0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #140 -: Декември 13, 2014, 16:01:33 pm »
Благодаря момичета  :),мина добре да, само дето много сериозна и не даде една усмивчица ама нищо и така си е хубаво :wink:

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #141 -: Декември 13, 2014, 16:16:26 pm »
amanda, и Матей все е сериозен, чак намусен или пък спящ. Изобщо не мога да му направя читави снимки... надявам се някой от следващите дни да е по-спокоен и заспал и обмислям коледната фотосесия (само дето аз ще си я правя сама ;) )
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #142 -: Декември 13, 2014, 16:51:02 pm »
И ние сигурно сами ье снимаме нашите джуджета.Само леля им да донесе,костюмите.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #143 -: Декември 13, 2014, 23:03:03 pm »
Момичета, липсвате ми:)
Толкова неща искам да ви споделя , че чак не си събирам мислите :lol:
Благодаря ви за куража и вярата в мен :D
Малко се бях ошашкала и объркана най- вече с приготвянето на АМ .
Педиатър си избрах и ходих баш в лудницата и болните там , но не дойде , ще идва когато изпишат и Боби :?записа ми само час за консултация за 18 декември.
Затова и притесненията ми са много , и луднах доста, но си струва:)
За АМ - нали като се сложи 90 мл вода и се добави 3 мезурки и се надига и става 100 мл и аз съм смятала от тия сто мл 8O. Незнам дали обясних добре, абе по- малко съм давала АМ ( 60 вместо 70)
Тя беше след хранене неспокойна не спеше и усещах , че нещо греша. Наистина трябва да следваме интуицията си и то много. За пореден път се убеждавам . Иначе и колики май си имаме днес на ръце и по един път изхождане , газове напъване и се ядосва мята ръце все едно ме бие. Сега давам по 70 и след хранене спи вече за сега:)
Та така уж много чета , но изчисляването на АМ ми е убягнало:)
Mousyt , във Варна сме:) . Не ме питайте за емоциите с пътуването:) луууууда работа беше  :lol: :? 8O
Но Ивончето слушаше , майка й не слушаше :lol:

Прегръщам ви :) страхотни сте:)
С Кеф ви чета:)
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #144 -: Декември 14, 2014, 00:25:04 am »
Михче на всяка кутия с АМ си има обяснения как се приготвя :) какви капки и даваш за коликите? Аз каквото и да му дам май все тая има си колики и това си е.... :lol:
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #145 -: Декември 14, 2014, 12:03:38 pm »
Mih, и аз се забатачих с това АМ - на кутията пише слагаш еди колко си мл вода и съответно колко лъжички АМ. А аз обаче слагам/слагах първо млякото, после доливам/доливах с вода и така гледах графата на шишето. Вчера обаче първо налях водата и като сложих млякото вместо 120мл, станаха 140мл  8O, които нашият си изпи без проблем /после обаче плака - от колики или от преяждане/. И сега продължавам да се чудя водата ли първо да слагам, или млякото, защото пък ми се струват 20 мл много...
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #146 -: Декември 14, 2014, 12:44:25 pm »
Първо винаги се слага водата и след това АМ. Иначе се дава по-малко количество течност с повече сухо вещество, което не е полезно за бебетата.А прияли бебета няма  :), всяко си пие/яде докато му е вкусно. Само не е добре да се дава на бебетата да пият/сучат на по-кратък интервал от 2 ч., защото по този начин се засилват коликите. На нас при колики ни помагаха едни свещички с анансон, но не съм чувала в България да се ползват и топла торбичка с черешови костилки на коремчето. Но нашите колики траеха при баткото около 3 седмици и при малката около седмица.


*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #147 -: Декември 14, 2014, 14:41:41 pm »
И аз се включвам в темата.
Не съм си мислела, че за толко кратък период (3 години) ще забравя бебешките неволи  :lol:
И при моя малчо тръгнаха коликите, но спомена от баткото е, че никакви капки не му помагаха, а влошаваха положението. За сега бебо се справя без нищо, но и аз сериозно се замислям за черешовите костилки, защото като си сложа ръката на коремчето му и го позатопля, се успокоява.

Забравила съм кога бебчовците започват да будуват повече и ще съм доволна, ако споделите.
Моя за сега се храни на 4 часа и спи, но като че ли започва да си гледка по-дълго време след като го накърмя и не заспива веднага.


Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #148 -: Декември 14, 2014, 15:07:22 pm »
Amanda, страхотна джуджанка си имате  :P
Mih-че, страхотно е, че вече се гушкате с Ивончето, дано скоро и с Борис  :P
Mgstra, всичко ще си припомниш бързо, бързо. То детенцето ще те води. И аз да ти кажа вече не помня какво се случваше първите месеци  :lol:

При нас продължава сагата с буденето нощем  :( Има цели часове, в които не мога да го сложа на леглото, веднага се разплаква, а в ръцете ми изглежда блажено заспал. Снощи така бяхме от 1 до 4.30 ч. (преди това пак се будеше, но като го люшкам си заспива). Накрая се предаде да го сложа на леглото, като гърбът му беше плътно залепен до мен. После пак се буди и приспивахме, а накрая от 6 до 7.30 ч. спа в ръцете на мъжа ми.
Проблем е обаче, че мъжът ми заминава днес за 1 седмица и оставам сама.
Трябва да си наема нощна детегледачка  :lol:

Днес бяхме на детско коледно парти от моята фирма. Много му беше интересно да разглежда - много народ и шум. Разбира се получи подарък и се снима с Дядо Коледа.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #149 -: Декември 14, 2014, 15:20:21 pm »
47 Smiles, знам, че ще си припомня всичко, но друго е и някой, минал по-скоро по тоя път, да сподели  :)

А виж, това със засипването в ръцете и като го сложех в креватчето му, все едно, че го слагах върху таралеж и веднага започваше да врещи, си го спомням мноооооого добре. И се надявам с второто да не ми се налага да си го припомням, че тия спомени все още са ми доста свежи  :lol:

Не искам да те стресирам, ама при големия тоя период започна към 3-тия месец и поприключи към 1.5 г. Пожелавам ти при теб да не се окаже с такава продължителност.


Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #150 -: Декември 14, 2014, 15:25:05 pm »
Ох, дано не си права  :lol:
Как да му обясня на Дани, че майка му мноооого обича да спи нощем, а денем въобще не може и не е спала нито един час откак се е родил :lol:
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #151 -: Декември 14, 2014, 15:33:22 pm »
Mgstra,Алек започна към края на първия месец да бодърства и за мой ужас от 20 до 01 часа как издържа не знам :lol: баща му към 23.30/24 предава фронта и заспива :lol: а той не снощи даже се хванах,че задрямвам докато го люлея ще взема да го изпусна някой път недай боже :lol:
Смайли и аз като теб обичам нощем да спя и не съм спала откакто се е родил..дано скоро ни отминат тези периоди..
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #152 -: Декември 14, 2014, 15:38:55 pm »
Добте дошла mgstra.  До третия месец Нора спеше и ядеше общо взето. В четвъртия малко повече будуваше. В петия месец вече имаше по две дрямки през деня, дрямките бяха по час и половина. От 9тия месец спи по веднъж на ден за два часа плътно. А от втория сама си спря нощното хранене с непробуден сън от към 21,30 до към 8,30. Отначало започна да пропуска храненето в 3 през , после това в 24 часа и накрая това в 6,30. Колики не е имала, само такива ....  неиндентифицирани ревове, които се брят на пръстите на едната мо ръка за всичкото време (обичайно за колики)
"Честито" ни първи вирус, хванах го аз, макар и с маска "успях" все пак да й го предам. Разбрах какво е нощно неспане. Да видим тази вечер как ще е . Сополи и температура. Панадол, вит Ц. през устата, стеримар и след него лайка в носа това за сега.. Снощи 38.4 градуса, днес 37 - ще видим на къде ще поеме довечера, очаквам пак температура, но от утре викам да се оправя вече.
Аманда,  така де, я по на тежки дами да се правим, няма за щяло и нещяло хилежи  :D . Сладурана малката.
Смайли стискам палци по-скоро да се отървете от това неспане.
Мих, загрявай сега с Ивона. Ще се справиш и с двамата бъди сигурна в това, не го мисли предврително.
« Последна редакция: Декември 14, 2014, 16:07:25 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #153 -: Декември 14, 2014, 16:29:05 pm »
Явно ще се водя по детето, както беше и с първото, но определено предпочитам второто да е подобие на Нора на avallon  :wink:

Алекс, искрено се надявам да не будува като твоя малчо, защото аз вечер много рано заспивам и да стоя до толко късно, ще бъде кошмар за мен.

Avallon, завиждам ти благородно за спокойното детенце. Пожелавам ви бързо оздравяване и на двете.


*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #154 -: Декември 14, 2014, 20:02:06 pm »
Благодаря mgstra. В същност в основата на цялата работа подозирам зъби. Имаме си само две зъбчета, изляоха в осмия месец и от тогава нищо. Съмнява ме, че скоро на веднъж или в много кратък интервал от време ще пробиват повече. В момента  сополите драстично намаляха, температура няма, гаранция ще я вдигне по късно (чак такава щастливка не вярвам съм), важното е да е по-ниска от снощната. Не ми се ходи и се надявам да не стигаме до педиатърката извънредно, представям си какво ще е там (понеделнишки) , най-много да прихванем някой друг "модел" вирус.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #155 -: Декември 14, 2014, 20:37:44 pm »
Ехееее....днес цял ден съм в приключение, а вие колко сте изписали 8O
На мен стартирайки деня ми се запуши едната гърда и нито помпа, нито бебе, нито аз помагахме, докато следобяда вече не приличаше на волейболна топка но и капка не пускаше 8O и вече бях изпаднала в тих ужас, когато се сетих да прелистя блогът на Хедра и сега вече дишам спокойно и олекнало ;) Оказа се, че ми се е образувала тапа на канала на самото зърно и като я отчоплих и тръгна, а аз мислех че е канал и компреси, мачкане,.... айде оплаках ви се, сега по същество :lol:

mih, кураж :D Пак да ти кажа, че звучиш уверено и спокойно, още повече в ситуацията, така че смело и тренирай с бебка за Боби, че той ще е по-капризен (не че нещо, ама е мъж  :P). Някакви изгледи да си го приберете?
Иначе момичетата са ти казали за АМ-слагаш водата и после млякото, иначе ще стане гъсто и няма да се разтвори добре. Стават 10-ина мл повече, но не го мисли - хем да не ти е празно шишето докрай, хем и тя да има толеранс ако е дошъл момента да си увеличава дажбата да ти покаже :)

mgstra, Мати е на 4 месеца, коригирани 2. Ами все още малко будува... Ето сега като е мрачно времето сякаш и на него му влияе има дни наред в които само яде и спи и пак същото. Та май си е до бебе :)

47 Smiles, не ти завиждам, още повече че и а съм като теб и през деня не мога да спя :? Матей от около седмица има един такъв период по 1-2часа но е сутрин след ядене например 10-12 часа или вечер 20-22ч. През деня го слагам в кенгурото, че да ми освободи ръцете и си действаме. Или дори и в момента сме така - аз съм се облегнала назад на стола и цъкам а той си спи на гърдите ми, а кенгурото го придържа само към мен ;) Иначе вечер обикновено е на татко му корема в тази роля  :lol:

Алекс 77, и нашият тати предава фронта рано и лесно и на сутринта даже ме пита как сме били цяла нощ, а му се разхождаме по главата  8O

avallon, бързо оправяне! И ние засега сме точно както го описваш - колики не, само неидентифицирани проплаквания ;) За сметка на това или повръща или се напъва и уригва, но ще мине ;)

При нас друго интересно няма, освен че поради запушването днес сме на шише и установих, че младежа е започнал да яде повече отколкото предполагах 8O Миналата седмица последно като го каних с 100мл и едвам ги изяде, а днес за отрицателно време цокна 120 и търсеше още 8O А и огланяваше по-начесто, отколкото като суче... Добре, че се отпуших и след малко ще се кърмим отново :)
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #156 -: Декември 15, 2014, 09:25:55 am »
Добро утро момичета. Будуването като всяко друго нещо зависи от самото бебе -някои будуват повече, други по-малко, трети като моят син могат въобще да не спят. Неделята ми е най-уморителният ден от цялата седмица, а се предполага, че ми е почивен. Цялата съботна нощ изкара буден, заспа в 6 сутринта и стана в 8. И не е имало някакви неразположения, просто не му спеше и реши, че няма да спи. След това не спа през целия ден, едвам в 5 следобед заспа за 1 час. Честно, не мога да проумея как издържа толкова много време да не спи и е пълен с енергия, за разлика от мен. От съвсем малък си го имаше този навик -събужда се нощем да си поиграе по 2-3 часа. Абе като цяло винаги е будувал много повече от очакваното. Жив и здрав да е, като го види човек усмихнат до ущите в 3 през нощта, напълно обезоражава всеки.
<br />[link=http:
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #157 -: Декември 15, 2014, 11:48:20 am »
Мами, моята маймуна се разплаква, ако ме няма до нея като се събуди. Какво да правя? Знам, че ако не ме вижда все едно не съществувам, но понякога се опитвам да свърша нещо или просто да се изкъпя докато спи. Много ми е криво, че я разплаквам така. Вие как процедирате?
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #158 -: Декември 15, 2014, 13:32:31 pm »
Лили, а ти не отиваш ли веднага при нея?
Аз се къпех на отворена врата на банята и като чуя, че се разплакал/събудил, веднага изскачам.
Сега вече спи по-дълго и влизам да се къпя веднага като заспи и не съм имала проблеми.
Иначе и Дани се буди по-често с плач отколкото без нищо. Но това е не, защото ме няма, а защото го е заболяло нещо.

Авалон, прекрасно дете тази Нора, пу пу. Дано повечето са такива спокойни деца. Надявам се, че вече е по-добре.

Mousyt, сигурно е било страшно това със запушването. Аз като се сетя как само ме боля като ми слизаше кърмата, а хем имах малко.

Мешко и на теб не ти е лесно с това будуване нощем.

Дани днес се отряза за втори път. Първият път спа два часа. Сега ще видим. И той не си доспива с това непрекъснато будене.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #159 -: Декември 15, 2014, 14:17:31 pm »
И Матей се буди основно с плач. Дори не си отваря очите а започва да плаче с една такава нещастна физиономия... Единствено нощно време се събужда кротко и го чувам чак като прискърца за ядене :lol: (и слава богу, че ако писне така посред нощ ще падна от леглото сигурно :lol:). Иначе и той така напоследък не само като се събуди, а въобще като е буден и иска да ме вижда и нищо не мога да свърша :? Напоследък дори с баща си трудно се утешават, а нали трябва да ми оставят време да работя та е сложно :? Нямам акъл за това за жалост :(