0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #120 -: Януари 20, 2016, 09:41:42 am »
Аз днес ще разбера дали се е махнал задържания фоликул и дали ще стартираме. Иначе микробиологията ми излезе чиста от гъби и бактерии, но с някаква си микорскопска насоченост за цервицит, единствено на база повече левкоцити, което ми се струва невъзможно при липсата на каквито и да е оплаквания, но явно все пак трябва да се лекува - не знам дали в един и същи цикъл можем да се лекуваме и стимулираме. Трябва да дадем и  допълнителни изследвания с мъжа ми днес - вирусологии и др.


Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #121 -: Януари 20, 2016, 11:04:08 am »
Hecate,

На мен микробиологията ще ми излезе в четвъртък. Дано да няма неприятни изненади.
С вирусологичните изследвания сме почти готови и двамата, на мен ми остава само едно от тях, защото не е било включено в предходния ми пакет. После кръвна група и Rh на място в клиниката и сме готови за старт в началото на февруари, ако всичко друго е наред.

Стискам палци всичко да е наред при теб и да стартирате, когато е най-подходящо!
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #122 -: Януари 20, 2016, 14:07:32 pm »
Уви, не се беше махнал тъпия фоликул... Сега съм 1 месец на противозачатъчни и после продължаваме с изследванията. Много ми е тъжно. :( Още повече, че както го изчислявам (сега с хапчетата мога горе-долу точно да изчисля) другата овулация трябва да е покрай мартенските празници и забравих да питам д-р Димитрова дали работят тогава, дано да работят по празниците, че съвсем ще ми се разбие психиката от отлагане вече.


Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #123 -: Януари 20, 2016, 16:07:01 pm »
Hecate,

Разбирам как се чувстваш...Чакането е особено изнервящо. И аз доста чаках и няколко пъти се отлага. Правиха ми хистероскопия. Все пак, Господ си знае работата и със сигърност нещата ще се случат в най-подходящия момент!
Стискам ти палци!
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #124 -: Януари 20, 2016, 16:54:12 pm »
Аз май съм най-безпрецедентно дългогодишния пациент на д-р Димитрова, без нито една процедура и то не по нейна вина. Аз вече има 4 лапароскопии - една извънматочна, поправка на извънматочната - не бяха ме изчистили и махнаха тръбата, едно пукане на киста и финално вече по-миналата година - премахване на жлъчка за разкош, именно защото ме беше страх да започвам процедура с камъни в жлъчката и непълноценно хранене. Междувременно се опитвахме да подобрим и мъжкия фактор.
В смисъл, аз от наистина от години чакам този момент и днес много се бях настроила, съответно сега доста съм се разстроила. А реално - няма за какво. Не съм изнервена, разстроена съм и ми е тъжно, а нямам причина, не знам как да го обясня.


Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #125 -: Януари 21, 2016, 22:45:08 pm »

Разбирам те много добре как се чувстваш. Колкото и да се опитваме да сме реалистично настроени, зареждаме се с очаквания и нетърпение и когато поредното препятствие се появи на пътя, това ни разочарова. Доста си препатила... Бъди спокойна, нещата ще се случат в най-подходящия момент. Стискам ти палци!

Моята микробиология показа някакви анаеробни гадинки и ще трябва да слагам глобули и после лактобацили, за да нормализираме средата. Но какво да се прави...


*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #126 -: Януари 22, 2016, 09:14:14 am »
Hecate и аз съм подобен случай - заради лошите яйцеклетки вероятно задържам често фоликули, не успяват да се пукнат. Не мога и противозачатъчни да пия защото ми скапват хормоните за месеци напред. Напоследък имам наблюдения, че коремните упражнения много ми помагат за пукането на фоликулите - правя ги цялата първа половина на цикъла и по времето когато фоликулите станат 17-18 мм.
Иначе аз понеделник съм на преглед. Сега усилено чета в нета дали има извадени качествени Я при високо ФСХ. Моето на 3ти ден беше 24, обаче БТ ми е много хубава - стабилно се е задържала на 36,6. Вероятно ще имам пораснал фоликул и се чудя дали да настоявам за пункция или няма смисъл  :? Надеждата ми идва от това, че в повечето случаи лекарите като видят високо ФСХ и прекъсват процедурите, т.е. няма наблюдения ако се извади Я какво ще й е качеството.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #127 -: Януари 23, 2016, 18:12:39 pm »
Здравей, тъй като аз пукнах един фоликул така с физически упражнения, но към края на цикъла, когато явно беше задържан отдавна и ме оперираха по спешност (твърде много течност в корема), си признавам, че доста си ограничавам физическата активност и при най-малкия дискомфорт. Може да не е редно, но страх лозе пази. И сега включително си лежа, че го усетих доста болезнено онзи ден като се спука и ще си дам няколко дни почивка. Аз не знам какво качество са ми яйцеклетките - ще видим.
Ако имаш финансовата възможност, аз бих го извадила фоликула, за да проверят какъв е и как ще се оплоди. Все пак виж и док какво ще каже. Ти при Димитрова или при Сенкова си?


*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #128 -: Януари 23, 2016, 20:51:48 pm »
При Сенкова съм.Аз също мисля да опитам да го извадя,ако док се съгласи.Имам чувството,че ще има яйцеклетка този месец. А за пукането на фоликулите - трябва да ги пукнеш докато са нормални около овулация,иначе като станат кисти може би наистина стават доста големи.Моите се пукат около 18-19 мм,но съм чувала за кисти по 30 мм и нагоре.Ако твоята е била голяма и си я пукнала,може би затова си имала такива проблеми.Прави си упражненията около предполагаемата овулация,така фоликулите ще са нормални размери и няма опасност от усложнения.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #129 -: Март 08, 2016, 21:54:54 pm »
Момичета, някой има ли инфо по въпроса.... Много съм озадачена...  :(

"Здравейте,
Проф. Щромер ви информира, че д-р Димитрова няма да бъде част от екипа на Виена Ин Витро Център, считано от 1-ви април.
Поздрави,
Екипът на Виена Ин Витро Център"

От страницата на Виена Ин Витро Център във ФБ....
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #130 -: Март 08, 2016, 23:05:09 pm »
Не, Смайлс, всички сме озадачени, макар в темата в бг мама да ври и кипи от няколко дни насам. Но никой няма конкретна информация. Аз в момента чакам до тест и съм решила да я питам заедно с резултата. И в двата случая ще имам нужда от нея.


Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #131 -: Март 09, 2016, 08:49:00 am »
Hecate, ще пишеш ли, ако се разбере нещо...
Че аз отдавна не следя в бгмама.
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #132 -: Март 09, 2016, 09:16:29 am »
Много неочакван обрат... Каква ли е прчината? Моля ви, пишете, ако разберете къде отива др Димитрова.
Мерси и лек ден!
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #133 -: Март 26, 2016, 12:33:07 pm »
Махнаха доктор Димитрова от екипа. А от доктор Сенкова има забременелите 2 жени. Още се учела.
« Последна редакция: Март 26, 2016, 12:35:10 pm от Gerito11 »
*
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #134 -: Април 06, 2016, 08:40:03 am »
Предполагам всички вече знаете, че д-р Димитрова от тази седмица вече е във Вита. Понеже обещах да пиша.


Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #135 -: Април 06, 2016, 13:24:34 pm »
Предполагам всички вече знаете, че д-р Димитрова от тази седмица вече е във Вита. Понеже обещах да пиша.

Мерси много, Hecate! Аз не го бях разбрала това.
А стана ли ясно защо е напуснала?... Тя, сама, по собствено желание ли, или нещо се е случило?
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #136 -: Април 21, 2016, 10:31:49 am »
А стана ли ясно защо е напуснала?... Тя, сама, по собствено желание ли, или нещо се е случило?

Ще ти отговоря на лични, защото напускането на д-р Димитрова няма общо с нейната компетентност и нейния професионализъм.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #137 -: Октомври 03, 2017, 15:16:48 pm »
Искам да споделя, че от 01.10.2017г. Виена Инвитро Център без предварително да предупреди и да информира поне на своя сайт  преустановява записване на часове и прием на пациенти. Ако някой не е унизен от неетичното и непрофесионално поведение може да се обади през месец ноември. До тогава ръководството на центъра може и да излезе с някаква информация, която очевидно ще е безполезна и обидна за тези, които са доверили на фонда.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #138 -: Октомври 03, 2017, 16:11:16 pm »
хм... явно дейността на центъра скоро ще приключи - или поне пребиваването им в Токуда.
това се очакваше след закупуването на Токуда от турците.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Виена Ин Витро център в Токуда
« Отговор #139 -: Октомври 06, 2017, 18:21:14 pm »
А къде ли ще се местят, някой знае ли?