0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #380 -: Февруари 16, 2015, 23:50:34 pm »
Офф и Алек днес доста неспокоен все с писъци се буди,а инак с усмивка не знам и аз какво му беше сега си лежи и си гука доволно на играчките :lol:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #381 -: Февруари 17, 2015, 08:29:53 am »
Добро утро  :),хайде днес всички бебчовци да са по-спокойни и послушни  :wink:
Ние сме добрем,лошото е че днес при нас няма шанс за разходки-вали сняг  :?

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #382 -: Февруари 17, 2015, 08:48:11 am »
Какво им е станало на бебчовците вчера?
Мойто също беше неспокойно, през нощта също плака и не разбрах какво му е. Мяташе си главата наляво-надясно, много нервно. Не е бил гладен, защото не искаше да суче, но поне се успокои малко и заспа.
Сутринта се събуди с усмивка и дано днешния ден да е по-спокоен за нас и за вас.


*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #383 -: Февруари 17, 2015, 09:13:15 am »
И Мария се мята през нощта, плака, не беше нито гладна нито жадна.
В 7 часа пи мляко и преди малко пак заспа. Снощи се давеше и от секрети, който се стичат към гърлото. Като киха, няма сополи. Мъчат я много зъбите. Татко й е болен, но за мен си е жива настинка. Работят на открито и си е доста студено. Иначе в къщи е с маска
Та. Се чудя дали да я водя на лекар, няма температура, ректално измерена е 37.2
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #384 -: Февруари 17, 2015, 09:26:08 am »
Момичета, съчувствам ви за неспокойната нощ.

При нас не беше така. Само по едно време към 3 ч. се събудих от една пльосната ръка върху лицето си. Реших да приложа номера за "умрялата лисица", но после осъзнах, че мирише подозрително, та ставахме да мием наакано дупе.
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #385 -: Февруари 17, 2015, 10:06:18 am »
Вчерашните събития на кратко:
Митко падна от дивана, беше му второ падане. Преобръща се за секунда, все внимаване и пак...
После направи чудна баня, за пръв път пляска енергично и заля с вода цялата кухня. И ние мислим до края на зимата да не ходим в банята, за да им е по-топличко, ама де са видим.
През нощта същия герой,Митака ,спа спокойно за пръв път от два -три месеца. Едно събуждане, малко полюшкване в леглото и после го чух, че си бърбори и издава звук с уста, сякаш плюе и така, докато си заспа сам. И сега се е отдал на дълъг сън. Може пък зъбът му накрая да се покаже или е поредното временно затишие.
Сутринта - неуспешен опит да събера урина от Кирето. Беше се наакало детето и замърсило пробата :)
Опитите продължават. Ако сложа колекторите сутрин след сън, нужно ли е да мия дупето преди това?Утре сутрин ще опитам да събра от двамата, а като чакат и да ядене всяка мажетинутка ми е ценна, та за това питам как да действам - с или без измиване.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #386 -: Февруари 17, 2015, 11:50:52 am »
hope-love, стерилна урина ли ти трябва? Защото ако не е, най-лесният начин е да сложиш памук в памперса, и после да го изцедиш в контейнерчето. Съвета ми е даден от лаборантка.



*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #387 -: Февруари 17, 2015, 12:08:14 pm »
Добро утро!
Младежът бе спокоен цяла нощ си спа. Не знам дали имаше полза от гелчето дето снощи му мазнах на венеца или просто така, но важното е че бе кротък. Сега от сутринта пак нещо е неспокоен, но не знам дали е от същото или от повръщането (че много е взел пак да повръща). Но да видим как ще се развие денят ;)
hope-love и вашият ден е бил шантав :lol: Явно вчера нещо им е било на децата, дано днес всички сме по-спокойни :) Аз събирах урина онзи ден. Сутринта стана измих го и му смених памперса. Леко се тревожех дали ще се изпишка навреме, че нали вече се беше изпишкал, но му дадох да суче и след половин час имаше достатъчно :) То не трябва много... Дано успееш :)
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #388 -: Февруари 17, 2015, 13:48:45 pm »
Здравейте, някой да има впечатления от електрическата помпа за кърма на Canpol? Много евтина ми се струва, спрямо останалите ел. помпи. :balk_132:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #389 -: Февруари 17, 2015, 15:05:34 pm »
Здравейте и от нас!
Нашият батко е болен от събота и имахме няколко безсънни нощи с доста висока температура. :( Вчера бяхме на лекар и се оказа ангина с възпалени ушички. Сега е цяла седмица на антибиотик. Но лошото е че от вчера и аз съм с болно гърло и запушен нос. А имам толкова да чета, че на курса който съм подхвала ще правим следващата седмица междинен изпит.
Здрави и спокойно спящи дечица на всички!


*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #390 -: Февруари 18, 2015, 17:36:16 pm »
Навън уж е студ да сте по разходки, а никакви ви няма в темата :lol:
Малкия от няколко дена продължава да е ужасно неспокоен, и вече не знам... по-лошото е, че аз се напрягам, а той ме усеща от далече и ако аз съм напрегната и той е неспокоен и става затворен кръг :( Надявам се да премине по-бързо този период, защото е много неприятно а реве и да се тръшка и аз дори не знам какво да направя :(
Знам, че въпросът ми може да ви се стори странен, но вие когато гушнете бебето на рамо то къде си слага ръцете :ask: Чудех се в кой момент започват да си слагат ръчичките отпред пред телцето или на рамото ни все едно се държат или гушкат, защото Мати още си дърпа ръцете силно назад и се бори и не мога да преценя това ли е причината да не обича да го гушкат или друго...ух дано ме разбрахте :?
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #391 -: Февруари 18, 2015, 18:06:06 pm »
Mousyt, всъщност времето днес беше разкошно. Бяхме около 2 часа и половина на Витоша, уж по работа, но и на разходка. Такова слънце ни пече, че и никакъв вятър нямаше.
И аз не знам кога започват да прегръщат с ръчички. Дани в момента като го взема първо ме гушва здраво през врата и после ме пуска и започва да се клони във всички посоки и иска да пипа разни неща, които са наблизо.

Ra4ko, много лошо това с баткото, че и теб те хваща. Дано бързо ви се размине и малката да не прихване.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #392 -: Февруари 18, 2015, 18:25:03 pm »
47 Smiles и ние излизахме ама по работа. И на мен не ми се видя много студено, но на бегом от и до колата та не можах да преценя... А всички казаха, че е студ и не посмях повече. Ако обаче утре е така го извеждам на студа, белкем е по-спокоен :?
Иначе за ръчичките се тревожа, защото той хубаво си ги яде и слага в устата и играчки си поднася, ама за всичко останало по-скоро имам усещането че му пречат и особено ако искам да го сложа по корем толкова не иска, че се обръща сам по гръб за отрицателно време 8O
Аз не бях ходила още на преглед след раждането в суматохата (много несериозно от моя страна :oops:), та най-сетне се наканих и свеки ми върза тенекия (не основателно!) и се наложи да го водя с мен... но за щастие в центъра винаги има някой желаещ да го мачка та го бяха опазили 30мин кротък :lol:
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #393 -: Февруари 18, 2015, 18:41:06 pm »
Mousyt, и аз не съм ходила още на преглед, защото с малкия сме сами през седмицата и трудна работа. Добре че поне зъболекърката ми работи в събота, та мисля да отида този уикенд.

За ръчичките не се притеснявай. А по корем много деца не обичат да седят.

Ти при нашата докторка ли ходи на преглед? Освен и аз при нея да отида като сколасам  :lol:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #394 -: Февруари 18, 2015, 18:51:23 pm »
47 Smiles, при нея да :lol:. Пуснахме и изследвания, да се знае какво е положението :)
Аз ако не беше там сигурно още щях да го умувам, защото честно казано не знам къде да ида, а при лекарката която ме изражда е още по-сложно с организацията та така :lol:
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #395 -: Февруари 18, 2015, 20:06:26 pm »
Ние бяхме на консултация днес отидохме пеша не беше толкова студено :lol: 63 см. и 6500 кг. е  :lol:
Моусит и Алек прави така с лявата ръчичка док. каза днес гимнастика и масаж и няма страшно :lol: и аз не съм ходила на гинеколог още то не ми е и дошло още,а и ми казаха нашите гинеколози,че е по-добре като спра да кърмя да направя цитонамазка инак било безсмислено не знам защо...
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #396 -: Февруари 18, 2015, 20:41:59 pm »
Алекс, аз знам че трябва да ти е дошло за да се прави цитонамазка и това го разбирам...с кърменето връзка не виждам, освен че доста често докато кърмиш не ти идва :wink: При мен това не се оказа вярно и затова  8)
Много сте големи 8O Матей е със същите мерки горе-долу :lol:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #397 -: Февруари 18, 2015, 22:38:26 pm »
А на мен ми казаха при изписването - един контролен преглед до 1 месец след раждамето и цитонамазка на 3-тия месец. Това ми го казаха 3 различни доктора и мисля да го изпълня. Уговорила съм се с докторката за 14-ти март. Аз също кърмя и нямам цикъл до момента. На прегледа ще поразпитам.

Днес не беше толко студено като вчера, но ние в последните 10 дни сме разредили излизанията, защото асансьора не ни работи, а сме на 5-ти етаж и е малко трудно с количката. Надявам се другата седмица вече да е направен ремонта и да сме всеки ден навън, ако позволява времето.


Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #398 -: Февруари 18, 2015, 22:53:11 pm »
Моусит защо се учудваш,че е толкоз голям? :lol: то коригираната възраст на Мати е като на Алек та е нормално...освен това той си вървеше голям ако не се бе родил по-рано се очакваше да е над 4 кг. :lol:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #399 -: Февруари 18, 2015, 23:23:56 pm »
Алекс 77, така е 8) :lol:
Аз понеже все гледам малкия да наваксва и по схемите дето гледам на една годинка да е 9,5кг, то сега си е добре на 6м да е 6,5 (е в по-долните граници, ама в граници :lol:). Затова се учуцих :lol:
Иначе за височина не знам как е, че според мен нещо не ни премериха добре последния път (60см), защото е по-дълъг определено! А на бодитата му за 6м пише 67см...абе не ми обръщайте внимание. Днес за първи ден от 4-5дни насам спа дълъг следобеден сън (нищо че се случи привечер) и после беше спокоен и заспа навреме, та затова съм се разписала :lol: Последните дни ми стопи лагерите - много беше нервен и неспокоен и от това не спеше и ставаше двойно по-зле :?