0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Наистина са много сладки всички дечица на Зачатие. Личи им, че са по-специални  :P

Успях да пусна он-лайн поръчка в Хиполенд, оле!  :lol:

Да ви се покажем с новата си придобивка. Слингът ще го ползвам само за носене вкъщи, защото се поставя лесно и детето има по-голяма свобода да гледа и да се движи. Ръцете може и да са отвън и слингът да минава под мишниците.
http://prikachi.com/images/680/7734680I.jpg
http://prikachi.com/images/681/7734681b.jpg
*
Смайли, чудесно стои! Да ви е честита придобивката и да си я ползвате с усмивка :)
Аз засега задържам покупката на слинг, защото още и кенгурото не ползваме, а бабите и таткото не ги виждам с нито едно от двете, така че като изникне потребността тогава ;)
Момичета, дайте малко идеи. Матей с неговите бузи и гуша вече е пословичен :lol:, обаче гушата ни създава и проблеми. Тъй като е много голяма и все седи прегъната и гушката отдолу не вижда слънце. От друга страна като се храни и е като прасенце - тече му по бузите, по гушата,... та доста често му се зачервява там отдолу под гушата. Старая се да го мия добре, мазах няколко пъти и с бепантен  и като че помага да не се подсече поне, ама то е много трудно, защото за да се види изобщо той трябва да си даде главата крайно назад, а това не е много лесно да му се обясни :lol: Та ако някой има идеи с какво да мажа, подсушавам, пазя чисто..... абе всякакви идеи приемам :)
Mousyt, то май всички бебчета имат този проблем с шията. Освен червените резки на гънките и много мръсно се събира там и всеки път като го къпем бъркам да чистя, че е по-лесно като е мокър.
Ние го мажем с крем против подсичане там. Как го лъжем ли?  :lol: Слагаме го да легне по корем, той си вдига главата и оголва шията  :lol:
Не знам дали Матей вече може да си вдига главата като е по корем.
*
Аз имам куп най-различни кремчета против подсичане, но така и не сме ползвали. Вместо това понякога подсушавам и ръся малко хума в сгъвките.

Смайли, как се казва този тип слинг?
Смайли, как се казва този тип слинг?
Слинг-джоб, слинг-торба, пауч
Слага се много лесно. Представлява един широк шал зашит в двата края.
Лили, ти какъв ползваш - слинг-шал ли?
*
Мони, не се е подсичала никъде така гадно както на гушката, защото нали голямо, едро бебе.Мажех с крем за подсичане.По няколко пъти на ден я минавах със влажна ръка по вратлето.Зора е голям и ревеше, защото не обичаше да седи по корем и чистенето на гушката и беше трудно.

Супер слинг Усмивки, аз вече се отказвам от носенето на детето, само в неотложен момент.Мадамата тежи, не иска да седи в ранчката и т.н.Беше ми супер удобно, но май ще си остане с беше.

*
Ами това с вдигането на главата е хм... по негово желание отново :lol: Това тамън борим тези дни с рехабилитаторката, защото не я вдига много добре. И аз като вас мия и гледам да е чисто и сухо все, ама трудна работа... а крем против подсичане какво имате предвид? Аз попринцип и по гънките мажа с бепантен ако нещо ме притесни, имам и судокрем вкъщи ама не съм го пробвала...
*
Mousyt и ние имахме под шийката зачервяване не беше много,но и аз така по корем да вдигне главичка или показвах лампата ,че се заглеждаше в нея и имам един крем моята лекарка ми го беше взела, който използвам и за друго ако има за какво да мажа на бебка например малко под устичката и излизаха едни червени петница като се уливаше с млякото и мажех и минаваше бързо ,ако има пъпчици по дупето минава ,за подсичане става макар ,че ползвам само Судокрема абе с две думи много е хубав ако искаш вземи си от него ето:http://www.minimod.bg/11557/%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5-%D1%81-%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82-%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D0%BD-300-%D0%BC%D0%BB има и малки разфасовки по лев и нещо или два лева

Mousyt, пробвай с бебешка пудра. Целта е да седи сухичко, пудрата обира влагата! Не е скъпо - пробвай пък  :wink:
*
Вярно, точно пауч беше. Много готино изглежда, от няколко месеца го заглеждам, но не знаех как се казва. И да, ние сме с шал. Никак не ми хареса цвета, но с бебе на десет дни нямах много избор. Затова пък откъм функционалност изби рибата.

Mousyt, ако става дума от по коремче, то Калина също не си вдига главата идеално, но никой досега не ни е казал копче.

Да, аз съм или за бебешка пудра или за хума, като повече клоня към второто че ми е ясно какво представлява.
... а крем против подсичане какво имате предвид?
Има кремове за мазане, когато вече е подсечено и такива, с които да мажеш превантивно. Повечето май са комбинирани.
Аз например ползвам ето този превантивния на Мустела.
http://www.mustela.bg/content/Vitamin-Barrier-Cream

Аз пудра или хума не съм ползвала. Няма ли обратния риск - от изсушаване и зачервяване  :ask:
*
Едно време си ги пудреха бебетата най-често. Не знам защо отпадна тази практика, може би с крем е по-добре. Аз никога не съм пудрила. Моят беше кльощав и под гушката не се е подсичал, но пак ще похваля Судокрема, който върши чудесна работа за зачервено  :D Друг вариант да подсушите и почистите гушката е като сложите бебето по гръб и подпъхнете една ръка под врата, близо до раменете, леко се извиват назад и може да се подсуши и намаже.
Смайл, дай снимка на тоя слинг свален, че ми стана интересен. Аз дълго време ползвах от късите с халки и сега се събира в него  :lol:
*
При нас хумата не е изсушавала кожата или друго. Знам че е много ефективна при подсичане, макар че ние засега не сме имали възможност да се убедим лично. Аз слагам на Калина профилактично от дъжд на вятър, а през останалото време нищо не правя.
Преди време на една лекция за бременни обясниха, че преди да се използва крем против подсичане кожата трябва да се подсуши много добре, в противен случай самият крем може да направи подсичане. И когато дойде момента да си ползвам мостричките все за това обяснение си спомнях и така и не се реших.

Да ни е честита първата баня във ваничка. Досега бяхме на чешмата, но вече сме почти 7 кг и мноооого шаваме. Тези деца растат просто удивително!  :heartbeat:
*
Лили,  честита ви първа баня  :P
Аз къпя Мария, в коритото още от както падна пъпчето, т. Е.  на 20дни беше. Но се реших понеже си купих една плоскост с хавлийка наклонена и тя си лежеше върху нея.  А моята хубавица е 6кг и 160грама,висока 64см. Но продължава с 4капки витамин Д. Досега и давах от този на Джеймесон, но вчера нямаше от него и ми дадоха Вигантою. Дали е проблем? Едното струва 14.56лв., вигантола 2.48. У ми е странно тази разлика в цената да е за сметка на качеството.

*
Най-често се ползва Вигантол, просто се случва да го няма на пазара за дълго и може би, вие  затова сте почнали с друг препарат с вит. Д.
*
Вигантол е масово използвания вариант, Деавит и този на Джонсън (за малко да напиша Джеймисън  :D) по-малко. Като по мои наблюдения често се предписва последният като най-скъп, но в аптеката казват че няма разлика Вигантол/Джонсън.
*
Деавит има 30 дни срок след отваряне, ако някой ползва да си знае.
М-и, ето тук има слинговете, свалени и сложени на манекени. Аз оттук го и купих. http://www.zilana.com/buy-dgob.html
Ако ти снимам моя няма да се вижда добре, защото е тъмен.

Лили, браво, голямо бебе е Калина.

Стоека, и аз къпех на стойката с хавлията, но вече купихме седалка за къпане (от 6-тия месец), защото е голям (вече е 8.5 кг и 71 см) и трудно се събира в коритото. Jbrul ми ги беше препоръчала.
Аз взех ето тази, но от OLX за 15 лв.
http://www.dundio.com/%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D1%8F-safety-1st.html

*
Ок, ще давам вигантол. Не бях чувала за Девиат и Джонсън. Аз давах на  Jamieson, пише произведено в Канада.
Ще се огледам за такава седалка за баня, аз имам и пластмасова стойка,но не ми е удобна за къпане,нито на Мария и е лесно да пляска с крака, с хавлиената е супер, пляска и вика от рдост.
*
Ние сме още с хавлиената и мисля съвсем скоро и нея да махна и да постилам една хавлия на дъното на коритото.То като се къпят не знам кой е  по-мокър тя или баща и, голямо пляскане, голямо нещо.