0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #40 -: Юли 31, 2014, 12:31:35 pm »
kinglis хубаво си се насочила. От всички мои познати с репродуктивни проблеми, така се бях наплашила, че когато отвори врати Виена ин витро центъра буквално хукнах натам. Очаквах, че ще е нещо различно, про-западноевропейско и че няма да е в унисон с българската инвитраджийска мафия. И за мое най-голямо щастие се оказах права! Който не е влязъл в клиниката, той не е останал положително впечатлен. А още по-хубавото е, че и резултатите там са отлични. Аз забременях там още при първия си опит, моя си беше грешката, че загубих тази бременност, но от втората пак забременях и днес бебчетата ми правят два месеца :  ::cake::) Доктор Димитрова освен, че извърши инвитрото, впоследствие води бременността ми почти до самия край. Никога не пропусна мое обаждане, било на празник или през уикенд, винаги ми е помагала със съвети и намираше правилния път за водене на бременността ми предвид, че се явиха при мен някои проблеми. Благодарения на нея и екипа й, днес се радвам на моите прекрасни момченце и момиченце.  :sleepingbabygirl: :sleepingbabyboy: Пожелавам същото и на теб!


*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #41 -: Юли 31, 2014, 12:35:41 pm »
VeryMe,

тъкмо за теб си мислех докато пишех онзи ден, че нещо ми се загуби ;)
Честити съкровища и да са ти много здрави и щастливи и много да те радват :)
И аз го бутам с проблемите само и единствено заради д-р Димитрова, направо ми се видя цяла вечност едномесечната и отпуска  :lol:
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #42 -: Юли 31, 2014, 12:46:53 pm »
Mousyt ами аз се "загубих" малко, защото още свиквам да се оправям с две бебчета.   :hangdry: :hangclothes: :dishes:
Не е лесна работа, но пък е страхотно изживяване, а и те са истински съкровища.
Как си ти, къде ще раждаш, решила ли си вече? Аз се каня да отида до Токуда с малките, да ги види докторката, тя кога е била в отпуск? На работа ли е вече?


*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #43 -: Юли 31, 2014, 16:11:09 pm »
Ами аз май ще раждам в Майчин дом :( Хич не ми се искаше, но предвид усложненията и Димитрова е на мнение, че трябва да преглътна принципните си недоразумения с тази болница и да ходя там... Но има време. Вчера дори приказвах с докторката в МД и тя явно е оптимист че ще износя, защото ми каза да го обсъдим след един месец  :lol:
Иначе Димитрова я нямаше целия юли - мисля че днес се връща на работа или поне така ми бяха казали... но аз като го закъсах ходих на консултация при Сенкова и не усетих разликата - дори беше в час със състоянието ми, та съм си добре впечатлена :)
А ти с двете бебета - разбираемо  :lol: Ти къде роди - всичко ли мина нормално?
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #44 -: Юли 31, 2014, 18:16:19 pm »
Ами в МД родих, заради неонатологията. Все пак при нас се очакваше да има престой в кувьоз. Родих по спешност, в 33-та седмица, но слава Богу сега всичко е наред. Ако искаш, ще ти пиша повече на лични, да не спамим тук.


Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #45 -: Септември 15, 2014, 11:47:01 am »
Здравейте, и аз да се запиша като пациент на Виена ин витро центъра! Отидохме за първи път там през декември 2013г. на безплатните им консултации с д-р Димитрова и д-р Сенкова и се влюбихме във всичко и всички, които работят там! Невероятни са и като професионалисти ,очевидно и като хора! При нас мъжкия фактор беше супер, но аз се оказах с намален яйчников резерв и решихме да направим ин витро по препоръка на д-р Димитрова и д-р Сенкова. През август месец преминахме през тази процедура и през септември вече имаме  :bfp: :cheerleader:. Дори след прегледа се оказа,че живот и здраве ще си имаме близнаци! :) Докато посещавах центъра имаше още едно момиче, с което се запознах и прави ин витро и тя също е с положителен резултат! :)
Благодаря много за цялото внимание и ангажираност на целия екип на центъра! Благодаря Ви за сърдечността, с която всеки път посрещате пациентите си!
 Моите впечатления за много и всички са добри. По назад в темата момичетата са писали и се извинявам ако се повторя, но за тези, които все още се двоумят дали да им станат пациенти, ще пиша пак :)
1/ Запазване на час е изключително лесно и винаги се съобразяват с вашите предпочитания и възможности!
2/ Най-голямото закъснение след уговорения час е максимум 15 минути, така че спокойно можете да отидете и в обедната почивка, без никой да разбере!
3/ Колкото и опит и знания да сте натрупали след ходене по различни лекари и клиники преди това и имате съмнения относно констатациите и предложенията на д-р Димитрова и д-р Сенкова- Доверете им се/на предложенията/! Аз го направих на 100% и не съм съжалила за миг!
4/ Стимулациите, които прилагат са изключително щадящи/поне при мен беше така/ и почти не усетих,че съм на стимулация!
5/ Екипа им е невероятен! Няма въпрос, колкото и глупав да е бил да съм задавала на всички, работещи там и да не ми е отговорено супер нормално, спокойно и разбираемо!

Мога да изброя още много прекрасни неща за ин витро центъра, но не мога да се сетя за всичко.  Ако някой има въпроси да пита!
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #46 -: Ноември 08, 2014, 23:09:17 pm »
Тъй като дължа много на мненията в този форум и аз бих искала да споделя своята история и да изразя огромната си благодарност и възхищение към доктор Лилия Димитрова и целия екип на Виена Ин Витро Център в болница Токуда.
За да разберете по-добре завършека ще започна от самото начало.
Опитите ни за забременяване започнаха преди 6-7 години. Ние сме от двойките с неизяснен стерилитет – най-страшната присъда според мен, защото липсата на ясна причина води и до липсата на адекватно решение. Често ни казваха, че сигурно рано или късно ще забременея по естествен път. Тъй като естествена бременност не настъпи, решихме да се обърнем към специалист. Записахме се надлежно в една от нашите клиники и след дълго чакане най-после дойде и нашият ред. Направих всички задължителни изследвания на тръби, хормони – всичко беше в нормата. Започнахме с поредица инсеминации – неуспешни. Прекъснахме за кратка почивка и после решихме да минем на ин витро. Поредица ин витро процедури със замразени ембриони – неуспешни. Всяко посещение в клиниката беше свързано с по 4 - 5 часа чакане и действаше изнервящо, но търпяхме всичко казвайки си, че е за добро. След последната ин витро процедура обаче и в двама ни започна да се прокрадва съмнение и решихме да потърсим второ мнение. Замислихме се също дали изобщо някой успява при прилагането на този метод или всички статистики са просто измислица.

Започнахме проучване на останалите ин витро клиники и след дълго четене, умуване и събиране на информация, решихме да се спрем на Виена Ин Витро по следните причини:

1. От форумите разбрахме за внимателното отношение на персонала във Виена Ин Витро, за огромната успеваемост на доктор Димитрова и за индивидуалния подход към всеки пациент.
2. По странични пътища (които не ми е позволено да разкрия) до нас достигна информация за перфекционизма на професор Щромер. Научихме, че той държи страшно много на качеството на използваните в инкубаторите газове. Така например разбрахме, че той не е съгласен да ползва внесения от съседни държави CO2 за дезинфекция на инкубаторите, тъй като газът там се добива дълбоко от земните недра, не отлежава достатъчно преди продажба и е силно радиоактивен. Вместо това професорът ползва газ добит по различен начин  и с голяма чистота. Разбрахме също, че прави тройна проверка в 3 различни лаборатории (една от които австрийска) на всяка бутилка от 5 компонентната газова смес, която се ползва при отглеждане на ембрионите. Тези и редица други факти ни убедиха, че водещо за него е перфектното качество.
3. Установихме, че няма нужда да се чака месеци, за да отиде човек на консултация.

По интернет научихме за Деня на отворените врати във Виена Ин Витро Център и се записахме за участие през пролетта. Аз събрах цялата документация от предишните ин витро опити и се подготвих да опиша колко безнадежден е нашият случай въпреки перфектните грижи, които са били положени за нас. Целта ни беше да обсъдим всичко с професора и да разберем дали имаме шанс за собствено дете или е време да помислим за осиновяване.

Първото ни впечатление от центъра беше колко непринудена, приветлива и цветна е обстановката и колко дружелюбни са всички около нас. Разведоха ни из кабинетите, обясниха ни за процедурата, показаха ни къде се отглеждат ембрионите. От стените ни се усмихваха цветя, картини, весели надписи. Не след дълго дойде и нашият ред за среща с проф. Щромер и д-р Димитрова. Както очаквахме професорът се оказа много фин и възпитан човек, а д-р Димитрова още от пръв поглед ни вдъхна доверие. Разказахме историята си и показахме снимки от имплантираните при предишни опити ембриони. Започнахме с нашия любим бластоцист и тъкмо да преминем на следващата снимка професорът и д-р Димитрова почти в един глас възкликнаха: „Wait a minute! Where is the embryo?” = “Чакайте малко! Къде е ембрионът?“. С мъжа ми се спогледахме. Бяхме като попарени. Другите ембриони, които дори не бяха стигнали до стадий бластоцист, професорът избягна да обсъжда от деликатност. Но като му разказахме колко пъти са били замразявани и размразявани, той се изопна силно назад, после се наведе напред и само успя да промълви: „Come on!” = „Не може да бъде.“

В заключение и за да не обиди никого, професор Щромер каза следното: „This was not a standard in vitro procedure. Please try the standаrd one once or twice. If it doesn't work, come back to me and we will discuss other possibilities.” = “Това не е била стандартна ин витро процедура. Опитайте със стандартната още веднъж или два пъти. Ако не станe – върнете се отново да обсъдим други възможности.“

С мъжа ми бяхме толкова шокирани и объркани, че едвам намерихме вратата на излизане. Когато се прибрахме не знаехме на какво и на кого да вярваме. Изровихме десетки снимки на бластоцисти в интернет и си поиграхме на „открий деветте разлики“ между нашия първенец и истинските бластоцисти. И колкото повече гледахме толкова повече се убеждавахме, че нашият бластоцист-отличник е бил кух като балон и че да забременея от него е било като да пия билков чай и да чакам две чертички в теста за бременност. И на двамата не ни се искаше да признаем, че сме били излъгани и ограбени. Ограбени не в смисъл на хилядите левове, защото пари се печелят. По-скоро ни бяха ограбили времето, надеждите, мечтите, емоциите. Все неща, които не се купуват с пари.

Питахме се как допуснахме да ми имплантират въздух под налягане няколко пъти? Защо не се усъмнихме? Защо не си дадохме сметка, че парите са могъщ стимулатор за приспиване на съвест и морал... Щом картинката се изясни за двама лаици като нас – представете си колко добре известно е било качеството на ембриона за специалиста в момента на трансфера...

След разкритията мъжът ми направо побесня. Никога не го бях виждала  такъв. Искаше да отиде във въпросната клиника и да зададе един простичък въпрос: къде е ембрионът в този бластоцист? Спрях го. Сигурна съм, че там имаха готов отговор на подобни въпроси.

Там се работи на конвейр, а успешните ин витро процедури за обикновени хора са плод на чиста случайност. Ако изобщо има такива, защото аз не бях свидетел на нито една.

Приключвам с тази тема, казвайки че въпросната клиника за мен и мъжа ми си остана просто една люпилня на лъжи, мъка и безплодие. Старите хора казват: „Бог забавя, но не забравя“ и аз твърдо вярвам, че прегрешилите рано или късно ще си платят за болката, обидата и сринатите надежди на обикновени хора като нас.

След като затворихме тази страница завинаги, за нас настъпиха по-добри времена. Записах час за д-р Димитрова и през юни направихме необходимите изследвания. Оказа се, че организмът ми си функционира прекрасно, но не обича третиране с лекарства стимулатори. Д-р Димитрова обясни, че стимулацията трябва да се води много внимателно и дозата на лекарствата да се увеличава постепенно и под постоянно наблюдение. В противен случай има риск от хиперстимулация. Малко преди започване на процедурата д-р Димитрова каза: „Ти мислиш положително и ще забременееш от първия път. Гарантирам ти. Заемам се с теб и ти го обещавам.“ Явно съм я погледнала толкова недоверчиво, че месеци по-късно, тя попита: „В началото не ми повярва, нали?“ Което беше самата истина и напълно неоснователно, както ще се убедите след малко. :) Видяхме се през август след отпуската й и започнахме стимулацията. Какво да кажа за процедурата? Сещам се за един разказ на Джек Лондон, в който се описваха всеотдайните грижи и усилията на един истински лекар да спаси живота на тежко болен пациент. Забравила съм кой точно беше разказа, но помня думите: „he never let up on him”. Смисълът е, че докторът никога не се предаде, не намали усилията, не разочарова пациента. Така постъпи и д-р Димитрова с мен. Следеше ме всеки ден по време на стимулацията, направи ми двойно повече прегледи от предвиденото, за да не пропусне и най-малкия признак на хиперстимулация. Ден след ден следеше кръвните резултати и ми пращаше sms-и с инструкции за увеличаване или намаляване на приеманата доза, когато се налагаше. Така доведе нещата до перфектен край. Толкова се постара, че двамата с мъжа ми останахме изумени от тази всеотдайност и решихме, че ако първият опит е неуспешен ще направим втори – последен. Пак при нея. Стигнахме и до пункцията. Тя мина успешно, защото ползваха страхотна упойка, която симулира истински сън и от която се събуждаш свеж все едно че си спал спокойно и дълбоко цяла нощ и преди миг си се събудил от сън. Нямах никакви болки след процедурата. Извадиха добро количество яйцеклетки, оплодиха ги, но накрая казаха, че предлагат да върнат само двата най-добри бластоциста, защото не работят с нищо по-малко добро и не правят компромиси с качеството.

Тъй като не бях хиперстимулирана последва трансфер на 5-тия ден. Един много мил трансфер, където на голям екран наблюдавах как изглеждат моите две съкровища. След секунди те бяха вече в мен. Без никакви усилия. На трансфера присъстваше и доктор Сенкова, която също беше много спокойна и внимателна. Тръгнах си 2 минути след трансфера. Доста обнадеждена и с леко сърце. На излизане в коридора ми се усмихна едно супер чаровно едногодишно момченце - плод на усилията на същия екип и реших, че това е добър знак и този път ще имаме късмет.

Така и стана – на 10-тия ден след трансфера направих уринарен тест и видях макар и слаба втора чертичка. Kръвният тест същия ден показа 365 и разбрахме, че бебетата вероятно са две. :)) Както и се оказа впоследствие.

Чудото се случи благодарение на д-р Димитрова. Тя е от този рядко всеотдаен вид лекари, за които съм благодарна, че все още съществуват. Сега съм щастливо бременна и редовно посещавам д-р Димитрова, защото не искам никой друг да проследява бременността ми.  Всеки ден благодаря на Бог, че ни насочи в правилната посока в момент на отчаяние и безпътие. Самата аз съзнавам, че след всичко през което преминах, щях най-вероятно да попадна в някоя психиатрична клиника, ако не бях наследила борбения дух и позитивното мислене от майка ми и нейната майка... Реших да разкажа тази история, за да дам пример и кураж на всички, които продължават борбата!

На момичетата тръгнали по този труден път, искам да кажа: съмнявайте се и питайте! Питайте за всичко и най-вече къде е ембрионът. :) Не губете вяра - ако паднете духом никой не може да ви помогне! Ако в главата ви се прокрадне съмнение към лекуващия лекар – сменете клиниката смело. Аз силно препоръчвам Виена Ин Витро!

С какво е по-различен Виена Ин Витро център:

1. Прекрасни специалисти като д-р Димитрова. Компетентна, скромна, всеотдайна, спокойна тя даваше пълна информация на всеки етап от процедурата и беше на разположение по всяко време и за всякакви въпроси
2. Индивидуален подход към всеки пациент!!!!
3. Безкомпромисно качество на ембриони и обслужване
4. Страхотна успеваемост от първия път – бяхме 3 жени над 37 години на пункция и се оказа, че и трите сме бременни. От момичетата наоколо чух за подобна успеваемост и в техните „групи“.
5. Прекрасен и сплотен екип – д-р Сенкова, която малко познавам, но за която чувам единствено суперлативи; Дени, която неуморно измисля забавни истории и успокоява пациентите; Петя, която с усмивка източва големи количества кръв и има ненадминато чувство за хумор :), крехката Деси, която се грижи за ембриончетата; Сашо, който също е посветило времето и усилията си на отглеждането на перфектни ембриони; и разбира се – Надя от рецепция, която е винаги усмихната, непринудена и мила с всички. Невероятни хора! :)
6. Непринудена и приятелска атмосфера.
7. Нормални цени, обявени на уеб страницата
8. Незначително закъснение в графика – не повече от 10 мин

Виена Ин Витро, благодаря ви, че ви има! :))

« Последна редакция: Ноември 08, 2014, 23:11:40 pm от Brave77 »
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #47 -: Ноември 08, 2014, 23:19:11 pm »
Моите уважения към теб Brave и поздравления за чудесния резултат, но същата история прочетох преди няколко дни, публикувана от потребител, на който също му беше първи пост. И аз съм била пациент на Виена Ин Витро център и познавам добре как работят и не мисля, че имат нужда от точно такава реклама, както и всяка друга клиника.
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #48 -: Ноември 09, 2014, 08:08:27 am »
Моите уважения към теб Brave и поздравления за чудесния резултат, но същата история прочетох преди няколко дни, публикувана от потребител, на който също му беше първи пост. И аз съм била пациент на Виена Ин Витро център и познавам добре как работят и не мисля, че имат нужда от точно такава реклама, както и всяка друга клиника.
Dodich, потребителят е същият. Предполагам, че модераторите са изтрили предния пост заедно с коментарите към него, че и аз се обърках вече какво се случва  :lol:
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #49 -: Ноември 15, 2014, 23:32:32 pm »
Моите уважения към теб Brave и поздравления за чудесния резултат, но същата история прочетох преди няколко дни, публикувана от потребител, на който също му беше първи пост. И аз съм била пациент на Виена Ин Витро център и познавам добре как работят и не мисля, че имат нужда от точно такава реклама, както и всяка друга клиника.
Zdravej Dodich, pyrvo blagodarja za pozdravleniata! :)  Syzhaljavam za obyrkvaneto, no komentaryt naistina beshe iztrit, posle beshe malko popraven i publikuvan otnovo, kakto drug potrebitel pravilno beshe predpolozhil. Zhelaja uspeh na vsichki vi, momicheta! :)


от модератор: пиши на кирилица или използвай Кредор  -   http://www.kredor.com/lat2bg/
« Последна редакция: Ноември 16, 2014, 00:08:00 am от marsi »
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #50 -: Ноември 17, 2014, 15:57:29 pm »
Здравейте,
от скоро посещавам Виена Ин Витро центъра. Още не сме взели решение как да продължим, тъй като аз съм с диагноза ИЯР. Искам да попитам има ли някой от вас забременял с диагноза ИЯР в този ин витро център?
Благодаря
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #51 -: Ноември 24, 2014, 15:24:16 pm »
Здравейте!
Бих искала да посетя центъра в Деня на отворените врати на 09.12. Необходимо ли е предварително записване и какво документи следва да си подготвя?
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #52 -: Ноември 24, 2014, 17:12:30 pm »
Здравей disi22,
Трябва да си запишете предварително час за консултацията. Моят съвет е да изпратите предварително на имейл всички документи, епикризи и изследвания, които имате, така ще могат да разгледат всичко предварително и директно ще започнете с обсъждане на вариантите, които могат да предложат. Проф. Щромер е изключително точен, обяснява изчерпателно, ако има предварително информация има вече варианти, които може да предложи.
Успех!
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #53 -: Ноември 24, 2014, 17:29:46 pm »
Благодаря!
Още утре ще си запиша час, дано да има свободни! После ще сканирам изследванията от последните опити, мисля, че ще са достатъчни. А, трябва ли да попълним и въпросниците?
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #54 -: Ноември 24, 2014, 17:38:34 pm »
disi22, аз не знам за деня на отворените врати дали е нужно точно час да си запишеш. Преди поне не беше нужно. Въпросниците е силно желателно да попълниш - ще са от полза при прегледа :) Но най-добре се обади на регистратура - много е внимателно момичето и ще ти обясни всичко 8)
Иначе вижте и това:
http://www.vienna-ivf.com/in-vitro/novini/bezplatni-pregledi-vienna-in-vitro-2014/?utm_content=buffer1faad&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #55 -: Ноември 24, 2014, 18:42:03 pm »
disi22,
По-важно е да изпратиш сканирана цялата медицинска информация предварително, въпросниците също не е лошо да се попълнят и изпратят, за да добият поглед върху здравословното Ви състояние (ако има нещо по- специфично). Преди две години, имаше безплатни консултации, ние не сме били на ден на отворените врати, но все пак е добре да имате предварителна уговорка, за да може да се възползвате от консултация. Наистина е най- добре да звъннете и ще Ви обяснят всичко подробно.
Пожелавам успех отново!
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #56 -: Ноември 25, 2014, 04:05:54 am »
Извинете ме за глупавия въпрос, но има ли разлика между ден на отворените врати и безплатни прегледи и консултации? Едни и същи лекари ли ги извършват?
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #57 -: Ноември 25, 2014, 11:58:49 am »
Въпросът никак не е глупав :) Ние сме били на консултация, бяха обявени дати за тях, ставаше с предварително записване. На консултациите присъстваха проф. Щробер, д- р Димитрова и д- р Сенкова. Всеки беше с индивидуално записан час за среща. Доколкото знам на дни на отворените врати, освен обиколка на центъра има и консултации. Най- добре е да се обадите за час и ще получите информация, все пак за две години може да има промяна.
Сигурна съм, че ще Ви обърнат нужното внимание, каквато и да е формата на срещите.
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #58 -: Ноември 27, 2014, 22:19:39 pm »
Преди около 6 месеца за деня на отворените врати не се записваше час. След обиколка на центъра всяка двойка се консултираше (без преглед) от проф. Щромер и д-р Димитрова. Въпросникът може и на място да се попълни.
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #59 -: Ноември 29, 2014, 11:30:08 am »
Здравейте момичета, Замислям се и аз да се прехвърля във Виена ин витро център. Да попитам, приемат ли пациенти през почивните дни - събота и недела