0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #380 -: Февруари 28, 2016, 10:53:34 am »
Е, ти пък. какви симптоми търсиш на 5-ти ден. Знам колко е трудно чакането. Аз също не помня да съм имала някакви ранни симптоми, освен вечерта на 8-мия ден, когато почувствах някакво пристъргване ниско долу като преди цикъл и за пръв път се притесних и изплаших. На сутринта направих тест - уринарен. Отначало нищо. Заведох дъщеря ми на училище, пих кафе и след час-два като се прибрах и погледнах теста се чудях да вярвам или да не вярвам :) не мога да ви опиша какво вълнение-беше се появила блеееееда 2-ра  черта. На следващия ден пак направих. Беше още по-бледа. Междувременно не казвах на никой. И на 11-тия ден подготвена с 3 вида уринарни тестове, вече и на 3-те си личеше ясно  :lol:
На всички, които очакват пожелавам това щастие  :bighug: :bighug: :bighug:
<br />
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #381 -: Февруари 28, 2016, 15:05:54 pm »
Успех на чакащите момичета, знам че е ужасно трудно и постоянно се вглеждаме в симптомите. Понякога става, когато най-малко се надяваме.

Jonni, северно сияние, Стискам ви палци!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #382 -: Февруари 28, 2016, 16:02:39 pm »
loriane благодаря.Аз днес имах про
кървявяне като цикъл говорих с доктора каза да продължа с лекарсвата и ако се увеличи да му се обадя имам и болки като при цикъл така че не знам дали има на какво да се надявам и вчера имах малко за това пуснах кръвен 0,1 резултат


Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #383 -: Февруари 28, 2016, 17:00:56 pm »
Северно сияние, не знам какво означава това прокървяване, но според мен не бързай да отписваш опита. Направи си кръвен на определената дата и тогава ще се разбере със сигурност. Днес 6-ти ден ли ти е след трансфер?
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #384 -: Февруари 28, 2016, 17:20:25 pm »
Да 6ти ден ми е ще чакам до сряда така ми каза и доктора само ме е страх да не ми дойде до тогава
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #385 -: Февруари 28, 2016, 19:05:57 pm »
Успех Северно сияние.
Дано всичко да е наред  :sleepingbabyboy: :sleepingbabyboy:
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #386 -: Март 01, 2016, 10:33:11 am »
Честита баба Марта, мили момичета!

Нека щъркелът ни донесе мечтаното щастие и да озари дома на всяка от нас с много щастие!
Скорошни радостни вести желая на всички ни!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #387 -: Март 01, 2016, 12:35:02 pm »
Много сте изписали, момичета!

Желая ви успех и ви стискам палци!

Позволявам си цитирам (по памет) изказване на Jbrul от преди няколко странички, че много ми хареса:

Който не се е отказал, все е гушнал бебе <3

Симптоми имах с първите две бременности (придърпване, запек, болезнени гърди --> още преди теста), но този път нищо не ми подсказа добрата вест. Болки в гърдите все още 0, болки като при МЦ имах по време на двуседмичното кървене, което получих 10-12гс, гаденето почна в 12 гс... Така че липса на симптоми нищо не значи...

Лили, ти направи ли изследванията за тромбофилия? Според мен е много важно и може да даде много отговори. Примерно една от мутациите на mthfr генът е отговорна за качеството и количеството на яйцеклетките. Също влияе и може да се изследва нивото на хомоцистеин в кръвта. Ако е повишено се спазва определен режим, за да се нормализира нивото и да се подобрят процесите в организма (включително и репродуктивните).

За здравословния начин на живот съм съгласна, но различните "причини" изискват различен начин здравословност. Примерно при висок хомоцистеин здравословност та е различна от тази при целиакия ... Трябва да се знае какво третираме със здравословност та, която спазваме, защото общ знаменател няма.

Хубав и усмихнат ден на всички <3
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #388 -: Март 02, 2016, 11:23:28 am »
Здравейте аз днес приключих с ЧХГ 0,1
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #389 -: Март 02, 2016, 11:27:22 am »
Ееееех, Нинчеее....
Съжалявам, мила!
 :bighug:

Горе главата, няма да се предаваме!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #390 -: Март 02, 2016, 13:14:28 pm »
И аз се опитвам да не се предавам но е много трудно да се боря с този мой неизяснен стерилитет чувствам се като в лабиринт и не мога да намеря изхода
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #391 -: Март 02, 2016, 16:10:27 pm »
Северно сияние :bighug: много мъчно ми стана :( Аз бях сигурна за теб. С 3 ембриона добро качество.  :(

Makiyaki както винаги ценни съвети. За тромбофилия дават хепарин. Има ли какво друго да се направи  :? Аз преди пиех Пикногенол, но не за инвитро, а като профилактика против разширени вени.
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #392 -: Март 02, 2016, 16:54:55 pm »
Giaany благодаря  :bighug: и аз бях почти сигурна че ще стане но за съжаление не се получи
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #393 -: Март 02, 2016, 18:13:54 pm »
Нинче,

Знам, че ти е тежко, но не губи надежда!

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #394 -: Март 02, 2016, 23:22:38 pm »
Северно сияние, много съжалявам  :bighug: :bighug: :bighug:
Много е гадно като уж няма причина , а пък не става. Ще успеете!!!

По отношение на  тромбофилия, аз бия фраксипарин от деня на пункцията (или следващия май беше)
<br />
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #395 -: Март 03, 2016, 00:32:52 am »
Северно сияние, много ми е мъчно и съжалявам за резултата  :( Не е лесно, знам, не е лесно понякога и да се продължи напред...Мисля, че ще е добре да поговориш с лекаря си, да обсъдите каквото може, да чуеш неговото мнение. На мен това ми се отрази много добре, важно е той какво мисли за неуспеха....Прегръщам те и ти желая кураж и най-вече скорошен успех !
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #396 -: Март 04, 2016, 14:04:13 pm »
Аз май ще пропусна и този цикъл. Не мога да преценя кога е започнал цикъла, т.к. имах зацапване до следващ цикъл, който е доста оскъден.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #397 -: Март 15, 2016, 17:49:48 pm »
Аз да се отчета какво стана при мен. След неуспешното инвитро имах доста тежък цикъл, който не спря, а продължи с кафяво зацапване. Направих ЧХГ да не е извънматочна. Не беше. Док каза, че ще спре, че е хормонално.
На следващия цикъл, който така и не разбрах кога започна, пак си продължи кафявото. Хормони на 3ти ден: ФСХ 4,60 8O (по принцип ми е 8-17); ЛХ 2,88; Е2 173pg/ml  8O
Отидох на преглед (3 дни след резултатите) със страх за полип, киста и др. гадости, но нямаше нищо. Само един фоликул 17мм и много тънка лигавица. Док каза, че не иска да ми даде прогестерон, защото ще трябва да го вземам 20 дни. Също каза че се дължи на Пролутона, който ми даваха след трансфера в големи дози. Бил с остатъчно действие и че щяло да мине само.
Сега си чакам да мине, но течението не спира :( :?
« Последна редакция: Март 15, 2016, 18:11:50 pm от Giaany »
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #398 -: Март 18, 2016, 11:25:24 am »
Здравейте, момичета!
Дойде и моя ред да се запиша в тази тема. Накратко нашата история:
Вече имаме едно детенце на 6 годинки. С ясно изразен мъжки фактор сме. Забременях спонтанно точно  месеца преди започването на процедура ИКСИ. И нашето малко чудо се случи :)!! Безкрайно благодарна съм на Господ, за този подарък!!!
Повече от 4 годинии се опитваме да имаме и второ детенце. Живеем в Испания. За пореден път ни включиха в програмата зе репродуктивни процедури по тукашното здравно осигуряване. Никога не загубихме надежа, че нещата може пак да се случат спонтанно. Април 2014 година пак стана чудото, направих спонтанен аборт 7 г.с.
Този месец започнах с противозачатъчните. От 11-ти март взимам МИКРОДИОЛ.  Предписанията на лекаря ми са, да го взимам до 27-ми март и на 31-ви имам час при него и при анестезиста. Как ще се процедира след това, не знам. Вече ми е предписал и съм си купила: Гонал, Менопур, Цетродит, Овитрил...
Реших да споделя с вас, за да мога да се възползвам от вашия опит.
Благодар ви и желая на всички скоро да видите  :bfp:


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #399 -: Март 18, 2016, 12:49:30 pm »
Лукреция,

Стискаме ти палци за успешна процедура и скоро да видиш мечтаните две чертички!