0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #20 -: Юли 01, 2015, 23:10:00 pm »
Ангелче, темата е забременяване и форума е зачатие, така че всички фактори, които пречат или помагат (било то хормони, кръвно, витамини и др) си е по темата, а не спам :)

Лилинце, ще си запиша сайта и ще си поръчам, в никакъв случай не държа на марката, даже аз мислех че евтино съм го открила, че от магазин наедро като Метрото в БГ го взех :) и ти се запасяват докато е на оферта..
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #21 -: Юли 02, 2015, 14:23:14 pm »
Ами според мен е доста добра цена, сравнявала съм доста цените между БГ и чужбина, включително и в европейски сайтове. Аз обаче първо ще видя утре какво ще стане защото ако ще правим някаква процедура този месец, много ще ми натежи финансово. Ако стигна до пункция този месец добавките ще ги оставя за по-нататък. Ако нищо не стане ще си поръчам добавките.
 


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #22 -: Юли 03, 2015, 08:41:58 am »
Мина прегледа - имам си цели 2 фоликула по 12-13 мм в десен и ляв яйчник по един. Което е странно защото на предишния преглед в десния нямаше нищо. Явно на 2-3 ден от МЦ не се виждат всички антрални може би защото някои антрални са твърде малки, за да се видят, а другия вариант е да не са "поникнали" всички. Така че това ми е една надежда - не че ще ми се отмени диагнозата ИЯР, но че има шанс да имам повече антрални, които обаче не се засичат при прегледите.
Лигавицата ми е тънка, което е лошата новина, но пък е трислойна, което било много хубаво. Изобщо моя док май предпочита по-тънка, но трислойна отколкото дебела, но не трислойна. Явно самата й структура понякога е определяща. Продължавам с естрофем и понеделник - преглед. Много са малки фоликулчетата, но пък съм на 9ти ден от МЦ. Стискайте палци да се развият  :egg: :egg:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #23 -: Юли 03, 2015, 09:47:52 am »
Лилибел аз съм с теб! Желая ти успех дано това е твоят опит,съпроводен с положителна вест! Успех и бъди спокойна!:-):-)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #24 -: Юли 03, 2015, 13:43:14 pm »
Лилибел аз съм с теб! Желая ти успех дано това е твоят опит,съпроводен с положителна вест! Успех и бъди спокойна!:-):-)
:bighug: :bighug: :bighug:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #25 -: Юли 04, 2015, 00:19:35 am »
Lilibell  :) успех. Дано хванете и двечките  :crossfingers: Стискам палци.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #26 -: Юли 04, 2015, 08:20:04 am »
Лилибел,много,много стискам палци.Дано всичко бъде наред и си отгледаш хубавички Я.
Успех миличка :goodluck:



*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #27 -: Юли 04, 2015, 09:16:48 am »
Благодаря ви за пожеланията  :hug2: Ще видим какво ще стане, аз още не смея да се зарадвам. А къде изчезна ангелчето, нищо не казва как мина нейния преглед  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #28 -: Юли 04, 2015, 18:48:06 pm »
lilibell Успех и стискам много палци за теб! :crossfingers:
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #29 -: Юли 05, 2015, 12:30:25 pm »
Добър ден, да се отчета и аз. Прегледа мина, док каза, че можем да започваме. Имам записан час за 9 юли (9 ден от цикъла). Трябва да пуснем пак хламидии и микробиология за двамата, защото старите изследвания са изтекли. Притеснява ме обаче това, което каза кардиоложката, когато и занесох изследванията. Добре е да направим Доплер на надбъбречните жлези, а преди около година правих такова изследване в Катедра нефрология във ВМИ - Пловдив и не се видя нищо. Та се чудя дали сега да правим Доплер или направо да минаваме нататък към по-показателно изследване. Следващата стъпка обаче е ЯМР, което означава облъчване. И се чудя от два дни как да постъпя. Отделно от това ме притеснява финансовата страна на нещата, защото се самофинансираме. Мисля в понеделник да отида до ЛЛ и да обсъдим вариантите. И се чудя дали да правим опит сега при положение, че може би съм на крачка от това да открием причината за високото кръвно и да се окаже, че нямам нужда от лекарства. Направо не знам какво да правя  :?
Lilibell, сигурна бях, че ще имаш два фоликула, заради симптомите, които описваше. Дано в тях има качествени яйцеклетки. И фоликулите и лигавицата ще пораснат, не се притеснявай. Стискам палци всичко да е наред и ти пожелавам много късмет  yahoo_33
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #30 -: Юли 05, 2015, 13:35:09 pm »
Супер, много хубава новина. Дано да стартираме най-накрая че това очакване и непрекъснато напрежение ме убива направо.
А относно другите ти здравословни проблеми - наистина изглежда много сложно решение. Аз лично винаги съм следвала принципа, че човек е най-добре направо да хваща бика за рогата. Т.е. аз също бях изправена пред подобно решение - когато трябваше да докажем ендометриозата трябваше да избера дали да направя пункция, което беше по-евтино, но пък ако се окажеше ендометриоза трябваше да стигна до лапаро или направо да направя лапаро. Прецених, че е по-добре да дам повечко пари,но да съм сигурна какво е положението, вместо да поема риска да загубя време и накрая пак да дам двойно пари за пункция и лапаро. Не знам дали доплера е скъп и колко е скъп, от друга страна не знам дали ЯМР чак толкова облъчва. А в краен случай мислила ли си да направиш пункция, да замразиш и като си оправиш другите проблеми да върнете ембрион? Ако и ти като мен стигаш трудно до подходящ месец, в който нямаш задържани фоликули или друг проблем, който пречи на пункцията, по-добре да се възползваш сега защото не се знае следващия път кога ще е  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #31 -: Юли 05, 2015, 15:12:12 pm »
Sweet angel по-добре оправете кръвното, че то може да ти създава проблеми и през самата бременност. Но всичко зависи от това дали имаш време да изчакаш и дали имаш проблем с яйцеклетките. Ако ти е трудно да извадиш добра яйцеклетка, хващай се за всяка възможност и замразявайте, като вика lilibell.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #32 -: Юли 05, 2015, 22:11:35 pm »
Каси, благодаря и аз за новата тема!





Бореща се за една мечта.
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #33 -: Юли 05, 2015, 23:18:45 pm »
На последния опит (изцяло на ЕЦ) успяхме да извадим една яйцеклетка, която не се оплоди, защото се оказа, че има някакво нетипично струпване на клетки. Ембриолога изказа предположение, че това се дължи на приема на силни хапчета за кръвно. Преди това правихме пункция на 4 фоликула, оказаха се празни (четирите фоликула бяха след стимулация). А при първата стимулация с Клостилбегит не стигнах даже до пункция. От всичко дотук излиза, че имаме някакъв напредък. Със смяната на лекарствата за кръвно с по-безобидни и с приема на добавките се надявам на по-голям успех. Мислили сме за вариант да замразяваме, но до сега не сме успявали да го докараме дотам. За мен сега ще е успех ако извадим яйцеклетка, която не е увредена и се оплоди. Оттам насетне ще решаваме какво ще правим. По принцип нямаме време за губене, защото всеки месец е важен. Загубих повече от две години в опити да оправим кръвното и чак сега успяхме да открием проблема. Но още нищо не се знае на сто процента, защото може да се окаже, че има някакво възпаление или образувание на надбъбрека, което да изисква лечение или оперативна намеса. Та си мисля, че е по-добре да направим пункция и евентуално да замразим (ако дай боже се оплоди този път), докато намерим вариант да отстраним проблема с кръвното.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #34 -: Юли 06, 2015, 03:37:01 am »
Лилинце, успех, и бях сигурна, че са двечки, стискам палци до финала да са 2 :)

Ангелче, ЯМР не облъчва чак толкоз та да отменил процедурата. Докато си бременна няма да може да правиш ЯМР, но по време на стимулация няма проблем... То телефоните и компютрите и всичко около нас си е облъчване, най добре е да го няма, но като се налага се адаптираме.

Пробвай йога, медитация и промяна в диетата за кръвно. Нищо, което не е вродено, не е неизлечимо с тези методи... И акупунктура също помага, даже може би с нея да започнеш... :) то аз хубави съвети давам, ама и аз добре съм се подредила с кръвно. Моето е от стрес. Голям стрес изживях в последните 2 години и явно това му повлия зле на моето кръвно :/

 Ангелче, зарадвай ни с хубава оплодена яйцеклетка скоро, а после и с  :bfp: :babyflips:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #35 -: Юли 06, 2015, 08:26:11 am »
Мина и днешния преглед - фоликулите са 14 мм и 15 мм. Объркала съм се нещо, предния път са били 12 мм в ляв и 10 мм в десен яйчник. Сега са се изравнили. ЗА 12 ден от цикъла май са доста малки и бавно нарастват  :( направо не знам какво ще стане, толкова ми е притеснено. Страх ме е, че може да са празни или некачествени - с тези бавни темпове на развитие. Другия преглед ми е сряда и петък евентуално пункция, като блокиращата инжекция не знам кога ще се слага - може би сряда?
Лигавицата ми е 5 мм  :( :?
« Последна редакция: Юли 06, 2015, 08:27:49 am от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #36 -: Юли 06, 2015, 12:01:46 pm »
Не се отчайвай и мойте фоликули растат много бавно,пункцията ми беше на 21-ви ден!Имаше 4 фоликула извадиха 2 добри яйцеклетки,и двете са се оплодили сега чакам да ми звъннат за трансфер!Имоята лигавица беше тънка,но ми биха инжекции да нарасне!Успех!
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #37 -: Юли 06, 2015, 12:41:18 pm »
makiyaki, и моето кръвно се отключи след изживян стрес. От стреса най-много страдат щитовидната и надбъбречната жлеза.  Ако високото кръвно при теб е отскоро и е доказано, че е само на нервна почва, можеш да му повлияеш с методите, които си ми препоръчала плюс някакви леки успокоителни. Аз съм нервна и сприхава по характер, но от около две години насам съм по-спокойна и уравновесена. Дължа това на сегашната си половинка, защото това ми е втори брак. Той е много спокоен и уравновесен и ме балансира. Йога не мога да практикувам, защото имам шипове и на моменти  не мога даже да се движа нормално, но правя гимнастиката на Норбеков (има клипчета в нета), ограничавам приема на сол, ям основно плодове и зеленчуци. Добавките, които приемам също ми помагат да се чувствам по-добре. Благодаря ти за пожеланията, дай Боже всекиму :D
lilibell, ако този месец овулацията ти се пада по-късно ще имат време да наваксат. Зависи и какви са стойностите на Е2 и ЛХ и кога ще ти поставят блокиращата инжекция. Ако пункцията ти се падне в петък, до тогава има няколко дни и може и фоликулите и лигавицата да нараснат до оптимални размери. Ако пък лигавицата изостане може док да реши този месец пункция, а другия да връщате. Има време, не се притеснявай, дано всичко се подреди по най-добрия начин  yahoo_33
Giaany, до сега не сме вадили добра яйцеклетка и мисля, че е най-добре да се възползвам от всяка възможност за пункция, и ако дай Боже се оплоди да замразяваме  :)
« Последна редакция: Юли 06, 2015, 12:48:56 pm от Sweet Angel »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #38 -: Юли 06, 2015, 13:01:48 pm »
galetosweet мерси за куража и ти желая успех на трансфера. Дано наистина просто да са ми по-бавни фоликулите, аз и преди съм го забелязвала това, че нарастват много бавно. Хормоните ми вече не са нормални и това се отразява върху всичко останало. Викам на моя мъж: сега ако са пълни и двата фоликула, да се оплодят и хванат - направо ще си имаме близначета  :D понякога си го мечтая и се чудя как ли ще ни се отрази това да се сдобием на един път с две деца. Ама не смея много да се отплесвам в мечти щото двечки ще ми дойдат нанагорно докато ги родя  :lol: едничко ми стига засега.
Sweet Angel така го планираме и ние - ако нарастват с по 1 мм на ден, до петък да са 19-20 мм и петък-събота пункция. Дано да успея да стигна до там. Толкова ми е притеснено защото има хиляди въпросителни - дали ще са пълни фоликулите, дали ще са зрели яйцеклетките, дали няма да ги изпуснем ... Разбрахме се с док, че на ЕЦ както се казва може да се наложи пункция от днес за утре, така че аз днес още ще си пусна изследванията


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #39 -: Юли 06, 2015, 14:25:55 pm »
Пожелавам ти двечки!Аз имах едно замразено и мислех да върнем само него,но доктора ми отказа защото шанса е малък!Затова правихме пункция този месец.Мойте фоликули на 12-ти ден бяха 10 мм,така че не се отчайвай!