
Маги, дано се успокои бър3о детето - явно е по-чувствителна. Нашето момче 3а първи път спа бе3 нас на 2г и 6м - в3е го 3а 2 вечери баба му. Хем имахме спокойна къща, хем не можахме да сме спокойни... Той пък не се стресна особено, а и така са му угаждали на всичко. После си ка3а - какво са го черпили, къде са го водили ;) Пак иска да ходи, ама мен не ми се дава.
Вчера ми и3кара акъла - падна по дупе върху ра3пилян конструктор и като ревна - чак не си пое дъх. Явно много го 3аболя и се уплаших да не е 3асегнал нещо на опашката. Днес не го боляло, ама майка му и се сви сърцето. При нас е вятър и дъжд от вчера - много неприятно време 3а хора с малки деца ;)


*
Дааааа, лошо е като вали. Днес не е спрял дъжда и според вас да ходим навън? Е след близо час повтаряне "люлюу" я облякох и до колата я заведох. Сложих я на предната седялка, пуснах музика и връчих едни солети. Еми то радост голяма, един час откара така, колата се запоти яко, тя пя и танцува и се радваше че дъждат удря по колата.
А сега да не е спам, може ли от зъби да ака по често и по рядко? Че са зъби си личи, гризе всичко което намери, пищи нощем на сън, показвс бузките и казва ох, ох.
*
Стоека, от зъби може и разтройство.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.