0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #480 -: Май 09, 2012, 23:29:04 pm »
Не се притеснявай! По-лесно е отколкото си мислех, особено с упойката нещата са доста по-приятни.  :)

Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #481 -: Май 10, 2012, 10:06:33 am »
Здравейте и от мен,Аз ще правя също опит в Селена,но този път ще е с донорска яйцеклетка.Дано да имам късмет.Ако някой е минал по този път,нека да пише.
Успех на бременните момичета и на всички които се борим.
*

    ivcho

  • *
  • 21
  • Във всяка стъпка виждай целта на пътуването.
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #482 -: Май 10, 2012, 12:01:46 pm »
Много късмет ти пожелавам frozka. Силно стискам палци. :goodluck:
Като гледам някои са доста напред с материала и малко им остава до заветната цел.  :crib: :babbycarrage: Много се радвам за вас момичета.
Ние другата седмица започваме със серологични изследвания.
Исках да ви попитам вагинален секрет, цервикален секрет и цитонамазка мога ли да ги  направя като започне самата стимулация. Срока им е 30 дни (до колкото знам, поне за секретите).
Може ли да ми кажете -- колко време протича стимулацията по дълъг и къс протокол? (ориентировъчно)Предварително ви благодаря...
Лек и слънчев ден ви пожелавам.
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #483 -: Май 10, 2012, 12:08:55 pm »
Исках да ви попитам вагинален секрет, цервикален секрет и цитонамазка мога ли да ги  направя като започне самата стимулация. Срока им е 30 дни (до колкото знам, поне за секретите).

Могат, но дано да са с хубав резултат. Добре е да се направят преди началото на опита.

Може ли да ми кажете -- колко време протича стимулацията по дълъг и къс протокол? (ориентировъчно)Предварително ви благодаря...

По къс протокол стимулацията ми е продължавала 8 дена.
Имам вече две ангелчета на небето

*

    ivcho

  • *
  • 21
  • Във всяка стъпка виждай целта на пътуването.
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #484 -: Май 10, 2012, 12:11:26 pm »
Благодаря за бързия отговор lily.  :bighug:
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #485 -: Май 10, 2012, 14:05:49 pm »
 Фрозка, дано имате късмет и дано не се наложи да чакате дълго за Я. Ако второто ни ИКСИ не беше сполучливо и ние щяхме да чакаме за донорска Я.

 Ивчо, при мен нещата се стекаха така:
2 ден на МЦ - броене на антрални фоликули и изследване на естрадиол и прогестерон
от 3 до 13 ден лекарства
15 ден пункция
18 ден трансфер
При всеки е различно обаче. И дозите на лекарствата и продължителността на приема им. Док. определя сценария. Ти при кой лекар си?

 Морско момиче, щом имаш възможност направи опит. Не отлагай много нещата. Малко или много ЕГН-то има значение за качеството на Я. Аз останах като гръмната от новината , че моите Я са с много лошо качество , а съм на 32год. Д-р Матев си изпипва работата. Не претупва нещата. Каквото и да решиш стискаме палци.
 
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #486 -: Май 10, 2012, 14:10:32 pm »
Охххх момичета вече ще полудея.Аз съм на 100% готова,но милото се дърпа.Да не съм се притеснявала толкова,били минали само 3 месеца от лапарото,да сме си дадели още време и щяло да стане....ууууууууу то голям оптимизъм,голямо нещо.Та така удряме го на развлечения и забавления,пък на есен ще видим.
Николай е на 2г.4м.5д.
*

    ivcho

  • *
  • 21
  • Във всяка стъпка виждай целта на пътуването.
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #487 -: Май 10, 2012, 14:16:39 pm »

 
При всеки е различно обаче. И дозите на лекарствата и продължителността на приема им. Док. определя сценария. Ти при кой лекар си?



Аз съм при д-р. Ставрев и ми е ясно, че при всеки е различно. Просто искам малко повече да се информирам. Благодаря ви. :wink:
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #488 -: Май 11, 2012, 14:58:38 pm »
iiivanova,ние сме едни от късметлийте,които спечелихме безплатно инвитро с донорска яйцеклетка от радио Витоша-"Тройка на разсъмване" и наистина незнам колко ще чакаме.
Малко ме притеснява,че от клиниката не са наясно с къмпанията,та ще видим какво ще стане:)
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #489 -: Май 11, 2012, 17:03:13 pm »
Ами даже не знаех , че е имало такава кампания, но щом е обещано публично значи ще стане. Може би организаторите и клиниката ще се разберат за подробностите. Колкото се наложи ще почакате. Хубавите работи бавно стават. :D И все пак дано да стане скоро. Ние ще стискаме палци и ще чакаме да казваш как се развиват нещата. :D
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #490 -: Май 17, 2012, 17:53:55 pm »
Мили момичета,позволявам си да побутна темата с една чудесна новина.........

 на 14.05 мама Роузи_ анна е родила бебе Зорница,
нека малката принцеса расте здрава,безгрижна и щастлива,да радва много  мама и тате.

[/b]

Роузи,на теб бързо възтановяване и те чакаме да споделиш подробности :P
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #491 -: Май 17, 2012, 20:45:03 pm »
Искам да попитам един въпрос, момичетата които правят опити в Аг- Селена гр.Пловдив.На мен ми престои вземане за заповед юли месец.Интересува ме да ли е нужно 1 месец.по рано да отида при доктора си да питам дали е нужно да се правят някак ви предварителни изследвания.Какви изследвания се правят преди самия опит?Или след като вземете заповедта отивате в клиниката? :ask:
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #492 -: Май 17, 2012, 21:12:46 pm »
Искам да попитам един въпрос, момичетата които правят опити в Аг- Селена гр.Пловдив.На мен ми престои вземане за заповед юли месец.Интересува ме да ли е нужно 1 месец.по рано да отида при доктора си да питам дали е нужно да се правят някак ви предварителни изследвания.Какви изследвания се правят преди самия опит?Или след като вземете заповедта отивате в клиниката? :ask:

Да, хубаво е да отидеш предварително и да разговаряш с лекаря, някои изследвания /като генетични и имунологични/ отнемат доста време, а и може би трябва да започнеш някакви лекарства от по-рано. Аз отидох в деня преди да си получа заповедта и се оказа, че сега трябва поне месец да взимам медикаменти преди да започнем с опита.
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #493 -: Май 18, 2012, 08:12:00 am »
Пепа, свържи се с лекаря си и той ще ти каже най - точно.
Има изследвания които са задължителни преди започването на процедура.
Цитонамазката важи 6мес.
Серология на теб и партньора важи 3мес.
Микробиология на двамата важи 1мес.
Генетични и имунологични стават за около месец и ако излезе нещо може да се наложи някаква терапия (например при завишени НК клетки).
При нас поради малкия брои антрални фоликули отлагахме около 4мес. през който ми бяха изписани противозачатъчни.
Искаха ни и нова спермограма.
Въпреки , че все бързаме е по-добре да се предвиди всичко възможно , а не да се хвърляме направо в огъня.
Пожелавам Ви успех. :D
*

    ivcho

  • *
  • 21
  • Във всяка стъпка виждай целта на пътуването.
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #494 -: Май 20, 2012, 17:54:14 pm »
Момичета днес ми беше първата инжекция. Започна се...  :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #495 -: Май 20, 2012, 19:35:58 pm »
айде дано ти е на късмет....и успешен завършек на процедурата
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #496 -: Май 20, 2012, 21:58:39 pm »
Охххх момичета вече ще полудея.Аз съм на 100% готова,но милото се дърпа.Да не съм се притеснявала толкова,били минали само 3 месеца от лапарото,да сме си дадели още време и щяло да стане....ууууууууу то голям оптимизъм,голямо нещо.Та така удряме го на развлечения и забавления,пък на есен ще видим.

А ти на колко години си, че мъжът ти иска да чака?

*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #497 -: Май 21, 2012, 09:39:46 am »
Blue Sky, в профила й пише, че ми е набор  :lol: - 36 г.
Стягай го мъжа ти, мила. Повечето са такива "оптимисти".
Но часовникът тиктака и времето си тече. Колкото повече чака човек, толкова нови препятствия изникват.
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #498 -: Май 21, 2012, 10:32:50 am »
На 36...Септември стават 37 знам,че са много :oops: ама не ми личат  :lol:
оф не знам какво да го правя милото....знам,че ще се пречупи ама първо ще ми покъса нервите.
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Клиника "Селена" - Пловдив
« Отговор #499 -: Май 21, 2012, 11:28:59 am »
Морско момиче, без участие на милото не става. Седнете и си поговорете едно хубаво. Не знам какъв е проблема при вас, но със сигурност няма да се реши, ако не правите нищо.
Моят мъж е съвсем различен, той беше инициатора да тръгнем по лекари и да търсим причината защо не се получава. Той ми записа и часа за първичен преглед при д-р Стаменов, дори без да ми каже, след като претърпях спонтанен аборт след инвитро в друга клиника.
Подкрепя ме постоянно. По време на процедури ходеше до клиниката, чакаше и ми вземаше лекарствата, после ми биеше инжекциите. А сега, когато отново съм бременна, пазарува, пуска прахосмукачка, разнася легените с прането и т.н.
Поговори с твоето момче, защото наистина няма за кога. Възрастта не е порок, но става все по-трудно с годините. Както за жената, така и при мъжа. Влошават им се много и техните показатели, а пък за бебе освен хубава яйцеклетка да не забравяме, че трябва и хубав сперматозоид.
Стискам ти палци, дано успееш!