0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #460 -: Април 10, 2012, 17:36:55 pm »
Паеле,честита бременност мила :P

Ние в4ера се прибрахме от болницата,лежахме две седмици с контракции,увладяхме за сега пложението с системи и сега съм на хап4ета.Доста се постреснах за бебо,4е още е много рано да излиза.За капак на вси4ко съм и с плацента превия.Сега сме в къщи и лежим поцял ден.ДАано лошото да е минало и бебо се задържи в корем4ето ми поне до на4.на 9 м.
Пазете се мили4ки :P
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #461 -: Април 12, 2012, 10:09:44 am »
Арамиз,дано следващото посещение на болница е денят на раждането.И аз имам много контракции ,даже ме плашат вече,пия магнерот,не почивам много.При теб болезнени ли бяха?Какво ти изписаха и какво ти препоръчаха?
Паеле,стискаме палци за 19.
Иванова,ти как си?
Аз вчера бях на преглед в клиниката ,бебка е пораснала,но док каза че имам клафициране на плацентата :(,и сега се тревожа ,след 2 седмици каза да почвам клексана всеки ден без аспирин ,а сега през ден редувам .Дано на бебка й е добре .
Няма ли момичета в процедури?
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #462 -: Април 12, 2012, 11:23:00 am »
Роузи анна,не бяха болезнени всички контракции,но бяха на доста 4есто.Аз имам и болки в корема,който са периодични и не са свързани с контракции,много странно боли като при цикъл..Изписаха ми хапчета,не е магнерот,но предполагам състава му е същият,пия си и но-шпа от време на време по моя преценка.И се сдобих с плацента превия,сега по4ивам доста,а и много бързо се изморявам.Спряха ми аспирина преди три  седмици и си карам само на клексана.Само дано вси4ко е наред с бебо,ве4е с 1,100гр.
Роузи,какво зна4и клафицирана плацента?
Колкото по-малко остава май притесненията са по-големи,дано вси4ко е наред до края и скоро се радваме на здрави беб4ета :P
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #463 -: Април 12, 2012, 13:58:27 pm »
арамиз, болките като при цикъл са си точно контракции. Не се шашкай, а си взимай лекарствата и ако е нужно, тичай при лекар!
Калцифициране на плацентата означава, че е по-зряла или остаряла отколкото се предполага за съответната седмица.

*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #464 -: Април 12, 2012, 14:53:40 pm »
blue sky,благодаря за отговора.
 :P
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #465 -: Май 04, 2012, 14:52:40 pm »
Ми аз малко да поразбурам темата на "Селена"-Пловдив   :smiley_abxb:
Какво става?Всички изчезнахте!
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #466 -: Май 04, 2012, 16:20:30 pm »
И аз много се надявам на хубави новини тук скоро.
Морско момиче ,ти как си?
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #467 -: Май 04, 2012, 17:46:52 pm »
Всички сме тука, ама си траем и чакаме нови попълнения. :D
Приготвили сме по два-три чифта палци за стискане , но засега няма за кой. :D
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #468 -: Май 05, 2012, 09:02:16 am »
принципно съм добре....сериозно съм се замислила за един опит....(и да я приключвам вече).Ще се самофинансирам,заделила съм едни 6000лева,но имам да доизглахдам някой неща и тогава.Тука тия дни изчетох всеки пост на Рози-Анна,а днес се захващам с Иванова....
Аз ходя при Д-р Матев....оффф ще видим какво ще излезе,а на Вас мили момичета желая прекрасен ден
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #469 -: Май 06, 2012, 22:52:55 pm »
Да,и аз съм тук и чакам хубави новини :P
Все още крепим положението,много мина малко остана :P

Роузи_анна :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: yahoo_17

Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #470 -: Май 08, 2012, 08:17:05 am »
Морско момиче,ние тук сме с вас и стискаме палци  :bighug:.
Арамиз,ти ме гониш :D.Моята беба днес ще разбера след колко дни ще се появи ,тези дни ще е май.
Защо никой не пише напоследък,сигурна съм че много момичета са в процедури ?
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #471 -: Май 08, 2012, 12:49:48 pm »

Арамиз,ти ме гониш :D.Моята беба днес ще разбера след колко дни ще се появи ,тези дни ще е май.



Ааа не,не те гоня миличка :)просто едно пиленце ми каза,че скоро ще си най-щастливата мама на една сладка принцеска. :wink:
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #472 -: Май 08, 2012, 17:54:48 pm »
Роузи за къде се разбърза. То и нас ни мъчат жегите вече, ама аиде още малко дръж фронта. :D :D :D
Когато и да е Ви пожелавам най-безпроблемната среща. Къде се ориентира за раждането? Записа ли предварително педиатър?
Оффф една камара въпроси ми се блъскат из главата напоследък. Уж ми е рано още и не бързам, ама нещо все ме ръчка отвътре да се приготвям по навреме.
Арамиз и ти да държиш фронта. Пиши как е по вашенско. Ориентира ли се вече къде , как и при кого ще раждаш.

*

    ivcho

  • *
  • 21
  • Във всяка стъпка виждай целта на пътуването.
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #473 -: Май 09, 2012, 14:33:47 pm »
Хоп и аз най-после в тази темичка. Към края на месеца и ние започваме опит за бебе в Селена. Всеки ден все повече въпроси ми изникват в главата - дано да намеря отговори.

Стискам ви палци момичета   :goodluck: :goodluck: :goodluck:

Пожелавам късмет на всички.
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #474 -: Май 09, 2012, 15:56:15 pm »
Арамиз,имах в предвид че си след мен  :D.Пиши как си?
Да пиленцето правилно ти е казало :D.Бебка живот и здраве само дано е ,ще си я видя на 14.05.По рано ще е но така е по добре заради разни проблеми.
Иванова,спокойно ,и този период минава Аз не знам в коя седмица си ти?
Аз няма да раждам в селена,за съжаление :(,защото пловдив ми е далече,и от месец не пътувам до там,а знаете че в последния месец се ходи всяка седмица  ,заради контракциите ме е страх .Ще раждам в стара загора .Педиатър ще е моята лична лекарка.
Ивчо,да знаеш че е много късметлийска нашата темичка.Стискам палци за успешен старт и на финала две чертички.Питай за всичко което те интересува.
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #475 -: Май 09, 2012, 18:01:45 pm »
Роузи,не съм те разбрала,признавам си :oops:
Стискам ти палци,на 14.05 всичко да мине леко и успешно и да си гушнеш така чаканата рожбичка.Всичко ще е наред и с двете ви,не се тревожи :P Ще чакам с нетърпение добрата новина :crossfingers: yahoo_17

Аз за сега съм добре,както писах по горе стискам кълки :wink: и с бебчо сме се разбрали да стои на топличко поне още 4 седмици.Контракции си имам всеки ден,но не са много, и корема ме боли по-малко..пу-пу така да сме.
За сега още незнам на сто процента как ще раждам,бебо отдавна вече се е обърнал,но нали ви писах,че при мен проблема е плацентата ми,още е много ниска/макар4е,при последния преглед се беше вдигнала малко/,на преглед съм на 4.06 тогава влизам и в 9-тия месец и се надявам да имам повече яснота.
Иванова,понеже попита тук как стоят нещата,ще ти кажа,че всеки има право да си избере болницата,но не и екипа с които ще ражда и нищо не се плаща.Тук държат много на естественото раждане,секцио правят само ако имаш мед.показания за това.Никои не те пита искаш или не искаш.За сега това,по-подробно ще ви разкажа живот и здраве след като родя :P
Сега съм пред дилема,искам да раждам в една болница/там където лежах за задържане миналия месец/,но тя ми е на час и 10мин. с кола,ако съм със секцио ок,ако ли не,знам ли как ще ме хванат болките и ще устискам ли до болницата...но още имам да го мисля..
Иванова,как са нещата при теб?
Ивчо,успех и от мен :P
« Последна редакция: Май 09, 2012, 18:04:42 pm от aramiz »
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #476 -: Май 09, 2012, 18:34:04 pm »
Ивчо, пожелаваме ти късмет.
Роузи сега съм в 28г.с. По - късно ще слагам нова лентичка , че сайта на старата от два дни се е бъгясал нещо.
Арамиз засега и аз съм добре. Малко ме притеснява шийката с това изменение , но я следим всеки месец. Дано Малчо като натежи да не стане някой сакътлък. Все гледам да не се натоварвам, ама има неща дето мене си чакат и полека лека си действам. Омръзна ми близките да ми повтарят да се движа и разхождам повече. Ми не го правя защото не се чувствам добре. Корема ми става един твърд и болезнен. Та се разхождам с колата. Раждането живот и здраве ще е в "Селена". Двоумях се много. Като споделих с мъжът ми , че ми се ще да е в обикновена болница заради финансите го отнесох. Вече събрахме парите , след много, ама настина много лишения. Цяла зима един плод не съм изяла и една дреха не съм си взела(с изключение на два чифта долни гащи за доктора като ходя да не съм със стари).Та мизерията приключи. Важното беше да съберем за болницата. Да е жива и здрава снахата, толкова неща ни даде дето са останали от племенника. Ако не бяха те май нямаше да имам избор за болницата.Та това е от нас. Интересува ме само да сме добре. Човек и с малко може да е доволен. :D
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #477 -: Май 09, 2012, 19:41:51 pm »
Иванова,напълно те разбирам мила,и много се ядосвам именно заради това на здравната ни система в Бг.как само пари искат навсякъде еми...тук в Италия не казвам,че всичко им е ок,но поне това с което се сблъскавам аз ..еми далеч по-добре е,само и един пример, тук клексана го взимам почти без пари,минавайки през касата разбира се.В Бг. за три месеца няма да казвам какви пари додох само за лекарствата след процедура...

Сега,важното е ние и бебчетата ни да сме здрави,за да има смисъл всяко едно лишение,без тях май не става, парите все не стигат,и тук на една заплата е за никъде...но ще се справим някакси.
Ти си почивай,и добре правиш,че се разхождаш само с колата,аз съм по същия начин,много ми се ходи по разходки,но живот и здраве с количката и бебо, след някой месец :P как нямам търпение за всичко това.

Роузи,преди секциото спряха ли ти клексана и колко време преди него,ако е така?

Ама верно сега като се замисля,как само сме се наредили тричките през месец :P
Иванова,вие какво сте,принц или принцеса :Pмай съм пропуснала :wink:

« Последна редакция: Май 09, 2012, 19:53:51 pm от aramiz »
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #478 -: Май 09, 2012, 22:52:08 pm »
арамиз, ако ти е първо раждане, ще устискаш час и десет минути.

*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #479 -: Май 09, 2012, 23:00:02 pm »
арамиз, ако ти е първо раждане, ще устискаш час и десет минути.


Да,първо раждане ще ми е.Дано нещата се развият по най-добрия начин :P