0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #400 -: Ноември 20, 2013, 09:47:30 am »
Разширена спермограма с Крюгер е 55 лева.
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #401 -: Ноември 20, 2013, 09:55:24 am »
Разширена спермограма с Крюгер е 55 лева.
Благодаря!

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #402 -: Ноември 20, 2013, 17:08:48 pm »
Момичета, имам следния въпрос - на 15/01/2014г. имам запазен час за д-р Стаменов и искам да получа копие от досието си в клиниката, но не знам как да го поискам без да засегна доктора. Не знам дали ще сменя клиниката, доволна съм от всичко в тази на доктор Владимиров, но искам още едно мнение за нашия проблем. Имам едно стимулирано инвитро и два ЗЕТ, единия прекратен и не намерихме решение с Владимиров за моята тънка лигавица. Освен това имам още 6 замразени ембриони и не искам да ги губя, така че в даден момент пак ще се върна в клиникта.
Успех на всички в процедура, стискам силно палци за положителни резултати.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #403 -: Ноември 20, 2013, 19:06:39 pm »
Момичета, имам следния въпрос - на 15/01/2014г. имам запазен час за д-р Стаменов и искам да получа копие от досието си в клиниката, но не знам как да го поискам без да засегна доктора. Не знам дали ще сменя клиниката, доволна съм от всичко в тази на доктор Владимиров, но искам още едно мнение за нашия проблем. Имам едно стимулирано инвитро и два ЗЕТ, единия прекратен и не намерихме решение с Владимиров за моята тънка лигавица. Освен това имам още 6 замразени ембриони и не искам да ги губя, така че в даден момент пак ще се върна в клиникта.
Успех на всички в процедура, стискам силно палци за положителни резултати.

Миличка, всеки пациент има право на второ мнение и това не е израз на недоверие към лекаря. Кажи му го спокойно, той ще те разбере. Освен това второто мнение не означава смяна на клиниката, а просто ти дава допълнителна сигурност, че си на прав път.
А ембрионите не ги губиш, винаги можеш да ги преместиш на друго място (услугата се заплаща, разбира се), но те са си твои и на мъжа ти.

Успех!
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #404 -: Ноември 20, 2013, 19:25:00 pm »
Благодаря, не знаех че мога да преместя ембрионите   :oops:
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #405 -: Ноември 20, 2013, 19:29:50 pm »
 tsvety_t, дай си малко почивка на организма. Това ще е най-добрия лек за лигавицата. Вземи си ембриончетата, премести ги щом си решила / те ембриолозите от клиниките го синхронизират това помежду си/ и после си ги прибери у дома, при мама  :pacifier:


Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #406 -: Ноември 20, 2013, 21:07:22 pm »
И аз смятам, че няма да ти откажат копия от всичко изследвания, но едва ли ще ти дадат копие от документите по самата процедура/прегледи, протоколи за качеството и развитието на ембрионите и т.н./ За това как е протекла стимулацията и трансфера дават епикриза, но там процедурата не е описана в детайли, а е твърде синтезирано. Все пак пиши какво са ти отговорили - ще е от полза за доста момичета, търсещи второ мнение.
Успех!
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #407 -: Ноември 20, 2013, 21:34:51 pm »
Момичета, имам следния въпрос - на 15/01/2014г. имам запазен час за д-р Стаменов и искам да получа копие от досието си в клиниката, но не знам как да го поискам без да засегна доктора. Не знам дали ще сменя клиниката, доволна съм от всичко в тази на доктор Владимиров, но искам още едно мнение за нашия проблем. Имам едно стимулирано инвитро и два ЗЕТ, единия прекратен и не намерихме решение с Владимиров за моята тънка лигавица. Освен това имам още 6 замразени ембриони и не искам да ги губя, така че в даден момент пак ще се върна в клиникта.
Успех на всички в процедура, стискам силно палци за положителни резултати.

Миличка, всеки пациент има право на второ мнение и това не е израз на недоверие към лекаря. Кажи му го спокойно, той ще те разбере. Освен това второто мнение не означава смяна на клиниката, а просто ти дава допълнителна сигурност, че си на прав път.
А ембрионите не ги губиш, винаги можеш да ги преместиш на друго място (услугата се заплаща, разбира се), но те са си твои и на мъжа ти.

Успех!

напълно подкрепям думите на lemon.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #408 -: Ноември 21, 2013, 08:45:49 am »
като дългогодишна пациентка на доктор Владимиров мога да кажа, че той е много широко скроен човек и никога не би се засегнал ако му се сподели, че се търси друго мнение, напротив дори. Изготвя се детайлна епикриза, в която се описва как е протекла стимулацията по дни, отразяват се дози на лекарства, стойности на хормони и т.н., всичко което е напълно достатъчно на четящия специалист за да добие представа относно твоя случай. Съвсем друг е въпросът доколко доктор Стаменов ще  пожелае да се задълбочи в прочит на цялата информация /това от личен опит го казвам/.  tsvety_t успех каквото и да решиш :)
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #409 -: Ноември 21, 2013, 20:59:47 pm »
Благодаря момичета  :bighug:
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #410 -: Декември 17, 2013, 14:09:11 pm »
Здравейте момичета, от днес и аз съм пациентка на др Владимиров. Правим опити от само няколко месеца, но не искам да губя време и предпочитам да направя каквито изследвяния е необходимо. Като за начало ми назначи измерване на антрални фоликули, изследване за проходимост на тръбите, тест за хламидия и спермограма по Крюгер. Хормони съм изследвала всякакви вече. Докторът ми каза на 2-4 ден от МЦ да отида при др. Белчева за измерване на антрални фоликули и тогава да се разбера с нея кога ще изследваме проходимостта. Написа ми и да изследвам ПКК иСУЕ. Като излязох от кабинета питах на регистратурата трябва ли да си записвам час, а те ми казаха направо да отида, но рано сутринта, за да ми вземат кръв. И сега като се размислих, защо за антрални фоликули ще ми взимат кръв. По мои изчисления 2-4 ден е събота, когато съм наработа до обяд и ми се иска след обяд да отида. Според вас може ли за антрални фоликули да не е сутрин. По нататък за проходимостта е ясно, че трябва да отида по -рано. Много ви благодаря.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #411 -: Декември 17, 2013, 14:59:00 pm »
 Сутрин взимат кръв до към 10.30ч. и затова те искат по-раничко. Преброяването на антралните фоликули, обем на яйчниците, хормоните и разни други детайли дават оценка на яйчниковия резерв, но картината трябва да се гледа цялостно. Т.е. всички резултати-и от прегледа, и от хормоните, трябва да са от един ден, за да се интерпретират правилно.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #412 -: Декември 17, 2013, 15:11:04 pm »
Lioni1985 много благодаря за отговора. Аз всички хормони ги пусках миналия месец, вкл. Инхибин б и АМХ и др. Владимиров каза, че не е необходимо да ги пускам отново, само замерване на антрални фоликули. За кръв ми назначи хламидия, ПКК и СУЕ, но аз мисля, че те са за хидротубацията, която ще правя по натам, като ми свърши цикъла. Затова се очудих, защо на регистратурата ми казаха рано сутринта. Но явно в моя случай (с готови хормони) ще мога да отида след обяд. Аз все се надявам въобще да не ми дойде този месец :-) но все пак да си знам.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #413 -: Декември 17, 2013, 20:42:19 pm »
  Здравейте, момичета! Може ли който е правил ЕРА, да сподели колко пъти се ходи, какви хормони и всеки път ли се изследват и горе-долу, колко още струва, освен цената за самото изследване. И може ли да се наложи, изследването да се повтаря, според резултата.
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #414 -: Декември 18, 2013, 01:35:54 am »
Здравей, Бояна!
за ЕРА се ходи 2 пъти. Като ти дойде цикълът, звъниш на д-р Владимиров и според дължината на цикъла ти той ще ти каже след колко дни да отидеш. В деня на посещението ще имаш преглед и хормони (LH, FSH, Estradiol) общо за около 100 лв. След една седмица вече отиваш за самото изследване (докторът определя точно в кой ден ще отидеш). Цената на изследването е 980 лв. Резултатът е готов след около 2 седмици.
По повод на по-предно твое питане - мисля, че щом имаш хормони можеш да отидеш след обяд на преглед за антралните фоликули, а за кръв - сутринта на друг ден, в който не си на работа. Ранното викане е заради ПКК и условието да си гладна/жадна. За хормоните няма такаво изискване. 

Редактирам се: Да, може да се наложи повтаряне на изследването. Това става ясно когато ти излезе резултатът и в случай, че има изместен имплантационен прозорец. За да се установи кога точно е прозорецът се налага ново изследване.
« Последна редакция: Декември 18, 2013, 01:44:00 am от severina »
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #415 -: Декември 18, 2013, 16:31:11 pm »
   Благодаря, severina. Весели празници на всички!
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #416 -: Декември 24, 2013, 12:02:07 pm »
Весели празници на всички!
Бъдете живи и здрави и щастливи! Нека всичките ви дела бъдат увенчани с успех и носят удовлетворение и радост!

*
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #417 -: Декември 26, 2013, 14:57:56 pm »
Здравейте, не съм пациентка на доктор Владимиров, но се интересувам от акупунктурата, предлагана в клиниката. Кой я извършва, валидна ли е за външни пациенти и ако може да ми дадете телефони за контакт.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #418 -: Декември 26, 2013, 20:30:32 pm »
Здравейте, не съм пациентка на доктор Владимиров, но се интересувам от акупунктурата, предлагана в клиниката. Кой я извършва, валидна ли е за външни пациенти и ако може да ми дадете телефони за контакт.

този лекар е специалиста им по акупунктура:
http://www.ivf.bg/dom/index.php/mladenov

може да се записваш само за сеанси по акупунктура, без да си пациент на инвитро клиниката.

ето телефоните на клиниката, но вероятно чак след Нова година ще записват часове:
http://www.ivf.bg/dom/index.php/kontakti
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пациенти на СБАЛАРГМ "София" (д-р Владимиров) - тема 6
« Отговор #419 -: Януари 14, 2014, 17:53:46 pm »
Здравейте,
днес ми беше първия преглед при д-р Владимиров и вече мога да се запиша и аз в тази темичка :)

Носих си изследвания на хормоните от вчера (4-ти ден) и ми каза да пусна допълнително антимюлеров и инхибин, които ще направя утре сутрин, защото днес не успях. Отбелязал ми е също ПКК, Суе и Хламидия заради предстоящата ми хидротубация в петък, но забравих да попитам дали трябва в деня на процедурата да ги направя или по-рано заедно с хормоните.

Като си записвах час на регистратурата не ми обясниха нищо (или съм била толкова притеснена, че не съм разбрала), само разбрах, че в 12 ч. ми е процедурата. Не ми споменаха да ходя по-рано за изследванията. А и сега се чудя, че не сме говорили за упойка и не знам дали да ходя гладна и жадна...

С целия този дълъг пост нямах намерение да се оплаквам от клиниката, направиха ми добро впечатление, но понеже бях притеснена и не си зададох въпросите там се надявам тук някой да ми помогне кои изследвания да пускам утре сутрин, а по-късно през деня ще се обадя да питам за упойката.
Желанието ми за Коледа е: Нито едно семейство да не остава без дете и нито едно дете да не е без семейство.