0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #340 -: Февруари 14, 2015, 17:41:26 pm »
Аз също почиствам ушлетата само, когато видя, че нещо се е показало. И не бъркам навътре. Колкото по-често се чистят, толко повече се отделя ушната кал.


Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #341 -: Февруари 15, 2015, 09:42:59 am »
Здравейте момичета и Ра4о :P

Днес май пак е хубаво времето и ще има дъъълги разходки.
Ние вчера бяхме около 3 часа на Витоша с бебо в раничката. Той разбира се по някоя време заспа, след като го нахранихме на една поляна. Днес сигурно пак ще отидем.
Имаме проблем обаче с лигавенето и студа. Като се лигави и му се стича по брадичката, изстива и после кожата там става като изгоряла. Някакви идеи как да избегнем този момент?

Да ви похваля нашия татко (че нали и аз по-честичко се оплаквам от него). Днес пое бебо като се събуди в 6 часа. Нахранил го е, сложил го е на гърне, свършили са работата и са измили дупето. После ми е направил кафе и закуска и ме събудиха към 8 ч.  :heartbeat:

Mousyt, важното е че сте намерили покривалото на количката. А щом сте го изгубили явно ви е било и топло по време на разходката  :P
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #342 -: Февруари 15, 2015, 09:53:04 am »
Смайли,няма как да спреш лигавенето :lol: просто веднага го избърсвай и мажи с крем за вятър и студ или от тези за подсичане завиждам ви благородно за разходката в планината :lol: аз вчера пак сама с него се разхождах в парка пред УНСС,защото тати води кака на английски днес се надявам поне тати да е с нас на разходката,че ми се иска да му купя активна гимнастика приемам съвети от опит каква е най -добре да купя :lol:
Хубав и слънчев ден! :)
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #343 -: Февруари 15, 2015, 11:25:51 am »
Смайли, аз бих намазала преди излизане 1-2 пъти с хубав преварен зехтин (имам такъв). Не знам дали ще има желания резултат, но хем нямам бебешка козметика, хем трябва да се има предвид че детето може да го изближе и трябва да е нещо безопасно.
Уф, вчера съм се оляла с оплаквания от свеки. Извинявам се, добра душица ми е тя.
« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 11:27:30 am от lili2011 »
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #344 -: Февруари 15, 2015, 15:31:28 pm »
Аз мажа с колд крем, но явно лигавенето идва в повечко.

И днес се разходихме по снежните пътечки. Много е кротичък в планината.
Преди това бяхме в Икеа. Не знаех, че там предлагат и пюренца на Хип за хапване. Много е удобно като си с дете. Имат и столчета за хранене.

Алекс, ние така и не купихме активна гимнастика, само едно шарено килимче, върху което да седи.
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #345 -: Февруари 15, 2015, 17:21:46 pm »
Мамчета съжалявам за спама,но немога да се сетя коя мама ражда скоро секцио в Майчин дом.Ще я помоля ако може да ми пише на лс как е минало всичко и колко е продължил престоя.

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #346 -: Февруари 15, 2015, 17:34:51 pm »
Пак се включвам на патерица, но не искам да пропусна да отправя пожеланията си за първия рожден ден на Моника. Маги, да ви расте все така лакома за живот, палава и щастлива!

Видях, че сте обсъждали важната тема за помощта. Аз съм на принципа "Който има деца, да си ги гледа" :). Но в същото време знам колко ценна е всяка помощ и не я отказвам. А се уча и да искам помощ, че и аз съм от тези, които все се оправят сами :). Дразня се, когато ми се месят в строгата организация, но оценявам колко облекчаващо е да имаш помощник понякога. Явно си трябва баланс между двете.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #347 -: Февруари 15, 2015, 19:41:08 pm »
Привет :) Не мога да се докопам тук въобще.Моника е научила копчета за включване/изключване на компютъра и е весело.

Беата, благодаря за поздрава :)

Помощ, аз ползвам само ако ми се налага.Имам да работя сега и свекърва ми идва да я гледа в тези часове, но ако нямам работа се оправям сама.До сега не е спала при баба, не е оставяна, за да си почина.може да не е правилно, знам ли ама аз така го чувствам.

Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #348 -: Февруари 15, 2015, 20:25:56 pm »
Marina vdb - аз раждах ноември месец 2014 в МД, секцио - виж в раздела Раждането - къде и как - подробно съм описала престоя ми там  :D Успех!!!
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #349 -: Февруари 15, 2015, 21:31:15 pm »
Колко често къпете децата?
Аз къпя всяка вечер, в корито със стойка, тя си чака водата да пляска на воля. Отделно през деня мия наакано дупе, лице, ръце и лицето сутрин и след всяка разходка.
Обаче вчера две мами с които разхождаме децата, ме гледаха като извънземно, че къпя детето всяка вечер. Трябвало веднъж в седмицата.
А и Мария има едни малки пъпчици с бяло връхче. От храна, претопляне или слънцето може да е?
Аз я обличам с тънък клин, боди с къс ръкав и тънка блузка и чорапки. Аноракът е с една идея по дебел, без хастар или подватен. Без чорапогащник, но с шапка. Същите мами, казват че е прекалено леко облечена.
Та, за пъпките беше въпроса, една ухото, една на врата, две на лицето и крачетата.
« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 21:32:50 pm от stoeka71 »
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #350 -: Февруари 15, 2015, 21:38:29 pm »
Стоека, за къпането е въпрос на личен избор. Моите също се къпят всяка вечер. Така са свикнали. Също имам приятели, чието дете го къпят веднъж седмично. Да не му се изсушавала кожата! На моите не виждам да им е толкова изсушена. Ама така, де. Всеки си знае. Иначе щерката вече е голяма. Не мога през деня да я мия на чешмата (тя е и на ясла, де). А още е с памперс. Така че само вечер остава да се изкъпе. Иначе една седмица немито дупе, хм, идея си нямам как ще е.

Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #351 -: Февруари 15, 2015, 21:42:39 pm »
Stoeka, аз къпех до скоро всяка вечер, но напоследък се случва да прескоча 1 ден, дори и 2 дни ми се е случвало. Но след 2 дни започва да понамирисва леко и не мисля, че е добра идея. Дупето мия (и от кръста надолу) след всяко акане.
Напоследък се пристрастри към банята и не иска да излиза от коритото. Днес щях да го изтърва, защото започна да буйства като го извадих.
А вие по колко дълго ги държите в коритата/ваничките да си играят? Имаме парно в банята, но ме е страх да не изстине водата, в която се плацика.

Отнсно това колко да го обличам, никога не съм сигурна дали съм го облякла подходящо - или ми се струва леко облечен или прекалено облечен, все не съм доволна  :lol:

А за пъпчиците идея си нямам.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #352 -: Февруари 15, 2015, 22:04:11 pm »
Стоека и аз като теб къпя всяка вечер а през другото време мия дупе, бузки. Онзи ден не го изкъпахме и на следващия ден имаше мноог мъхче събрано под гушката а и нали повръща и постоянно там му се стича храна и не става по мое мнение. За обличането и аз като Смайли никога не знам как да го облека, но ако прекаля с една дрешка дори той веднага се поти и изрива, а ако е леко краката му са лед, та по това се ориентирам... Не знам за пъпки с яло връхче. мати постоянно има пъпки някъде но докато излязат изчезват и аз спрях да се впечатлявам. Ако ми се стори повече нещо мазвам с цинков крем и готово :)
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #353 -: Февруари 16, 2015, 00:17:41 am »
Стоека и аз къпя всяка вечер и мия наакано дупе и т.н. за мен е безумно да се къпе веднъж седмично...въпрос на избор,а пъпчици с бяло връхче не смятам,че са от претопляне...съвсем нормално си обличаш детето няма нужда да я навличаш Вера от бебе я свикнах така и до сега така си ходи за ужас на бабите :lol: и аз като Моусит се ориентирам по детето като са му студени ръчички,крачета и носле обличам :)
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #354 -: Февруари 16, 2015, 00:25:57 am »
Синът ми имаше пъпчици с бял връх, като беше на 2-3 месеца, и педиатърут каза, че било бебешко акне, но той имаше по бузите и по челото.
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #355 -: Февруари 16, 2015, 00:30:08 am »
После що имаме фраза в песен "хигиена нулева..."

ЗА мен бебето трябва да се къпе макс през вечер, щадящ измивен гел+хубаво овлажняване. Пък нека те гледат като извънземно. Те и племенниците ми ги къпят веднъж седмично и имаха и двамата крусти (мнооого и сериозни) до 6-7 месец и миришеха на леееко вкиснато.

Стоека, кърмите ли се? На Нии така му избиваха пъпки пубертетки докато се кърмехме. Не е навлечено детето, според мен. Пъпките може да ги обтриваш със разтвор от лайка няколко пъти дневно, антисептично е и бързо завяхват.
[/url][/url]
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #356 -: Февруари 16, 2015, 03:33:21 am »
Абсурдно е да не се къпят всеки ден и сега се къпят пак всеки ден ,но сами, само девойката си мие главата през ден.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #357 -: Февруари 16, 2015, 08:40:55 am »
И ние не пропускаме вечер без къпане,не мога да си помисля да я къпя  веднъж седмично,около нас също има познати дето къпят рядко и казват че ще й се изсуши кожата.Много обича да я къпен и след като й доставя удоволствие  не виждам проблем да го правим и за напред ще бъде така,може косата да не мием често,но тялото ще се мие  :wink:.
А по въпроса колко време сме оставяли- повече от 15 мин.не сме стояли, ако водата изтине имаме налята в кана по топла и доливаме в коритото,при нас също е топличко,но ме е страх да не се простуди.

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #358 -: Февруари 16, 2015, 09:30:43 am »
Здравейте! Пак интересни теми дискутирате. Ние къпем през ден-два, но дупето  ,след всеки"инцидент" :lol:Още го правим на чешмата,но взе да натежава и май е време за ваничка. Имаме и ние такава,на стойки. Приятели си освободиха с нетърпение банята,че много място им заемала :lol:. Но честно казано,много ни е страх да започнем там да къпем. Свалил съм едни клипчета и ще разучавам,че нали бащите са по-активни в къпането,да не се изложа :wink:. Преди няколко страници/то с тая скорост на писане,може и в предишната тема :lol:/ някой спомена за стафилококова инфекция ,до колкото помня  :?. Сополите били симптом,ама може ли малко по-подробно. Нашия също образува,не много,но има, Сухи са,обаче, Дали не е от парното? :? Уж се опитваме да овлажняваме,ама знаем ли?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #359 -: Февруари 16, 2015, 10:18:41 am »
ra40, какво имаш предвид под сухи - бели сухи корички ли? Матей образуваше такива в началото много, но се оказаха от млякото (като върне дори и малко и хоп през носа). Дано няма нищо ;)
Момичета, аз много на бързо, че дребното от два дена е голям киселаж... Имам сериозни опасения за венци, да не кажа за зъб и то не който му е ред 8O :lol: та да попитам бяхте обсъждали по-напред мазане на венеца с нещо, но не помня какво...дайте съвети да опитам преди да успея да науча бебе дето не обича да го гушкат да е на ръце :lol: :? 8)