0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #740 -: Септември 28, 2013, 23:55:25 pm »
Здравейте момичета!Ето и моето положение.В Понеделник имам среща с д-р Ставрев на когото съм пациентка , но не мога да издържа до тогава и ви моля за мнение.
Спермограмата ни е отлична.Направена ми е и цветна снимка ,според която имам проходими тръби от която едната е леко изкривена и веществото преминава по-трудно (но преминава) ,но не било сериозно , и седловидна форма на матката.Докторът реши че ще направим хистероскопия и когато следващия път го посетя за изследване на хормони ще обсъдим подходяща дата за маниполацията.На излизане от кабинета ми даде диск с въпросната цветна снимка.Тази седмица се срещнахме и той постави диска ,за да си опресни информацията.След малка пауза каза че хистероскопия не се налагала, и че едната ми тръба била за притеснение.Взеха ми хормони и на излизане от кабинета ми даде втори диск в картонче ,което аз не успях да видя веднага.Помислих се че дискът е свързан с информация за тръбите ми.Когато се прибрах отворих диска и какво да видя същото име ,но друга фамилия.Объркал е дисковете.Аз естествено не зная какво да мисля.Обадих се и се оправдаха че са се объркали.Но дали е гледал моят диск или на друга пациентка аз не зная.Притеснява ме как решава да назначи хистероскопия(когато гледа моя първи диск)и в следващ момент(гледа диск незнайно на кой) не било необходимо.Много съм объркана и чак в понеделник ще разбера как стоят нещата.Моя е грешката че не го питах на време.Съжалявам ако не съм писала по темата
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #741 -: Септември 29, 2013, 11:01:53 am »
Uleto, моят съвет е колкото и да ти се иска да разбереш предварително дали имаш или не нужда от хистероскопия, ние няма как да ти бъдем полезни, защото не сме доктори. Изчакай си спокойно часа, все пак Понеделник е утре. Изкоментирайте и изгледайте отново с доктора твоят диск от ЦС и ако отново има разминаване м-у първото му твърдение и второто, то определено бих те посъветвала, да се консултираш с още един репродуктивен специалист, за да ти е спокойно на теб самата, предвид съмненията, които явно имаш.
Успех от мен !!!
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #742 -: Септември 29, 2013, 19:16:50 pm »
Благодаря много.Утре ще кажа как е минало и дано всичко бъде наред
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #743 -: Октомври 29, 2013, 11:23:32 am »
Моят втори опит приключи с отрицателен тест на 13.10. От 10 фоликула извадихме 8 яйцеклетки,7 годни за оплождане,4 успешно оплодени.Върнаха ми 3 на 3-ти ден и 1-но замразихме на 5-ти ден.Предстои ми ЗЕТ може би Март месец.Аз исках Януари.но Минев каза,че високата запрашеност зимните месеци действали зле на ембриона,който ще се размразява.За първи път чувам такова нещо  :balk_160: .Също така каза,че ще ми направи вливка.Не знам какво ще ми влива,но чета,че се правят вливки при високи NK клетки.Моите са в норма.Дано ЗЕТ да е успешен.Имам право само на още един опит по ФАР.Вече подадохме документи,за да не губим време.


*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #744 -: Октомври 29, 2013, 11:46:18 am »
greisi, горе главата, повече късмет ти желая на ЗЕТ!
Предстои ми ЗЕТ може би Март месец.Аз исках Януари.но Минев каза,че високата запрашеност зимните месеци действали зле на ембриона,който ще се размразява.За първи път чувам такова нещо  :balk_160:
Чувала съм за доста фактори, които влияят на имплантацията, но точно такъв не съм. Затова с интерес ще следя ако го питаш за обяснение. За съжаление зимните месеци повечето хора ползват твърдо гориво за отопление и наистина въздухът е запрашен, но и март месец няма да е по-чисто, дори и април се усещат саждите във въздуха. Доста безсмислено ми се струва, но  :) знае ли човек, може д-ра да даде добро обяснение.
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #745 -: Октомври 29, 2013, 12:07:38 pm »
но Минев каза,че високата запрашеност зимните месеци действали зле на ембриона,който ще се размразява.За първи път чувам такова нещо  :balk_160: .
osi_12, ембрионите на терасата на слънце ли ги размразяват?
Подобно нещо и аз за първи път чувам. Значи ЗЕТ през зимата не трябва да се прави. 
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #746 -: Октомври 29, 2013, 14:49:16 pm »
но Минев каза,че високата запрашеност зимните месеци действали зле на ембриона,който ще се размразява.За първи път чувам такова нещо  :balk_160: .
osi_12, ембрионите на терасата на слънце ли ги размразяват?
Подобно нещо и аз за първи път чувам. Значи ЗЕТ през зимата не трябва да се прави.
:balk_132: :balk_132: направо ще падна, що за обяснение :lol: :lol:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #747 -: Октомври 29, 2013, 16:07:55 pm »
но Минев каза,че високата запрашеност зимните месеци действали зле на ембриона,който ще се размразява.За първи път чувам такова нещо  :balk_160: .
osi_12, ембрионите на терасата на слънце ли ги размразяват?
Подобно нещо и аз за първи път чувам. Значи ЗЕТ през зимата не трябва да се прави.

Според мен,

потребителката, нещо не е разбрала, в клиниката се правят процедури, като няма точно определен сезон затова.

И не пречи да се обади и да попита доктора си отново ;)
Аз лично така бих направила!  :lol:


*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #748 -: Октомври 29, 2013, 16:39:20 pm »
Говореше за запрашеността в лабораторията,защото били с "ХЕПА"филтър и от опит съдели,че ембриона се размразявал по-успешно,когато е след зимните месеци.Честно да ви кажа и на мен ми прозвуча малко.....несериозно,но какво да кажа.Трябваше да удължа договора за съхранение(да доплатя),така,че и мен не ме устройва да е чак март м. но...А когато го попитах какъв е шанса за успех само с един замразен ембрион,каза-"100%".Нали се сещате,че това не може да е истина.Не исках да споря.Надявам се,че ще се доближа до тези100%. yahoo_33


Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #749 -: Октомври 29, 2013, 19:16:22 pm »
Аа, ето каква била работата.... Да доплатиш за съхранение...
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #750 -: Октомври 29, 2013, 19:19:05 pm »
Говореше за запрашеността в лабораторията,защото били с "ХЕПА"филтър и от опит съдели,че ембриона се размразявал по-успешно,когато е след зимните месеци.Честно да ви кажа и на мен ми прозвуча малко.....несериозно,но какво да кажа.Трябваше да удължа договора за съхранение(да доплатя),така,че и мен не ме устройва да е чак март м. но...А когато го попитах какъв е шанса за успех само с един замразен ембрион,каза-"100%".Нали се сещате,че това не може да е истина.Не исках да споря.Надявам се,че ще се доближа до тези100%. yahoo_33
аааааа, това означава, че си признамат, че работят в неприемливи условия  8O и според думите му в опасна среда. Мноооого несериозно обяснение, много. Сега ако споделиш и че ти е казал да ти следи овулацията до март  :wink: ще си затвърдя впечатлението, че този лекар прави пациентите си на луди и/или още по-лошо допълнително оскъпяване на процедурите  :?
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #751 -: Октомври 29, 2013, 19:56:17 pm »
Здравейте, момичета. Бих искала да се включа в дискусията, защото съм пациентка на доктор Минев. Мисля, че в случая сте малко несправедливи към доктора. По мое мнение се е опитал да бъде честен с Greisi и да даде по-голям шанс на едното ѝ останало ембрионче от този опит да се захване в по-топличко време и чист въздух. Според мен не става въпрос за изцеждане на пари за съхранение, а за коректно отношение към пациент, като му споделя важна информация. За оцеляването на ембриона, независимо дали пресен или след размразяване, от първостепенно значение е стерилността на средата. За всички ни е ясно, че околния въздух през зимата е преситен със сажди и щом клиниката е с парно на въглища, то може би доктора е прав за това, че филтрите не могат да елиминират напълно този проблем. За съжаление, аз съм изправена пред същите опасения за моя опит, който трябва да започнем към средата на ноември, живот и здраве. Надявам се на най-доброто. Ако бях на мястото на Greisi, дори бих изчакала до май месец, но за съжаление заповедта ми важи до февруари и на практика нямам никакъв избор. Въпреки това съм развълнувана и нетърпелива да започваме и дори малко , излъгах - много ме е страх, но съм готова да дерзая и, този път, надявам се, за последно. Успех на всички момичета в процедури и очакване.
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #752 -: Октомври 29, 2013, 20:09:13 pm »
Не.Не иска да следи овулацията до март,а и аз няма да отида по-рано от края на януари.А пък и нали трябва да съберем 1500 за трансфера,за изследванията,които ще са с изтекъл срок,за прегледите и за следенето на хормоните.А да оставим настрана факта,че в другите клиники замразения трансфер е около 450лв.А някой знае ли какво е лекарството,което се влива преди ЗЕТ и колко струва?


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #753 -: Октомври 29, 2013, 20:50:51 pm »
Аз не съм правила изследвания преди този си опит в Селена и съответно нищо не съм вливала. Обаче, аз бях пациентка на д-р Ставрев  :P


*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #754 -: Октомври 29, 2013, 21:10:09 pm »
Не.Не иска да следи овулацията до март,а и аз няма да отида по-рано от края на януари.А пък и нали трябва да съберем 1500 за трансфера,за изследванията,които ще са с изтекъл срок,за прегледите и за следенето на хормоните.А да оставим настрана факта,че в другите клиники замразения трансфер е около 450лв.А някой знае ли какво е лекарството,което се влива преди ЗЕТ и колко струва?
Предполагам, че ще трябва първо да направиш имунологични изследвания (и те са скъпи, зависи какво точно, но около 100-200 лв) после различните имунолози препоръчват вливания на имуновенин, киовиг или интралипид. Първите две са доста скъпи, третото е сравнително евтино. Аз вливах първите две вливките ми бяха 500 лв. за 5 гр киовиг или близо 700 за имуновенина, отделно 130 лв за изследвания всеки месец и така 5 пъти.
*

    teddy_music

  • **
  • 86
  • Благодаря Ви д-р Минев!
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #755 -: Октомври 29, 2013, 21:25:04 pm »
greisi, аз също съм пациентка на д-р Минев с установена бременност от инвитро.
Преди трансфера / а и най-вероятно след това/ прави вливки с интралипид. Струва 80лв.
Да, и аз нямах никакви проблеми с имунологията и се учудих на мнението му, но от всичките прегледи досега съм забелязала, че това го прави с цел да се презастрахова.
Незнам от колко време си му пациентка, но той си разбира от работата.
И аз бях със замразен трансфер, заради хиперстимулация.
Успех ти желая!

„Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници“
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #756 -: Октомври 29, 2013, 21:31:24 pm »

greisi

Изследванията и цените на вливките са различни в различните клиники, звънни и попитай най-добре на регистратура :lol:


*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #757 -: Октомври 29, 2013, 23:15:43 pm »
Благодаря ти teddy_music.Ако е само 80лв.-добре. :wink:
mira_mimi имунологичните и генетичните са ми наред и затова се чудя защо ще ми прави вливки,но той знае по-добре.
И двата опита ми бяха при него-миналата и тази година.За съжаление завършиха с отрицателни резултати.При първият опит нямах за замразяване,а вторият само едно ембрионче,замразено на 5 ден.Именно затова се надявам този път да е последен и успешен.Успех пожелавам и на всички вас ! :balk_602:


*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #758 -: Октомври 30, 2013, 11:38:04 am »
Да се коментира запрашеност ВЪТРЕ в клиника в 21ви век мисля е повече от несериозно. Частна, нова клиника, където се плаща (и то прескъпо), а не са на държавна издръжка .... такава клиника да не може да осигури стерилност на средата и да отлага процедура (ЗЕТ) пради такива причини, още повече да се коментира така , извинете ме момичета но нямам думи. По същата логика нима запрашеността няма да влияе и върху оплождането и развитието на ембрионите?
А това с шанса 100% ...... също, освен ако е нямал нещо друго в предвид въпросния д-рМинев.
Вливка "за всеки случай" за мен също е не приемливо обяснение, при положение, че изследванията са в норма. Все пак не се вливат витамини.
Каквото и да е - успех  greisi, шанса с едно хубаво ембрионче има и спред мен е добре да поискаш аргументирано обяснение за вливките и да решиш.  :balk_602:
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #759 -: Октомври 30, 2013, 12:43:59 pm »
Да се коментира запрашеност ВЪТРЕ в клиника в 21ви век мисля е повече от несериозно. Частна, нова клиника, където се плаща (и то прескъпо), а не са на държавна издръжка .... такава клиника да не може да осигури стерилност на средата и да отлага процедура (ЗЕТ) пради такива причини, още повече да се коментира така , извинете ме момичета но нямам думи. По същата логика нима запрашеността няма да влияе и върху оплождането и развитието на ембрионите?
А това с шанса 100% ...... също, освен ако е нямал нещо друго в предвид въпросния д-рМинев.
Вливка "за всеки случай" за мен също е не приемливо обяснение, при положение, че изследванията са в норма. Все пак не се вливат витамини.
Каквото и да е - успех  greisi, шанса с едно хубаво ембрионче има и спред мен е добре да поискаш аргументирано обяснение за вливките и да решиш.  :balk_602:
:balk_50: :balk_602: