0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #420 -: Февруари 19, 2015, 22:35:49 pm »
bistrikus, това е защото таткото приспиваше малкия (демек го разнасяше напред-назад пищящ а той му пееше - страшна гледка) а аз се правех че работя (защото естествено не мога да се фокусирам в такава ситуация наистина) а не исках да им развалям усилието ;)
Иначе за кърменето - явно е масово това да няма цикъл при кърмене, но не е задължително и обратното не е тревожно. Аз съм с много кърма и цикъла дори не ми се забави! Дори се налага сега да внимавам да не забременея случайно (колкото и абсурдно да звучи именно в този форум), но няма кой да гледа Матей, а док ми каза че следваща бременност ще е под много строг контрол и да си намеря кой ще ме гледа (мен, не бебето...). Та затова засега само в мечтите ми :(
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #421 -: Февруари 19, 2015, 23:50:37 pm »
Здравейте!

Ние засега се опазихме от вируси и настинки. Инструктирала съм гостите за РД да дойдат само ако са здрави :). Онзи ден обаче си беше доста студено. Изпръхват им бузките и по няколко пъти на ден ги мажа с крем "Здраве Бебе". Защитният крем май не е много ефективен.

Вече си имаме истински обувки  :D. Още не съм ги пускала да тепат с тях навън, но съм се заканила да го направя сега, като се стопли.

За мой срам още не съм ходила на гинеколог. Все пак бях на контролен преглед след раждането и тогава нещата бяха наред. Сега трябва да се организирам, че моята докторка записва за след месец. При кърмене цикълът може да не дойде за целия период на кърменето, но не е задължително да стане така. При мен се появи на шестия месец.

И при нас има разлика в желанието за гушкане. Девойката все се навира в мен и се гали, а младежът ми се усмихва закачливо и се дърпа. Иначе, като си играят двамата, тя е по-нападателна, но колкото да вземе някоя играчка. Сега забавлението им е да изхвърлят всички играчки от леглото. А после така се кискат заедно, че се чудя какво ли си говорят  :lol:. Другата им игра е да събират чаршафите и да ги дъвчат.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #422 -: Февруари 20, 2015, 00:01:45 am »
beata, да са ти живи и здрави малките сладури на патерици! :happy_birthday_1: Да растат палави и слънчеви за радост на мама и тати.


*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #423 -: Февруари 20, 2015, 00:28:17 am »
Благодаря, ra4ko75! Рождения ден си го отбелязахме само ние у дома. Ще видим как ще им се отрази по-голяма група хора, които ще искат да си играят с тях :).
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #424 -: Февруари 20, 2015, 11:21:48 am »
Момичета, преди време бяхме обсъждали универсалните подложки за количка и т.к. ние минаваме вече на седалка и мисля ще са ми нужни, защото дребния много повръща все още и е по-лесно за поддръжка. На пазара не е като да няма избор, аз дори вече купих една на чиполино, която използвам с стола за хранене, и за целта е идеална, но не е това което си представям за количката... Може ли да споделите от кои сте най-доволни и защо (материя, изработка, да не се изхлузва от коланите всеки път като вдигнем бебето....).
Благодаря!
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #425 -: Февруари 20, 2015, 13:30:53 pm »
Beata, пропуснала съм да честитя на Анна и Петър първия им рожден ден. Да са ти живички и здравички. Много да ви радват!



Mousyt, аз имам две еднакви подложки на Minene. Моите са от по-обикновените - с 5 дупки (2 горе, 2 посредата и 1 долу), а не с 9 (т.е. с 6 горе). Ползвала съм ги навсякъде - в количката, в кошницата за кола, в люлката. Отдолу са хавлия, пълнежът не знам от какво е, а отгоре памук. Имат ластик, който се подпъхва под оригиналната подложка на количката. Не ми се плъзгат. Стоят стабилно.
Тези, които били с 9 дупки обаче не били с хавлия отдолу, а с памук, но не съм ги виждала на живо как са.

Bistrikus, страхотни новини при вас. Все така да расте малката и да се усмихва  :P

Дани е киселяк заради хремата, но като че ли днес следобед има подобрение.
Майка му нали е тъпа и упорита и пак го изведе на разходка днес.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #426 -: Февруари 20, 2015, 14:07:03 pm »
Беата, да са много здрави, весели и щастливи малките бръмбрачета :) Прекрасно детство им пожелавам!

Ние най-накрая свършихме с празниците.Има още де, но не са в нашата къща, сега само ще ходим на гости.За болести не ми се мисли, отложих ваксината на годинка, заради болния народ покрай нас.

Аз не си взех от универсалните подложки, слагах плена и винаги имах резервна.Моника също повръщаше мнооого и така я сменях на вън още.Имах и разни кърпички за повръщането и лигавници.Сега като я гледам на снимките на 80% е с едни огромни лигавници, ама тя беше като гейзер.

Цикъла ми дойде на 6-тия месец, а още се кърмим.Тогава още нямах и заместено хранене като ме изненада, та е супер относително това.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #427 -: Февруари 20, 2015, 14:13:59 pm »
Беата, честита ви годинка, много да сте здравички :lol:
Изпуснах ви, но нещо времето ми е много кът, редовно ви позачитам, но не ми се пише нещо :?


Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #428 -: Февруари 20, 2015, 14:27:07 pm »
Беата честита ви годинка да са ти живи и здрави малките сладури :lol:
Смайли,чудесно си направила,че си го извела времето е хубаво то и Алек е с 37.2 ама и аз ще излизам сега добре,че каката е добре и няма температура и не е повръщала...
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #429 -: Февруари 20, 2015, 14:47:37 pm »
Беата Честита годинка, да са живи и здрави маките сладури!
bistrikus браво на малката Бушра все така да ви радава и за напред  :D
dess_dess като имаш време и желание ще разкажеш малко  :D, как са децата,ти как си?
Алекс 77 вие пък защо темепература сега,зарази ли се?Радвам се че каката се е оправила.
Смайли браво на Дани ,че се оправя,тези дни вече напълно да е оздравял  :wink:
Ще излизате я това време за изпускане ли е,ние също си спретнахме разходка и сега детенце спинка  :)
Маги и ние още не сме я сложили,даже после като стане от сън ще ходим да й взимаме пак кръв,да видим дали са се смъкнали Левкоцитите и тогава ще решим за ваксината ,може би другата седмица. :?

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #430 -: Февруари 20, 2015, 14:58:35 pm »
Времето е страхотно, само за разходки. И както казва моята педиатърка, децата не се разболяват от разходки навън, а от вирусоносители у дома  :lol:
За съжаление не мога да се възползвам от хубавото време, защото нямаме асансьор и ми е много трудно да го смъквам сама от 5-ти етаж. Утре, ако е все така слънчево, ще го разходим с таткото. Силно се надявам вече другата седмица да имаме отремонтиран асансьор.

Beata, да са здрави и много щастливи порасналите ти дечица!


*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #431 -: Февруари 20, 2015, 16:30:55 pm »
Къде е това слънце?
Аз водих профилактично малката на ортопед в Бургас, ама и там мрачно и сиво. Но, не беше студено. Детето е добре, с мама и баба го разходихме по главната, даже кафе пихме и детето си слуша. Съвсем кротко заспа по пътя на обратно
Нашите зачервени бузи, май ще се окажат от студа, а не от месото. Имали вятър, лъхне ли я малко като днес и пак се зачерви. А, мажа с колд крем на Мустела. Кой спомена за някаква мас и от къде да я купя?
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #432 -: Февруари 20, 2015, 16:45:46 pm »
Сватя, Павловича мас от аптеката или бебешките магазини.
На Дани от нея бузките му много бързо се оправят. Крачетата малко по-бавно, но пак се оправят. 

Алекс, 37.2 брои ли се за температура? Аз знам, че на бебетата нормално им е толкова. Дани вчера беше с 37.4 и приех, че няма температура.
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #433 -: Февруари 20, 2015, 16:46:27 pm »
stoeka71, на сина ми така се зачервяват бузките винаги ако не съм сложила колд крем. Последно купих на Микса и съм супер доволна от него. Но преди това сме ползвали и мустела и клоран, които също предпазваха много добре. А слънцето е в София днес. Само, че някои сме на работа, за съжаление....
<br />[link=http:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #434 -: Февруари 20, 2015, 16:47:04 pm »
смайли, ако е ректално не, но ако е под мишница се брои.
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #435 -: Февруари 20, 2015, 16:51:17 pm »
Аз ето какво бях извадила преди време. А вчера мерих в ухото.

В книжката на термометъра са дадени следните диапазони на нормална температура според начина на измерване:

Под ръката (аксиларно) - 34.7 - 37.3 градуса С
В устата (орално) - 35.5 - 37.5 градуса С
В дупето (ректално) - 36.6 - 38.0  градуса С
В ухото (с термоскана на Браун) - 35.8 - 38.0 градуса С
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #436 -: Февруари 20, 2015, 17:02:27 pm »
И аз знам, че при бебетата до 37,5 си се счита за нормална температура.
<br />[link=http:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #437 -: Февруари 20, 2015, 17:06:32 pm »
ами дано да сте прави, но аз не съм имала случай и не съм чувала за дете с 37.4 и да с3е бори за 100% здраво :wink:
а ти си писала, че има и хрема, т.е. детето все пак развива някаква патология.
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #438 -: Февруари 20, 2015, 17:25:36 pm »
Смайли,аз под мишницата му я мерих общо взето не ме притеснява то е нормално след ваксина,а и да под 37.5 не се брои в болницата на пациентите ми под 37.5 лекарство не им давам :lol: но честно казано съм забравила каква е нормалната температура при бебетата трябва да се поразровя,че срамна работа  :lol:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #439 -: Февруари 20, 2015, 18:07:04 pm »
Момичета, благодаря за хубавите пожелания! Да ви се връщат стократно :)!

При такава телесна температура и слънчево и тихо време навън и аз бих извела децата. Вирусите "нападат" на закрито и непроветрено. Ние днес си поиграхме на една слънчева пейка :) - скачане, пищене от радост, търкаляне. Не бях се подготвила за стъпване по земята. И май по-добре ;).

И на моите дечковци много им се зачервяват бузите и изпръхват. Ще опитам да сменя защитния крем. Иначе кремът "Здраве" ни връща гладкостта на кожичката.

Другата седмица и на нас ни се пада да ходим за ваксина и изследвания, но нашата педиатърка винаги ни предупреждава за вируси, та ще видим дали няма и ние да отложим.

Нашите подложки са като тези, които описва 47 Smiles - хавлиени отдолу и с леко гофриран памук отгоре. Пепи също връщаше по малко и се налагаше да ги пера, но и аз винаги носех и допълнителни кърпи. Когато започнаха да седят обаче, подложките леко се смъкваха. Но и те вече не повръщат :).