0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #320 -: Февруари 13, 2015, 23:38:44 pm »
По въпросът за помощниците, аз толкова пъти съм искала да имам баба наблизо па макар и за час да си взема въздух от децата. А сега като ходя и на курс и трябва да чета, съвсем усещам липсата. Но за жалост мама почина в края на януари , а свекървата си има доста проблеми в семейството. И двете са ми помагали с каквото са можели до сега и никога не са се противопоставяли на моите правила и заръки. За мен е много важно децата да познават бабите и дядовците си и да поддържат нормален контакт с тях. Но ако нашите родители не се придържаха към правилата установени в нашето семейство, сигурно и моята реакция щеше да е против помощниците.
Stoeka71, много ми е болно да чета за проблеми в такива семейства, където едно детенце е толкова дълго чакано и желано. Но и аз съм на мнение като останалите момичета, че трябва да си поговориш сериозно с твоя партньор какъв е точно проблема му.


*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #321 -: Февруари 13, 2015, 23:46:15 pm »
Здравейте момичета , извинявам се че се намесвам в темата , по въпроса с помощта от баби и дядовци.Според мен тези от вас , които отказвате помощ ,  правите голяма грешка , казвам ви го защото съм изпитала всичко това на свой гръб.И аз не давах на свекито да гледа децата , правих се на героиня че гледам сама две деца , много неща ме дразнеха от чуждата помощ .
Е , от сегашната ми позиция , голяма грешка беше .Защо да не получите помощ като ви се предлага ? Да си починете , да поизлезете , да се разсеете.Радвайте се че все още има кой да ви помага.
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #322 -: Февруари 14, 2015, 00:29:57 am »
Смайли все едно описва мен с първото ми дете в началото. После нещата се промениха и вече нито ревнувах, нито се дразнех толкова. Порасналото дете вече само избира с кого от роднините иска и има нужда да общува. Не можеш да го спреш, а и не бива. Нашето в един период искаше да прекарва по няколко дни на село при свекърва ми, когато то си реши. Пусках го, разбираха се добре. Така беше по-лесно да го изоратим там и когато ее наложи-заради пътуване, работа, процедурите и бременността ми.Ама че в багажа чисти и мръсни дрехи се връщат на едно, кче не го намазала против комари и пр и пр. Гледах да не се ядосвам за тези неща и лека -полека и прощавах всяко такова нещо, щом детето е щастливо, а ние сме си починали малко от грижите за него.  Децата имат нужда от близост и свои моменти с  баби, дядовци лели, дори ние да не одобряваме нещо в тях. Аз и детето ми имаме коренно различно отношенир към сестрата на мъжа ми, но си ги оставям да си изграждат техни отношения и внимавам да не я критикувам пред него.
Сега с близнаците и баткото не бих отказала помощ като поотраснат. За сега само майка ми остава за няколко :) часа сама с тях. Но пък мъжът ми е много по-активен и след време може да ги глрда сам или в комбинация с някоя баба, леля, бавачка... Мечтая си така :)
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #323 -: Февруари 14, 2015, 08:40:46 am »
Добро утро  :)
Как сте мами и татко  :wink:
Хоуп напълно съгласна с твоето виждане,детето на по късен етап само показва и изгражда контактите си с бабите и дядовците и др. роднини,не мисля че ще обича повече едните или другите,но може би към едните ще  е по привързано знам ли  :?,в първите месеци та до 7м.горе долу мама и татко бяха по активни в помоща,свеки до 3м и сега от последните месеци,но независимо от това може детето да е по привързно към свеки,не мисля да я спирам ако е така защото не е честно,това че ние си имаме други дразги няма да значи че ще го настройвам/дано да нямаме де/.Аз и до ден днешен повече съм привързана към баба на татко майка му,не че другата не я обичам,но всичко което помня от детството си и като помощ като по голяма е била баба ми която е у нас.

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #324 -: Февруари 14, 2015, 09:15:40 am »
Здравейте,
И ние вече си имаме първа ваксина. Сложиха ни само шествалентната, другата след месец. И снощи по този повод младежа имаше температура - стигна до 38.1, но това не повлия нито на апетита, нито на съня му. Девойката понася по-леко нещата засега.
Вчера за пръв път разбрах какво е дете да си пропусне храненето заради разходка. Времето беше супер и излязохме уж за малко, а те спяха толкова спокойно, че останахме 1 час след очаквания за хранене. Е, после имаше малко нерви, че бяха поизгладняли, но усещането за мен беше страхотно - слънце, въздух (макар и софийски) и кротки бебоци.
Аз пък изобщо не ревнувам, даже на моменти се притеснявам, че не съм толкова привързана към тях - все едно искам да се отърва. При нас и моята майка, и баща им, не се страхуват да остават сами с двамата. Само аз съм страхливка, макар тази седмица да се оправихме горе долу добре, макар да беше напрегнато.
Хубав ден и хубаво време ви пожелавам!
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #325 -: Февруари 14, 2015, 09:34:41 am »
Не ме разбирайте погрешно, аз само си примрънквам сред вас. Помощ не съм отказвала, но и не е имало кой да ми я предложи. Малката винаги я водя с голямо желание при свеки и компания. Насърчавам свеки да я взима, да я закача, да си играят за да си изграждат контакти, но свеки обикновено не иска, извинява се че има да готви, да ходи до съседката на кафе, да спи...  Имам чувството, че изобщо не се радва, че има внучка, но мм ме убеждава, че не е така. Може би не харесва мен, макар че винаги се грижи много за мен, угажда ми, слуша ме, не ми позволява да и помагам или да готвя когато сме у тях (не че я слушам). Знам ли. Свикнах и. Почти.
Момичета, днес денят ще е страхотен! Хайде, хващайте шапките, ледоходките и на разходка :)
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #326 -: Февруари 14, 2015, 09:58:47 am »
И ние си точим зъбите за хубавото време днес  :sunshine:
Мислим да се разходим до Витоша.
Хубав ден на всички дечица и родители  :P
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #327 -: Февруари 14, 2015, 10:03:16 am »
Ние преди малко се събудихме с Малчо, тати ни е оставил кутия с бонбони сърчице на възглавницата :heartbeat:, но той е на работа :( Като видях слънцето първата ми мисъл беше разходка :lol: Сега се надявам да си намеря и някой за компания в парка, дребния хапва след малко и палим гумите ;)
И не мога да се сдържа, но отново един поздрав за близнашките мами в темата:
https://www.facebook.com/video.php?v=395942713906440
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #328 -: Февруари 14, 2015, 10:08:50 am »
Магиии, честит първи рожден ден на Моника!
Много да е здрава, да ви радва, да сте още по-щастливи околи нея и прекрасно детство!
Мдаа, времето е чудно.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #329 -: Февруари 14, 2015, 10:28:30 am »
Добро утро и от нас  :) бъдете здрави,обичани и опиянени от любов!
Честит рожден ден на Моника да расте здрава,умна и щастлива!
Ние бяхме много неспокойни нощес едвам заспахме в 24 ч.в 3 се будехме,в 6.30 пак,че бяхме свършили голямата работа и досега спахме :lol: нещо го мъчат газове..
Иначе и аз като Хоуп спрях да се ядосвам като оставях Вера при свеки и я намирах неизкъпана и не добре облечена насело и т.н. като бе малка обичаше да ходи там за мой ужас :lol: сега от две години не ще и да чуе за свеки дори се дразни като идва у нас и категорично отказва да спи в нейната стая,а тя не обича да спи сама...децата усещат кой ги обича истински...сега обяснявам,че каквато и да е тя и е баба и трябва да я уважава все пак...
Времето е чудесно за разходки хубав и усмихнат ден на всички :)
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #330 -: Февруари 14, 2015, 10:32:14 am »
Честит рожден ден на Моника!!! Да расте здрава,послушна ,любопитна и много обичана,за гордост на родителите си. :happy_birthday_1: :happy_birthday_1: Маги,като че ли вчера беше.... :D
И ние искаме днес да поизлезем,но нещо прогнозите не се оправдават  :? Облачно и не повече от 6 градуса  :(. Дали ще е проблем,при положение ,че ще го облечем подобаващо :wink:?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #331 -: Февруари 14, 2015, 10:45:57 am »
Рачо, не е проблем. Често виждам мами разхождат бебетата в слънчево време с дъждобран, може да го "завиете" ако има ветрец и се притеснявате.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #332 -: Февруари 14, 2015, 11:19:18 am »
И ние след малко излизаме времето страхотно,слънчице ммм....
Рачо нпма проблем добре завит и дим да ви няма  :lol:

Честит първи Рожден Ден на Моника,да е здрава,послушна,щастливо детство и да радва мама и тати  :happy_birthday_1:

Приятни разходки и хубав ден мами и Рачо.

Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #333 -: Февруари 14, 2015, 11:21:52 am »
Честит рожден ден на сладката Мони. Спомням си, когато Маги се оповести, че е бременна, все едно беше вчера. Така й се зарадвах. А ето, че вече Мони е на цяла годинка.
Да бъде много здравичка, послушна, добра и умна  :P



Ра4о, изкарвайте го смело Тео. 6 градуса си е направо жега  :lol:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #334 -: Февруари 14, 2015, 12:58:28 pm »
Здравейте,
каква е разликата между твърдите и меките подложки за повиване, освен че твърдите са по-скъпи?
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #335 -: Февруари 14, 2015, 14:49:56 pm »
Здравейте,
каква е разликата между твърдите и меките подложки за повиване, освен че твърдите са по-скъпи?
Ако правилно съм разбрала въпроса ти - меките са за да си "постелиш" на леглото, върху масата или скрина, а твърдата има отдолу едни като краченца-стопери и можеш да я сложиш върху детското креватче напреки и тези краченца пречат да се плъзне и падне и съответно може да се ползва без плот - тя самата служи за плот :)
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #336 -: Февруари 14, 2015, 14:52:11 pm »
Честит рожден ден на Моника! Да бъде здраво и много щастливо дете, всеки ден да радва мама и тати!

Относно предпочитанията на децата към бабите, ние имаме баба (свекърва ми) и моята бабичка (майка ми). Но няма как да е по-различно, защото той израсна с майка ми, а другата баба го вижда, когато го заведем на гости. С малкия ще е същото, защото освен на изписването, втори път не го е виждала. Баща ми два пъти идва от Кюстендил, за да си види внуците, а тя не може да дойде от Младост до Дианабад. Иначе нямаме конфликти или непоносимост, разбираме се добре, радва се много на децата, но няма инициативност.



*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #337 -: Февруари 14, 2015, 15:52:30 pm »
При нас първата година взехме детегледачка до навършването на 1 година,после ги погледах сама 5,6 месеца и ги пуснахме на ясла,а аз се върнах на работа.Не е мисия невъзможна да се гледат сами децата е няма излизания ,боледуват много първите 1,2 години в детската градина ,но и това се преживява на ненавършени 5 години дойдохме в Сащ тук и да искаме няма помощ,денонощно с децата няма събота,неделя няма празник или делник,тва е положението,но пък те са доста самостоятелни.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #338 -: Февруари 14, 2015, 16:09:16 pm »
Много ми хареса това което asi73 каза - като няма помощ и т.н. децата става по-самостоятелни :) Аз дори и сега бих го оставяла повече сам да се занимава, да открива и изучава играчки сам, но още ме човърка лекото изоставане заради преждевременното раждане, та ми се иска поне докато премине този период да е по-насърчителна и т.н. занимавката с него :) На сестра ми децата са отгледани от много малки с бавачки, баби, дядо, познати - когато който можеше и определено са доста самостоятелни - пристигат си от чужбина, сестра ми ги подава на баба им през вратата (не са я виждали месеци наред) и те и се усмихват "чао мамо" и си влизат а тя си заминава нанякъде :lol: В същото време не са от онези деца, които не си познават образно казано родителите - определено си ги търсят и т.н. Мен много ми допада този модел на възпитание :)
Аз помощ в гледането на детето и домакинството не бих желала честно казано - способна съм и да не спя, но ще си свърша всичко наум (голям съм педант!), но с тази работа си трябва понякога време и няма как.
mgstra, доста позната ситуация :? :x
Маги, сега виждам честитките! Да ти е жива и здрава, палава, весела, усмихната и смисъла на живота ви Мони! :ballons:

Момичета, колко често чистите ушите на бебето? :oops: Аз май като се сетя само или по-скоро като видя, че вече трябва :lol: та се замислих по въпроса  :ask:
Днес имахме приключение в парка - тъкмо бяхме тръгнали да се прибираме и установих, че сме изръсили някъде покривалото на количката 8O Бегом обратно по целия маршрут и слава богу го открихме, но се забавихме доста, пресрочихме времето за ядене (не ни се случва за първи път, ама този път той се събуди и като отвори онази ми ти уста!) и ни биберон ни нищо помагаше! Накрая го сложих в кенгурото и млъкна, но с кенгурото, количката и на бегом до колата, сега имам мускулна треска на цялото тяло :oops: :lol: 8)
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #339 -: Февруари 14, 2015, 16:15:12 pm »
magi_st, Честит Рожден ден на вашата малка принцеса! Да ви е жива и здрава и да изпълва дните ви с радос. :happy_birthday_1:
Mousyt, не е нужно повече от това, което правиш с ушички на бебо. По принцип не се препочъчва честото чистене и то само ушната мида да се забърсва. И аз толкова често почиствам ушичките на моите мишки. :)