0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нашия първи зъб изби на 5 месеца рано-късно това е положението.От 3 месечна си пъхаше всичко в устата, ноимайте в предвид, че си има такъв период в развитието в който и двата юмрука са в устата и няма нищо общо със зъбите. Ние слюнки не сме имали, за разлика от много други деца.Но реве, по-точно пищи от болка като тръгне зъба.
Аз съм изстудявала тия чесалки дето са с течност, имаше период дето само такива искаше.Сега ръпа всичко каквото добара и оставя следи :)

За шезлонга, на Мони и беше най-интересен около 3-4 и 5ти месец след това спрях да я слагам, едно че бързо и доскучаваше, второ че се научи да се обръща.

*
lili2011, има деца, на които им излизат зъбките на вашата възраст като племенницата ми. На баткото при нас му излезна първо зъбче на 6м. без два дни, а момата все още няма. Но както е писала и magi_st, има периоди, в които бебетата си смучат юмруците, но това не означава че идват зибите. И наистина има деца с по-силно слюноотделяне, на една приятелка и двете и деца бяха почти до годината с лигавници че иначе целите им гърдички се мокреха.
Ние все още използваме шезлонга. Обичам да и правя разнообразие - на пода по гръб (в повечето случаи след 1 мин. сме вече по корем  :lol:), в шезлонга, на дивана, на леглото на батко, че иначе не се изтрайва след 10-15 мин. вече ни е скучно. И шезлонга го използвам в момента като столче за хранене.


*
Здравейте на всички :)
Имам едно питане... след като се уточнихме, че всички тук не обичаме навличането :lol: я кажете сега как се обличате в момента при излизане навън. За отгоре на Мати се оправям - боди, жилетка/блузка и якенце и дори понякога му е топло така, но за отдолу съм леко раздвоена: Според вас достатъчно ли е да е само по панталонче (някакво по-плътно де) :ask: Днес му бях сложила едно гащеризонче дето отгоре е леко промазано а отдолу е с трико подплатено и му бях обула едни "футболни" чорапи (демек стигат му над коляното, че ако се набере крачола да не се оголва) и ми се стори удачно, ама някак отгоре с три ката а отдолу с 1 се чудя добре е ли е... аз не съм мерило, защото аз и на ски и в планината ходя по къси чорапи под грейката, а знам че повечето деца с чораогащници и прочие под панталона...
*
перфектно е, даже трите ката са му много нагоре :)
предполагам, че и е завит с нещо поне до кръста, а ако е в слинг или кенгуру и ти го топлиш допълнително.
Времето в София днес е топло, макар и мрачно. Моите деца зимата надолу съм ги обличала точно така с 3/4 чорапи и гащеризонче/панталонче по плътничко, но говоря за 0 градуса, не за 15, както е днес, например. И досега чорапогащник под панталон не съм им слагала, само с рокли и поли се обуват. :)
*
За зъбите каквото дойде - такова. Иначе ръцете ни са отдавна в устата, всичко което докопаме - също.

Mousyt, тия дни бях чела че на запад се препоръчва децата да се обличат с една дрешка по-малко от родителя, а в България с една дрешка повече. Много се развеселих. Четох го тук: http://maichinstvo.deteto.info/Default.aspx?page=12

Иначе ние сме с боди с дълъг ръкав, чорапи до под коляното, върху тях терлички и отгоре (памучен?) гащеризон. Шапка. Нося маймунчето в слинг, затова и слагам терличките - ходилата и са през цялото време отвън. Когато ми се стори студено така облечена я мятам в един пухен космонавт, мисля че и той е памучен.

Момичета, сложихме днес тъпата четиривалентна и много ме е страх :(
*
Аз и слагам боди с къс ръкав, блузка и яке.Ако якето е тънко си нося грейка.Панталони слагам нормални, като тя има зимен чувал и ако е с по-тънки мога да го сложа отгоре, че одеалото го изритва.До сега ватирано съм слагала веднъж май и то защото духаше.Чорапогащи аз мразя под дрехи и не знам на нея дали бих и сложила, по-скоро не.

Лили, наблюдавай си я просто и имай Панадол под ръка.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
И двамата съм ги обличала както Маги процедира с Моника!
А чорапогащник е имала и има само Калина и то за рокля или пола!
Ползвала съм като бебета и до сега също за студовете 3/4 памучни чорапи до колената!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
И ние да се отчетем за катовете дрехи.  :lol:
Вкъщи е с тънко анцугово долнище, боди с дълъг ръкав и памучни чорапки. Както си е така облечен го напъхах в космонавта за разходката и излезнахме навън.
Одеало не му слагам, но към количката има чувалче.
Мисля, че му беше топло.
Уж е 9 градуса тук, но аз си сложих и ръкавици.  :lol:
Със сигурност Дани е винаги по-топъл от мен.
*
Благодаря на всички ви, значи и аз така разсъждавам... По някой път прекалявам, ама той веднага прегрява и си личи :D
Иначе панталончето е подплатено, ама тънко - не е някое ватирано и върху чорапките естествено има буйки, но на него дори когато му е жега краката му изстиват... Това е облеклото само за бебе - без завивки, одеала , слинг и прочие... А и столът си стои в колата и сутрин като сляза е бая премръзнал :lol: Нямаме зимен чувал, само покривало дето пази от студ и вятър когато кошът е на количката... Иначе до онзи ден като излизахме му слагах върху бодито една по-дебела жилетка и само това. нося си в количката една тънка плетена пеленка и ако ми се стори, че изстива му завививам крачетата, но той само спи нали - не става, не шава, т.ч. ми се струва че е от значение ;) А тези дни си мисля повече за обличането, защото сутрин излизаме рано (7:30-8:00ч) и си е хадничко...на обяд е друго ;)

lili2011 и аз това го чух някъде и се стремя към него :) Като цяло съм привърженик да каляваме децата, не да ги навличаме да не могат да мърдат. Докато беше в неонатологията обаче ги държаха сигурно на 36 градуса, защото аз плуввах в пот като вляза по къс ръкав и му смъквам температурата постепенно да си го приуча на моята такава както каза неонатоложката  :lol:

Иначе чорапогащник аз и на себе си трудно обувам, камо ли на него :lol: Ама да сверя часовника де ;)
А за зимата съм се запасила с ето това: http://media.vertbaudet.com/images/3/86/AZ/3X_00100_0009.jpg и мисля, че ще му е идеално - какво по-добро облекло от мама да те топли  :lol:
*
лелеее че е готино това :D
с якето е, така ли?

*
Да. Якето може да се носи само и е много готино, а джобът се закопчава допълнително на циповете и е много голям - според мен ще се носи и другата зима :lol: А отдолу има да се пристегне, за да му е топло на крачетата и да не виси за по-дребни бебета като нас :) А якето е уникално меко и топло :) Ето тук има повече снимки (аз си го купих, защото ми изпадна на супер оферта, не съм го търсила специално, т.ч. се абстрахирайте от цената ;) ): http://www.vertbaudet.com/En/3-in-1-maternity-parka-brown-light-solid.htm?ProductId=001000009&FiltreCouleur=6509&t=1
Mousyt, свиркай като ти попадне такава супер оферта.  :P
Знаеш ли откога търся нещо подобно на сносна цена....
Знам, че само и разширители се продават отделно, т.е. да ги сложиш към твоето си яке.
*
Здравейте и от нас !
По темата за зъбките нашия първи зъб излезе съвсем скоро 9м.и 7 дни ,но от много  отдавна лигави сигурно още от 3-4 месец така ,че това ми отпада като предизвестие за първи зъб,както преди така и сега всичко се слага в уста сега е малко по яростно  :).
За обличането вече казах ,че сме планински район и си е по студено за това обличам боди с дълаг ръкав,тънка блузка и по плътно клинче,панталон или дънки,за от горе ако много,много студено яке ако ли не малко по-тъничко якенце имам , шапчица и това е.И да искам по-малко няма как, като я гледам все са и студени ръцете , бузките и нослето.

Mousyt страхотно покупка . :wink:

lili2011 дано да й няма нищо.
« Последна редакция: Ноември 18, 2014, 16:05:16 pm от amanda »

Якето е трепач.Жалко,че няма с два джоба - за близнаци :)
И аз съм враг на чорапогащниците
*
Якето е трепач.Жалко,че няма с два джоба - за близнаци :)
И аз съм враг на чорапогащниците

Като видях, че си коментирала и на мен това ми мина първо през акъла :D
А ти носиш ли ги на слинг двамата едновременно?
*
Лили и на Мария сложиха днес същата ваксина  :x
За менингит не се знае кога. Ние сме назад с ваксинацията, но педиатъра се съобразява, че се роди преждевременно.
На 25 ноември пак ще и слагат ваксина, каква незнам.
Май само аз слагам боди без ръкав, отгоре блузка памучна тънка и памучно клинче тънко, евентуално жилетка, но тя е на дупчици. Чорапки къси и терлички. В стаята е максимум 23 градуса. Вечер спи на 20градуса с две пеленки от моето детството, но не са дебели.


« Последна редакция: Ноември 18, 2014, 19:20:45 pm от stoeka71 »
На мен нощното обличане / завиване ми е най-трудната работа.
Вкъщи е много горещо. Без да работи парното и с открехнат прозорец снощи беше 23 градуса например. Все имам чувство, че му е топло на Дани и затова се буди по 100 пъти вечер. Обличам го или с къси ръкави и къси крачоли или с дълги. В първия случай имам чувство, че му е студено, а във втория горещо. Иначе го покривам с най-тънкото възможно олекотено.
*
Mousyt, съвсем правилно сваляте температурата постепенно. И завижд, завижд за якето.

Стоека, днес педиатърката ни каза че има петвалентни но няма да ни сложи защото те били за децата които вече са стартирали с петвалентните. А ние шествалентна не можем да сложим, защото вече бихме втората хепатитна. Примирих се и сложихме четиривалентна и Синфлорикс.
Якето е трепач.Жалко,че няма с два джоба - за близнаци :)
И аз съм враг на чорапогащниците

Като видях, че си коментирала и на мен това ми мина първо през акъла :D
А ти носиш ли ги на слинг двамата едновременно?
Не ми е минало през ума за двамата едновременно.Нямам слинг,нито раница и ви завиждам,че можете да излизате така навън.А в къщи гледаме много,много да не се носим,имам в предвид продължително и докато върша нещо.Иначе се гушкаме често,но за удоволствие и за по кратко времеПо време на коликите разбирасе се държахме на ръце,но имахме и баба на разположение.Сега като натежават си мисля дали да не си взема едно чудо като седалка,която се връзва с  колан на кръста.Извинете за идиотско обяснение,но когато не ми се спи ще дам линк да го видите.
Сега като натежават си мисля дали да не си взема едно чудо като седалка,която се връзва с  колан на кръста.Извинете за идиотско обяснение,но когато не ми се спи ще дам линк да го видите.
Знам го това чудо  :lol: Добре е да има и мрежичка за гърба.