0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #60 -: Ноември 29, 2014, 12:06:36 pm »
Здравейте момичета, Замислям се и аз да се прехвърля във Виена ин витро център. Да попитам, приемат ли пациенти през почивните дни - събота и недела
Мисля, че са почивни дни. Само когато се правят пункции или трансфери или друго наложително назначават часове през уикенда.
Но може да се обадиш да ги питаш за всеки случай.
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #61 -: Ноември 29, 2014, 14:29:34 pm »
И аз мисля, че часове за първичен преглед няма за почивните дни, но когато си в процедура или друго са там и в почивни и празнични дни :)
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #62 -: Декември 16, 2014, 20:16:49 pm »
Здравейте, момичета
Искам и аз да напиша за Виена Ин Витро Център. Много съм благодарна на др.Димитрова. След 11 години ходене по лекари, от който имам неуспешни - инсеминации, 2 ин витро процедури (със хиперстимулации), 4 трансфера на замразени ембриони и почти никаква надежда за бебче, разбрах за Виена Инвиро Център случайно. Третата ин витро процедура решихме да направим тук. Много ни хареса центъра, със съпругът ми бяхме впечатлени от отношението към нас. Процедурата мина много леко от стимулациятя нищо не усетих ( при условието, че съм сле 2 хиперстимулации), бях в прекрасна форма, трансферът също мина много леко ( имах 2 бластоцита), всичко ти обясняват, усещаш някакво спокойствие и някак си започваш да добиваш вяра, че чудото ще стане. И то стана. Сега съм бременна в 4 месец. Всичко протича нормално. Все още не можем да повярваме, че попаднахме тук на този страхотен екип, който ни помогнаха за сбъдването на нашата мечта - да си имаме бебче.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #63 -: Декември 16, 2014, 23:52:36 pm »
колко жалко, Мария_Иванова, че след цели 11 години стерилитет, едва сега намери този форум и сайт, за да се включиш със своя принос....

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #64 -: Декември 17, 2014, 10:30:07 am »
Браво, чудесно е че си успяла, но защо не опишеш по-подробно какъв е бил проблема при теб и как е бил преодолян, може пък да помогнеш на някой с подoбен проблем. Защото само с едната гола похвала на определен лекар не помагаш много на никой, а целта на форума е именно взаимопомощ :)
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #65 -: Декември 17, 2014, 15:46:33 pm »
Здравейте,
Прочетох темата и останах с впечатлението, че въпреки високите резултати на центъра, успешните процедури са с двойки с фактор (мъжки или женски).
Ние сме с неизяснен стерилитет и 1 неуспешно ин витро. Ще съм много благодарна, ако в темата се включат пациенти със същата диагноза и споделят как е протекло лечението им.
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #66 -: Декември 22, 2014, 20:59:29 pm »

Здравейте,

Искаме да споделим нашата история, свързана с Инвитро процедурата, която извършихме във Виена Инвитро Център и да изкажем нашата огромна благодарност към Д-р Лилия Димитрова, както и към целия екип на клиниката.
Но нека започнем с малко предистория. Много искахме да си имаме бебе и започнахме да опитваме. Но така и не се получаваше. Започнахме да се притесняваме. Проведохме консултации с различни специалисти, като всички ни казаха, че нямаме никакъв проблем и ни насърчаваха да продължаваме да опитваме. Решихме да се консултираме и в една Инвитро клиника. Докторът там ни каза, че трябва да се направят две инсеминации и след това да се кандидатства за Инвитро по фонд. На въпроса как ще кандидатстваме, след като нямаме проблем и всичко е наред, човекът написа, че едната маточна тръба е запушена...
И точно поради тази причина ние не му гласувахме доверие.
Последва консултация про Д-р. А. Начев в Майчин Дом. Той ни препоръча да се срещнем с Д-р. Лилия Димитрова от Виена Инвитро Център.
Още на първата среща останахме много впечатлени от професионалното отношение на Д-р Димитрова и особено приятно изненадани от факта, че за разлика от всички специалисти, с които бяхме провели консултации, тя наистина вникна в проблема и не се опита просто да ни вземе парите. Виждайки снимката каза, че няма никаква запушена маточна тръба и не би се компрометирала по такъв начин и тази честност също ни изненада приятно. Ние също бяхме абсолютно против да кандидатстваме по фонд при положение, че нямаме реален проблем.
За пръв път чухме от доктор да се говори за „яйчников резерв“, за първи път намерихме отговори на всичките си въпроси. Това ни накара да се доверим на Др. Димитрова и нейния екип. В центъра се извърши много повече от самата процедура. Професионалистите в клиниката бяха любезни, винаги ни посрещаха усмихнати и бяха безкрайно отзивчиви.
Там направихме всички необходими изследвания и прегледи. Процедурата протече успешно. Обстановката в клиниката е страхотна, оборудването и обзавеждането са на най – високо ниво. За разлика от всички други места, на които бяхме ходили, тук човек не се чувства като в клиника, а заобиколен от приятели.
Дойде и най – важният момент – кръвният тест за бременност. Беше направен отново при тях и най – желаното се случи, резултатът бе положителен. Тук е мястото да кажем, че цялата клиника се радваше искрено заедно с нас.

А за тези от Вас, които искат да знаят колко струва ще кажем, че цените съвсем не са по – високи от тези в другите репродуктивни центрове.
С Д-р. Димитрова планирахме всичко. Обсъдихме различните варианти и заедно избрахме най – подходящия за нас. Беше ни казано точно колко и кога трябва да заплатим. Не сме платили и една стотинка повече от сумата, която предварително ни беше казано, че трябва да заплатим.

В заключение ще кажем, че ако обмисляте посещение на Инвитро Център, горещо Ви препоръчаме Др. Димитрова – ненадминат специалист в областта на Инвитро. Освен страхотен професионалист, тя на първо място е Човек, който има индивидуален подход към всеки пациент и за нея пациентите не са ходещи касички, а ХОРА.

Успех на всички,

Ива, Жоро и малкият Бебчо
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #67 -: Декември 29, 2014, 14:11:28 pm »
ivaila2006, прекрасно е, че Вашата процедура е завършила успешно!
Моля, да споделите какъв в крайна сметка е бил проблемът при Вас, тъй като не се разбира от написаното. Интересува ме и каква процедура сте правили (инсеминация, ин витро или ИКСИ) и въобще как е протекло лечението.

Тъй като следя темата за центъра и в друг форум, забелязах, че с успешни процедури в последно време се хвалят новорегистрирани потребители. Прави ми впечатление и това, че историите им са много еднакви: колко некадърни са лекарите в останалите клиники и колко мил и дружелюбен е екипът на Виена Ин Витро. Когато някой друг ги помоли да дадат по-подробна информация- отговори няма.
Та, във връзка с това се замислих кое би ме накарало да предпочета една клиника пред друга. Лично за мен, това, че няколко жени не са успели да забременеят в дадена клиника при първи опит ин витро, не е причина да не стана пациент на клиниката. Агресивната реклама, обаче, ме кара да бягам надалеч.
Извинете ме, че стана дълго, но имах нужда да споделя!

*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #68 -: Декември 29, 2014, 16:16:18 pm »
скрита, напълно си права в написаното.
За мен като реален пациент на клиниката е много жалко, че който и да било (пациент или сътрудник към нея) не осъзнава, че с подобни постове и прави "мечешка услуга" :?
За мен също броя успешни/неуспешни процедури не е бил фактор за избор на клиниката - ние смея да твърдя сме едни от първите и клиенти, ако това е показателно :)
Виждам, че те вълнува фактора: Ние сме с двоен такъв, или ако питаш мен пак е неизяснен. Реално аз имам СПКЯ и въпреки, че видимо правя овулация и прочие не ставаше... После се установи, че мъжът ми има намалени бройки и фрагментация, като и неговия фактор не бе твърде тежък, че чак да не може да стане. Допълнително спермограмите му бяха все различни.... След една неуспешна инсеминация д-р Димитрова ни каза, че при това положение ние имаме шанс да имаме дете и естествено, но дали и кога не се наема да каже. Каза, че ако искаме тя да ни помогне да имаме дете сега, то предложението е ин-витро (не е фен на инсеминациите по мои наблюдения, защото намира че имат ниска успеваемост и са емоционално натоварващи за двойката с неуспеха...). Каза ни да си решим, да се консултираме и с други клиники и ако решим тя това предлага, защото за нея важен е резултата а не начина. След още известно умуване се решихме и пристъпихме към опит. След пункцията се оказа, че качеството на моите яйцеклетки е отвратително и това реално (според мен) е била причината за неуспеха при другите методи! Докторката беше много скептична за резултата и аз доволно си поревах.... в същото време аз се бях настроила дори за ИКСИ а моят мъж в деня на пункцията даде отлична проба 8O и затова стана инвитро. Може да прозвучи субективно, но за мен успехът ни в крайна сметка се дължи на ембриоложката, защото те адски много държат на качеството на ембрионите и при първоначалното отчаяние все пак успяхме да върнем 2 и да замразим 5 :)
Със сигурност не мога да съдя от един опит (макар и успешен) нито да сравнявам с други клиники, защото такива не съм посещавала (освен че мъжът ми ходи за спермограми в две други големи клиники и беше много възмутен от отношението и ми забрани да записвам часове за там :?).
Не знам дали съм ти помогнала, че май стана объркано :oops:, но ако имаш някакви конкретни въпроси и мога бих се радвала :)
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #69 -: Декември 29, 2014, 17:03:47 pm »
Mousyt, много ти благодаря за споделеното!  :bighug:
Имам 2 въпросчета: бластоцисти ли върнахте и какво беше тяхното качество?
Последното ме интересува, защото доколкото разбрах, при лоши яйцеклетки се получават лоши ембриони, а оттам и липса на имплантация.
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #70 -: Декември 29, 2014, 17:51:27 pm »
Здравей, скрита!
И аз съм пациент на клиниката.
Искам да кажа, че тези постове, написани от току що регистрирали се потребители, не са нереални. Мен например док ме помоли да разкажа историята си. По същия начин е помолила предполагам и други пациенти. Само че като не са активни във форума и се регистрират само да разкажат за техния случай излиза, че е измислица. За себе си съм сигурна обаче, че не е.

Ние сме основно с женски фактор. Аз имам ендометриоза. Преди това бяхме в друга известна клиника, но се отказахме, защото меко казано протакаха до безкрай нашия случай и само си отвисявах часове в чакалнята без да мръднем крачка напред. Във Виена Ин Витро център отидох май месец 2013 г., юни направих лапароскопия, юли започнах процедура и в началото на август вече бях бременна от първи опит ин витро. Върнаха ми два бластоциста, от които единият беше успешен. Нямах ембриони за замразяване.
Имаме и лек мъжки фактор - понижена морфология по Крюгер. Чакахме общо 7 години да се случи нашето чудо, което е вече на 8 месеца  :P
Имам и други познати с успешни процедури в клиниката. Те също не са обаче от активните по форумите. :lol:
Освен това докато аз бях в процедура и други 5 момичета бяха и всички са бременни. Може да е късмет, но е факт  :P

Желая ти успех  :D
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #71 -: Декември 29, 2014, 19:21:51 pm »
скрита, върнахме бластоцисти на 5 ден. Наскоро гледах статистиката им за тази година (има я и тук и в сайта им) и гледам, че те само бластоцисти на 5 ден връщат. Идеята е отново да се отсеят добри ембриони. Бяха с добро качество според тях - дори ме извикаха за трансфер по-рано (сутринта вместо следобед), защото единият избързваше и щеше да се излюпи - за тях дори и часове са много важни за уцелването на момента.
Относно качеството на яйцеклетката. В деня след пункцията ми се обади д-р Димитрова и ме помоли да отидем до клиниката да говорим, каза че не иска по телефона да ми обяснява. Седнахме заедно с нея и с ембриоложката и ми показаха снимка на яйцеклетките ми, на която и аз можех да разбера че нещо не е наред (просто изглеждаха много несиметрични, криви не знам как да го обясня, ама не бяха като на нормалните картинки...). Обясняваха ни надълго какво точно не им е наред и защо се тревожат дали ще се развият, но аз още от влизането като ревнах и почти нищо не чух и не разбрах :oops: В този ден отписах опита - признавам си. После, когато се развиха и когато се хвана едното ембрионче докторката се измайтапи да питам вълшебницата (ембриоложката) как става така :lol: Не съм питала повече, защото още отпреди в разговорите ни и прегледите ни и прочие ми беше станало ясно, че те не са всемогъщи и го знаят, знаят че много неща още в тази насока не са ясни защо стават и как да ги предпазят, но правят всичко което могат. Затова и аз бях спокойна, виждайки колко всеотдайни са (емоционално) спрямо нас и знаех, че каквото ще става ще става :)
Едва ли ти помогнах много, но това е самата истина - просто чета тук как се борят с години с подобни проблеми хората и още не вярвам на късмета си дето ми гука в момента в кошчето :)
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #72 -: Декември 30, 2014, 12:24:40 pm »
Mousyt, отново ти благодаря! Точно от такива разкази има нужда темата, според мен.

47 Smiles, просто написах какво е моето усещане за споменатите постове. Съгласна съм с  Mousyt, че така се прави само "мечешка услуга" на клиниката.
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #73 -: Декември 30, 2014, 12:35:37 pm »
47 Smiles тъй като и мен ме интересува, с какво са те стимулирали при ендометриоза?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #74 -: Декември 30, 2014, 14:33:10 pm »
скрита, радвам се че поне малко съм помогнала.
Мен от клиниката не са ме молили да разказвам/пиша, но може и да е защото ММ постоянно обясняваше на докторката, че чета по разни форуми и те си знаят :lol: Е в крайна сметка като родих преждевременно най-после се убеди, че е имало полза от това да се информирам и да знам кога да алармирам лекарите и ме остави на мира :lol:
Иначе аз също споделям мнението на Смайли, още повече и аз познавам доста пациенти на клиниката, които дори не са писали във форуми или пък са слабо активни. Може и да има някаква връзка с това, че повечето са доста ангажирани личности и са избрали да опитат там именно защото не им се е налагало да чакат за преглед (знам, че ще се повторя, но през цялата ни процедура сме чакали най-много 15ина мин за преглед, но когато бях бременна и мен са ме вмъквали по спешност между часовете, така че това за мен е приемливо) :)
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #75 -: Декември 31, 2014, 22:17:56 pm »
47 Smiles тъй като и мен ме интересува, с какво са те стимулирали при ендометриоза?
Лилибел, с Гонал x 150 на ден. На прегледите се преценяваше дали да се коригира дозата, но не се наложи.
В клиниката се избягват силните стимулации. Целят се малък брой, но качествени яйцеклетки.
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #76 -: Януари 02, 2015, 00:11:17 am »
ivaila2006, прекрасно е, че Вашата процедура е завършила успешно!
Моля, да споделите какъв в крайна сметка е бил проблемът при Вас, тъй като не се разбира от написаното. Интересува ме и каква процедура сте правили (инсеминация, ин витро или ИКСИ) и въобще как е протекло лечението.

Тъй като следя темата за центъра и в друг форум, забелязах, че с успешни процедури в последно време се хвалят новорегистрирани потребители. Прави ми впечатление и това, че историите им са много еднакви: колко некадърни са лекарите в останалите клиники и колко мил и дружелюбен е екипът на Виена Ин Витро. Когато някой друг ги помоли да дадат по-подробна информация- отговори няма.
Та, във връзка с това се замислих кое би ме накарало да предпочета една клиника пред друга. Лично за мен, това, че няколко жени не са успели да забременеят в дадена клиника при първи опит ин витро, не е причина да не стана пациент на клиниката. Агресивната реклама, обаче, ме кара да бягам надалеч.
Извинете ме, че стана дълго, но имах нужда да споделя!

Здравейте уважаема Скрита,

Честита Нова Година!
Аз, за разлика от Вас, не съм Скрит. Името ми е Георги Вълчев и съм партньор на Ивайла.
И тъй като тя работи твърде много, и определено няма време да влиза тук,  ще се постарая да дам изчерпателни отговори на въпросите Ви, макар те да са зададени по начин, показващ видимото Ви раздразнение от написаното.
1. Направихме процедура Ин витро IVF, за наше огромно щастие успешна.
2. Проблемът при нас беше, че имаше доста "кухи" фоликули. Съжалявам, но макар, че съм изучавал медицински науки, съм доста далеч от темата, за да Ви дам научно обосновано обяснение. От 17 (седемнадесет) фоликула, бяха извадени общо седем яйцеклетки.
3. Въпросът Ви каква процедура сме извършили (инсеминация, ин витро или ИКСИ) показва, че дори не сте си направили труда да прочетете написаното, защото то започва именно с това, че искаме да споделим мнението си от Ин витро процедура, извършена в конкретната клиника.

Моля да ме извините, че решихме да се регистрираме тук, за да споделим историята си, която не цели да направи реклама на клиниката, тъй като те определено нямат нужда от такава, а да даде надежда на други двойки, като нас, че има шанс и надежда за всеки.
Никъде не забелязах да сме написали, че другите лекари, при които сме били са некадърни, затова моля, не ни приписвайте думи, които не сме изричали. Просто исках да кажа, че виден лекар в тази област (чието име отново няма да напиша, за да не правя антиреклама) изобщо не се опита да намери проблема, а ни каза да платим инсеминации, след което и Ин витро. Същият този лекар се опита да излъже, че тръбите на жена ми са запушени, за да може да кандидатстваме по фонд. Не зная за Вас, но аз не желая да се възползвам от парите на някой наистина нуждаещ се, при условие, че при нас проблемът бе неясен, до момента на пункцията.
Да, аз съм новорегистриран, но съм готов да застана с името си зад всичко написано. Мога да Ви прикача даже и снимки на плода, за да докажа на духчета като Вас, че наистина съм реален.
Решението да напишем историята си е наше и само наше, и при условие, че това е форум, в който всеки може свободно да се регистрира и да даде мнението си, не виждам като каква, точно Вие, скритата, обвинявате нас, "новорегистрираните". Що се отнася до милия и дружелюбен екип на Вивена Ин Витро - да, такива са и няма да си кривя душата. И да, препоръчвам клиниката, тъй като налице са най - важните неща: положителният резултат от процедурата и щастливата ми жена. Но въпреки, че я препоръчвам, не карам Вас или който и да било друг да отиде там. Аз споделям историята си. А дали е възможно еднаквите истории на потребителите да са продиктувани от това, че хората в клиниката просто си вършат работата, както трябва?

Ако имате други въпроси, моля, не се колебайте да ми ги зададете. За да избегнем Вашето съмнение, ще се постарая да посещавам форума по - често. Но в този ред на мисли, аз как да знам Вие за какво сте тук?
 Както написах по - горе, мога да Ви изпратя снимки на плода, изследвания и всичко други необходими доказателства. :)))

Поздрави,

Георги Вълчев
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #77 -: Януари 02, 2015, 11:03:23 am »
Мен например док ме помоли да разкажа историята си.
Няма лошо.
Не е първият, няма и да е последният лекар, който го прави.


За съжаление, мненията от новорегистрираните потребители, случайно намерили темата, съвсем случайно следват един и същи модел - колко са лоши условията в останалите клиники /разбира се, написани завоалирано/ и колко всичко е прекрасно в хвалената клиника. Като постинги, писани след указания, с посочени опорни точки. Точно затова звучат фалшиво.
Още по-фалшиво звучат оправданията, че не, не сме влезли да правим реклама на клиниката.
А какво е тогава? Лекар моли да се споделят успешните истории. Това води други пациенти в клиниката. Клиниката работи без пари?


Георги, прочети правилата на форума. Ако желаеш да пишеш тук, е необходимо да създадеш собствен акаунт. В противен случай, ще бъда принудена да огранича този.


Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #78 -: Януари 02, 2015, 18:13:38 pm »
Мен например док ме помоли да разкажа историята си.
Няма лошо.
Не е първият, няма и да е последният лекар, който го прави.


За съжаление, мненията от новорегистрираните потребители, случайно намерили темата, съвсем случайно следват един и същи модел - колко са лоши условията в останалите клиники /разбира се, написани завоалирано/ и колко всичко е прекрасно в хвалената клиника. Като постинги, писани след указания, с посочени опорни точки. Точно затова звучат фалшиво.
Още по-фалшиво звучат оправданията, че не, не сме влезли да правим реклама на клиниката.
А какво е тогава? Лекар моли да се споделят успешните истории. Това води други пациенти в клиниката. Клиниката работи без пари?


Георги, прочети правилата на форума. Ако желаеш да пишеш тук, е необходимо да създадеш собствен акаунт. В противен случай, ще бъда принудена да огранича този.

Здравейте,

Казвам се Ивайла Найденова.
Не разбирам заядливия Ви тон, нито този на скрита. Ще подчертая това, което беше написано и в предния ни пост, а именно, че решението да споделим това беше единствено и само наше.
В качеството си на каква и с какво право давате квалификации на постовете на другите?!? Това, че под аватара ви е гордо изписано "главен модератор" не Ви дава право да квалифицирате дадени мнения като "фалшиво звучащи" или "написани след указания с дадени опорни точки", освен ако разбира се, не можете да го докажете!

Скрита искаше подробности, получи подробности. Казахме, че ще отговорим на всички останали въпроси, на които можем.
Колкото до новорегистрираните потребители, бих искала да ви споделя, че имам и стар профил тук, от около 2009-та година, но за съжаление, да вляза там е невъзможно поради неизвестен за мен технически проблем.
Но щом новорегистрираните потребители не са "надеждни", тогава за какво е този форум?
Знаете ли, жалко е отношението Ви, тъй като преди да посетим центъра, четох и мненията, и консултантската тема на центъра именно тук...
"Клиниката работи без пари?" - ясно сме написали, че клиниката не работи без пари. Разбирам иронията Ви, но не мисля, че в тема за асистирана репродукция има място за ирония.
В заключение ще кажа само, че това бебе е нещо, което сме искали безкрайно много, само ние знаем през какво минахме и винаги ще бъдем благодарни на хората, които са ни помогнали.
Ако не мога да изразя мнението си в този форум, то за какво е той тогава?
Колкото до профила ми - ако желаете, изтрийте го, сложете му бан, или направете каквото намерите за добре, но имайте предвид, че и целия ваш пост е оф топик и определено враждебен.
И какво стана сега - не съм новорегистриран потребител, не съм намериала темата случайно и се оказа, че не само съм реална, а и не пиша завоалирано, а предлагам да ви споделя всяка информация относно процедурата ми, така, както исках да споделя и радостта си...

Желая Ви здраве и късмет през новата година и отново пожелавам успех на всички, тръгнали по пътя на асистираната репродукция.

Ивайла Найденова
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #79 -: Януари 02, 2015, 18:47:44 pm »
Аз не намирам за нередно, че са ме помолили да споделя положителното си мнение.
Доказано е, че хората са по-склонни да споделят мнението си, когато е отрицателно, един вид да се оплачат. Това важи например за несполучливите покупки, за недобре свършените задачи, които сме възложили в работата и т.н. Когато сме доволни, много често забравяме да кажем добра дума. Приемаме го за даденост.

Виж лошо ще е, ако някой ме е помолил да излъжа или пък ми е казал какво да напиша или пък, ако някой влезне и сподели фалшива история. За това последното и така наречените тролове научих наскоро. Само, че те не са новорегистрирали се потребители доколкото разбирам, а редовни и добре платени такива.

Аз нямам нищо против, нека се включват и недоволни пациенти или такива, които са в процес на лечение или процедури.

... съвсем случайно следват един и същи модел - колко са лоши условията в останалите клиники /разбира се, написани завоалирано/ и колко всичко е прекрасно в хвалената клиника
Ами да. Защо да е странно, че сме доволни от клиниката, в която сме успяли? И, че не сме доволни от предишната, която сме сменили?  :ask:
Аз мога да разкажа подробно, не завоалирано, защо не съм доволна и коя е клиниката, която съм сменила (даже в по-старите ми постове, вероятно вече съм писала). Ако някой иска пак ще напиша.
Не съм се обяснявала, защото клиниката си има множество доволни и успяли пациенти, които (както и ние) ще застанат зад своя лекар. И това е съвсем нормално.