0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #80 -: Януари 02, 2015, 19:15:07 pm »

Колкото до новорегистрираните потребители, бих искала да ви споделя, че имам и стар профил тук, от около 2009-та година, но за съжаление, да вляза там е невъзможно поради неизвестен за мен технически проблем.

напиши ми на ЛС стария си никнейм, ще ти помогнем да си възстановиш профила.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #81 -: Януари 05, 2015, 10:22:56 am »
  За много години, момичета!
Желая на всички много здраве, късмет и сбъднати мечти за така дългоочакваните рожби!


  ivaila2006/ Георги Вълчев, приемам забележката за това, че в първият си пост сте написали вида процедура, която сте направили. Моля, да ме извините за недоглеждането!
  Не разбирам, обаче, кое в останалата част от написаното от мен Ви кара да ме нападате по този начин: от моя избор на име във форума, до отъждествяването ми с духче? Нима, ако се бях регистрирала като Мария Иванова, щеше да има гаранция, че не съм Иван Иванов и мнението ми щеше да бъде по-меродавно от това на „скрита” и всички, които не са с истинските си имена? Във втората част на поста ми, който цитирате, аз споделям мои наблюдения и не обвинявам нито Вас, нито други потребители. Нещо ми е направило впечатление и съм го написала.
Но в този ред на мисли, аз как да знам Вие за какво сте тук?
  Темата, мисля, е за взаимопомощ и аз съм се включила в нея защото имам нужда от помощ. Както писах, ние с мъжа ми сме с неизяснен стерилитет и едно неуспешно инвитро. Предстои ни втори опит, но не сме сигурни дали да останем в настоящата клиника. По тази причина следя темите за Виена Ин Витро Център. Затова ме интересува какви проблеми са имали двойките и как е протекло лечението (вид протокол, стимулация).
  Моля Ви, ivaila2006/ Георги Вълчев, не желая да ми изпращате никакви снимки, изследвания и други доказателства, от които според Вас имам нужда! Честно казано, не разбирам защо е това отношение, тази ирония!?
Скрита искаше подробности, получи подробности.
  Благодаря Ви, ivaila2006/ Георги Вълчев/Ивайла Найденова! Повече няма да Ви ангажирам със себе си.


  Благодарна съм на момичета като Mousyt и 47 Smiles, които споделят своите истории и помагат на духчета като мен! Това са много лични и изстрадани моменти и от собствен опит зная, че е трудно човек да ги изкаже/напише!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #82 -: Януари 05, 2015, 12:36:53 pm »
скрита, аз ти благодаря за спокойния и толерантен тон, с който водиш разговора! макар и нов потребител, ти чудесно си уловила духа и смисъла на тези форуми.

колкото до колебанията дали да сменяш клиниката след първи неуспешен опит - аз не знам коя клиника посещаваш, но ако нямаш някакви изрични недоволства и забележки, бих те посъветвала да не сменяш. първият опит винаги е малко или много "изстрел в тъмното", дава информация на лекаря за твоя организъм, за това как реагира на лекарствата, какво е качеството на яйцеклетките ти и т.н.

опитайте поне още веднъж, като обсъдите с лекуващия лекар проблемите от първия път, набележите мерки за преодоляването им и т.н.

категорично смятам, че онези пациенти, които "прехвърчат" след всеки опит от клиника на клиника като пеперудки върху цветя, много грешат.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #83 -: Януари 05, 2015, 14:29:53 pm »
jam, аз съм на същото мнение относно смяната на клиника след първи неуспешен опит. Бях се зарекла, че ще предприема такава стъпка едва след 2 неуспеха. За съжаление, вярата ми в лекаря май изчезна. Просто, в разговора след опита, ми даде много противоречиви отговори и имах чувството, че налучква причината за крайния резултат. Каза ми неща, които от прочетеното тук си правя изводи, че би трябвало да ги знам преди трансфера.
Та, това е причината, поради която се чудя как да продължа  :(
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #84 -: Януари 14, 2015, 10:29:31 am »
Нашата докторка по Нова в На кафе  :P
Темата е за храненето и репродукцията.
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #85 -: Януари 14, 2015, 11:57:13 am »
Изпуснала съм...добре, че нова е на запис-ще го гледам довечера :)
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #86 -: Януари 17, 2015, 17:16:02 pm »
Здравейте,

Видях, че екипът от Виена Ин витро са издали книжка "С наслада към успешна бременност", в която се описват храните, подобряващи плодовитостта. Имате ли представа дали я има в електронен вариант?

Поздрави и успех на всички
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #87 -: Януари 17, 2015, 17:21:35 pm »
Здравейте, някой може ли да каже дали от инвитро центъра отговарят на този телефон, който е посочен за извънработно време?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #88 -: Януари 17, 2015, 17:32:41 pm »
lilibell, не знам какъв е този телефон. Аз когато правех процедурата ми бяха дали визитки с мобилните си телефони и докторката и Дени (акушерката) и ми бяха казали да им звъня ако има нещо и честно казано ме е срам да кажа д-р Димитрова колко пъти съм и звъняла в доста късни часове и дори някой път да не е вдигнала веднага винаги ми е връщала обаждане...
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #89 -: Януари 17, 2015, 17:51:43 pm »
уфффф ами моя случай е следния - разбрах се със Сенкова да отида на преглед на втория ден след като имам цикъл, днес ми дойде обаче понеделник ще ми е трети ден. А аз тъй като съм на работа, мога да отида само сутринта, но ако се обадя понеделник, ще мога да си запазя час в най-добрия случай във вторник, което вече отива четвърти ден. Затова ми се искаше да опитам да се вмъкна някъде в понеделник сутринта, но не знам дали има свободни часове. Жалко че нямат дежурен телефон. На сайта им има един телефон за "извънработно време" - логично е да отговаря някой днес, но никой не вдига. Аз имам тел. на Сенкова, но не сме се разбирали с нея да й звъня по всяко време и се притеснявам да търся в почивните й дни. Не знам какво да правя.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #90 -: Януари 17, 2015, 18:06:00 pm »
Пускам ти ЛС :)
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #91 -: Януари 18, 2015, 17:14:51 pm »
Аз също станах пациентка на Виена Ин Витро Център. Д-р Димитрова е много любезна и ми вдъхва доверие, но при мен основното за избора ми е, че с малки изключения си спазват часовете и се пише всичко от всяко посещение, така че не ми се налага да си разказвам дългата предистория всеки път - 4 лапароскопии, една липсваща тръба след извънматочна и останалите проблеми. За съжаление ми се налага да вмъквам часовете много рано сутринта, както и в кратката ми обедна почивка - с такси на двете страни, но д-р Димитрова при нужда и събота е идвала да ме прегледа. Просто на работа не трябва в никакъв случай да научават към момента за моите желания, а и измъкването е мнооого трудно. Преди нея бях отишла на едно единствено посещение при д-р Владимиров, имахме записан първи час от месеци преди това и чаках близо 4 часа. Съзнавам, че това е заради експертизата, името на съответния специалист и нуждите на неговите пациенти и останах с много добро впечатление от него, но осъзнах, че още едно такова посещение би ми коствало работата, а това от своя страна - финансирането на изследванията и бъдещите процедури. Така че се надявам към момента във Виена Ин Витро Център да продължат да си спазват часовете и скоро да имаме така желния резултат. Към момента започнах стимулация с Клостилбегит от 5ти до 9ти ден, малко ме е страх, но много се надявам.
« Последна редакция: Януари 18, 2015, 17:17:03 pm от Hecate »


Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #92 -: Януари 18, 2015, 17:24:34 pm »
Здравейте,

Видях, че екипът от Виена Ин витро са издали книжка "С наслада към успешна бременност", в която се описват храните, подобряващи плодовитостта. Имате ли представа дали я има в електронен вариант?

Поздрави и успех на всички

За он-лайн не знам, но се раздава безплатно в центъра:
https://www.facebook.com/ViennaInVitro/photos/a.391260387669345.1073741827.245524268909625/635707049891343/?type=1&theater

Hecate, това беше и моята причина да избера центъра. Преди това съм си взимала неплатен отпуск, за да мога да посещавам другата клиника, в която ходех. И на мен ми се беше случвало да чакам 5 часа със записан час.
Не съжалявам нито за миг за избора си. Пожелавам ти и на теб успех  :P
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #93 -: Януари 18, 2015, 17:42:12 pm »
Аз също станах пациентка на Виена Ин Витро Център. Д-р Димитрова е много любезна и ми вдъхва доверие, но при мен основното за избора ми е, че с малки изключения си спазват часовете и се пише всичко от всяко посещение, така че не ми се налага да си разказвам дългата предистория всеки път - 4 лапароскопии, една липсваща тръба след извънматочна и останалите проблеми. За съжаление ми се налага да вмъквам часовете много рано сутринта, както и в кратката ми обедна почивка - с такси на двете страни, но д-р Димитрова при нужда и събота е идвала да ме прегледа. Просто на работа не трябва в никакъв случай да научават към момента за моите желания, а и измъкването е мнооого трудно. Преди нея бях отишла на едно единствено посещение при д-р Владимиров, имахме записан първи час от месеци преди това и чаках близо 4 часа. Съзнавам, че това е заради експертизата, името на съответния специалист и нуждите на неговите пациенти и останах с много добро впечатление от него, но осъзнах, че още едно такова посещение би ми коствало работата, а това от своя страна - финансирането на изследванията и бъдещите процедури. Така че се надявам към момента във Виена Ин Витро Център да продължат да си спазват часовете и скоро да имаме така желния резултат. Към момента започнах стимулация с Клостилбегит от 5ти до 9ти ден, малко ме е страх, но много се надявам.

Това все едно аз съм го писала  :lol: :lol: :lol:
Преди година, когато стартирах моят опит това спазването на часовете и въобще минималната промяна в ежедневието ти около процедурата им бе "слоган" и аз смятам, че спрямо мен се справиха ;)
Ще е хубаво ако можеш да споделиш в последствие дали все още е така и изобщо как е минало, защото тук както се видя по-нагоре липсват мнения и май само ние със Смайли си отговаряме :lol:
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #94 -: Януари 18, 2015, 19:57:07 pm »
Мерси, 47 Smiles!
Видях, че има и тема, в която консултират специалистите от Виена Ин Витро, мисля да ги питам за книгата и ще е страхотно, ако я пуснат и онлайн, за да могат повече хора да се запознаят с подходящите храни за бебеправещите :)
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #95 -: Януари 20, 2015, 21:54:19 pm »
Mouyst, Smiles, ще ви държа в течение. Ние сме решили да извървим целия път, ако се налага, през контролиран цикъл, инсеминации и чак накрая ин витро, ако се налага. Надяваме се тайно да стане само с контролиран цикъл, тъй като имам една запазена тръба, която при последната ми лапароскопия спокойно пропусна контраст. Имаме и леко влошаване на морфологията при спермограмата в сравнение с миналата година, но тъй като  другите показатели са добре и само този е граничен - на 4% добра морфология, се надяваме резултат да има. Уви, годините си минават и явно все пак имаме нужда от помощ, надявам се да сме на правилното за нас място. Стискайте ми палци!


Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #96 -: Януари 20, 2015, 21:57:38 pm »
Стискайте ми палци!
:crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Пожелавам ти наистина нещата да се случат без голяма намеса  :P
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #97 -: Януари 20, 2015, 21:58:32 pm »
 :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck:
Кураж, спокойствие и вяра :) Важен е крайният резултат! :P
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #98 -: Януари 20, 2015, 22:41:58 pm »
И аз да се отчета тук - няма да започвам стимулация поради малкия брой антрални фоликули. Ще се проследяваме само, ако хванем някоя яйцеклетка на ЕЦ - ще е супер. Ако не - ще чакаме някой цикъл с повече антрални и тогава ще се прави стимулация. Изобщо, тази диагноза ИЯР вече ми звучи като присъда  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #99 -: Януари 20, 2015, 23:04:23 pm »
Лилибел, много жалко че така се е получило. Но щом така са преценили може би наистина е по-добре да не ти форсират яйчниците щом няма фоликули. Ще ти стискаме палци за ЕЦ ☺