0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #760 -: Април 21, 2013, 16:40:33 pm »
Мисля 3 дни е експресно, дори може би и за 24ч. На бележката не пише ли кога ще е готова?
« Последна редакция: Април 21, 2013, 16:42:38 pm от м-и »
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #761 -: Април 21, 2013, 16:50:25 pm »
Мисля 3 дни е експресно, дори може би и за 24ч. На бележката не пише ли кога ще е готова?
Не ,не пише..експресната сега е 10 дни  ..няма опция за по-малко дни.
« Последна редакция: Април 21, 2013, 17:04:04 pm от Велина »

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #762 -: Април 21, 2013, 17:27:38 pm »
Аз преди два месеца преиздадох моята шоф. книжка, точно бърза поръчка, също във Варна - пуснах я в петък след обед, във вторник след обед беше готова. Проверих си в сайта на МВР Варна и на другия ден отидох да си я взема.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #763 -: Април 21, 2013, 19:23:35 pm »
Брейй, Stoeka, Radostinka, много сте навътре с Ексела  :balk_47: направо ви се възхищавам. Аз едно време голямо желание да ги науча тези програми, ама до никъде не стигнах, знам базови неща, а сега като съм в майчинство сигурно и тях съм забравила.  :oops:
Сори за отклонението. Сега по темата.

Знаете ли дали имат право от ЖК при искане от моя страна да ми дадат копие на кръвните и уринни изследвания, които ми правят да искат заплащане? (дори и ксерокс копие отказаха да ми дадат) Имат ли законово право или може и да си е политика на болницата(държавна).
И второ - акушерките в  АГ отделението взимат кръвта/урината, т.е. не ми дават направленията, за да ходя някъде да ги давам. Аз ще раждам в частна клиника в друг град и преди секциото ще трябва да се направят някои изследвания, част от които се покриват от ЗК и съответно ми се полагат от ЖК.  Ако искам да си направя тези изследвания в друга лаборатория имат ли право да ми откажат направленията  за тях?


*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #764 -: Април 21, 2013, 19:52:30 pm »
Радостинка ти съдържанието ли искаш да скриеш? Пробвай с това, аз съм с Excel 2007, Home, Format, Visibility, Hide, Hide Sheet.

Скрива съдържанието, но няма парола, т.е ако някой разбира от Еxsel може да да избере UnHide  :lol:
Аз моите колеги ги церя с така, ама те и не разбират нищо отExsel, една формула не могат да си направят :lol:

ivanita, аз работя като IT  специалист и малко разбиирам от тези неща :) На теб ти пожелавам леко и безпроблемно раждане!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #765 -: Април 21, 2013, 20:01:38 pm »
stoeka71, да съдържанието искам да скрия. Аз другите опции ги ползвам, но те не скриват инфото от цял шийт. А това за което говориш, ровейки се из Ексела (моя е 2010 и там още не мога да намеря някои функции) и аз го открих и мисля да заложа на него, по същите причини, за които говориш и ти  :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #766 -: Април 21, 2013, 21:37:41 pm »
Иванита не мисля, че има основателна причина, с която да ти откажат. Имаш право на изследванията, имаш право и на второ мнение, а за изследванията преди раждането, мисля, че ако влезеш през спешното пак минават по каса, стига болницата да работи с касата и да не е късно да се правят( тая част не ми е много ясна  :oops:).
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #767 -: Април 21, 2013, 23:19:41 pm »
Здравейте!
Съпругът ми направи поръчка в петък за експресно издаване на шофьорска книжка,т.е за 10 дни(Варна),плати 56 лева.Знае ли някой ,случайно,кога обикновено са готови ,понеже чувам че стават по-бързо от 10 дни?

Велина, въведи ЕГН и име  ТУК/ЦЪК и ще получиш
необходимата информация щом книжката е готова!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #768 -: Април 22, 2013, 18:05:33 pm »
Аз преди два месеца преиздадох моята шоф. книжка, точно бърза поръчка, също във Варна - пуснах я в петък след обед, във вторник след обед беше готова. Проверих си в сайта на МВР Варна и на другия ден отидох да си я взема.
Radosttinka  т.е книжката ти е излязла с 5 дни по-рано,така ли?
Дано да и при нас е така ,че тази седмица имахме планирана почивка ,заради откраднати документи всичко отиде...да не казвам къде :?

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #769 -: Май 11, 2013, 12:14:28 pm »
Понеделник /13.05./ работен ден ли е?
За училищата - ясно, но за останалите? Банки, държавни интституции?
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #770 -: Май 11, 2013, 12:26:48 pm »
Работен е! :lol:
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #771 -: Май 11, 2013, 12:41:07 pm »
Работен е! :lol:
Чудесно! Благодаря!
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #772 -: Май 11, 2013, 15:49:40 pm »
Работен е! Нашата банка ще работи  :wink:
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #773 -: Май 30, 2013, 10:46:05 am »
По погрешка изтрих писмо в електронната поща. Уви, не е отшло в папка Trash.
Мога ли да го възстановя по някакъв начин??
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #774 -: Май 30, 2013, 14:32:12 pm »
Щом го няма в боклука, надали.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #775 -: Май 30, 2013, 16:14:26 pm »
Къде ти е електронната поща? Коя програма ползваш за достъп? В Outlook има опция за възстановяване на изтрити съобщения: Tools > Recover deleted items.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #776 -: Май 30, 2013, 16:22:44 pm »
Помощ:)

Аз работя с уиндоус 7, колежката ми е с XP. какво трябва да направя (или тя) за да може да отвори файл във Word формат, който е правен на моя комп?
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #777 -: Май 30, 2013, 16:29:55 pm »
Дай му Save as, и избери формата да е .doc, а не както сейва сега .docx.Има и програма в нета дето колежката ти може да я сложи и да отваря твоето разширение, но трябва да я потърся как беше.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #778 -: Май 30, 2013, 16:54:50 pm »
Маги,  ТОВА ле имаш впредвид?  :D
Иначе, Lisko от падащото меню в Save as имаш избор в какъв формат, ако не се лъжа има и File Word 1997-2003  :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #779 -: Май 30, 2013, 20:05:57 pm »

Иначе, Lisko от падащото меню в Save as имаш избор в какъв формат, ако не се лъжа има и File Word 1997-2003  :D

Е така вече (като избрах и годината:) ) стана:)

много ви благодаря момичета:)